Reklama:
LIMITOVANÁ EDICE v akci 1+1:
Perníčkový 100 % Whey Protein

Texas Pro 2023:
výsledky a fotografie (den 2.)

8.783 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Na letošním ročníku profesionální show v kulturistice a fitness Texas Pro je dobojováno! Poté, kdy zde v pátek 18. srpna bitvu o kvalifikaci na listopadový Olympia Weekend určenou vítězům svedli závodníci nastupující v kulturistice mužů do 212 liber, classic physique mužů, physique mužů, wellness žen, figure žen a bikiny fitness žen, je v sobotu napodobili borci z královské kulturistiky mužů open a závodnice, které jsou doma ve physique žen. Očekávalo se, že právě během druhého soutěžního dne nebude na texaské profesionální show o napínavé souboje nouze, a závodníci v tomto ohledu fanoušky bodybuildingu rozhodně nezklamali!


Texas Pro 2023 - kulturistika mužů open

Texas Pro 2023: výsledky a fotografie (den 1.)

Do Arlingtonu, který událost hostil, proti původním předpokladům nepřicestoval historicky první ugandský profesionální kulturista Derrick Olara, který profi kartu vybojoval předloni v Číně na DMS Classic Pro Qualifier. Na jeho první start v profesionální lize IFBB Jima Maniona si tak budeme muset ještě počkat. Znamenalo to, že před rozhodčí předstoupilo deset těžkotonážníků, mezi kterými jste tentokrát našli hned tři borce, o kterých se dalo uvažovat jako o kandidátech na vítězství. Řeč je v první řadě o Hunteru Labradovi a Andrewovi Chineduovi, kteří si na loňském ročníku Mr. Olympia rozdělili sedmé a osmé místo. Oba se ale museli mít na pozoru před novým freakem na profesionální scéně Carlosem Thomasem, jenž se může chlubit opravdu výjimečným množstvím plných kulatých svalů.

Andrew Chinedu a Hunter Labrada v semifinále Texas Pro 2023 (foto: Npcnewsonline.com / J. M. Manion)

Carlos, Andrew i Hunter podle očekávání dostali prostor v důležitém prvním semifinálovém vyvolávání. Ve čtyřčlenném calloutu je doplnil ještě Brit Lewis Breed, jenž má na kontě čerstvě třetí místo z Tampa Pro. Když Carlos během individuální prezentace v úvodu prejudgingu předváděl čelní postoje, vypadal díky svým objemům a famózním kvadricepsům natolik impozantně, že se zdálo, že by mohl svým zkušenějším soupeřům pořádně zatopit. V zadních pózách však obzvlášť vynikalo, že nezávodí úplně stoprocentně dotažený, a jeho šance na vítězství potom definitivně pohřbilo, když jej rozhodčí začali s Labradou a Chineduem porovnávat. Nejenom, že nebyl tak připravený jako oni, ale navíc postrádal i jejich svalovou vyzrálost. Ve chvíli, kdy je ještě ke všemu i proti 175 cm vysokému Hunterovi vyloženě nízký, byl Carlos odsouzen k tomu, že se při profesionálním debutu bude jenom dívat, jak o vítězství bojují dva jiní závodníci.

Andrew Chinedu a Hunter Labrada v semifinále Texas Pro 2023 (foto: Npcnewsonline.com / J. M. Manion)

Mezi Hunterem a Andrewem to v bitvě o první místo bylo velmi těsné. První byl o kousek lepší v zadních postojích, druhý v těch čelních. Zdálo se, že pokud za těchto okolností něco rozhodne, mohlo by to být to, jak se oba závodníci vyrovnají s dlouhými vyvoláváními. Když si později v závěru prejudgingu v posledním calloutu už jenom sami dva odbývali několik koleček všech povinných póz v řadě, vypadalo to, že zatímco z Labrady lilo jako z konve a měl toho evidentně plné brýle, Chinedu působil svěže. Zdálo se, jako by snad dokázal pózovat donekonečna. Zajímavé věci se ale děly i mezi těmito dvěma vyvoláváními. Ve druhém calloutu uprostřed šestičlenné řady nejprve o poslední volné místo v top 5 bojovali profesionální nováčci Jordan Hutchinson s Jonathanem Withersem. Oba rozhodčí zaujali natolik, že později dostali šanci poprat se ve třetím vyvolávání s Breedem a Thomasem ještě i o lepší výsledek. Jordan v tomto okamžiku díky kompletní postavě a povedené formě vypadal, že by se ve výsledkové listině mohl vmáčknout na čtvrté místo před Lewise. Tomu ostatně odpovídalo také rozestavení borců na pódiu. Hutchinson pózoval spolu s Thomasem uprostřed této čtyřčlenné řady a na jejích krajích stáli Breed s Withersem.

Andrew Chinedu a Hunter Labrada v semifinále Texas Pro 2023 (foto: Npcnewsonline.com / J. M. Manion)

Když v závěru finále potom došlo na vyhlášení výsledků, byl to ale nakonec přeci jenom celkový šampión NPC USA z roku 2021 Jordan Hutchinson, který při svém premiérovém startu v profesionální lize IFBB Jima Maniona bral páté místo. O tom, že se na klání nevešel před čtvrtého Lewise Breeda, rozhodlo lepší Lewisovo skóre ve finále. Při prejudgingu o bod zvítězil Jordan, ve finále byl ale o tři body lepší Breed. Carlos Thomas, absolutní vítěz výborně obsazeného NPC Nationals 2021, profesionální debut proměnil v celkem jasné třetí místo. Ačkoliv před soutěží pomýšlel na ještě lepší výsledek, bere své umístění z Texasu podle všeho sportovně, když ho vidí jako to, od kterého se příště odpíchne zase o něco výše. Když bylo jasné, kdo skončil třetí, byl rozhodující okamžik soutěže těžkotonážníků tady! Naváže na své dva týdny staré vítězství z Tampy Hunter Labrada, anebo na Texas Pro loňské prvenství obhájí Andrew Chinedu, který na rozdíl od svého dnešního největšího soupeře k závodům nastupoval ještě bez kvalifikace na letošní Olympii?

Andrew Chinedu a Hunter Labrada v semifinále Texas Pro 2023 (foto: Npcnewsonline.com / J. M. Manion)

Druhé místo patří Hunterovi Labradovi a Andrew Chinedu to tak dokázal! Pátý start v Manionově profesionální lize proměnil ve třetí triumf a v listopadu na Mr. Olympia bude mít příležitost pokusit se vylepšit loňskou osmou příčku. Možná si teď ještě více než před závody fanoušci kulturistiky budou klást otázku, proč vlastně Labrada s kvalifikací na Olympii v kapse k Texas Pro ještě vůbec nastupoval. Ale Hunter už dlouho dopředu plánoval, že letos před Olympií bez ohledu na výsledek absolvuje více než jednu soutěž. Až do aktuální sezóny totiž platilo, že mu závěr přípravy nikdy nevyšel podle představ, a on tak chtěl tentokrát mít více příležitostí jej pořádně odladit. V Texasu je navíc doma a možnost představit se na pódiu v pro něj domovském státě ho i po nedávném vítězství z Tampy lákala. S Labradovou účastí na klání v Arlingtonu ostatně mohou být spokojeni i samotní fanoušci. Nebýt jí, přišli by o ten parádní souboj, který s Andrewem Chineduem na stagi svedl!

Andrew Chinedu a Hunter Labrada v semifinále Texas Pro 2023 (foto: Npcnewsonline.com / J. M. Manion)

Andrew na pódiu v Arlingtonu ukázal, že se stále dokáže zlepšovat. Po výkonnostní stránce byl zase o kousek dál než na jarním Arnold Classic, kde skončil třetí za Samsonem Daudou a Nickem Walkerem. Že tento svěřenec specialisty na předsoutěžní přípravu Chrise Aceta a trenéra Chrise Lewise i krátce před čtyřicítkou soutěž od soutěže dosahuje znatelného progresu, je dáno především tím, že se bodybuildingu věnuje velmi krátce. Poprvé v kariéře závodil teprve předloni, v Manionově profesionální lize nastupuje od loňska. To dva dny před Andrewovým vystoupením na Texas Pro zdůraznil i zmiňovaný Chris Lewis, když v podcastu úspěšného trenéra šampiónů Hanyho Ramboda mluvil o tom, že je potřeba si uvědomit, že Chinedu až donedávna nebyl kulturistou a všechno, co teď můžeme vidět, vybudoval vlastně náhodou, zatímco se věnoval vzpírání, powerlifitingu nebo bojovým sportům. Až teď se Andrew kulturistou cíleně opravdu snaží být. Chris také upřesnil, že v aktuální přípravě se soustředili hlavně na zlepšení horní části zad, na vylepšení vnější hlavy tricepsů i další posun v ostrosti a tvrdosti hýždí a hamstringů. Konceptem, který má v hlavě, je udělat z Andrewa mix objemů Ronnieho Colemana a symetrie Flexe Wheelera. Pokud se jim tomu ve vzájemné spolupráci bude dařit přibližovat, mohli bychom se mít v podání Andrewa Chinedua ještě na co těšit!


Výsledky Texas Pro 2023 - kulturistika mužů open

  1. Andrew Chinedu*
  2. Hunter Labrada
  3. Carlos Thomas
  4. Lewis Breed
  5. Jordan Hutchinson
  6. Jonathan Withers
  7. Park Soo Hyun
  8. Roy Evans
  9. Jameil Hamilton
  10. Lionardis Cardoza

* kvalifikace na Mr. Olympia 2023


Kulturistika mužů open na Texas Pro 2023

Více fotografií z Texas Pro 2023 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Závodníci kvalifikovaní na Mr. Olympia 2023 k 19. srpnu:

jméno stát soutěž um.*
Brett Wilkin USA Bigman Weekend Pro 2022 1.
Hadi Choopan Írán Mr. Olympia 2022 1.
Derek Lunsford USA Mr. Olympia 2022 2.
Nick Walker USA Mr. Olympia 2022 3.
Brandon Curry USA Mr. Olympia 2019 1.
Mamdouh Elssbiay Egypt Mr. Olympia 2020 1.
Samson Dauda Velká Británie Arnold Classic 2023 1.
Behrooz Tabani Írán Arnold Classic Brazil 2023 1.
Tonio Burton USA New York Pro 2023 1.
Ross Flanigan USA California Pro 2023 1.
Iain Valliere Kanada Toronto Pro Supershow 2023 1.
Michal Križánek Slovensko Empro Classic 2023 1.
Phillip Clahar USA Orlando Pro 2023 1.
Andrea Presti Itálie Mr. Big Evolution Pro 2023 1.
Hassan Mostafa Egypt Vancouver Pro 2023 1.
Justin Shier USA Chicago Pro 2023 1.
Roman Fritz Německo Bigman Weekend Pro 2023 1.
Hunter Labrada USA Tampa Pro 2023 1.
Andrew Chinedu Spojené arabské emiráty Texas Pro 2023 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži
Pravidla pro kvalifikaci na Mr. Olympia 2023 najdete zde.


Texas Pro 2023 - physique žen


Finanční odměny:
1. místo15.000 $
2. místo3.000 $
3. místo2.000 $
4. místo1.500 $
5. místo1.000 $
6. místo500 $
celkově23.000 $

Letošní Texas Pro se stalo oslavou ženského physique. Postarala se o to dvojnásobná šampiónka Women's Physique Olympia z let 2020 a 2021 Sarah Villegas, která si vzala na starost finanční odměny i trofej pro vítězku. Na místo obvyklých 3.500 dolarů, které se na profesionálních show v této kategorii udělují nejčastěji, závodnice tentokrát bojovaly o obnos ve výši 23.000 dolarů a šampiónka měla navíc získat unikátní 90 cm vysokou sošku jako upomínku svého úspěchu. Klání mělo dvě kandidátky na vítězství, a to pátou nejlepší účastnici loňské Olympie Ivie Rhein a vítězku New York Pro 2021 Alyssu Kiessling, která si texaské závody po loňské vynechané sezóně vybrala pro návrat na scénu.

Ceci Barba, Alyssa Kiessling, Ivie Rhein a Sara Bradley na Texas Pro 2023 (foto: Npcnewsonline.com / J. M. Manion)

Obě závodnice v Arlingtonu naplnily předpoklady a na pódiu si to rozdaly v souboji o vítězství. Alyssa na stage přinesla elegantní postavu, pěkně separované kvadricepsy a možná o kousek lepší dolní polovinu těla než její nejvýraznější soupeřka. Ivie ovšem byla celkově mohutnější, měla lepší záda a prezentovala se kvalitnějšími svaly i větší ostrostí v zadních postojích. To rozhodlo a původem brazilská závodnice, která dlouhodobě žije ve Spojených státech, si v závěru večera došla pro své čtvrté vítězství v konkurenci profesionálek! Alyssa tedy brala druhé místo, když se za ní na dalších příčkách v první pětici srovnaly Ceci Barba, Sara Bradley a Donna Jones. Spolu s nimi v kategorii nastoupila také jediná česká účastnice soutěže napříč všemi kategoriemi Lenka Ferenčuková. Stejně jako další čtyři závodnice obsadila dělené šestnácté místo.


Výsledky Texas Pro 2023 - physique žen

  1. Ivie Rhein*
  2. Alyssa Kiessling
  3. Ceci Barba
  4. Sara Bradley
  5. Donna Jones
  6. Rachel Aronson
  7. Brooke Pighin
  8. Katie Nyland
  9. Isabelle Jackson
  10. Alexis Lowery
  11. Miranda Sanders
  12. Vicky Tackett
  13. Adriana Johnson
  14. Patricia Pizarro
  15. Katharine Younger
  16. Tracey Allen
  16. Lenka Ferenčuková
  16. Christine Porter
  16. Veronica LaRoche-Askew
  16. Kristyn Lia

* kvalifikace na Women's Physique Olympia 2023


Physique žen na Texas Pro 2023

Více fotografií z Texas Pro 2023 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Závodnice kvalifikované na Women's Physique Olympia 2023 k 19. srpnu:

jméno stát soutěž um.*
Natalia Abraham Coelho USA W. Physique Olympia 2022 1.
Sarah Villegas USA W. Physique Olympia 2020 1.
Brooke Walker USA W. Physique Olympia 2022 3.
Anne-Lorraine Mohn Francie Van. Island Showdown 2023 1.
Pamela Canfield USA St. Louis Pro 2023 1.
Elena Aviles Romero Španělsko Optimum Classic Pro 2023 1.
Emily Schubert USA Omaha Pro 2023 1.
Emilija Martic Kanada Toronto Pro Supershow 2023 1.
Romana Skotzen Velká Británie Empro Classic 2023 1.
Elisama Zorzetto Brazílie Musclecontest Brazil Pro 2023 1.
Caroline Alves Dos Santos Brazílie Mr. Big Evolution Pro 2023 1.
Amy McKown USA Lenda Murray Atlanta Pro 2023 1.
Danielle LaMartina USA Chicago Pro 2023 1.
Jeannie Feldman USA Tampa Pro 2023 1.
Ivie Rhein USA Texas Pro 2023 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži
Pravidla pro kvalifikaci na Women's Physique Olympia 2023 najdete zde.


Foto:
www.npcnewsonline.com / J. M. ManionSouvisející články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínTréninkový videolog: Pavel Beran (07/...
Mikuc (12:15) • Přistupuje k tomu pozitivně, tak to má přeci být!:) Budeme se těšit na další sezónu a s...
magazínTréninkový videolog: Pavel Beran (07/...
torturer (23:47) • “Sezóna asi nedopadla podle tvých představ…” “Jaktože ne?” Tak to jsem vyprsk pívo *2...
magazínKateřina Ottová a Daniel Božek - trén...
Marczus (15:29) • Ježíšmarjá, proč jim zisk profi karty trvá tak dlouho? Nechápu...
magazínBen Weider Natural Pro Qualifier 2023...
KKarmasin (13:36) • Profesionální liga a dopingové kontroly, nějak mi to nejde dohromady.
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
LeToucan (12:44) • Nebude spíš hrát roli to, že ty závody jsou strašně pozdě? Většina lidí jde na Čelákovi...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie