Reklama:
Vánoční dárky? Klikněte tady!🔥
Suplementy, knihy, fitness stroje.

Tampa Pro 2023 - výsledky a fotografie (den 2.)

8.399 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Na šestnáctém ročníku profesionální show v kulturistice a fitness Tampa Pro je dobojováno! Poté, kdy zde v pátek v boji o kvalifikaci na listopadový Weekend změřili síly závodníci nastupující v kulturistice mužů do 212 liber, classic physique mužů, physique mužů, kulturistice žen, physique žen a figure žen, v sobotu o přízeň rozhodčích usilovali těžkotonážníci z kulturistiky mužů open, fitnessky, bikiny fitnessky a sportovkyně nastupující ve wellness žen.

Na výsledky Tampa Pro 2023 jste si mohli v tipovací soutěži, ve které se hrálo o ceny
věnované společností MaxxWin v celkové hodnotě 7.000 Kč!
Na vyhodnocení tipovačky se můžete těšit v nejbližších dnech.

Tampa Pro 2023 - kulturistika mužů open

Tampa Pro 2023
- výsledky a fotografie (den 1.)

Kulturistika mužů open se nečekaně stala početně nejslaběji obsazenou kategorií soutěže, když zde před rozhodčí vedené Stevem Weinbergerem předstoupilo pouze osm borců. Proti původním předpokladům mezi nimi chyběl čtyřicátník Stephen Daniels, kterého ve startovním poli naopak na poslední chvíli vystřídal další veterán Fred Smalls. Ačkoliv za sebou Fred má tři účasti na Mr. Olympia z let 2012, 2014 a 2015, tak se s ním tentokrát už jako s kandidátem na nějaký zajímavější výsledek počítat nedalo. Jeho kariéra neodvratitelně nabrala sestupný trend před pěti lety, kdy při tréninku utrpěl zranění prsního svalu, které po sobě bohužel zanechalo viditelný defekt. Po úrazu si navíc musel vybrat delší soutěžní přestávku a v jeho věku platí, že se po nucené odmlce k bývalé výkonnostní úrovni už hůře vrací. Kromě Freda k letošnímu Tampa Pro z borců se zkušenostmi z Mr. Olympia nastoupili ještě Jonathan Delarosa, Joel Thomas a Hunter Labrada, přičemž u nich se už dalo čekat, že by se právě oni mohli srovnat na předních příčkách.

Jonathan Delarosa a Hunter Labrada v semifinále Tampa Pro 2023 (foto: Npcnewsonline.com / J. M. Manion)


Dosavadní vítězové Tampa Pro
v kulturistice mužů open:
2023 Hunter Labrada
2022 Akim Williams
2021 Iain Valliere
2020 Hunter Labrada
2019 Dexter Jackson
2018 Alexis Rivera Rolon
2017 Joshua Lenartowicz
2016 Akim Williams
2015 Max Charles
2014 Victor Martinez
2013 Evan Centopani
2012 Shawn Rhoden
2011 Marius Dohne
2010 Ben White
2009 Dennis James
2008 Toney Freeman


Za výrazného favorita na vítězství byl dlouho před závody považován jednatřicetiletý Hunter Labrada, jenž se předloni na Olympii probojoval ke čtvrtému místu. Joel ani Jonathan se na Mr. Olympia takto vysoko nikdy neumístili, ve prospěch Labrady navíc hrálo, že v přípravě podle všeho udělal vše pro to, aby k Tampa Pro nastoupil ve své nejlepší možné formě. Alespoň na předsoutěžních fotografiích, které postupně pouštěl do světa, totiž vypadal výborně. Sám ale zároveň sympaticky podotýkal, že dokud se neukáže na soutěžním pódiu, tak to, jak skvělé jsou jeho fotky z fitka, vůbec nic neznamená. Hunter se vloni na Olympii propadl na sedmé místo, a i když to ve skutečnosti samozřejmě vůbec není špatný výsledek, sám se za to, jakou formu tisícům divákům v sále i těm u on-line přenosu předvedl, styděl. Zpětně nicméně své zaváhání z Mr. Olympia 2022 hodnotí jako kopanec do rozkroku, který potřeboval (sám to vyjádřil ještě poněkud přímočařeji anglickým "kick to the dick"). Uvědomil si díky němu, že pro něj věci tak, jak je dělá, přestaly fungovat. Zčásti proto změnil trénink, když do něj po vynechaném roce třeba znovu zařadil mrtvé tahy, hodně změnil jídelníček i vlastní přístup ke svému sportu. Kulturistickým stylem života začal žít ještě o kus striktněji.

Jonathan Delarosa a Hunter Labrada v semifinále Tampa Pro 2023 (foto: Npcnewsonline.com / J. M. Manion)

Všechny změny, které Hunter v poslední měsících udělal, přinesly své ovoce. Bodybuilding si znovu zamiloval a na stage Tampa Pro podle plánu přinesl vylepšený střed těla, lepší záda i lepší připravenost. Zejména v semifinále startovnímu poli díky tomu dominoval! Rozhodčí si jej tak pochopitelně vyžádali do důležitého prvního vyvolávání, kde dále šanci dostali ještě Joel s Jonathanem, doplnění navíc o Bradyho Kinga, jenž si letošní závody v Tampě vybral pro první start v kulturistice mužů open poté, kdy do ni přestoupil z classic physique. Uprostřed této čtyřčlenné řady spolu s Hunterem pózoval Jonathan, který měl svou výkonností k favoritovi z celého startovního pole jednoznačně nejblíže. Oba v závěru prejudgingu dostali prostor v samostatném calloutu, ale vypadalo to, že Labrada v tomto přímém souboji o vítězství díky svému progresu, výšce a tělesné stavbě bere všechny pózy. Zajímavé věci se děly také v mini bitvách mezi dalšími závodníky. Brady se formující se výsledkovou listinou začal propadat. Rozhodčí si jej na stagi ponechali jak pro druhé, tak i pro třetí vyvolávání a bylo zřejmé, že z boje o medaile vypadl. Naopak se směrem vzhůru začal drát spoustou hustých svalů disponující Brit Lewis Breed.

Jonathan Delarosa a Hunter Labrada v semifinále Tampa Pro 2023 (foto: Npcnewsonline.com / J. M. Manion)

Že Lewis dokázal ze druhého semifinálového calloutu rozhodčí zajmout, bylo patrné i ve finále. Borec, který letos strávil dlouhé měsíce v odloučení od rodiny na tréninkovém kempu v Dubaji, totiž ve druhé polovině soutěže dostal ve tříčlenném vyvolávání na pódiu příležitost po boku Huntera a Jonathana. Vypadalo to také, a pohled na bodové hodnocení ve výsledkové listině to potvrzuje, že to ve finále bylo mezi Labradou a Delarosou těsnější. Zřejmě tomu pomohlo, že Jonathan za těch několik hodin, které od sebe obě části soutěže dělily, zapracoval na ostrosti i plnosti svalů, což jeho konkurenceschopnost zvýšilo. Na zdolání Huntera Labrady mu to ale ani tak nestačilo a zmíněný syn vyhlášeného estéta přelomu 80. a 90. let Leeho Labrady tak splnil svůj cíl. Na Tampa Pro zvítězil a kvalifikoval se k účasti na Mr. Olympia 2023, kde jeho ambicí samozřejmě bude vrátit se na ztracené pozice. Celkově se jedná už o Hunterův třetí triumf mezi profíky a zatím platí, že kdykoliv v Manionově profesionální lize nastoupil k jiné soutěži než k Mr. Olympia, tak zvítězil.

Jonathan Delarosa a Hunter Labrada v semifinále Tampa Pro 2023 (foto: Npcnewsonline.com / J. M. Manion)


Finanční odměny:
1. místo10.000 $
2. místo4.000 $
3. místo3.000 $
4. místo2.000 $
5. místo1.000 $
celkově20.000 $

Dodržet tento svůj standard se pokusí i za dva týdny při účasti na pro něj domácím Texas Pro, kde by se mu ovšem měla sejít ještě větší konkurence. Ke klání totiž plánují nastoupit třeba i Andrew Chinedu či mimořádně slibný profesionální nováček Carlos Thomas. S oběma Hunter bude muset určitě počítat jako s pořádně nebezpečnými soupeři. Druhé místo bral tedy stejně jako před dvěma týdny na Chicago Pro Jonathan Delarosa, jenž si ale s ohledem na to, že se letos vrátil k závodění po tříleté přestávce zaviněné kromě jiného i zraněním bicepsu, vede výborně. Bronz překvapivě vybojoval Lewis Breed před čtvrtým Joelem Thomasem a pátým Bradym Kingem. Zklamáním je až sedmé místo Nathana Speara, jenž poté, kdy na nedávném Vancouver Pro dosáhl medailového výsledku, v Tampě nepochybně pomýšlel na vyšší příčky. Výsledkovou listinu uzavírá jméno Freda Smallse, jenž na Tampa Pro ve čtvrtek ale zvítězil v kategorii masters nad 40 let, což vnímá jako motivaci do závěru přípravy na Masters Olympia, ke které nastoupí koncem tohoto měsíce. Právě Olympie veteránů pro něj bude představovat vrchol letošní sezóny.


Výsledky Tampa Pro 2023 - kulturistika mužů open

  1. Hunter Labrada*
  2. Jonathan Delarosa
  3. Lewis Breed
  4. Joel Thomas
  5. Brady King
  6. Roy Evans
  7. Nathan Spear
  8. Fred Smalls

* kvalifikace na Mr. Olympia 2023


Kulturistika mužů open na Tampa Pro 2023

Více fotografií z Tampa Pro 2023 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Závodníci kvalifikovaní na Mr. Olympia 2023 k 5. srpnu:

jméno stát soutěž um.*
Brett Wilkin USA Bigman Weekend Pro 2022 1.
Hadi Choopan Írán Mr. Olympia 2022 1.
Derek Lunsford USA Mr. Olympia 2022 2.
Nick Walker USA Mr. Olympia 2022 3.
Brandon Curry USA Mr. Olympia 2019 1.
Mamdouh Elssbiay Egypt Mr. Olympia 2020 1.
Samson Dauda Velká Británie Arnold Classic 2023 1.
Behrooz Tabani Írán Arnold Classic Brazil 2023 1.
Tonio Burton USA New York Pro 2023 1.
Ross Flanigan USA California Pro 2023 1.
Iain Valliere Kanada Toronto Pro Supershow 2023 1.
Michal Križánek Slovensko Empro Classic 2023 1.
Phillip Clahar USA Orlando Pro 2023 1.
Andrea Presti Itálie Mr. Big Evolution Pro 2023 1.
Hassan Mostafa Egypt Vancouver Pro 2023 1.
Justin Shier USA Chicago Pro 2023 1.
Roman Fritz Německo Bigman Weekend Pro 2023 1.
Hunter Labrada USA Tampa Pro 2023 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži
Pravidla pro kvalifikaci na Mr. Olympia 2023 najdete zde.


Tampa Pro 2023 - fitness žen


Finanční odměny:
1. místo2.000 $
2. místo1.000 $
3. místo500 $
celkově3.500 $

V dalších kategoriích se v sobotu na Tampa Pro 2023 finanční odměny rozdělovaly shodně.

Fitness žen bylo jedinou kategorií na soutěži, ve které se závodilo během dvou soutěžních dnů. V pátek bylo na programu hodnocení postavy, v sobotu potom došlo na volné sestavy. Vydařené druhé kolo rozhodlo o druhém profesionálním vítězství Allison Kramer, která se díky tomu stala desátou kvalifikovanou závodnicí na letošní ročník Fitness Olympia. V prvním kole Allison skončila třetí, nejvíce rozhodčí potom svou postavou a formou zaujala Donnice Chow (v minulosti závodila pod jménem Donnice Christian). Ta ovšem zároveň předvedla až jedenáctou nejlepší volnou sestavu, což jí v součtu nestačilo ani na umístění v top 5.


Výsledky Tampa Pro 2023 - fitness žen

  1. Allison Kramer*
  2. Aurika Tyrgale
  3. Kristin Pope
  4. Stacy Dawn
  5. Anna Fomina
  6. Stephanie Jones
  7. Michelle Gales
  8. Donnice Chow
  9. Danielle Chikeles
  10. Eileen Thomas
  11. Corina Harkelroad
  12. Ashley Bisson
  13. Layla Mikayla
  14. Victoria Grove
  15. Andy Borneman

* kvalifikace na Fitness Olympia 2023


Fitness žen na Tampa Pro 2023

Více fotografií z Tampa Pro 2023 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Závodnice kvalifikované na Fitness Olympia 2023 k 5. srpnu:

jméno stát soutěž um.*
Missy Truscott USA Fitness Olympia 2020 1.
Jaclyn Baker USA Fitness Olympia 2022 2.
Ariel Khadr USA Fitness Olympia 2022 3.
Darrian Tissenbaum USA Adela Garcia Classic 2023 1.
Oksana Grishina Rusko Fitness Olympia 2014 1.
Tiffany Chandler USA Body Be 1 Classic Pro 2023 1.
Amber Steffen USA Lenda Murray Atlanta Pro 2023 1.
Sara Kovach USA Vancouver Pro 2023 1.
Jodi Boam Kanada Chicago Pro 2023 1.
Allison Kramer USA Tampa Pro 2023 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži
Pravidla pro kvalifikaci na Fitness Olympia 2023 najdete zde.


Tampa Pro 2023 - wellness žen

Ve dvanáctičlenném startovním poli wellness žen převaze amerických soupeřek vítězství a kvalifikaci na letošní Olympia Weekend vyfoukla Brazilka Rayane Fogal. Až za ní se na dalších místech v první pětici srovnaly Andrea Hrenko, Marissa Andrews, Quintaysia Goodley a Angela White.


Výsledky Tampa Pro 2023 - wellness žen

  1. Rayane Fogal*
  2. Andrea Hrenko
  3. Marissa Andrews
  4. Quintaysia Goodley
  5. Angela White
  6. Devyn Cambre
  7. Maria Paulette
  8. Luz Abinuman
  9. Yami Partridge
  10. Kim O'Connell
  11. Sara Rodriguez
  12. Erewa Uku

* kvalifikace na Wellness Olympia 2023


Wellness žen na Tampa Pro 2023

Více fotografií z Tampa Pro 2023 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Závodnice kvalifikované na Wellness Olympia 2023 k 5. srpnu:

jméno stát soutěž um.*
Francielle Mattos Brazílie Wellness Olympia 2021 1.
Isabelle Nunes Brazílie Wellness Olympia 2022 2.
Angela Borges Brazílie Wellness Olympia 2022 3.
Kassandra Gillis Kanada Wellness International 2023 1.
Alexis Adams USA Sampson Showdown 2023 1.
Renata Guaraciaba Brazílie Musclecontest Rio Pro 2023 1.
Amanda Burnett USA Houston Tournament of Ch. 2023 1.
Giselle Machado Brazílie Charlotte Pro 2023 1.
Tefani-Sam Genadi Razhi USA Miami Muscle Beach Pro 2023 1.
Sandra Colorado Acal Španělsko Toronto Pro Supershow 2023 1.
Lili Dong USA Southern California Pro 2023 1.
Leonida Ciobu Moldavsko Empro Classic 2023 1.
Frida Paulsen Stern Švédsko Republic of Texas Pro 2023 1.
Lisa Meiswinkel Německo Mr. Big Evolution Pro 2023 1.
Johanna Calcano USA Lenda Murray Atlanta Pro 2023 1.
Danai Theodoropoulou Austrálie Chicago Pro 2023 1.
Elisa Alcantara Kolumbie Sur Pro Cup Colombia 2023 1.
Rayane Fogal Brazílie Tampa Pro 2023 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži
Pravidla pro kvalifikaci na Wellness Olympia 2023 najdete zde.


Tampa Pro 2023 - bikiny fitness žen

Přesto, že se souběžně s Tampa Pro během prvního srpnového víkendu v této kategorii závodilo ještě na Musclecontest Excalibur Pro, nastoupilo k floridské profesionální show hned sedmadvacet bikiny fitnessek! V početném startovním poli si nejlépe vedla Ashlyn Little, která tak slaví kvalifikaci na letošní Olympia Weekend, zaujaly také Ariana Brothers a Tatiana Lanovenko, které braly další medailové příčky. Čtvrtá tentokrát skončila zkušená India Paulino, která se na profesionální scéně pohybuje už od roku 2011.


Výsledky Tampa Pro 2023 - bikiny fitness žen

  1. Ashlyn Little*
  2. Ariana Brothers
  3. Tatiana Lanovenko
  4. India Paulino
  5. Jordan Brannon
  6. Liana Giannamore
  7. Tamekia Carter
  8. Sandra Merlo
  9. Lauren Dannenmiller
  10. Mary Ann Parks
  11. Janine Herrera
  12. Samantha Minshull
  13. Gallia Vega
  14. Kerryne Henich
  15. Marta Aguiar
  16. Sophia Bernard
  16. Kristiana Brush
  16. Jessica Dexter
  16. Dalila Kindermann
  16. Vanessa Kollcaku
  16. Ashley Marie Lee
  16. Emma MacDougall
  16. Vanesa Ocana
  16. Christine O'Malley
  16. Fatimah Ray
  16. Karene Richards
  16. Kerri Jeanne Simas

* kvalifikace na Bikini Olympia 2023


Bikiny fitness žen na Tampa Pro 2023

Více fotografií z Tampa Pro 2023 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Závodnice kvalifikované na Bikini Olympia 2023 k 5. srpnu:

jméno stát soutěž um.*
Jibin Park Jižní Korea Taiwan Pro 2022 1.
Ivanna Escandar Španělsko Bigman Weekend Pro 2022 1.
Amanda Marques Brazílie Sur Pro Cup 2022 1.
Phoebe Hagan Velká Británie Battle of Texas 2022 1.
Maureen Blanquisco Norsko Bikini Olympia 2022 1.
Jennifer Dorie Kanada Bikini Olympia 2021 1.
Ashley Kaltwasser USA Bikini Olympia 2013 1.
Nittaya Kongthun Thajsko Musclecontest Japan Pro 2023 1.
Alessia Facchin Itálie Orchid Pro 2023 1.
Lauralie Chapados Kanada Bikini International 2023 1.
Brenda Farias Brazílie Campinas Pro 2023 1.
Aimee Velasquez USA Klash Series Ch. 2023 1.
Eszter Oczella Maďarsko 1 BroPro Show 2023 1.
Hyojung Kim Jižní Korea Korea AGP Pro 2023 1.
Vania Auguste USA Charlotte Pro 2023 1.
Romina Basualdo USA GRL PWR Pro 2023 1.
Savannah Watchman USA California Night of Ch. 2023 1.
Zsofia Reka Molnar Maďarsko Tropicarium Budapest Pro 2023 1.
Elisa Pecini Brazílie Bikini Olympia 2019 1.
Sierra Swann USA Optimum Classic Pro 2023 1.
Reijuana Harley USA Klash Series S. USA Pro 2023 1.
Cristobalina Pajares Torres Španělsko Miami Muscle Beach Pro 2023 1.
Eli Fernandez Mexiko Toronto Pro Supershow 2023 1.
Jessica Wilson USA DC Pro 2023 1.
Jordan Fisher USA Dallas Pro 2023 1.
Jil Meret Schmitz Thajsko Sheru Classic India 2023 1.
Song A Reum Jižní Korea Taiwan Pro 2023 1.
Lexus Redmond USA Republic of Texas Pro 2023 1.
Tatiana Lanovenko Rusko Mr. Big Evolution Pro 2023 1.
Dahye Jeon Jižní Korea Korea AGP Pro 2023 1.
Ariel Barley USA Governor's Cup 2023 1.
Tara Grier USA Lenda Murray Atlanta Pro 2023 1.
Savannah Dolezal USA Chicago Pro 2023 1.
Gessica Brun Brazílie Sur Pro Cup Colombia 2023 1.
Halanna Jully Brazílie Excalibur Pro 2023 1.
Ashlyn Little USA Tampa Pro 2023 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži
Pravidla pro kvalifikaci na Bikini Olympia 2023 najdete zde.


Foto:
www.npcnewsonline.com / J. M. ManionSouvisející články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínTréninkový videolog: Pavel Beran (07/...
torturer (23:47) • “Sezóna asi nedopadla podle tvých představ…” “Jaktože ne?” Tak to jsem vyprsk pívo *2...
magazínKateřina Ottová a Daniel Božek - trén...
Marczus (15:29) • Ježíšmarjá, proč jim zisk profi karty trvá tak dlouho? Nechápu...
magazínBen Weider Natural Pro Qualifier 2023...
KKarmasin (13:36) • Profesionální liga a dopingové kontroly, nějak mi to nejde dohromady.
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
LeToucan (12:44) • Nebude spíš hrát roli to, že ty závody jsou strašně pozdě? Většina lidí jde na Čelákovi...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Valasekjakub123 (12:20) • 13 elite pro karet. Ty nemají žádnou váhu jen další amatérská liga. Škoda bývalý to pěk...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie