Reklama:
Nejprodávanější protein je zpět!
100 % Whey protein 1+1 za 777 Kč
Skladem všech 8 variant! Více zde.

Mr. Big Evolution Pro 2023
- výsledky a fotografie

10.407 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Neděle 9. července prostorách budovy Casino Estoril patřila dalšímu ročníku tradiční portugalské profesionální show v kulturistice a fitness Mr. Big Evolution Pro. Závodníci z profesionální ligy IFBB Jima Maniona na klání svedli souboje o kvalifikaci na listopadový Olympia Weekend určenou vítězům hned v devíti kategoriích. Aby pořadatelé nabitému programu dali nějaký řád, rozdělili svou akci do tří samostatných bloků. V dopoledním se závodilo ve physique mužů, kulturistice mužů do 212 liber a physique žen, v odpoledním ve figure žen, classic physique mužů a wellness žen a ve večerním v kulturistice žen, kulturistice mužů open a bikiny fitness žen. Ve všech už je dobojováno, tak se pojďme podívat, jaké výsledky klání přineslo!

Na výsledky Mr. Big Evolution Pro 2023 jste si mohli vsadit v tipovací soutěži, ve které se hrálo
o ceny věnované společností Alavis Maxima v celkové hodnotě přes 8.000 Kč!
Na vyhodnocení tipovačky se můžete těšit v nejbližších dnech.

Mr. Big Evolution Pro 2023 - kulturistika mužů open

V královské kulturistice mužů open k portugalské profesionální show mělo podle startovní listy zveřejněné v týdnu před závody nastoupit devět borců. Nic na tom nezměnila ani sobotní připojená soutěž amatérů Olympia Amateur Portugal, na které sice získal profi kartu i šampión kategorie nad 102 kg Jordi Llucian Armengol, jenomže ten se posléze rozhodl, že mezi profíky v Estorilu ještě závodit nebude. Klání těžkotonážníků mělo na Mr. Big Evolution Pro dva hlavní favority na vítězství, a to Vladislava Sukhoruchka s Andreou Prestim. Oba za sebou mají už účast na Mr. Olympia, a navíc se nacházejí v té správné etapě svých sportovních kariér, což se o dalším borci na stagi se zkušenostmi z Olympie Lionelu Beyekem bohužel už říci nedá.

Andrea Presti po vítězství na Mr. Big Evolution Pro 2023 v kulturistice mužů open (foto: Instagram.com/andrea.presti_ifbbpro)


Semifinálová vyvolávání:
1.Fritz, Klančir, Omeragic, Presti, Wolski
2.Beyeke, Orri, Sukhoruchko, Szmereka
3.Fritz, Omeragic
4.Klančir, Wolski
5.Fritz, Presti

Vladislav ovšem práci Andreovi a několika dalším soupeřům v Portugalsku ulehčil. Rozhodčím vedeným Američanem Jackem Sullivanem, který hodnotí i sportovce na Mr. Olympia, sice předvedl brutální horu svalů, ale vypadal hladce a nenabídl mnoho detailů. Tu a tam jeho postava při pózování sice maličko ožila, ale to byly jenom takové záblesky toho, čeho by Sukhoruchko mohl být v lepší den schopen. Že na Prestiho mít nebude, musel v tu chvíli asi sám vědět a šlo jenom o to, jak moc nízko se tentokrát umístí. Když překvapivě nedostal šanci ani v pětičlenném prvním semifinálovém vyvolávání, směřoval k tomu, že se na Mr. Big Evolution Pro senzačně nevejde do top 5. Andrea Presti i díky Vladislavově zaváhání soutěži dominoval. Prezentoval se masivní horní polovinou těla, předvedl nejlepší kvadricepsy v kariéře i svalovou vyzrálost. V prvním calloutu se nehnul z místa uprostřed řady, kde obvykle stává ten závodník, kterého rozhodčí vidí jako vítěze.

Andrea Presti po vítězství na Mr. Big Evolution Pro 2023 v kulturistice mužů open (foto: Instagram.com/andrea.presti_ifbbpro)

Po Prestiho boku pózovali Roman Fritz a Emir Omeragic, kteří tak měli nejblíže ke zbývajícím medailovým příčkám. Později ve třetím vyvolávání už pouze ve dvojici sváděli Roman s Emirem přímý souboj o druhé místo, další dvojičku o chvíli později utvořili Petar Klančir s Krystianem Wolským. Mezi nimi šlo o to, kdo bude čtvrtý a kdo pátý. Z minisouboje Fritz-Omeragic, na který došlo několik minut před tím, evidentně vyšel lépe zkušenější Roman, který v posledním vyvolávání prejudgingu následně dostal šanci ještě potrápit Andreu Prestiho na cestě za jeho jinak už celkem jistým vítězstvím. Roman do hry vnesl lepší kvadricepsy a hamstringy v zadních postojích, Andrea byl ovšem celkově mohutnější a měl plnější horní polovinu těla i výrazně lepší záda. Když později došlo na vyhlašování výsledků, Vladislav Sukhoruchko se musel spokojit s šestou příčkou a porazil tak vlastně jenom tradičně z formy závodícího Lionela Beyekeho a na poměry profesionální scény přeci jenom poněkud subtilní profesionální nováčky Alessandra Orriho s Laszlem Szmerekou. Páté místo připadlo Petaru Klančirovi, který nečekaně nestačil na čtvrtého Krystiana Wolského. Ačkoliv Petar byl celkově mohutnější, zřejmě jej v souboji s polským soupeřem srazily výše upnuté latissimy či ne tolik oblé kvadricepsy, jakkoliv Petar ale stehna vůbec špatná nemá.

Andrea Presti po vítězství na Mr. Big Evolution Pro 2023 v kulturistice mužů open
se svým trenérem Maurem Sassim (foto: Instagram.com/andrea.presti_ifbbpro)


Finanční odměny:
1. místo10.000 $
2. místo4.000 $
3. místo3.000 $
4. místo2.000 $
5. místo1.000 $
celkově20.000 $

Bronz bral v souladu s tím, co bylo k vidění na stagi během semifinálových vyvolávání, Emir Omeragic. Čtyřiadvacetiletý německý kulturista s původem na Balkáně závodil tentokrát o pořádný kus staženější než před několika týdny na Empro Classic a nabídl tak proti svým předchozím závodům separovanější kvadricepsy, lepší střed těla, výborná stehna z boku se spoustou detailů i vydrátovaný zadek. Daní za takto výrazně vylepšenou formu byla o maličko plošší záda, než jsme u Emira zvyklí, ale obecně se mu sázka na připravenost vyplatila. Jeho vystoupení na Mr. Big Evolution Pro napovědělo, že by se prozatím drobně zaostávající objemy na současnou špičku neměl snažit dohnat tím, že svaly před závody až příliš naplní. Chce to v jeho podání trpělivost, a pokud ji bude mít, jeho chvíle jistě přijde. Stříbro a tím i svůj dosud nejlepší výsledek mezi profíky si zaslouženě ze závodů odnáší Roman Fritz. Celkově si o tomto víkendu v Manionově profesionální lize připsal svůj dvanáctý start, přičemž hned při polovině z nich se vešel do top 5, což není vůbec špatná bilance. Zaslouženým šampiónem Mr. Big Evolution Pro 2023 se stal Andrea Presti, kterému se v Portugalsku zkrátka daří. Zatím mezi profíky bral tři vítězství a všechna tři vybojoval právě v Estorilu!


Výsledky Mr. Big Evolution Pro 2023 - kulturistika mužů open

  1. Andrea Presti*
  2. Roman Fritz
  3. Emir Omeragic
  4. Krystian Wolski
  5. Petar Klančir
  6. Vladislav Sukhoruchko
  7. Laszlo Szmereka
  8. Alessandro Orri
  9. Lionel Beyeke

* kvalifikace na Mr. Olympia 2023


Kulturistika mužů open na Mr. Big Evolution Pro 2023


Závodníci kvalifikovaní na Mr. Olympia 2023 k 9. červenci:

jméno stát soutěž um.*
Brett Wilkin USA Bigman Weekend Pro 2022 1.
Hadi Choopan Írán Mr. Olympia 2022 1.
Derek Lunsford USA Mr. Olympia 2022 2.
Nick Walker USA Mr. Olympia 2022 3.
Brandon Curry USA Mr. Olympia 2019 1.
Mamdouh Elssbiay Egypt Mr. Olympia 2020 1.
Samson Dauda Velká Británie Arnold Classic 2023 1.
Behrooz Tabani Írán Arnold Classic Brazil 2023 1.
Tonio Burton USA New York Pro 2023 1.
Ross Flanigan USA California Pro 2023 1.
Iain Valliere Kanada Toronto Pro Supershow 2023 1.
Michal Križánek Slovensko Empro Classic 2023 1.
Phillip Clahar USA Orlando Pro 2023 1.
Andrea Presti Itálie Mr. Big Evolution Pro 2023 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži
Pravidla pro kvalifikaci na Mr. Olympia 2023 najdete zde.


Mr. Big Evolution Pro 2023 - kulturistika mužů do 212 liber

V kulturistice mužů do 212 liber (96,2 kg) se na stagi sešel rovný tucet borců. Proti původním předpokladům v kategorii nenastoupili Pedro Ferreira a Jesus Fernandez Riveiro, kteří se nakonec vmáčkli do hmotnostního limitu classic physique. Startovní pole potom naopak rozšířili íránský profík Ayat Bagheri a za Velkou Británii závodící Luca Pola, jenž profi kartu získal na připojené amatérské Olympii. Za nejvýraznější favority na vítězství mohli být považování Nasser Sayed z Kuvajtu a Portugalec Lucas Coelho, kteří za svou kariéru už stačili nasbírat i několik pěkných výsledků z 212 Olympia. Již první okamžiky prejudingu ale ukázaly, že to oba v kvalitní konkurenci tentokrát vůbec nebudou mít snadné.

Roman Iushchenko a Ayat Bagheri v zákulisí Mr. Big Evolution Pro 2023 (foto: Instagram.com/venom_vo_mne)


Semifinálová vyvolávání:
1.Fontenla, Iushchenko, Sayed, Sarcone
2.Bagheri, Berek, Coelho, Sticco
3.Zamorano, Schneider, Taylor, Pola
4.Coelho, Fontenla, Iushchenko, Sayed, Sarcone, Sticco
5.Bagheri, Coelho, Fontenla, Sticco
6.Bagheri, Fontenla, Sticco
7.Zamorano, Berek, Schneider, Taylor, Pola

Lucas, který nezávodil stoprocentně dotažený, se nedostal ani do prvního čtyřčlenného semifinálového vyvolávání, kde i na jeho úkor kromě Nassera pózovali ještě Roman Iushchenko a profesionální nováčci Miguel Angel Angustia Fontenla s Marcem Sarconem. Na nejvýhodnějších místech uprostřed řady tento callout začali Nasser a Roman. Iushchenko byl celkově ostřejší, měl vysekanější zadek i hamstringy a lépe kontroloval břicho. Sayed proti tomu ale zase působil o maličko mohutněji. Potom po boku Romana na úkor Nassera dostal šanci Miguel, který byl sice vyrýsovaný na kost a mohl se chlubit spoustou detailů, ale borec z Ukrajiny měl proti němu oblejší kvadricepsy a lepší střed těla. Ani Fontenla se na jedné z obou pozic ve středu řady dlouho neohřál, když jej zde po chvíli nahradil Marco. Ten Iushchenkovi dokázal poměrně dobře konkurovat v bočních postojích, ale vypadalo to, že by Romanovi perfektní dolní polovina těla v kombinaci s výraznějším "V" tvarem trupu na Sarconeho měla stačit. A to tím spíše, že Iushchenko na stagi podával opravdu bojovný výkon!

Marco Sarcone po vydařeném profesionálním debutu na Mr. Big Evolution Pro 2023 v kulturistice mužů do 212 liber
s trenérem Giuseppem Romanem (foto: Instagram.com/giusepperomanocoach)

Také ve druhém vyvolávání pózovali čtyři kulturisté. Podle jejich rozestavení to v daný okamžik vypadalo, že o poslední volné místo v top 5 to je mezi Coelhem a Danielem Sticcem. Lucas s Danielem v tomto calloutu rozhodčí dokonce zaujali natolik, že později dostali šanci ve čtvrtém vyvolávání poměřit síly i s Miguelem, Romanem, Nasserem a Marcem. Coelho toho využil, a ačkoliv v danou chvíli nemohl s tím, že nezávodil ve stoprocentní formě, nic udělat, vytěžil maximum ze svých předností. Prezentoval se jako skvělý pózér s působivou siluetou a pěknými oblými svaly. Toho, že dostal šanci s nepříliš dobře rozjetou soutěží ještě něco udělat, si navíc evidentně vážil a pozitivní energie z něj doslova sálala! Bylo zřejmé, že mimo top 5 nezůstane. Po finálových volných sestavách to potvrdilo i vyhlášení výsledků. Pátou příčku bral famózními pažemi disponující Daniel Sticco, jenž vloni nechyběl ve startovním poli 212 Olympia. Tomu nedělní soutěž ale zároveň ukázala, že to jako od přírody drobnější závodník ve chvíli, kdy už tu není kvalifikační žebříček, bude mít s další nominací na Olympii složité.

Opět jsem se přesvědčil, že pokud jste ve špičkové formě, tak si jednoduše vezmete, co vám patří! Neexistuje žádné "naši" a "cizinci" nebo "musíte si svoje odstát na pódiu", než vás nechají vyhrát. Všechno jsou to jenom výmluvy! Po příjezdu do Portugalska jsme byli s přítelkyní po celou dobu sami, nikdo si nás nevšímal, nikdo nás neznal a nikdo mě nepovažoval za soupeře. Zejména po vážení, kde jsem převedl 84 kg z 96 kg povolených. Všichni kolem probírali údajnou top 6, které jsem podle nich nebyl ani blízko. A pak přišel den soutěže a nastoupil jsem na pódium. Co bylo dál, nebudu dlouze vyprávět, to už víte sami.

Roman Iushchenko po triumfu na Mr. Big Evolution Pro 2023
v kategorii do 212 liber


Finanční odměny:
1. místo4.000 $
2. místo2.000 $
3. místo1.000 $
4. místo500 $
celkově7.500 $

Ke čtvrté příčce se ze druhého calloutu nakonec dokázal probojovat Lucas Coelho. Ačkoliv před vstupem na pódium zřejmě očekával lepší výsledek, po průběhu závodů měl ze svého umístění neskrývanou radost. Že skončil čtvrtý, si tvrdě odpracoval. Na třetím místě byl vyhlášen Nasser Sayed a bylo jasné, že se ve dvěstědvanáctce na letošním Mr. Big Evolution Pro dočkáme senzace. Zvítězit měl buď úplný profesionální nováček Marco Sarcone, nebo Roman Iushchenko, jenž nezávodil od svého profesionálního debutu na Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2019, kde mu tehdy navíc patřilo pouze dělené šestnácté místo. Zlato následně po zásluze připadlo 163 cm vysokému Iushchenkovi. Ten se tak sice stal překvapivým šampiónem soutěže, zároveň ale platí, že se nevynořil odnikud. Ačkoliv mu před čtyřmi lety jeho start na prvních profi závodech v Rumunsku nevyšel, tak za sebou má impozantní amatérskou kariéru. V roce 2015 se v kategorii do 70 kg stal mistrem světa i Evropy mezinárodní federace IFBB, v soutěžním ročníku 2019 potom jako zlatý medailista osmdesátky bral celkový triumf na Olympia Amateur Spain.


Výsledky Mr. Big Evolution Pro 2023 - kulturistika mužů do 212 liber

  1. Roman Iushchenko*
  2. Marco Sarcone
  3. Nasser Sayed
  4. Lucas Coelho
  5. Daniel Sticco
  6. Miguel Angel Angustia Fontenla
  7. Ayat Bagheri
  8. Gábor Berek
  9. Luca Pola
  10. Jorge Zamorano
  11. Michael Schneider
  12. Robert Taylor

* kvalifikace na 212 Olympia 2023


Kulturistika mužů do 212 liber na Mr. Big Evolution Pro 2023


Závodníci kvalifikovaní na 212 Olympia 2023 k 9. červenci:

jméno stát soutěž um.*
Felipe Fierro Chile Sur Pro Cup 2022 1.
Shaun Clarida USA 212 Olympia 2020 1.
Angel Calderón Frias Španělsko 212 Olympia 2022 2.
Kamal Elgargni Libye 212 Olympia 2022 3.
Ahmad Ashkanani Kuvajt Saudi Classic 2023 1.
Felipe Moraes Brazílie Sao Paulo Pro 2023 1.
Kerrith Bajjo USA New York Pro 2023 1.
Piotr Borecki Polsko Toronto Pro Supershow 2023 1.
Andrey Melnikov Rusko Sheru Classic India 2023 1.
Roman Iushchenko Ukrajina Mr. Big Evolution Pro 2023 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži
Pravidla pro kvalifikaci na 212 Olympia 2023 najdete zde.


Mr. Big Evolution Pro 2023 - classic physique


Semifinálová vyvolávání:
1.Bomert, Martinez, Guido, Hartlage, Loth, Matala, Malimo, Ricotti
2.Bomert, Guido, Hartlage, Ricotti
3.Corrado, Ferreira, Navarro, Roberto, Riveiro
4.Duper, Durand, Garcia, Patte, Kuku
5.Loth, Matala, Malimo

V classic physique, ve kterém závodníci musejí splňovat hmotnostní limit ve vztahu k jejich výšce, k soutěži nastoupilo osmnáct borců. V prvním calloutu dostalo šanci hned osm z nich, přičemž doprostřed řady se velmi rychle posunuli letos velmi soutěžně aktivní Antoine Loth a Stephane Matala, který si na klání jako šampión Olympia Amateur UK 2019 připisoval profesionální debut. Oba velmi odlišnými postavami disponující profíci tak sváděli souboj o vítězství. Stephane, který letos slaví sedmadvacáté narozeniny, do něj vnesl uzoučký pas, krásné tvary, eleganci i napruhování některých svalových partií. Na jeho postavě ovšem bylo znát, že měl co dělat, aby se do hmotnostního limitu klasiky vůbec vešel, a ostatně i záběry z prezentace ukazují, že se při měření snažil všemožně natáhnout tak, aby limit splnil, a přitom tím nevzbudil nějakou nežádoucí pozornost rozhodčích.


Finanční odměny:
1. místo2.000 $
2. místo1.000 $
3. místo500 $
celkově3.500 $

V dalších kategoriích se finanční odměny rozdělovaly shodně.

Na stagi to potom vypadalo, že Matala za to, aby před účastí na Mr. Big Evolution Pro 2023 navážil maximální povolenou hmotnost, zaplatil nějakými těmi spálenými svaly. Ty mu chyběly zejména v zadních postojích. Ne že by měl záda vyloženě špatná, ale ve chvíli, kdy právě tato svalová partie byla nejsilnější zbraní jeho dnešního největšího soupeře, to zkrátka pro Stephana byl určitý problém, se kterým v budoucnosti navíc bude jenom těžko něco dělat, pokud chce dále závodit v classic physique. Brutální dvojitý biceps zezadu a celkově tvrdší vzhled svalů nakonec rozhodly o vítězství Antoina Lotha, což znamenalo, že Stephane při svém prvním startu mezi profíky bral druhé místo. Bronz vybojoval další profesionální nováček Miguel Malimo, kromě kterého se do top 5 vešli ještě David Martinez a Adam Bomert.


Výsledky Mr. Big Evolution Pro 2023 - classic physique

  1. Antoine Loth*
  2. Stephane Matala
  3. Miguel Malimo
  4. David Martinez
  5. Adam Bomert
  6. Emanuele Ricotti
  7. Lucas Guido
  8. Florian Hartlage
  9. Pedro Ferreira
  10. Luca Corrado
  11. Jesus Fernandez Riveiro
  12. Breno Roberto
  13. Francisco Navarro
  14. Luis Garcia
  15. Cedric Durand
  16. Petar Duper
  16. Amaury Patte
  16. Seun Kuku

* kvalifikace na Classic Physique Olympia 2023


Classic physique na Mr. Big Evolution Pro 2023


Závodníci kvalifikovaní na Classic Physique Olympia 2023 k 9. červenci:

jméno stát soutěž um.*
Woilid Baatout Francie Tunisia Pro 2022 1.
Chris Bumstead Kanada Classic Physique Olympia 2019 1.
Ramon Queiroz Brazílie Classic Physique Olympia 2022 2.
Urs Kalecinski Německo Classic Physique Olympia 2022 3.
Mike Sommerfeld Německo Saudi Classic 2023 1.
Eric Brown USA Fit World Pro 2023 1.
Daniil Famponte USA Charlotte Pro 2023 1.
Andrei Kozhokar Rusko Korea AGP Pro 2023 (II.) 1.
Michael Daboul Velká Británie Pittsburgh Pro 2023 1.
German Pastor Španělsko Musclecontest Ireland Pro 2023 1.
Eric Wildberger Brazílie Optimum Classic Pro 2023 1.
Samuel Paquin Kanada Toronto Pro Supershow 2023 1.
Damien Patrick USA Mid USA Pro 2023 1.
Damian Kuffel Polsko Poland Pro Muscle Show 2023 1.
Vahid Badpey Írán Sheru Classic India 2023 1.
Laszlo Kiraly Maďarsko Sheru Classic Italy 2023 1.
Antoine Loth Španělsko Mr. Big Evolution Pro 2023 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži
Pravidla pro kvalifikaci na Classic Physique Olympia 2023 najdete zde.


Mr. Big Evolution Pro 2023 - physique mužů


Semifinálová vyvolávání:
1.Degila, Er, Li, Massouf, Pigury, Pouye, Sbizzera, Walker
2.Beloli, Biolo, Garcia, Leone, Rabess, Serroukh, Vadillo, Alkhamees
3.Boresli, Marinho, Marques, Nunes, Starr, Wachelka
4.Bessala, Colacchi, D'Onofrio, Gomes, Khtabi, Santoro

Ve physique mužů se na pódiu sešlo hned osmadvacet borců. Ve velkém první vyvolávání, které tvořilo osm závodníků, se na nejvýhodnější místa doprostřed řady propracovali Francouz Philippe Degila se za Španělsko závodícím Sidym Pouyem. Sidy na klání posléze dokázal navázat na své nedávné vítězství z Sheru Classic Italy a potvrdil tak, že ne nadarmo o něm před nedávnem viceprezident profesionální ligy Tyler Manion mluvil jako o jednom z profíků, kteří velmi dobře naplňují ideál své kategorie. Philippe Degila si z Portugalska odváží druhé místo, které pro něj představuje zatím jeho nejlepší výsledek v profesionálním táboře. Na dalších příčkách v první pětici se za ním srovnali Lenny Massouf, Jinbo Li a Emile Walker.


Výsledky Mr. Big Evolution Pro 2023 - physique mužů

  1. Sidy Pouye*
  2. Philippe Degila
  3. Lenny Massouf
  4. Jinbo Li
  5. Emile Walker
  6. Jessy Pigury
  7. Alessio Sbizzera
  8. Furkan Er
  9. Marcos Iglesias Garcia
  10. Yassin Serroukh
  11. Luca Biolo
  12. Kevin Molla Vadillo
  13. Saoud Alkhamees
  14. Daniel Leone
  15. Dario Beloli
  16. Anthony Bessala
  16. Omar Boresli
  16. Alessandro Colacchi
  16. Daniele D'Onofrio
  16. Nuno Gomes
  16. Ali El Khtabi
  16. Helder Marinho
  16. Ruben Marques
  16. Paulo Nunes
  16. Darrell Rabess
  16. Mitch Starr
  16. Dawid Wachelka
  16. Andrea Santoro

* kvalifikace na Men's Physique Olympia 2023


Physique mužů na Mr. Big Evolution Pro 2023


Závodníci kvalifikovaní na Men's Physique Olympia 2023 k 9. červenci:

jméno stát soutěž um.*
Mehdi Kabbadj Maroko Libya Pro 2022 1.
Ming Chieh Tsai Tchaj-wan Taiwan Pro 2022 1.
Ramzi Kahlia Alžírsko Tunisia Pro 2022 1.
Corey Morris USA Battle of Texas 2022 1.
Erin Banks USA Men's Physique Olympia 2022 1.
Brandon Hendrickson USA Men's Physique Olympia 2018 1.
Diogo Montenegro Brazílie Men's Physique Olympia 2022 3.
Mahmood Almaghrabi Bahrajn Saudi Classic 2023 1.
Emanual Hunter USA Tri-City Classic Pro 2023 1.
Mauro Fialho Španělsko 1 BroPro Show 2023 1.
Carlos DeOliveira Brazílie Los Angeles Grand Prix 2023 1.
Benquil Marigny USA St. Louis Pro 2023 1.
Riccardo Croci Itálie Tropicarium Budapest Pro 2023 1.
Derrick Stevenson USA Optimum Classic Pro 2023 1.
Ryan Terry Velká Británie New York Pro 2023 1.
Emmanuel Costa Brazílie Sur Pro Cup Chile 2023 1.
Daniel Ammons USA Palmetto Classic Pro 2023 1.
Vinicius Mateus Brazílie Bahia Muscle Show 2023 1.
Andre Ferguson USA Miami Muscle Beach Pro 2023 1.
Vitor Chaves Brazílie DC Pro 2023 1.
Joseph Lee USA Korea AGP Pro 2023 1.
Victor Ramirez Kostarika Body Be 1 Classic Pro 2023 1.
Bhuwan Chauhan Indie Sheru Classic India 2023 1.
Sidy Pouye Španělsko Sheru Classic Italy 2023 1.
Yoonsung Lee Jižní Korea Taiwan Pro 2023 1.
Jason Huynh USA Republic of Texas Pro 2023 1.
Anderson Arruda Brazílie Musclecontest Brazil Pro 2023 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži
Pravidla pro kvalifikaci na Men's Physique Olympia 2023 najdete zde.


Mr. Big Evolution Pro 2023 - kulturistika žen


Semifinálová vyvolávání:
1.Barreto, Leonova

V kulturistice žen nastoupily pouze dvě závodnice, když se na pódiu proti původním předpokladům neobjevila Lidia Huri Zaza. Ve chvíli, kdy i letos první představení účastníků soutěže fanouškům v sále Casino Estoril probíhalo na dvou zdvižných točnách, měly tak Alcione Barreto a Anastasia Leonova každá k dispozici vlastní plošinu. Jejich nástup na stage byl díky tomu opravdu impozantní! Když už startovní pole profesionálních kulturistek v Portugalsku postrádalo kvantitu, obě závodnice vše dohnaly svou kvalitou, a že se v tomto ohledu jednalo o výborně obsazenou kategorii, ostatně potvrdil i hlavní rozhodčí. Pro vítězství si díky špičkové formě šla Alcione. Brazilská kulturistka se prezentovala velkými separovanými kvadricepsy, výbornými zády a svou soupeřku zastínila vyrýsovanšější dolní polovinou těla. Anastasii tak tentokrát nebyla nic platná ani její parádní kulatá ramena. Když následně byla Alcione vyhlášena šampiónkou soutěže, měla obrovskou radost, kterou to, že si na cestě za svým triumfem v Estorilu musela poradit pouze s jedinou soupeřkou, očividně vůbec nesnižovalo!


Výsledky Mr. Big Evolution Pro 2023 - kulturistika žen

  1. Alcione Barreto*
  2. Anastasia Leonova

* kvalifikace na Ms. Olympia 2023


Kulturistika žen na Mr. Big Evolution Pro 2023


Závodnice kvalifikované na Ms. Olympia 2023 k 9. červenci:

jméno stát soutěž um.*
Andrea Shaw USA Ms. Olympia 2020 1.
Angela Yeo USA Ms. Olympia 2022 2.
Helle Trevino USA Ms. Olympia 2022 3.
Sherry Priami USA Van. Island Showdown 2023 1.
Natalia Kovaleva USA New York Pro 2023 1.
Julia Whitesel USA Toronto Pro Supershow 2023 1.
Alcione Barreto Brazílie Mr. Big Evolution Pro 2023 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži
Pravidla pro kvalifikaci na Ms. Olympia 2023 najdete zde.


Mr. Big Evolution Pro 2023 - figure žen


Semifinálová vyvolávání:
1.Freitas, Godwin, Huber, Kochkar, McGregor, Prause, Ranta, Zavitsanou
2.Friedel, Kassel, Ogonowska, Ondrejovičová, Rodrigues, Slyziut, Genovasi
3.Meleg, Michalak, Nickel, Poux, Rodrigues, Thomson, Brill
4.Freitas, Kochkar, Ranta, Zavitsanou
5.Godwin, Huber, McGregor, Prause

Také ve figure žen, ve kterém se na Mr. Big Evolution Pro sešlo jednadvacet závodnic, v prvním semifinálovém vyvolávání o pozornost rozhodčích bojovalo hned osm profesionálek. Do středu řady se velmi rychle posunuly domácí Rejoice Godwin s Jamajčankou Kristen McGregor, mezi nimiž se tak rozhodovalo o vítězství! Lepší záda k jejímu prvnímu triumfu v Manionově profesionální lize nakonec pomohla Kristen a Rejoice tak brala druhé místo. V top 5 obě zmíněné závodnice doplnily ještě Nadine Huber, Hannah Prause a Daiane Freitas.

V kategorii nastoupila i slovenská profesionálka Adela Ondrejovičová, která tentokrát dostala příležitost až ve druhém calloutu. Ačkoliv v něm pózovala uprostřed sedmičlenné řady, šanci porovnat se alespoň s nějakými z prvního vyvolávání jí rozhodčí už nedali. Bylo z toho tak pro ni deváté místo.


Výsledky Mr. Big Evolution Pro 2023 - figure žen

  1. Kristen McGregor*
  2. Rejoice Godwin
  3. Nadine Huber
  4. Hannah Prause
  5. Daiane Freitas
  6. Helen Zavitsanou
  7. Paula Ranta
  8. Anna Kochkar
  9. Adela Ondrejovičová
  10. Dorota Ogonowska
  11. Leonie Friedel
  12. Konnie Slyziut
  13. Jeanne Kassel
  14. Manuela Genovasi
  15. Krisztina Meleg
  16. Anna Michalak
  16. Sophie Nickel
  16. Kiira Poux
  16. Cristiana Rodrigues
  16. Erin Thomson
  16. Carina Brill

* kvalifikace na Figure Olympia 2023


Figure žen na Mr. Big Evolution Pro 2023


Závodnice kvalifikované na Figure Olympia 2023 k 9. červenci:

jméno stát soutěž um.*
Cydney Gillon USA Figure Olympia 2017 1.
Jessica Reyes Padilla Portoriko Figure Olympia 2022 2.
Lola Montez Kanada Figure Olympia 2022 3.
Bojana Vasiljevic USA Orchid Pro 2023 1.
Donya Jackson USA Tri-City Classic Pro 2023 1.
Gabriela Consolmagno USA Wasatch Warrior 2023 1.
Madison Dinges USA Charlotte Pro 2023 1.
Cherish Richardson USA Pittsburgh Pro 2023 1.
Maria Luisa Baeza Diaz USA New York Pro 2023 1.
Natalia Soltero Mexiko Northern California Pro 2023 1.
Jennifer Zienert Německo Empro Classic 2023 1.
Kristen McGregor Jamajka Mr. Big Evolution Pro 2023 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži
Pravidla pro kvalifikaci na Figure Olympia 2023 najdete zde.


Mr. Big Evolution Pro 2023 - physique žen


Semifinálová vyvolávání:
1.Andersch, Spitzbart, Nupponen, Rudnicka, Da Silva, Dos Santos
2.Cicerelli, Cyrille, Fernandez, Gonzalez, Karagianis, Kassinopoullou, Ruiz
3.Andersch, Dos Santos

Ve třináctičlenném startovním poli physique žen souboj o vítězství od začátku sváděly Rakušanka Birgit Andersch s Brazilkou Caroline Alves Dos Santos. Birgit se proti své dnešní největší soupeřce prezentovala oblejšími kvadricepsy, Caroline zase naopak byla o něco lepší v zadních postojích. To naklonilo misku vah na její stranu a v pořadí druhé vítězství mezi profesionálkami pro Dos Santos znamená další kvalifikaci na Women's Physique Olympia. Mimochodem, ačkoliv se Caroline za svou kariéru na Olympii nominovala už potřetí, na zmíněné vrcholné akci sezóny ještě nikdy nezávodila. Tak snad jí to letos konečně vyjde! Za druhou Birgit Andersch bronz brala Uta Kohler-Spitzbart, zbývající místa v první pětici si rozebraly Sanna Nupponen a Justyna Rudnicka.


Výsledky Mr. Big Evolution Pro 2023 - physique žen

  1. Caroline Alves Dos Santos*
  2. Birgit Andersch
  3. Uta Kohler-Spitzbart
  4. Sanna Nupponen
  5. Justyna Rudnicka
  6. Alessandra Da Silva
  7. Anna Cicerelli
  8. Marina Kassinopoullou
  9. Karine Cyrille
  10. Alexandra Karagianis
  11. Mar Ruiz
  12. Carolina Fernandez
  13. Miranda Gonzalez

* kvalifikace na Women's Physique Olympia 2023


Physique žen na Mr. Big Evolution Pro 2023


Závodnice kvalifikované na Women's Physique Olympia 2023 k 9. červenci:

jméno stát soutěž um.*
Natalia Abraham Coelho USA W. Physique Olympia 2022 1.
Sarah Villegas USA W. Physique Olympia 2020 1.
Brooke Walker USA W. Physique Olympia 2022 3.
Anne-Lorraine Mohn Francie Van. Island Showdown 2023 1.
Pamela Canfield USA St. Louis Pro 2023 1.
Elena Aviles Romero Španělsko Optimum Classic Pro 2023 1.
Emily Schubert USA Omaha Pro 2023 1.
Emilija Martic Kanada Toronto Pro Supershow 2023 1.
Romana Skotzen Velká Británie Empro Classic 2023 1.
Elisama Zorzetto Brazílie Musclecontest Brazil Pro 2023 1.
Caroline Alves Dos Santos Brazílie Mr. Big Evolution Pro 2023 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži
Pravidla pro kvalifikaci na Women's Physique Olympia 2023 najdete zde.


Mr. Big Evolution Pro 2023 - wellness žen


Semifinálová vyvolávání:
1.Gauthierot, Meiswinkel, Mendonca, Moreira, Petizco, Teresa, Sousa, Jaimes
2.Gauthierot, Petizco, Sousa, Jaimes
3.Deiana, Hermes, Martinez, McManus, Viegas, Vasquez
4.Cristaldo, Marin, Marques, Novak, Rosero, Tonelli, Jelmorini
5.Meiswinkel, Mendonca, Moreira, Teresa

Ve wellness žen k letošnímu Mr. Big Evolution Pro nastoupilo hned jednadvacet profesionálek. V prvním semifinálovém vyvolávání to vypadalo, že souboj o vítězství svádějí Catia Moreira s Lisou Meiswinkel, a ačkoliv v závěrečném pátém calloutu na jednom ze dvou míst uprostřed řady dostaly na okamžik šanci i Daniele Mendonca a Sina Teresa, nakonec si první dvě příčky stejně rozdělily Catia s Lisou. Při vyhlašování výsledků jako poslední nakonec na pódiu zůstala stát Lisa, která tak vybojovala své druhé vítězství v konkurenci profesionálek. Za druhou Catiou na bronz dosáhla Sina, Daniele patří čtvrté místo a první pětici uzavírá Ruth Casado Petizco.


Výsledky Mr. Big Evolution Pro 2023 - wellness žen

  1. Lisa Meiswinkel*
  2. Catia Moreira
  3. Sina Teresa
  4. Daniele Mendonca
  5. Ruth Casado Petizco
  6. Lauwencia Gauthierot
  7. Yuridia Morales Jaimes
  8. Catarina Sousa
  9. Daniela Deiana
  10. Tania Viegas
  11. Kihara Martinez
  12. Katia Hermes
  13. Kerry McManus
  14. Elena Vasquez
  15. Natasha Novak
  16. Karen Vargas Cristaldo
  16. Liliana Velez Marin
  16. Carina Marques
  16. Juliana Rosero
  16. Carlotta Tonelli
  16. Aleksandra Jelmorini

* kvalifikace na Wellness Olympia 2023


Wellness žen na Mr. Big Evolution Pro 2023


Závodnice kvalifikované na Wellness Olympia 2023 k 9. červenci:

jméno stát soutěž um.*
Francielle Mattos Brazílie Wellness Olympia 2021 1.
Isabelle Nunes Brazílie Wellness Olympia 2022 2.
Angela Borges Brazílie Wellness Olympia 2022 3.
Kassandra Gillis Kanada Wellness International 2023 1.
Alexis Adams USA Sampson Showdown 2023 1.
Renata Guaraciaba Brazílie Musclecontest Rio Pro 2023 1.
Amanda Burnett USA Houston Tournament of Ch. 2023 1.
Giselle Machado Brazílie Charlotte Pro 2023 1.
Tefani-Sam Genadi Razhi USA Miami Muscle Beach Pro 2023 1.
Sandra Colorado Acal Španělsko Toronto Pro Supershow 2023 1.
Lili Dong USA Southern California Pro 2023 1.
Leonida Ciobu Moldavsko Empro Classic 2023 1.
Frida Paulsen Stern Švédsko Republic of Texas Pro 2023 1.
Lisa Meiswinkel Německo Mr. Big Evolution Pro 2023 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži
Pravidla pro kvalifikaci na Wellness Olympia 2023 najdete zde.


Mr. Big Evolution Pro 2023 - bikiny fitness žen


Semifinálová vyvolávání:
1.Brunauer, Lanovenko, Leimbacher, Neuheisel, Setlak, Zakharias, Maudos, Hill
2.Leimbacher, Neuheisel, Setlak, Zakharias
3.Fratella, Janowiec, Mangraviti, Marchisio, Neves, Reith, Taccani, Ziv, Scharli
4.Clemente, Dobrowolska, Duba, Mesquita, Nicholson, Zhekova, Viana
5.Brunauer, Lanovenko, Maudos, Hill
6.Leimbacher, Neuheisel, Setlak, Zakharias, Maudos
7.Brunauer, Lanovenko, Hill

Ačkoliv se během víkendu v bikiny fitness souběžně závodilo také na Republic of Texas Pro a Patriots Challenge Pro, v Estorilu se na stagi představilo čtyřiadvacet bikiny fitnessek! V prvním osmičlenném semifinálovém calloutu se na místech uprostřed řady postupně vystřídaly Priscila Leimbacher, Anna Setlak, Tatiana Lanovenko a mezi profesionálkami debutující šampiónka připojené amatérské Olympie Chantal Hill. V závěru prejudgingu se potom do boje o medaile navíc dostala také Kristina Brunauer. Jak jsou přesně rozdané karty, nebylo úplně snadné vysledovat, a tak vše rozkrylo až vyhlašování výsledků. Na páté příčce byla vyhlášena Anna, na čtvrté Priscila a na třetí Kristina. Chantal svůj první start v Manionově profesionální lize ve vítězství proměnit nedokázala a bylo z toho pro ni samozřejmě i tak skvělé druhé místo. Znamená to, že zlato poprvé v profesionální kariéře brala Tatiana Lanovenko.


Výsledky Mr. Big Evolution Pro 2023 - bikiny fitness žen

  1. Tatiana Lanovenko*
  2. Chantal Hill
  3. Kristina Brunauer
  4. Priscila Leimbacher
  5. Anna Setlak
  6. Sofia Maudos
  7. Sarah Neuheisel
  8. Laura Zakharias
  9. Sara Fratella
  10. Ines Gentil Neves
  11. Lisa Reith
  12. Andrina Scharli
  13. Giuditta Taccani
  14. Laura Ziv
  15. Roberta Mangraviti
  16. Claudia Clemente
  16. Oliwia Dobrowolska
  16. Aleksandra Duba
  16. Katarzyna Janowiec
  16. Alice Marchisio
  16. Maria Mesquita
  16. Jasmine Nicholson
  16. Marina Zhekova
  16. Liliana Filipa Pacheco Viana

* kvalifikace na Bikini Olympia 2023


Bikiny fitness žen na Mr. Big Evolution Pro 2023


Závodnice kvalifikované na Bikini Olympia 2023 k 9. červenci:

jméno stát soutěž um.*
Jibin Park Jižní Korea Taiwan Pro 2022 1.
Ivanna Escandar Španělsko Bigman Weekend Pro 2022 1.
Amanda Marques Brazílie Sur Pro Cup 2022 1.
Phoebe Hagan Velká Británie Battle of Texas 2022 1.
Maureen Blanquisco Norsko Bikini Olympia 2022 1.
Jennifer Dorie Kanada Bikini Olympia 2021 1.
Ashley Kaltwasser USA Bikini Olympia 2013 1.
Nittaya Kongthun Thajsko Musclecontest Japan Pro 2023 1.
Alessia Facchin Itálie Orchid Pro 2023 1.
Lauralie Chapados Kanada Bikini International 2023 1.
Brenda Farias Brazílie Campinas Pro 2023 1.
Aimee Velasquez USA Klash Series Ch. 2023 1.
Eszter Oczella Maďarsko 1 BroPro Show 2023 1.
Hyojung Kim Jižní Korea Korea AGP Pro 2023 1.
Vania Auguste USA Charlotte Pro 2023 1.
Romina Basualdo USA GRL PWR Pro 2023 1.
Savannah Watchman USA California Night of Ch. 2023 1.
Zsofia Reka Molnar Maďarsko Tropicarium Budapest Pro 2023 1.
Elisa Pecini Brazílie Bikini Olympia 2019 1.
Sierra Swann USA Optimum Classic Pro 2023 1.
Reijuana Harley USA Klash Series S. USA Pro 2023 1.
Cristobalina Pajares Torres Španělsko Miami Muscle Beach Pro 2023 1.
Eli Fernandez Mexiko Toronto Pro Supershow 2023 1.
Jessica Wilson USA DC Pro 2023 1.
Jordan Fisher USA Dallas Pro 2023 1.
Jil Meret Schmitz Thajsko Sheru Classic India 2023 1.
Song A Reum Jižní Korea Taiwan Pro 2023 1.
Lexus Redmond USA Republic of Texas Pro 2023 1.
Tatiana Lanovenko Rusko Mr. Big Evolution Pro 2023 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži
Pravidla pro kvalifikaci na Bikini Olympia 2023 najdete zde.
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2024 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2024 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie