Reklama:
LIMITOVANÁ EDICE v akci 1+1:
Perníčkový 100 % Whey Protein

Chicago Pro 2023 - výsledky a fotografie (den 1.)

9.074 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Dny 20. až 22. července v prostorách zámořského Tinley Park Convention Center patřily dvanáctému ročníku profesionální show v kulturistice a fitness Chicago Pro. Hlavní pořadatel závodů Tim Gardner se s tím opět ani trochu nepáral a vypsal tolik kategorií, kolik jenom šlo. Během čtvrtka se tak v Tinley Parku závodilo v nejrůznějších kategoriích veteránů, v pátek se už potom na akci bojovalo o kvalifikaci na listopadový Olympia Weekend v kulturistice mužů do 212 liber, kulturistice žen, physique žen, classic physique mužů, fitness žen a wellness žen. V kulturistice mužů open, figure žen, physique mužů a bikiny fitness žen na semifinále i finále mělo dojít až v průběhu soboty.


Chicago Pro 2023 - kulturistika mužů do 212 liber

Chicago Pro 2023
- výsledky a fotografie (den 2.)

V kulturistice mužů do 212 liber (96,2 kg) soutěž neměla jednoznačného favorita na vítězství. Dobrý výsledek se dopředu dal očekávat snad jenom od Mohameda Khaleda Embabyho, jenž měl před závody už na kontě zlato z KO Pro 2021 i účast na loňském ročníku 212 Olympia. Zmíněný egyptský profík dostal v Tinley Parku také příležitost v prvním semifinálovém vyvolávání, kde jej doplnili ještě Yumon Eaton, Jordan Janowitz, Kevin Johnson, Chris Jones a Francisco Mercado. V tomto šestičlenném calloutu na nejvýhodnějších místech uprostřed řady pózovali nejprve Kevin s Chrisem, posléze vedle Chrise Kevina vystřídal právě Mohamed. V dalším průběhu prejudgingu se rodící se výsledkovou listinou začal směrem vzhůru drát kanadský profesionální nováček s vietnamskými kořeny Jason Nguyen. Jason sice semifinále začínal až ve druhém vyvolávání, ale končil jej bitvou o třetí až páté místo v samostatném calloutu s Eatonem a Embabym. V závěru první poloviny soutěže potom ve dvoučlenném vyvolávání o přízeň rozhodčích usilovali Johnson a Jones a zdálo se, že se o šampiónovi Chicago Pro 2023 rozhodne mezi nimi dvěma!

Yumon Eaton, Jason Nguyen a Mohamed Khaled Embaby na Wings of Strength Chicago 2023 (foto: Npcnewsonline.com / Dan Ray)


Finanční odměny:
1. místo5.000 $
2. místo2.000 $
3. místo1.000 $
celkově8.000 $

Ve finále, které ve dvěstědvanáctce od semifinále dělilo asi šest hodin, se rozložení sil na pódiu ovšem podle všeho drobně změnilo a to se odrazilo na tom, v jakém pořadí byla vyhlášena první šestice. Šestou příčku bral Jordan Janowitz, který tentokrát nedokázal zopakovat svalovou tvrdost a ostrost, jakou předvedl při účasti na loňském Texas Pro. Překonal jej tak i pátý Yumon Eaton, jenž na stage přinesl spoustu hustých svalů, ale u kterého zároveň platilo, že celkový dojem z jeho postavy kazil střed těla. Nešlo jenom o to, že i břišní svaly měl Yumon stejně husté, jako tomu bylo u zbytku svalových partií, ale navíc břišáky nedokázal držet ani dokonale pod kontrolou. Nejvíce rušivě to působilo asi při širokém svalu zádovém zepředu, kde Eatonův střed těla svou masivností odpoutával pozornost od jeho stehen, hrudníku i ramen. Se čtvrtou příčkou se po pro něj tolik slibně rozjetém semifinále musel spokojit Kevin Johnson, který svůj výsledek příliš nechápe, obzvlášť když věří, že odpoledne na stage nastoupil ostřejší než dopoledne. Jednoduše nepochyboval, že si z Chicago Pro odnese druhé místo. Pravdou ovšem je, že na všechny tři soupeře, kteří se nakonec přeci jenom umístili před ním, ztrácel v oblosti kvadricepsů i dotažeností hýždí a hamstringů.

Kevin Johnson a Chris Jones na Wings of Strength Chicago 2023 (foto: Npcnewsonline.com / Dan Ray)

Bronz na letošní chicagské profesionální show při svém vstupu do sezóny vybojoval Mohamed Khaled Embaby, který se prezentoval pěknými tvary, šampión loňského NPC North American Championships 2022 v kulturistice mužů do 80 kg Jason Nguyen se po nepříliš vydařeném vstupu do soutěže dokázal probojovat až ke druhému místu. Od svých posledních amatérských závodů předvedl citelné zlepšení v celkovém svalovém rozvoji, a navíc na pódium přinesl i slušnou formu. Vítězem byl při profesionálním debutu vyhlášen zlatý medailista Olympia Amateur Orlando 2021 v kategorii do 90 kg Chris Jones. Chris svého úspěchu dosáhl díky kombinaci dobré tělesné stavby, solidních objemů a výborné připravenosti. Ze všech členů dvanáctičlenného startovního pole na pódium zkrátka přinesl ten nejlepší balíček a po zásluze se tak kvalifikoval k účasti na 212 Olympia. Je potřeba dodat, že výsledková listina dvěstědvanáctky je poněkud matoucí. Obsahuje pouze hodnocení prejudgingu, které ovšem neodpovídá dění na pódiu (ani zprávám od závodníků a trenérů) a mnohem více to vypadá jako zápis z finále, nebo možná jako kombinace obojího. Tak jako tak, rozhodující jsou konečné výsledky, které najdete níže.


Výsledky Chicago Pro 2023 - kulturistika mužů do 212 liber

  1. Chris Jones*
  2. Jason Nguyen
  3. Mohamed Khaled Embaby
  4. Kevin Johnson
  5. Yumon Eaton
  6. Jordan Janowitz
  7. Francisco Mercado
  8. Peter Burmester
  9. Ivan Cabrera
  10. Devon Causey
  11. Martae Ruelas
  12. Ricardo Plata Durán

* kvalifikace na 212 Olympia 2023


Kulturistika mužů do 212 liber na Chicago Pro 2023

Více fotografií z Chicago Pro 2023 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Závodníci kvalifikovaní na 212 Olympia 2023 k 21. červenci:

jméno stát soutěž um.*
Felipe Fierro Chile Sur Pro Cup 2022 1.
Shaun Clarida USA 212 Olympia 2020 1.
Angel Calderón Frias Španělsko 212 Olympia 2022 2.
Kamal Elgargni Libye 212 Olympia 2022 3.
Ahmad Ashkanani Kuvajt Saudi Classic 2023 1.
Felipe Moraes Brazílie Sao Paulo Pro 2023 1.
Kerrith Bajjo USA New York Pro 2023 1.
Piotr Borecki Polsko Toronto Pro Supershow 2023 1.
Andrey Melnikov Rusko Sheru Classic India 2023 1.
Roman Iushchenko Ukrajina Mr. Big Evolution Pro 2023 1.
John Jewett USA Lenda Murray Atlanta Pro 2023 1.
Chris Jones USA Chicago Pro 2023 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži
Pravidla pro kvalifikaci na 212 Olympia 2023 najdete zde.


Chicago Pro 2023 - kulturistika žen


Finanční odměny:
1. místo2.000 $
2. místo1.000 $
3. místo500 $
celkově3.500 $

V dalších kategoriích se v pátek na Chicago Pro finanční odměny rozdělovaly shodně.

Start na letošním Chicago Pro si nenechalo ujít šest kulturistek. Své čtvrté vystoupení mezi profesionálkami v první vítězství nakonec proměnila Kristina Mendoza, které k tomu pomohla její dosud životní forma. Díky zlepšené připravenosti tato 165 cm vysoká americká kulturistka působila vyváženěji a elegantněji než kdykoliv předtím, a pokud v podobné a nebo ještě o kousek lepší fazóně v listopadu nastoupí i k Ms. Olympia, budou s ní zde muset zkušenější soupeřky pořádně počítat! Kristině v Tinley Parku na paty nejvíce šlapala Jessica Martin, která se letos na scénu vrátila po loňské vynechané sezóně. Ani ona zřejmě na profesionální pódium lepší ještě nenastoupila. Trio medailistek uzavírá Melissa Teich, která v profesionální lize IFBB Jima Maniona dosud působila ve physique, čtvrtá skončila pravděpodobně nejvyrýsovanější členka startovního pole Kyna Squarey. Na to, aby jí její připravenost mohla pomoci k ještě lepšímu výsledku, ovšem měla poněkud široký pas i málo oblé kvadricepsy.


Výsledky Chicago Pro 2023 - kulturistika žen

  1. Kristina Mendoza*
  2. Jessica Martin
  3. Melissa Teich
  4. Kyna Squarey
  5. Wendy Sanchez
  6. Monica Vega

* kvalifikace na Ms. Olympia 2023


Kulturistika žen na Chicago Pro 2023

Více fotografií z Chicago Pro 2023 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Závodnice kvalifikované na Ms. Olympia 2023 k 21. červenci:

jméno stát soutěž um.*
Andrea Shaw USA Ms. Olympia 2020 1.
Angela Yeo USA Ms. Olympia 2022 2.
Helle Trevino USA Ms. Olympia 2022 3.
Sherry Priami USA Van. Island Showdown 2023 1.
Natalia Kovaleva USA New York Pro 2023 1.
Julia Whitesel USA Toronto Pro Supershow 2023 1.
Alcione Barreto Brazílie Mr. Big Evolution Pro 2023 1.
MayLa Ash USA Lenda Murray Atlanta Pro 2023 1.
Kristina Mendoza USA Chicago Pro 2023 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži
Pravidla pro kvalifikaci na Ms. Olympia 2023 najdete zde.


Chicago Pro 2023 - physique žen

Daniel Pokorný
a Marie Bouchalová
- trénink ramen a paží

Ve třináctičlenném startovním poli physique žen nastoupila jediná česká účastnice soutěže Marie Bouchalová (ve startovní listině tentokrát byla vedena pod příjmením Berousková). Soutěž se pro naši profesionálku odvíjela skvěle a během semifinálových vyvolávání to dokonce vypadalo, že by mohla pomýšlet i na vítězství. Ve finále byla Marie Bouchalová vyhlášena na výborném třetím místě, které pro ni znamená jednoznačně zatím nejlepší výsledek v Manionově profesionální lize a podstatné zlepšení od jejích posledních závodů. Koncem sezóny 2021 se na Bigman Weekend Pro totiž musela spokojit s šestnáctou příčkou.

Výsledky Marie Bouchalové v profesionální lize IFBB Jima Maniona
rok soutěž výsledek
2023 Chicago Pro 3. místo
2021 Bigman Weekend Pro 16. místo
2021 Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 8. místo
2020 European Pro 14. místo

Marii k jejímu dnešnímu výsledku pomohly pěkně naplněné svaly v kombinaci s vylepšeným středem těla, vylepšenými zády i pěkným pózingem. Na pódiu díky tomu vypadala vyváženěji a elegantněji než naposledy. Ve výsledkové listině se před závodnici, která se v přípravě spoléhala na trenérské vedení Justina Jacobyho a které s laděním pózingu pomáhala dnes už zmíněná Kristina Mendoza, vešly pouze vítězná Danielle LaMartina a druhá Nadia Vandal.


Výsledky Chicago Pro 2023 - physique žen

  1. Danielle LaMartina*
  2. Nadia Vandal
  3. Marie Bouchalová
  4. Justyna Rudnicka
  5. Natalie Juron
  6. Marika Jones
  7. Marissa Jinkoji
  8. Vallie Eden
  9. Diana Schnaidt
  10. Lisa Kudrey
  11. Kristyn Lia
  12. Alexis Lowery
  13. Renee Reefschlaeger

* kvalifikace na Women's Physique Olympia 2023


Physique žen na Chicago Pro 2023

Více fotografií z Chicago Pro 2023 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Závodnice kvalifikované na Women's Physique Olympia 2023 k 21. červenci:

jméno stát soutěž um.*
Natalia Abraham Coelho USA W. Physique Olympia 2022 1.
Sarah Villegas USA W. Physique Olympia 2020 1.
Brooke Walker USA W. Physique Olympia 2022 3.
Anne-Lorraine Mohn Francie Van. Island Showdown 2023 1.
Pamela Canfield USA St. Louis Pro 2023 1.
Elena Aviles Romero Španělsko Optimum Classic Pro 2023 1.
Emily Schubert USA Omaha Pro 2023 1.
Emilija Martic Kanada Toronto Pro Supershow 2023 1.
Romana Skotzen Velká Británie Empro Classic 2023 1.
Elisama Zorzetto Brazílie Musclecontest Brazil Pro 2023 1.
Caroline Alves Dos Santos Brazílie Mr. Big Evolution Pro 2023 1.
Amy McKown USA Lenda Murray Atlanta Pro 2023 1.
Danielle LaMartina USA Chicago Pro 2023 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži
Pravidla pro kvalifikaci na Women's Physique Olympia 2023 najdete zde.


Chicago Pro 2023 - classic physique

V classic physique, ve kterém závodníci musejí splňovat hmotnostní limit ve vztahu k jejich výšce, se ke svému druhému vítězství mezi profíky probojoval Marcus Perry. Bude tak mít příležitost pokusit se v listopadu vylepšit dělené šestnácté místo z Classic Physique Olympia, které mu na této vrcholné události profesionálního bodybuildingu patřilo vloni. Na druhém až pátém místě se za ním na letošní chicagské profesionální show srovnali Matthew Greggo, Abdelkarim Ammari, Dylan Bursey a Anthony Coke.


Výsledky Chicago Pro 2023 - classic physique

  1. Marcus Perry*
  2. Matthew Greggo
  3. Abdelkarim Ammari
  4. Dylan Bursey
  5. Anthony Coke
  6. Gregory Dawson
  7. Robert Waterhouse
  8. Jerark Toribio
  9. Anthony Barbera
  10. Patryk Karpuk
  11. Marof Montanary
  12. Rodrigo Coelho
  13. Tyler Sibley
  14. Vince Krause
  15. Adam Cayce
  16. Theodore Atkins
  16. Rob Brown
  16. Derrick Simmons

* kvalifikace na Classic Physique Olympia 2023


Classic physique na Chicago Pro 2023

Více fotografií z Chicago Pro 2023 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Závodníci kvalifikovaní na Classic Physique Olympia 2023 k 21. červenci:

jméno stát soutěž um.*
Woilid Baatout Francie Tunisia Pro 2022 1.
Chris Bumstead Kanada Classic Physique Olympia 2019 1.
Ramon Queiroz Brazílie Classic Physique Olympia 2022 2.
Urs Kalecinski Německo Classic Physique Olympia 2022 3.
Mike Sommerfeld Německo Saudi Classic 2023 1.
Eric Brown USA Fit World Pro 2023 1.
Daniil Famponte USA Charlotte Pro 2023 1.
Andrei Kozhokar Rusko Korea AGP Pro 2023 (II.) 1.
Michael Daboul Velká Británie Pittsburgh Pro 2023 1.
German Pastor Španělsko Musclecontest Ireland Pro 2023 1.
Eric Wildberger Brazílie Optimum Classic Pro 2023 1.
Samuel Paquin Kanada Toronto Pro Supershow 2023 1.
Damien Patrick USA Mid USA Pro 2023 1.
Damian Kuffel Polsko Poland Pro Muscle Show 2023 1.
Vahid Badpey Írán Sheru Classic India 2023 1.
Laszlo Kiraly Maďarsko Sheru Classic Italy 2023 1.
Antoine Loth Španělsko Mr. Big Evolution Pro 2023 1.
Fabio Junio Brazílie Xtreme Pro Mexico 2023 1.
Carlos Dommar USA Lenda Murray Atlanta Pro 2023 1.
John Le Kanada Vancouver Pro 2023 1.
Marcus Perry USA Chicago Pro 2023 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži
Pravidla pro kvalifikaci na Classic Physique Olympia 2023 najdete zde.


Chicago Pro 2023 - fitness žen

Ve fitness žen své celkově páté vítězství mezi profesionálkami vybojovala Kanaďanka Jodi Boam. Z toho jednou uspěla ve physique a čtyřikrát právě ve fitness. Jodi ve své kategorii předvádí obdivuhodnou dlouhověkost, když ji od jejího prvního triumfu v konkurenci profesionálek v tak náročné disciplíně, jakou představuje fitness, dělí už jedenáct let. Na letošním Chicago Pro uspěla díky nejlepší volné sestavě, při hodnocení postavy skončila druhá. V prvním kole ji překonala Noemie Champagne, které v celkovém pořadí ovšem patří stříbro. Jako poslední medailového výsledu v Tinley Parku dosáhla šampiónka nedávného Vancouver Pro Sara Kovach.


Výsledky Chicago Pro 2023 - fitness žen

  1. Jodi Boam*
  2. Noemie Champagne
  3. Sara Kovach
  4. Annaleise Varga
  5. Anna Fomina
  6. Aurika Tyrgale
  7. Layla Mikayla

* kvalifikace na Fitness Olympia 2023


Fitness žen na Chicago Pro 2023

Více fotografií z Chicago Pro 2023 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Závodnice kvalifikované na Fitness Olympia 2023 k 21. červenci:

jméno stát soutěž um.*
Missy Truscott USA Fitness Olympia 2020 1.
Jaclyn Baker USA Fitness Olympia 2022 2.
Ariel Khadr USA Fitness Olympia 2022 3.
Darrian Tissenbaum USA Adela Garcia Classic 2023 1.
Tiffany Chandler USA Body Be 1 Classic Pro 2023 1.
Amber Steffen USA Lenda Murray Atlanta Pro 2023 1.
Sara Kovach USA Vancouver Pro 2023 1.
Jodi Boam Kanada Chicago Pro 2023 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži
Pravidla pro kvalifikaci na Fitness Olympia 2023 najdete zde.


Chicago Pro 2023 - wellness žen

Ve wellness žen startovnímu poli dominovala stříbrná medailistka loňského EVLS Prague Pro Danai Theodoropoulou, která se v Tinley Park Convention Center probojovala ke svému prvnímu vítězství mezi profesionálkami. Další místa v top 5 si za ní s jistým výkonnostním odstupem rozebraly Amy Li, Daniela Deiana, Quintaysia Goodley a Maria Paulette.


Výsledky Chicago Pro 2023 - wellness žen

  1. Danai Theodoropoulou*
  2. Amy Li
  3. Daniela Deiana
  4. Quintaysia Goodley
  5. Maria Paulette
  6. Edna Ferreira de Souza
  7. Kat Williams
  8. Keana Burr
  9. Charnice Bain

* kvalifikace na Wellness Olympia 2023


Wellness žen na Chicago Pro 2023

Více fotografií z Chicago Pro 2023 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Závodnice kvalifikované na Wellness Olympia 2023 k 21. červenci:

jméno stát soutěž um.*
Francielle Mattos Brazílie Wellness Olympia 2021 1.
Isabelle Nunes Brazílie Wellness Olympia 2022 2.
Angela Borges Brazílie Wellness Olympia 2022 3.
Kassandra Gillis Kanada Wellness International 2023 1.
Alexis Adams USA Sampson Showdown 2023 1.
Renata Guaraciaba Brazílie Musclecontest Rio Pro 2023 1.
Amanda Burnett USA Houston Tournament of Ch. 2023 1.
Giselle Machado Brazílie Charlotte Pro 2023 1.
Tefani-Sam Genadi Razhi USA Miami Muscle Beach Pro 2023 1.
Sandra Colorado Acal Španělsko Toronto Pro Supershow 2023 1.
Lili Dong USA Southern California Pro 2023 1.
Leonida Ciobu Moldavsko Empro Classic 2023 1.
Frida Paulsen Stern Švédsko Republic of Texas Pro 2023 1.
Lisa Meiswinkel Německo Mr. Big Evolution Pro 2023 1.
Johanna Calcano USA Lenda Murray Atlanta Pro 2023 1.
Danai Theodoropoulou Austrálie Chicago Pro 2023 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži
Pravidla pro kvalifikaci na Wellness Olympia 2023 najdete zde.


Foto:
www.npcnewsonline.com / Dan RaySouvisející články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 134 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínTréninkový videolog: Pavel Beran (07/...
Mikuc (12:15) • Přistupuje k tomu pozitivně, tak to má přeci být!:) Budeme se těšit na další sezónu a s...
magazínTréninkový videolog: Pavel Beran (07/...
torturer (23:47) • “Sezóna asi nedopadla podle tvých představ…” “Jaktože ne?” Tak to jsem vyprsk pívo *2...
magazínKateřina Ottová a Daniel Božek - trén...
Marczus (15:29) • Ježíšmarjá, proč jim zisk profi karty trvá tak dlouho? Nechápu...
magazínBen Weider Natural Pro Qualifier 2023...
KKarmasin (13:36) • Profesionální liga a dopingové kontroly, nějak mi to nejde dohromady.
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
LeToucan (12:44) • Nebude spíš hrát roli to, že ty závody jsou strašně pozdě? Většina lidí jde na Čelákovi...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie