Reklama:
Vánoční dárky? Klikněte tady!🔥
Suplementy, knihy, fitness stroje.

Musclecontest California Pro 2023 - výsledky a fotografie

12.669 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Ačkoliv Anaheim Ducks v NHL za sebou mají pět sezón bez playoff, pro českého fanouška sportu je Anaheim stále spjat především právě s hokejem. Sobota 27. května v tomto kalifornském městě, které se počtem obyvatel blíží našemu Brnu, ovšem patřila kulturistům z profesionální ligy IFBB Jima Maniona, kteří si to zde na Musclecontest California Pro v královské kulturistice mužů open rozdali v souboji o jedno přímé postupové místo na Mr. Olympia 2023 určené vítězi! Ještě několik málo dnů před soutěží platilo, že za horkého favorita na vítězství mohl být považován čerstvý šampión letošního New York Pro Tonio Burton. Pak se ale objevila zpráva, že se do zámoří po mnoha peripetiích podařilo z Dubaje dostat Sergiu Olivovi Jr., který má na kontě triumf z newyorské profesionální show už rovněž, a bylo potřeba samozřejmě počítat i s ním.

Tonio Burton a Ross Flanigan na Musclecontest California Pro 2023 (foto: Npcnewsonline.com)

Sergio měl před letošní sezónou plán udělat v Dubaji perfektní formu a tu potom v jarních měsících zužitkovat jednak pro získání brzké kvalifikace na Olympii a jednak také k napravení reputace, kterou si poněkud pošramotil na předloňském Legion Sports Fest Pro. Na pódiu mu to tu tehdy natřel pouze 157 cm vysoký Shaun Clarida, což pro Sergia byla pořádně hořká pilulka, kterou musel spolknout. Jeho ambice pro aktuální soutěžní ročník ovšem dostaly trhlinu ve chvíli, kdy se během svého pobytu v Dubaji zapletl do autonehody, při které zemřel člověk. Osmatřicetiletý Američan strávil několik dnů v drsném dubajském vězení, a i když soud posléze shledal, že Oliva Jr. žádný trestný čin nespáchal a oběť nehody nepřišla o život jeho vinou, nesměl Spojené arabské emiráty opustit, dokud z jeho pojistky nebude vyplaceno odškodnění pozůstalým. Sergio tak dlouho žil v nejistotě, kdy vlastně bude moci aktuální sezónu začít, a postupně musel odpískat účast na dubnovém Arnold Classic Brazil i vzpomínaném New York Pro. Otázkou samozřejmě bylo, jakou formu po tom všem bude schopen na pódium v Kalifornii přinést, a samotný Sergio ve čtvrtek po příletu do zámoří naznačil, že se na něm stres a dlouhý let negativně podepsaly. Uvedl, že je vystresovanou koulí vody, přičemž je ale zároveň šťastný, že se konečně dostal domů, kde může závodit a dělat to, co tolik miluje.

Tonio Burton a Ross Flanigan na Musclecontest California Pro 2023 (foto: Npcnewsonline.com)

Semifinále Musclecontest California Pro pro Sergia přes to všechno začalo slušně. Dostal se do důležitého prvního semifinálového vyvolávání, kde ve čtyřčlenné řadě pózoval uprostřed spolu s Toniem. Bylo ovšem znát, že zmíněný syn stejnojmenného šampióna Mr. Olympia z let 1967 až 1969 nezávodí v ideální fazóně. Byl na své poměry plochý a zejména v zadních postojích také postrádal potřebnou ostrost, čímž znovu nechal svým soupeřům dveře pootevřené. Ti mu do nich v dalším průběhu prejudgingu také plnou silou vpadli a postupně se utvořily tři dvojice závodníků, kteří sváděli minisouboje o to, jak si rozdělí místa v první šestici. Sergio vypadl z bitvy o vítězství, která se nyní rozhořela mezi Toniem Burtonem a největším pozitivním překvapením startovního pole Rossem Flaniganem. Mezi Sergiem a Stuartem Sutherlandem to bylo o třetí až čtvrté místo a o pátou příčku potom bojovali Slavoj Bednář s Australanem Mikem Hulusim. Oba poslední zmíněné těžkotonážníky si rozhodčí spolu s dalšími borci vyžádali do druhého calloutu, kde Slavoj pózoval uprostřed pětičlenné řady. Zdálo se tak, že blíže umístění v top 5 má právě on. Zklamání, kdy pro něj dobře rozjetá soutěž dopadla hůře, než to původně vypadalo, si český kulturista ovšem v profesionální lize IFBB Jima Maniona zažil už spoustu, a tak bylo očekávání, zda tam pro něj další umístění v prví pětici padne, potřeba přeci jenom maličko krotit. Vyhlašovací ceremoniál, který večer završil finálovou část soutěže, ovšem ukázal, že tentokrát opatrnost byla v tomto ohledu zbytečná.

Tonio Burton a Ross Flanigan na Musclecontest California Pro 2023 (foto: Npcnewsonline.com)

Slavoj Bednář to dokázal a podruhé v kariéře mezi absolutní kulturistickou špičkou, která závodí jenom v organizaci vedené Jimem Manionem, vybojoval umístění v top 5! Dvaačtyřicetiletý zkušený kulturista si svůj dnešní výsledek tvrdě odpracoval v přípravě i přímo na pódiu, kde závodil v perfektní formě. A pokud Slavojovi šlo o to vepsat se během aktuální šňůry zámořských soutěží ještě více do povědomí rozhodčích před svou účastí na Masters Olympia, která jej čeká v srpnu v Rumunsku, tak teď se mu to povedlo výborně! Čtvrté místo před Slavojem, který do top 5 mezi Manionovými profíky nahlédl už na loňské Toronto Pro Supershow, bral mohutný Stuart Sutherland. Sergio Oliva Jr. se potom musel spokojit se třetí příčkou a je potřeba přiznat, že od Sergia se jistě čekalo více. Byť za tím, že mu forma tentokrát asi ani nemohla vyjít podle představ, stojí zcela objektivní faktory, nedá se zbavit dojmu, že se z borce, který kdysi pomýšlel na vítězství z Mr. Olympia, stává kulturista, který bude mít co dělat, aby se na Olympii vůbec kvalifikoval. Samotný Sergio ovšem to, jak pro něj závody v Anaheimu dopadly, bere sportovně.

"Když jsem vídal lidi říkat: 'Jsem šťastný, že jsem na pódiu,' vždycky jsem obracel oči v sloup. Ale tentokrát to pro mě znamená něco jiného. Samozřejmě jsem si chtěl dojít pro vítězství, ale bylo opravdu skvělé mít svobodu dělat, co ve svém životě chci. Pro tyto závody jsem udělal vše, co jsem mohl, a ještě nikdy v životě jsem nepracoval tak tvrdě. Nijak se nevymlouvám, kluci jako Andrew Chinedu a Hadi Choopan za závody cestují a stále dokážou přijít ve formě. Bez ohledu na všechny potíže jsem ale zpět a už se nemusím nikdy bát, že skončím v podobné pasti. Žádná příprava nebude po této noční můře nikdy těžší," uvedl Oliva Jr. krátce po závodech.

Tonio Burton a Ross Flanigan na Musclecontest California Pro 2023 (foto: Npcnewsonline.com)

Když bylo jasné, že Sergio skončil třetí, zbývalo už jenom zjistit, kdo z dvojice Tonio Burton - Ross Flanigan zvítězí. A šampiónem Musclecontest California Pro 2023 byl nakonec senzačně, avšak zaslouženě vyhlášen Ross! Tonio sice poutal znovu pozornost perfektními tvary i svou kompletností, ale ačkoliv jeho trenér Dylan Blum tvrdil, že se Burton od triumfu z New York Pro rozhodně zlepšil, na Rosse Flanigana se ostrostí nechytal. Ve chvíli, kdy Flanigan při svém teprve druhém startu mezi profíky k vydařené formě přidal díky perfektním stehnům i kus wow faktoru a na stagi navíc předvedl pořádný kus bojovnosti, bylo jasno. Tonia lepším skóre ve finále o dva body překonal a poté, kdy mu forma při profesionálním debutu na loňském Indy Pro nevyšla, si dokonale spravil chuť. Teď je před ním jeho první účast na Mr. Olympia!


Výsledky Musclecontest California Pro 2023 - kulturistika mužů open

  1. Ross Flanigan*
  2. Tonio Burton
  3. Sergio Oliva Jr.
  4. Stuart Sutherland
  5. Slavoj Bednář
  6. Mike Hulusi
  7. Lee Seung Chul
  8. Mariusz Tomczuk
  9. Nathan Dandridge
  10. Thierry Afandonougbo
  11. Jossue Plascencia
  12. Rafael Del Real
  13. Wesley Boxley

* kvalifikace na Mr. Olympia 2023


Kulturistika mužů open na Musclecontest California Pro 2023

Více fotografií z Musclecontest California Pro 2023
naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Závodníci kvalifikovaní na Mr. Olympia 2023 k 27. květnu:

jméno stát soutěž um.*
Hadi Choopan Írán Mr. Olympia 2022 1.
Derek Lunsford USA Mr. Olympia 2022 2.
Nick Walker USA Mr. Olympia 2022 3.
Brandon Curry USA Mr. Olympia 2019 1.
Mamdouh Elssbiay Egypt Mr. Olympia 2020 1.
Samson Dauda Velká Británie Arnold Classic 2023 1.
Behrooz Tabani Írán Arnold Classic Brazil 2023 1.
Tonio Burton USA New York Pro 2023 1.
Ross Flanigan USA California Pro 2023 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži
Pravidla pro kvalifikaci na Mr. Olympia 2023 najdete zde.


Foto:
www.npcnewsonline.com / Asun CapalunganSouvisející články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

29.05.11:43deiw - A taky Beef Stu Sutherlanda... To já bych se teda divil do..-1
29.05.08:141boris111 - Jako že by porazil Olivu ?? To si snad děláš srandu !+1
28.05.21:21R_K - Vynikající Bednář. Snad nejlepší forma co ,kdy, kde udělal..+1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínTréninkový videolog: Pavel Beran (07/...
torturer (23:47) • “Sezóna asi nedopadla podle tvých představ…” “Jaktože ne?” Tak to jsem vyprsk pívo *2...
magazínKateřina Ottová a Daniel Božek - trén...
Marczus (15:29) • Ježíšmarjá, proč jim zisk profi karty trvá tak dlouho? Nechápu...
magazínBen Weider Natural Pro Qualifier 2023...
KKarmasin (13:36) • Profesionální liga a dopingové kontroly, nějak mi to nejde dohromady.
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
LeToucan (12:44) • Nebude spíš hrát roli to, že ty závody jsou strašně pozdě? Většina lidí jde na Čelákovi...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Valasekjakub123 (12:20) • 13 elite pro karet. Ty nemají žádnou váhu jen další amatérská liga. Škoda bývalý to pěk...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie