Reklama:

Pět profesionálů
před Orlando Pro 2023

4.864 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

V sobotu 1. července v prostorách floridského Orange County Convention Center proběhne další letošní profesionální show v kulturistice mužů open, na které borci z profesionální ligy IFBB Jima Maniona budou moci zabojovat o kvalifikaci na devětapadesátý ročník Mr. Olympia. Promotéři Ed a Betty Parisovi si právě tento den a toto místo vybrali pro uspořádání svého Orlando Pro, ke kterému by podle aktuálních informací mělo nastoupit třináct borců. My Vás dnes necháme nahlédnout do přípravy hned pěti z nich!

Hassan Mostafa

Začneme u favorita na vítězství. Bezpochyby jím je Hassan Mostafa, který k Orlando Pro nastoupí v roli obhájce loňského prvenství. Mohutný egyptský závodník se letos už objevil ve startovním poli Toronto Pro Supershow, kde jej ovšem nakonec překonal o něco lépe připravený Iain Valliere. Hassan, který patří ke svěřencům vyhlášeného kulturistického guru Chada Nichollse, se proto v posledních několika týdnech, které od torontské profesionální show uplynuly, celkem logicky soustředil na to, aby tentokrát na pódium přišel ještě o něco dotaženější, než tomu bylo naposledy. Má k tomu dobrý důvod. Ačkoliv je to právě on, kdo má největší předpoklady v Orlandu zvítězit, soupeři mu jistě nic nedarují. Ty nejvyšší ambice před závody kromě něj totiž mají třeba i Mohammad Nsour, Phillip Clahar nebo Stanislas DeLongeaux. Nsour má za sebou stejně jako Mostafa už zkušenosti se závoděním na Mr. Olympia, a tak je s ním zkrátka potřeba vždy počítat. Clahar i ve veteránském věku dokáže často zatápět mladším soupeřům a DeLongeaux se od svého přestupu z classic physique do kulturistiky mužů open konstantně zlepšuje.

Hassan Mostafa 10 dnů před Orlando Pro 2023 (foto: Instagram.com/hassan_mostafa92)

Stanislas DeLongeaux

Když už jsme zmínili jméno Stanislase DeLongeauxe, tak se u něj ještě na chvíli zastavíme. Vloni byl tento rodák z Paříže, který ale část života strávil také v Nigérii nebo ve Švýcarsku, aby nakonec zakotvil ve Spojených státech, své první kvalifikaci na Mr. Olympia opravdu na dosah. Ačkoliv mu ji na Musclecontest Fit Pira nakonec sebral domácí Brazilec Leandro Peres, tak si Stanislas dokázal, že je tomu, aby si v Manionově profesionální lize splnil svůj sportovní sen, už velmi blízko. Vypadá to, že se díky spolupráci s trenérem Chrisem Lewisem a specialistou na předsoutěžní přípravu Patrickem Tuorem od minulé sezóny navíc zase o kus zlepšil a mnoho vyváženějších, symetričtějších a lépe pózujících borců ve startovním poli letošního Orlando Pro zřejmě nenajdete. Je jenom otázkou, zda mu tyto jeho přednosti mohou stačit i na vzpomínaného Hassana Mostafu anebo jestli si Stanislas po floridských závodech bude muset hledat pro boj o postup na Mr. Olympia 2023 ještě nějakou jinou soutěž. Odpověď se dovíme už brzy!

Stanislas DeLongeaux v závěru přípravy na Orlando Pro 2023 (foto: Instagram.com/stanimal9)

Jason Lowe

Se závoděním v klasice má z dalších účastníků letošního Orlando Pro své zkušenosti i Jason Lowe. Také on od dob, kdy nastupoval v classic physique, odvedl kus práce a letos se na Toronto Pro Supershow, kde vybojoval šesté místo, navíc přesvědčil, že přestupem mezi těžkotonážníky neprohloupil, když už je dost dobrý na to, aby se i v jejich konkurenci na stagi neztratil. Samozřejmě, že také jeho cílem bylo od startu v Torontu svou formu zase o kousek posunout, a pokud by z toho pro něj tentokrát díky tomu mělo být umístění v top 5, odcházel by Jason z Orlando Pro jistě spokojený.

Jason Lowe týden před Orlando Pro 2023 (foto: Instagram.com/ifbb_broku)

Matt Kouba

Ne každý kulturista, který to dotáhne mezi profíky, může pomýšlet na to, že zde pro něj bude reálné atakovat ty nejvyšší příčky. Je to i případ Matta Kouby. To ale samozřejmě ještě neznamená, že by se takový závodník nemohl snažit přijít s každým rokem na pódium o něco lepší. Matt závodí už devatenáct let a může bez přehánění říci, že ještě v žádné přípravě nepracoval tak tvrdě, jako právě v té před startem na letošním Orlando Pro. Věří, že díky tomu rozhodčím předvede to nejlepší, co je v jeho silách, a získá tak šanci se na stagi i s těmi nejlepšími porovnávat. Bude z toho pro něj účast v prvním vyvolávání? Uvidíme!

Matt Kouba 2 týdny před Orlando Pro 2023 (foto: Instagram.com/mattkouba)

Chris DiDomenico

V podobné situaci jako Matt ke klání bude nastupovat také Chris DiDomenico. Od Chrise se sice jako od celkového šampióna NPC Nationals z roku 2017 čekalo mezi profíky možná více, ale prozatím naráží na limity, které mu vystavuje skutečnost, že jeho postava příliš mnoho elegance nepobrala. Svůj výkon na pódiu tak musí stavět na objemech a připravenosti. Ve spolupráci s trenérem Dominickem Cardonem se po těchto stránkách ale postupně posouvá vpřed a vloni z toho pro něj na Wings of Strength Chicago bylo premiérové umístění na profesionálních závodech v první polovině startovního pole. Už v sobotu se ukáže, jestli má Chris na to, aby takový výsledek zopakoval!

Chris DiDomenico 4 dny před Orlando Pro 2023 (foto: Instagram.com/c_didomenico)
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 2 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínAntidopingový seminář ADV ČR a SKFČR...
Valasekjakub123 (15:27) • Budu sedět v první řadě už se těším :-)
magazínJosef Květoň - trénink lýtek a hamstr...
Mikuc (12:52) • Držím palce, snad už se smůla unavila a půjde to jen k lepšímu! S těma zkrácenýma fousa...
magazínLukáš Osladil - archivní video z roku...
Mikuc (12:50) • Pěkné video! Takových kdyby bylo více, třeba rok za rokem! Jenže...
magazínMarek Neumann a Jan Kojecký - trénink...
DAVID.KOVACIK96 (12:47) • Obdivuju, že někdo dokáže odcvičit trénink v takovém stylu 1. série taková 2. maková 3....
magazínJosef Květoň - trénink lýtek a hamstr...
TomášZl (22:41) • Pepovi moc fandím. Ale vzhledem ke všem problémům v přípravě, si myslím, že by bylo lep...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2024 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2024 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie