Reklama:
Vánoční dárky? Klikněte tady!🔥
Suplementy, knihy, fitness stroje.

Chicago Pro 2023
- výsledky a fotografie (den 2.)

9.097 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Na dvanáctém ročníku tradiční profesionální show v kulturistice a fitness Chicago Pro je dobojováno! Poté, kdy zde už v pátek v bitvě o kvalifikaci na letošní Olympia Weekend změřili síly závodníci nastupující kulturistice mužů do 212 liber, kulturistice žen, physique žen, classic physique mužů, fitness žen a wellness žen, se v sobotu stejná bitva odehrála v kulturistice mužů open, figure žen, physique mužů a bikiny fitness žen. Také zde klání nabídlo atraktivní podívanou i zajímavé výsledky a samozřejmě, že se za děním v posledních čtyřech zmíněných kategoriích ohlédneme podrobněji!


Chicago Pro 2023 - kulturistika mužů open

Chicago Pro 2023
- výsledky a fotografie (den 1.)

Soutěž těžkotonážníků na letošním Chicago Pro neměla jasného favorita. Dobrý výsledek se s ohledem na to, že se v minulosti již dokázali kvalifikovat na Mr. Olympia, dal očekávat zejména od Blessinga Awodibua, Jonathana Delarosy a Patricka Moora, zapomínat ale nešlo ani na další borce. Že dovede brát přední příčky, z dalších účastníků klání v posledních měsících vytrvale předvádí Stanislas DeLongeaux, počítat bylo potřeba i s profesionálním nováčkem Justinem Shierem, který se svým profesionálním debutem více než devatenáct měsíců samozřejmě také nečekal jenom proto, aby při něm bojoval o nějaké průměrné umístění. Více o tom, jak jsou rozdané karty, ovšem jako vždy mělo napovědět až semifinále soutěže, na které v prostorách Tinley Park Convention Center došlo kolem poledne.

Jonathan Delarosa, Stanislas DeLongeaux a Justin Shier na Wings of Strength Chicago 2023
(foto: Npcnewsonline.com / Dan Ray)


Finanční odměny:
1. místo10.000 $
2. místo4.000 $
3. místo3.000 $
4. místo2.000 $
5. místo1.000 $
celkově20.000 $

Do důležitého prvního vyvolávání si rozhodčí vyžádali hned šest borců z desetičlenného startovního pole. Podle očekávání jimi byli Blessing, Jonathan, Patrick, Stanislas a Justin, tuto silnou pětici navíc v řadě doplnil Erik Ramirez. Na nejvýhodnějších místech uprostřed řady callout začali Shier s Delarosou, posléze Jonathana na jeho pozici ovšem vystřídal DeLongeaux. Že právě tito tři borci reálně bojují o vítězství a k němu se pojící kvalifikaci na devětapadesátý ročník Mr. Olympia, potvrdil závěr první poloviny soutěže. Stanislas, Jonathan a Justin během něj totiž sváděli bitvu v samostatném tříčlenném vyvolávání, ve kterém se postupně všichni protočili uprostřed řady. Delarosa, který závodil poprvé od New York Pro 2020, se při svém comebacku z celé trojice prezentoval nejkompletnější a nejmohutnější postavou. Drobně patrné byly snad pouze následky jeho loňského dubnového zranění levého bicepsu, kvůli kterému se ostatně také jeho soutěžní přestávka na tak dlouho protáhla. Zároveň také platilo, že Jonathan byl proti svým dvěma dnešním největším soupeřům o něco hůře připravený. Měkké hýždě a hamstringy hrály proti němu.

Jonathan Delarosa, Stanislas DeLongeaux a Justin Shier na Wings of Strength Chicago 2023
(foto: Npcnewsonline.com / Dan Ray)

DeLongeaux byl stejně jako před týdnem na Vancouver Pro opět tím nejvyrýsovanějším a nejostřejším borcem na pódiu. Na Justina i Jonathana ovšem něco ztrácel po stránce celkového svalového rozvoje. Justin Shier naopak přinesl nejlepší kombinaci solidních objemů a slušné formy, a tak ačkoliv nebyl nejlépe připraveným ani nejmohutnějším členem startovního pole, byl to právě on, kdo byl v závěru odpoledního finále při svém prvním startu v profesionální lize IFBB Jima Maniona vyhlášen vítězem! Justinovi k tomu pomohla i jeho tělesná stavba, když své impozantní linie dokázal od zisku profi karty na předloňském NPC Nationals ještě zvýraznit. Ačkoliv profi kartu na zmíněném klání získal s hmotností kolem 96,5 kg a tentokrát před rozhodčí předstoupil s bezmála 101 kilogramy, nově vybudované objemy neměly žádný negativní dopad na jeho úzký pas. Přibližně 173 cm vysokého Justina v přípravě na Chicago Pro znovu vedl zkušený trenér Matt Jansen, který mu předloni už pomohl k profesionální kartě. Spoléhat se na dlouhodobou spolupráci s nějakým konkrétním trenérem, se v profesionálním bodybuildingu obvykle vyplácí, obzvlášť když je to někdo natolik úspěšný, jako právě Matt. Už teď platí, že se z jeho svěřenců v aktuálním kvalifikačním období na listopadový Olympia Weekend kromě Shiera nominovali i Brett Wilkin, Nick Walker, Iain Valliere, Shaun Clarida či Kristina Mendoza a další jeho svěřenci o postup na Olympii v nadcházejících týdnech ještě budou usilovat.

Jonathan Delarosa, Stanislas DeLongeaux a Justin Shier na Wings of Strength Chicago 2023
(foto: Npcnewsonline.com / Dan Ray)

V dalším průběhu profesionální kariéry se Justin s Mattovým přispěním bude muset soustředit zejména na zlepšení zad, která v současnosti představují jeho největší slabinu. Mezi Delarosou a DeLongeauxem to v souboji o druhé místo bylo velmi těsné a o Jonathanově stříbru nakonec rozhodl jediný bod. Čtvrtý skončil Blessing Awodibu, který v přípravě na letošní sezónu zvolil opačnou strategii než Justin Shier, když dal všem guru na předsoutěžní přípravu vale a formu tentokrát ladil sám jenom s pomocí několika svých přátel a rodiny. K Chicago Pro ovšem nastoupil poněkud z formy a to, co na pódiu převedl, nejvíce ze všeho připomínalo kulturistu, který se několik týdnů před závody vydal někam na exhibici. Ve stoprocentní fazóně nezávodil ani Patrick Moore, který má stále problém znovu se přiblížit své dosud životní formě z Mr. Olympia 2019. V Tinley Parku tak dosáhl pouze na páté místo. Erik Ramirez, který semifinále začínal v prvním calloutu, se nakonec propadl až na osmou příčku. V dalších průběhu závodů rozhodčí o svých kvalitách totiž více přesvědčili šestý Eiren Gauley a sedmý Matt Kouba.


Výsledky Chicago Pro 2023 - kulturistika mužů open

  1. Justin Shier*
  2. Jonathan Delarosa
  3. Stanislas DeLongeaux
  4. Blessing Awodibu
  5. Patrick Moore
  6. Eiren Gauley
  7. Matt Kouba
  8. Erik Ramirez
  9. Emmanuel Longoria
  10. Stephen Daniels

* kvalifikace na Mr. Olympia 2023


Kulturistika mužů open na Chicago Pro 2023

Více fotografií z Chicago Pro 2023 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Závodníci kvalifikovaní na Mr. Olympia 2023 k 22. červenci:

jméno stát soutěž um.*
Brett Wilkin USA Bigman Weekend Pro 2022 1.
Hadi Choopan Írán Mr. Olympia 2022 1.
Derek Lunsford USA Mr. Olympia 2022 2.
Nick Walker USA Mr. Olympia 2022 3.
Brandon Curry USA Mr. Olympia 2019 1.
Mamdouh Elssbiay Egypt Mr. Olympia 2020 1.
Samson Dauda Velká Británie Arnold Classic 2023 1.
Behrooz Tabani Írán Arnold Classic Brazil 2023 1.
Tonio Burton USA New York Pro 2023 1.
Ross Flanigan USA California Pro 2023 1.
Iain Valliere Kanada Toronto Pro Supershow 2023 1.
Michal Križánek Slovensko Empro Classic 2023 1.
Phillip Clahar USA Orlando Pro 2023 1.
Andrea Presti Itálie Mr. Big Evolution Pro 2023 1.
Hassan Mostafa Egypt Vancouver Pro 2023 1.
Justin Shier USA Chicago Pro 2023 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži
Pravidla pro kvalifikaci na Mr. Olympia 2023 najdete zde.


Chicago Pro 2023 - figure žen

V patnáctičlenném startovním poli figure žen své druhé vítězství mezi profesionálkami vybojovala Autumn Cleveland. V kategorii nastoupila také jediná slovenská účastnice soutěže Adela Ondrejovičová, která po čtvrtém místě z letošního Empro Classic, deváté příčce z Mr. Big Evolution Pro a vítězství na Lenda Murray Atlanta Pro tentokrát dosáhla na stříbro. V první pětici obě zmíněné závodnice doplnily Shanice Abrams, Edith Driver a Danielle Rose. Zajímavou postavou startovního pole potom byla osmá Lena Johannesen. Jedná se o čtyřnásobnou účastnici Fitness Olympia z let 1997 až 2000, která se vloni po dlouhé soutěžní přestávce vrátila na profesionální scénu ve figure masters. Na letošním Chicago Pro si potom ve dvaapadesáti letech troufla zkusit to v kategorii bez věkového omezení, a jak je vidět, nevedla si vůbec špatně!


Výsledky Chicago Pro 2023 - figure žen

  1. Autumn Cleveland*
  2. Adela Ondrejovičová
  3. Shanice Abrams
  4. Edith Driver
  5. Danielle Rose
  6. Nelly Gonzalez
  7. Ashley Fuller
  8. Lena Johannesen
  9. Erica Freneey
  10. Bahar Ayra
  11. Arianna Kinchen
  12. Rebecca Godwin
  13. Chunmi Kang
  14. Viridiana Sanchez
  15. Chie Terui

* kvalifikace na Figure Olympia 2023


Figure žen na Chicago Pro 2023

Více fotografií z Chicago Pro 2023 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Závodnice kvalifikované na Figure Olympia 2023 k 22. červenci:

jméno stát soutěž um.*
Cydney Gillon USA Figure Olympia 2017 1.
Jessica Reyes Padilla Portoriko Figure Olympia 2022 2.
Lola Montez Kanada Figure Olympia 2022 3.
Bojana Vasiljevic USA Orchid Pro 2023 1.
Donya Jackson USA Tri-City Classic Pro 2023 1.
Gabriela Consolmagno USA Wasatch Warrior 2023 1.
Madison Dinges USA Charlotte Pro 2023 1.
Cherish Richardson USA Pittsburgh Pro 2023 1.
Maria Luisa Baeza Diaz USA New York Pro 2023 1.
Natalia Soltero Mexiko Northern California Pro 2023 1.
Jennifer Zienert Německo Empro Classic 2023 1.
Kristen McGregor Jamajka Mr. Big Evolution Pro 2023 1.
Adela Ondrejovičová Slovensko Lenda Murray Atlanta Pro 2023 1.
Gina Palma USA Vancouver Pro 2023 1.
Autumn Cleveland USA Chicago Pro 2023 1.
Ericka Morales Morgan Guatemala Zhanna Rotar Classic 2023 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži
Pravidla pro kvalifikaci na Figure Olympia 2023 najdete zde.


Chicago Pro 2023 - physique mužů

Ve physique mužů se v konkurenci dvaadvaceti soupeřů ke svému prvnímu vítězství mezi profíky probojoval Drew Cullen. Dobře si vedli také Nicolas Koeu a Kimani Victor, kterým připadly zbývající medailové příčky. Dobré čtvrté místo potom při profesionálním debutu obsadil šampión loňského NPC Jr. Nationals Alonzo Jefferson.


Výsledky Chicago Pro 2023 - physique mužů

  1. Drew Cullen*
  2. Nicolas Koeu
  3. Kimani Victor
  4. Alonzo Jefferson
  5. Jahvair Mullings
  6. Benjamin Iverson
  7. Montae Bailey
  8. Alexander Toplyn
  9. Joaquim Camps Angel
  10. Alexander Rogers
  11. Adon Marcus
  12. Jorge Hernandez
  13. Evan Lilas
  14. Chevy Phillips
  15. Marcus Wesley
  16. Muhammed Ali
  16. Ayinde Avery
  16. Donald Brumfield
  16. Derryl Bryant
  16. Jason Hazzard
  16. Jarrett Jenkins
  16. Anthony Sullivan
  16. Jacob Swisher

* kvalifikace na Men's Physique Olympia 2023


Physique mužů na Chicago Pro 2023

Více fotografií z Chicago Pro 2023 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Závodníci kvalifikovaní na Men's Physique Olympia 2023 k 22. červenci:

jméno stát soutěž um.*
Mehdi Kabbadj Maroko Libya Pro 2022 1.
Ming Chieh Tsai Tchaj-wan Taiwan Pro 2022 1.
Ramzi Kahlia Alžírsko Tunisia Pro 2022 1.
Corey Morris USA Battle of Texas 2022 1.
Erin Banks USA Men's Physique Olympia 2022 1.
Brandon Hendrickson USA Men's Physique Olympia 2018 1.
Diogo Montenegro Brazílie Men's Physique Olympia 2022 3.
Mahmood Almaghrabi Bahrajn Saudi Classic 2023 1.
Emanual Hunter USA Tri-City Classic Pro 2023 1.
Mauro Fialho Španělsko 1 BroPro Show 2023 1.
Carlos DeOliveira Brazílie Los Angeles Grand Prix 2023 1.
Benquil Marigny USA St. Louis Pro 2023 1.
Riccardo Croci Itálie Tropicarium Budapest Pro 2023 1.
Derrick Stevenson USA Optimum Classic Pro 2023 1.
Ryan Terry Velká Británie New York Pro 2023 1.
Emmanuel Costa Brazílie Sur Pro Cup Chile 2023 1.
Daniel Ammons USA Palmetto Classic Pro 2023 1.
Vinicius Mateus Brazílie Bahia Muscle Show 2023 1.
Andre Ferguson USA Miami Muscle Beach Pro 2023 1.
Vitor Chaves Brazílie DC Pro 2023 1.
Joseph Lee USA Korea AGP Pro 2023 1.
Victor Ramirez Kostarika Body Be 1 Classic Pro 2023 1.
Bhuwan Chauhan Indie Sheru Classic India 2023 1.
Sidy Pouye Španělsko Sheru Classic Italy 2023 1.
Yoonsung Lee Jižní Korea Taiwan Pro 2023 1.
Jason Huynh USA Republic of Texas Pro 2023 1.
Anderson Arruda Brazílie Musclecontest Brazil Pro 2023 1.
Jeremy Potvin USA Lenda Murray Atlanta Pro 2023 1.
Drew Cullen USA Chicago Pro 2023 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži
Pravidla pro kvalifikaci na Men's Physique Olympia 2023 najdete zde.


Chicago Pro 2023 - bikiny fitness žen

V bikiny fitness žen svůj třetí start mezi profesionálkami v první vítězství proměnila Savannah Dolezal, kromě které si dobře vedly také Lizzie Martinez, Adair Libbrecht, Ashley Hampton a Katiuska Gintili. Patří jim zbývající volná místa v první pětici.


Výsledky Chicago Pro 2023 - bikiny fitness žen

  1. Savannah Dolezal*
  2. Lizzie Martinez
  3. Adair Libbrecht
  4. Ashley Hampton
  5. Katiuska Gintili
  6. Fallon Wainwright
  7. Liana Giannamore
  8. Mary Ann Parks
  9. Kateryna Kauffmann
  10. Tatiana Lanovenko
  11. Alessia Facchin
  12. Rhoda Allie
  13. Merica Abbado
  14. Jill Humphrey
  15. Nina DiTommaso
  16. Kaitlyn Ray
  17. Claudia Garcia
  18. Christine O'Malley
  19. Michelle Billett
  20. Paola Leon
  21. Violeta Garcia

* kvalifikace na Bikini Olympia 2023


Bikiny fitness žen na Chicago Pro 2023

Více fotografií z Chicago Pro 2023 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Závodnice kvalifikované na Bikini Olympia 2023 k 22. červenci:

jméno stát soutěž um.*
Jibin Park Jižní Korea Taiwan Pro 2022 1.
Ivanna Escandar Španělsko Bigman Weekend Pro 2022 1.
Amanda Marques Brazílie Sur Pro Cup 2022 1.
Phoebe Hagan Velká Británie Battle of Texas 2022 1.
Maureen Blanquisco Norsko Bikini Olympia 2022 1.
Jennifer Dorie Kanada Bikini Olympia 2021 1.
Ashley Kaltwasser USA Bikini Olympia 2013 1.
Nittaya Kongthun Thajsko Musclecontest Japan Pro 2023 1.
Alessia Facchin Itálie Orchid Pro 2023 1.
Lauralie Chapados Kanada Bikini International 2023 1.
Brenda Farias Brazílie Campinas Pro 2023 1.
Aimee Velasquez USA Klash Series Ch. 2023 1.
Eszter Oczella Maďarsko 1 BroPro Show 2023 1.
Hyojung Kim Jižní Korea Korea AGP Pro 2023 1.
Vania Auguste USA Charlotte Pro 2023 1.
Romina Basualdo USA GRL PWR Pro 2023 1.
Savannah Watchman USA California Night of Ch. 2023 1.
Zsofia Reka Molnar Maďarsko Tropicarium Budapest Pro 2023 1.
Elisa Pecini Brazílie Bikini Olympia 2019 1.
Sierra Swann USA Optimum Classic Pro 2023 1.
Reijuana Harley USA Klash Series S. USA Pro 2023 1.
Cristobalina Pajares Torres Španělsko Miami Muscle Beach Pro 2023 1.
Eli Fernandez Mexiko Toronto Pro Supershow 2023 1.
Jessica Wilson USA DC Pro 2023 1.
Jordan Fisher USA Dallas Pro 2023 1.
Jil Meret Schmitz Thajsko Sheru Classic India 2023 1.
Song A Reum Jižní Korea Taiwan Pro 2023 1.
Lexus Redmond USA Republic of Texas Pro 2023 1.
Tatiana Lanovenko Rusko Mr. Big Evolution Pro 2023 1.
Dahye Jeon Jižní Korea Korea AGP Pro 2023 1.
Ariel Barley USA Governor's Cup 2023 1.
Tara Grier USA Lenda Murray Atlanta Pro 2023 1.
Savannah Dolezal USA Chicago Pro 2023 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži
Pravidla pro kvalifikaci na Bikini Olympia 2023 najdete zde.


Foto:
www.npcnewsonline.com / Dan Ray



Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

24.07.01:45Patrick - Uz nie ,Manion a Wood to zrusili .
23.07.21:25PeteSimek - A co kvalifikace na body? Dá se na open kategorii dostat p..
Zobrazit všechny příspěvky







Jméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 3 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínTréninkový videolog: Pavel Beran (07/...
torturer (23:47) • “Sezóna asi nedopadla podle tvých představ…” “Jaktože ne?” Tak to jsem vyprsk pívo *2...
magazínKateřina Ottová a Daniel Božek - trén...
Marczus (15:29) • Ježíšmarjá, proč jim zisk profi karty trvá tak dlouho? Nechápu...
magazínBen Weider Natural Pro Qualifier 2023...
KKarmasin (13:36) • Profesionální liga a dopingové kontroly, nějak mi to nejde dohromady.
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
LeToucan (12:44) • Nebude spíš hrát roli to, že ty závody jsou strašně pozdě? Většina lidí jde na Čelákovi...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Valasekjakub123 (12:20) • 13 elite pro karet. Ty nemají žádnou váhu jen další amatérská liga. Škoda bývalý to pěk...



Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie