Reklama:
KONEČNĚ JE ZPĚT! 100 % Whey Protein v akci 1+1
Nejprodávanější protein letošního jara opět skladem. Více zde.

New York Pro 2023
- výsledky a fotografie

26.156 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

V profesionální lize IFBB Jima Maniona má jarní část sezóny dva vrcholy. Březnové Arnold Classic a New York Pro, které se koná o dva a půl měsíce později. Letos newyorská profesionální show v prostorách hotelu Teaneck Marriott at Glenpointe vyšla na sobotu 20. května, kdy zde závodníci nastupující v kulturistice mužů open, kulturistice mužů do 212 liber, kulturistice žen, classic physique mužů, physique mužů, physique žen, wellness žen, figure žen a bikiny fitness žen svedli bitvu vždy o jedno přímé postupové místo na Olympia Weekend 2023 určené vítězi. A jak to na zmíněném klání, jehož historie se píše už od roku 2005, tentokrát dopadlo?

Na výsledky New York Pro 2023 jste si mohli vsadit v tipovací soutěži, ve které se hrálo
o ceny věnované společností Lionlab v celkové hodnotě téměř 10.000 Kč!
Na vyhodnocení tipovačky se můžete těšit v nejbližších dnech.

Nepřehlédněte:
Josef Květoň - trénink nohou 7 dní před New York Pro 2023
Slavoj Bednář - trénink ramen a tricepsů 8 dní před New York Pro 2023
Tréninkový videolog: Věra Mikulcová (04/2023)

New York Pro 2023 - kulturistika mužů open


Semifinálová vyvolávání:
1.Burton, Květoň, Seeman, Sutherland, Wood
2.Charles, Hulusi, Spear, Strand, Swansen
3.Afandonougbo, Bednář, Cardoza, Debbs, Park, Tomczuk
4.Charles, Květoň, Seeman, Wood
5.Burton, Sutherland

V královské kulturistice mužů open k soutěži, za kterou v roli pořadatele stojí hlavní rozhodčí Manionovy profesionální ligy Steve Weinberger, nastoupilo šestnáct borců. Už několik dnů dopředu bylo zřejmé, že na pódiu bude chybět Sergio Oliva Jr., který aktuálně stále nemůže odcestovat z Dubaje, odkud jej zřejmě tamní úřady nepustí do doby, než bude vypořádané odškodnění rodině oběti autonehody, do které se zapletl. Bohužel pro Sergia se práce jeho dubajské pojišťovny poněkud vleče, a tak jeho veškeré letošní soutěžní plány, ke kterým v jednu dobu patřil i start na New York Pro, zatím vzaly za své.

Eric Wood, Joe Seeman, Josef Květoň a Max Charles v semifinále New York Pro 2023
(foto: Npcnewsonline.com / FitX Imagery Production)

Startovní pole na poslední chvíli naopak rozšířil Thierry Afandonougbo, jenž ovšem nemá výkonnost na to, aby se snad dalo předpokládat, že na New York Pro udělá nějakou díru do světa. Favorita na vítězství proto bylo potřeba hledat jinde. Tím nejvýraznějším byl za daných okolností Tonio Burton, jenž se vloni poprvé objevil ve startovním poli Mr. Olympia a u kterého se z předsoutěžních fotografií dalo vytušit, že se od svých posledních závodů zase o kus zlepšil. O přízeň rozhodčích, které tentokrát v roli hlavního vedl viceprezident profesionální ligy Tyler Manion, spolu s Toniem usilovali i čeští profíci Josef Květoň se Slavojem Bednářem a českého fanouška bodybuildingu samozřejmě v první řadě zajímá, jak si vedli právě oni.

Eric Wood, Joe Seeman, Josef Květoň a Max Charles v semifinále New York Pro 2023
(foto: Npcnewsonline.com / FitX Imagery Production)

Lépe z obou našich těžkotonážníků do soutěže vstoupil Josef Květoň, který spolu s Toniem, Stuartem Sutherlandem, Joem Seemanem a profesionálním nováčkem Ericem Woodem dostal šanci v důležitém prvním semifinálovém vyvolávání. Burton v něm pózoval uprostřed pětičlenné řady a callout po jeho boku začali Stuart s Joem. Seemana ovšem posléze na pozici číslo tři vystřídal český profík a New York Pro pro něj tedy začalo opravdu skvěle. Bylo zřejmé, že Josef Květoň má v Teanecku nakročeno k podobně parádnímu výsledku jako při jeho profesionálním debutu na dubnovém Arnold Classic Brazil! Slavoje Bednáře si rozhodčí vyžádali do třetího vyvolávání, kde s celkovým šampiónem loňského NPC Nationals Walterem Debbsem podle všeho sváděl souboj o jedenácté až dvanácté místo.

Eric Wood, Joe Seeman, Josef Květoň a Max Charles v semifinále New York Pro 2023
(foto: Npcnewsonline.com / FitX Imagery Production)

V dalším průběhu prejudgingu se poté potvrdilo, že o třetí až čtvrté místo je to mezi Pepou Květoněm a Joem Seemanem. Ve prospěch našeho profíka hrál výrazně užší pas. Seeman proti tomu na pódium přinesl střed těla, za který jednoduše musel nějaké body poztrácet. A nešlo jenom o šířku jeho pasu, ale také o to, že břišní svaly v některých okamžicích neudržel pod kontrolou. Sice se mohl chlubit o něco oblejšími a separovanějšími kvadricepsy než jeho český soupeř a měl i o něco lepší záda, ale jeho pas v řadě póz zkrátka z jeho postavy kazil dojem. Další dvojici utvořili Tonio se Stuartem, mezi kterými se odehrávala bitva o vítězství. Stuart byl o poznání mohutnější, Tonio ovšem od přírody dostal do vínku pro kulturistiku opravdu výjimečnou genetiku, která jej vždy bude stavět do výhody. Může se chlubit pěknými oblými svaly, uzoučkým pasem a na jeho postavě nenajdete snad jedinou nevyváženost.

Stuart Sutherland a Tonio Burton v semifinále New York Pro 2023 (foto: Npcnewsonline.com / FitX Imagery Production)

Finále žádný zvrat nepřineslo, mělo rychlý spád, a než se divák nadál, bylo zde vyhlašování výsledků. Zatímco se ve všech kategoriích začínalo až od třetího místa, v kulturistice mužů open na to pořadatelé šli od pátého. Pátou příčku si při svém prvním startu mezi profíky odnášel absolutní šampión NPC North American Championships z roku 2021 Eric Wood, jenž od své poslední amatérské soutěže znatelně zapracoval na celkových objemech. Byl tentokrát ale možná až příliš plný a zřejmě hlavně kvůli tomu působily jeho hamstringy a hýždě trochu měkce. Tak jako tak, hlavní cíl probojovat se hned na první pokus mezi profíky do prvního calloutu si Eric splnil. Bylo evidentní, že Josef Květoň bude buď čtvrtý, nebo třetí. Teď šlo o to, jaké jméno zazní z úst moderátorky Shannon Dey hned po tom Woodovu. Na čtvrté příčce se umístil... Joe Seeman! Je tu senzace. Český kulturista ve své nováčkovské sezóně mezi profesionály vybojoval umístění v první trojici na jedné z nejdůležitějších soutěží. O Pepovi se ve světě sice už mluvilo po jeho čtvrtém místě z brazilského Arnold Classic, teď ale dosáhl výsledku, díky kterému se do povědomí fanoušků, rozhodčích a všech, kteří mají s bodybuildingem něco společného, zapsal opravdu naplno!

Stuart Sutherland a Tonio Burton v semifinále New York Pro 2023 (foto: Npcnewsonline.com / FitX Imagery Production)

Je tu s ohledem na vývoj soutěže teď už očekávaná věc, Josef Květoň byl vyhlášen na třetím místě. Naposledy se z našich kulturistů na New York Pro takto vysoko v roce 2019 umístil Milan Šádek. A je jasné, že ze zámoří si Pepa kromě vlastního mimořádně cenného výsledku poveze také spoustu zážitků. V Bev Francis Powerhouse Gymu si zapózoval před Stevem Weinbergerem, setkal se zde s těmi největšími osobnostmi svého sportu, včetně Mamdouha Elssbiaye nebo Samsona Daudy, a cenu za třetí místo mu na pódiu předával legendární šampión Mr. Olympia z roku 1983 Samir Bannout. To je splněných sportovních snů během několika dnů, že se to snad nedá ani spočítat. Absolutní šampión loňského NPC USA Stuart Sutherland bral při svém druhém startu mezi profíky druhé místo. Na New York Pro proti loňské sezóně ukázal vylepšené objemy, ale na mimořádně kvalitního Tonia Burtona to bylo i tak málo.

Stuart Sutherland a Tonio Burton v semifinále New York Pro 2023 (foto: Npcnewsonline.com / FitX Imagery Production)

Tonio, který 28. června oslaví dvaatřicáté narozeniny, to díky svým přednostem dotáhl do vítězného konce. Ukázal, že je kulturistou, který dokáže porážet podstatně masivnější soupeře, k čemuž mu kromě jeho oblých svalů a kompletnosti pomáhá také precizní pózing. Na jeho postavě se dá vysledovat jistá podobnost s Dexterem Jacksonem a dá se předpokládat, že se Burton bude v nadcházejících letech posouvat i výsledkovou listinou Mr. Olympia. Je velmi pravděpodobné, že letos na něj na rozdíl od loňska na Olympii už dělené šestnácté místo nezbude. Když nahlédneme do druhé poloviny výsledkové listiny, tak Walter Debbs Slavoje Bednáře v souboji o jedenácté místo nakonec udolal. Náš profík, který k soutěži tentokrát nastoupil v lepší fazóně, než tomu bylo před několika týdny na závodech v Brazílii, si tedy z New York Pro 2023 odnáší dvanáctou příčku.


Výsledky New York Pro 2023 - kulturistika mužů open

  1. Tonio Burton*
  2. Stuart Sutherland
  3. Josef Květoň
  4. Joe Seeman
  5. Eric Wood
  6. Max Charles
  7. Nathan Spear
  8. Robin Strand
  9. Brent Swansen
  10. Mike Hulusi
  11. Walter Debbs
  12. Slavoj Bednář
  13. Mariusz Tomczuk
  14. Lionardis Cardoza
  15. Keunwoo Park
  -. Thierry Afandonougbo

* kvalifikace na Mr. Olympia 2023


Kulturistika mužů open na New York Pro 2023

Více fotografií z New York Pro 2023 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Závodníci kvalifikovaní na Mr. Olympia 2023 k 20. květnu:

jméno stát soutěž um.*
Hadi Choopan Írán Mr. Olympia 2022 1.
Derek Lunsford USA Mr. Olympia 2022 2.
Nick Walker USA Mr. Olympia 2022 3.
Brandon Curry USA Mr. Olympia 2019 1.
Mamdouh Elssbiay Egypt Mr. Olympia 2020 1.
Samson Dauda Velká Británie Arnold Classic 2023 1.
Behrooz Tabani Írán Arnold Classic Brazil 2023 1.
Tonio Burton USA New York Pro 2023 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Pravidla pro kvalifikaci na Mr. Olympia 2023 najdete zde.


New York Pro 2023 - kulturistika mužů do 212 liber


Semifinálová vyvolávání:
1.Bajjo, Hebert, Yeop, Joseph, Marte, Guerra
2.Castella, Dellaventura, Farah, Jang, Niang
3.Lobliner, Qian, Schneider, Telow, Wise
4.Castella, Dellaventura, Yeop, Joseph
5.Bajjo, Hebert, Marte, Guerra

V kulturistice mužů do 212 liber (96,2 kg) byl za favorita považován sedmý nejlepší účastník loňského ročníku 212 Olympia Kerrith Bajjo, kterému podle předsoutěžních předpokladů měli na paty nejvíce šlapat Noel Adame a Jang Sung Yeop. Noel ovšem k soutěži nenastoupil a Jang byl sice pořádně mohutný, ale připraveností nejen na Kerritha ztrácel. A když se k tomu přidalo, že Yeop na pódium přinesl ještě o něco slabší záda, než se čekalo, z boje o medaile vypadl. Překvapivého největšího soupeře Bajjo nakonec našel v Kolumbijci Diegu Guerrovi, jenž se svou postavou od loňského profesionálního debutu na Wings of Strength Chicago předvedl divy. Byl mohutný, kompletní, dobře kontroloval břicho, a kdyby s průběhem semifinále trochu neztrácel na plnosti svalů, byl by možná Bajjovi zatápěl ještě více.

Kerrith si ovšem bez ohledu na to, jak dalším členům startovního pole dozrávala, nebo naopak odcházela forma, šel pro očekávané vítězství. Na Diega měl navrch v zadních postojích a také o něco lépe pózoval. Za nakonec tedy vítězným Bajjem a druhým Guerrou třetí místo bral také pořádně vylepšený Jason Hebert. Jason na stagi předvedl větší objemy než na svých předchozích soutěžích, jediným jeho problémem je, že jeho stehna, která jsou jeho největší předností, rostou rychleji než horní polovina těla, kde by to potřeboval více. Skvěle si při přestupu do dvěstědvanáctky z classic physique vedl Jose Marte, jenž bral čtvrté místo před už vzpomínaným Jangem Sunge Yeopem.


Výsledky New York Pro 2023 - kulturistika mužů do 212 liber

  1. Kerrith Bajjo*
  2. Diego Guerra
  3. Jason Hebert
  4. Jose Marte
  5. Jang Sung Yeop
  6. Jason Joseph
  7. Peter Castella
  8. Anthony Dellaventura
  9. Ralph Farah
  10. Ho Yeon Jang
  11. Babacar Niang
  12. Nate Telow
  13. Jicheng Qian
  14. Jordan Wise
  15. Michael Schneider
  16. Marc Lobliner

* kvalifikace na 212 Olympia 2023


Kulturistika mužů do 212 liber na New York Pro 2023

Více fotografií z New York Pro 2023 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Závodníci kvalifikovaní na 212 Olympia 2023 k 20. květnu:

jméno stát soutěž um.*
Felipe Fierro Chile Sur Pro Cup 2022 1.
Shaun Clarida USA 212 Olympia 2020 1.
Angel Calderón Frias Španělsko 212 Olympia 2022 2.
Kamal Elgargni Libye 212 Olympia 2022 3.
Ahmad Ashkanani Kuvajt Saudi Classic 2023 1.
Felipe Moraes Brazílie Sao Paulo Pro 2023 1.
Kerrith Bajjo USA New York Pro 2023 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Pravidla pro kvalifikaci na 212 Olympia 2023 najdete zde.


New York Pro 2023 - kulturistika žen


Semifinálová vyvolávání:
1.Kovaleva, Whitesel
2.Marven, Mikulcová, Salib, Smith
3.Barrino, Chan, Makar, Saurer

V kulturistice žen k události jako nejvýše postavené závodnice ze soutěží z poslední doby nastupovaly stříbrná medailistka nedávného Vancouver Island Showdown Julia Whitesel a Donna Salib, která na New York Pro obhajovala loňské vítězství. Za mírnou favoritku tentokrát díky svěžímu vzhledu postavy a schopnosti udělat opravdu perfektní formu mohla být považována Julia. Jenomže to ještě nikdo netušil, jak brutální zlepšení proti svým předchozím soutěžím přinese Natalia Kovaleva! Natalia tentokrát k výborné tělesné stavbě přidala opravdu pořádně vylepšené objemy i formu. V připravenosti ovšem přesto stále měla určité rezervy a od prvních okamžiků semifinále šlo vlastně jenom o to, jestli rozhodčí upřednostní mohutnější Kovalevu, nebo lépe připravenou Whitesel.

Nakonec uspěla Natalia Kovaleva, která tak dosáhla na své první vítězství mezi profesionálkami, když na svých předchozích soutěžích byla podobnému úspěchu na hony vzdálena. Mezi Donnou Salib, Rene Marven, českou profesionálkou Věrou Mikulcovu a Towandou Smith to bylo o třetí až šesté místo. Bronz nakonec při jejím comebacku po sedmileté odmlce připadl Rene, čtvrté místo brala Donna a pátá sporně na úkor Věry Mikulcové skončila Towanda, která připraveností na naši kulturistku ztrácela. Že Věrka Mikulcová na letošním New York Pro byla rozhodčími odsouzena až k šesté příčce, se podivují i správci a sledující internetového kanálu zaměřeného na ženský bodybuilding Female Bodybuilding Channel.


Výsledky New York Pro 2023 - kulturistika žen

  1. Natalia Kovaleva*
  2. Julia Whitesel
  3. Rene Marven
  4. Donna Salib
  5. Towanda Smith
  6. Věra Mikulcová
  7. Saqweta Barrino
  8. Andrea Saurer
  9. Gisela Nunes Chan
  10. Tamara Makar

* kvalifikace na Ms. Olympia 2023


Kulturistika žen na New York Pro 2023

Více fotografií z New York Pro 2023 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Závodnice kvalifikované na Ms. Olympia 2023 k 20. květnu:

jméno stát soutěž um.*
Andrea Shaw USA Ms. Olympia 2020 1.
Angela Yeo USA Ms. Olympia 2022 2.
Helle Trevino USA Ms. Olympia 2022 3.
Sherry Priami USA Van. Island Showdown 2023 1.
Natalia Kovaleva USA New York Pro 2023 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži
Pravidla pro kvalifikaci na Ms. Olympia 2023 najdete zde.


New York Pro 2023 - classic physique


Semifinálová vyvolávání:
1.Abelon, Daboul, Diaz, Guerrero, Javorski, Westermeier
2.Andrews, Cooper, Greggo, Kulczynski, Palmer, Willies
3.Altangerel, Batbayar, Hinze, Sant, Wilson
4.Augustin, Duarte, Okowinsky, Sotillo, Burgos
5.Abelon, Diaz, Guerrero, Greggo
6.Daboul, Javorski, Westermeier

V classic physique, ve kterém závodníci musejí splňovat hmotnostní limit ve vztahu k jejich výšce, za favorita na vítězství mohl být považován hlavně čerstvý šampión Pittsburgh Pro Michael Daboul, jenž si nenechal ujít příležitost zužitkovat svou formu i na další soutěži. Syrský závodník nastupující za Velkou Británii v Teanecku nezklamal a od prvních chvil na pódiu sváděl souboj o další cenný triumf s brazilským profíkem Juniorem Javorským. Junior měl sice trochu navrch v hrudníku z boku, ale ostatní pózy bezpečně bral Michael a jistým způsobem tak uspěl i na New York Pro! Třetí místo obsadil Alexander Westermeier z Německa před čtvrtým Kolumbijcem Camilem Diazem a pátým Američanem Ericem Abelonem.


Výsledky New York Pro 2023 - classic physique

  1. Michael Daboul*
  2. Junior Javorski
  3. Alexander Westermeier
  4. Camilo Diaz
  5. Eric Abelon
  6. Matthew Greggo
  7. Jorge Luis Guerrero
  8. Rickoy Palmer
  9. Hubert Kulczynski
  10. Jeremiah Willies
  11. Zeek Andrews
  12. Brandon Cooper
  13. Andrew Wilson
  14. Callum Hinze
  15. Robert Van Sant
  16. Munkhsaruul Altangerel
  16. Edgard John-Augustin
  16. Kherlen Batbayar
  16. Javier Duarte
  16. Tyler Okowinsky
  16. Herbert Sotillo
  - Felix Burgos

* kvalifikace na Classic Physique Olympia 2023


Classic physique na New York Pro 2023

Více fotografií z New York Pro 2023 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Závodníci kvalifikovaní na Classic Physique Olympia 2023 k 20. květnu:

jméno stát soutěž um.*
Woilid Baatout Francie Tunisia Pro 2022 1.
Chris Bumstead Kanada Classic Physique Olympia 2019 1.
Ramon Queiroz Brazílie Classic Physique Olympia 2022 2.
Urs Kalecinski Německo Classic Physique Olympia 2022 3.
Mike Sommerfeld Německo Saudi Classic 2023 1.
Eric Brown USA Fit World Pro 2023 1.
Daniil Famponte USA Charlotte Pro 2023 1.
Andrei Kozhokar Rusko Korea AGP Pro 2023 (II.) 1.
Michael Daboul Velká Británie Pittsburgh Pro 2023 1.
German Pastor Španělsko Musclecontest Ireland Pro 2023 1.
Eric Wildberger Brazílie Optimum Classic Pro 2023 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži
Pravidla pro kvalifikaci na Classic Physique Olympia 2023 najdete zde.


New York Pro 2023 - physique mužů


Semifinálová vyvolávání:
1.Ammons, Chaves, Pouye, Terry
2.Gochez, Golovatii, Grant, Jenkins, Lawhorne, Wachelka, Walker, Zapata
3.Benson, David, Gelia, Mencel, Moran, Rodriguez
4.Acevedo, Angell, Clark, Harvey, Kloster, Young
5.Ammons, Chaves, Pouye, Terry

Ve physique mužů se v konkurenci třiadvaceti soupeřů ke svému osmému vítězství mezi profesionály probojoval Ryan Terry. Je přitom obdivuhodné, jak dlouho se tento čtyřiatřicetiletý britský profík drží na špici, když své první vítězství v Manionově profesionální lize bral už na Pittsburgh Pro 2015. Ve physique taková schopnost závodníka přizpůsobovat se měnícímu se trendu kategorie a díky tomu stále vítězit na velkých soutěžích zdaleka není obvyklá. Nejvýraznějším soupeřem Terrymu na letošním New York Pro byl Vitor Chaves z Brazílie, třetí příčku si v národnostně poměrně pestrém startovním poli připsal Francouz Sidy Pouye.


Výsledky New York Pro 2023 - physique mužů

  1. Ryan Terry*
  2. Vitor Chaves
  3. Sidy Pouye
  4. Daniel Ammons
  5. Juan Manuel Gochez
  6. Maxim Golovatii
  7. Dawid Wachelka
  8. Charjo Grant
  9. Deke Walker
  10. Jarrett Jenkins
  11. Ephfram Lawhorne
  12. Miguel Zapata
  13. Aundre Benson
  14. Francisco Rodriguez
  15. Andrew David
  16. Philip Acevedo
  16. Joseph Angell
  16. Jordan Clark
  16. Matthew Gelia
  16. Aaron Harvey
  16. Dennis Kloster
  16. Joseph Mencel
  16. Gage Moran
  16. Richard Young

* kvalifikace na Men's Physique Olympia 2023


Physique mužů na New York Pro 2023

Více fotografií z New York Pro 2023 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Závodníci kvalifikovaní na Men's Physique Olympia 2023 k 20. květnu:

jméno stát soutěž um.*
Mehdi Kabbadj Maroko Libya Pro 2022 1.
Ming Chieh Tsai Tchaj-wan Taiwan Pro 2022 1.
Ramzi Kahlia Alžírsko Tunisia Pro 2022 1.
Corey Morris USA Battle of Texas 2022 1.
Erin Banks USA Men's Physique Olympia 2022 1.
Brandon Hendrickson USA Men's Physique Olympia 2018 1.
Diogo Montenegro Brazílie Men's Physique Olympia 2022 3.
Mahmood Almaghrabi Bahrajn Saudi Classic 2023 1.
Emanual Hunter USA Tri-City Classic Pro 2023 1.
Mauro Fialho Španělsko 1 BroPro Show 2023 1.
Carlos DeOliveira Brazílie Los Angeles Grand Prix 2023 1.
Benquil Marigny USA St. Louis Pro 2023 1.
Riccardo Croci Itálie Tropicarium Budapest Pro 2023 1.
Derrick Stevenson USA Optimum Classic Pro 2023 1.
Ryan Terry Velká Británie New York Pro 2023 1.
Emmanuel Costa Brazílie Sur Pro Cup Chile 2023 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži
Pravidla pro kvalifikaci na Men's Physique Olympia 2023 najdete zde.


New York Pro 2023 - physique žen


Semifinálová vyvolávání:
1.Coelho, Gruber, Kim, Schnaidt, Schoenherr, Schubert
2.Carr, Crail, Gaccione, Schroder, Steeves, Wilson
3.Lowery, Noury, Short, Siegrist
4.Coelho, Schubert

V šestnáctičlenném startovním poli physique žen od prvních okamžiků semifinále opakovaný souboj o vítězství sváděly dvě nejúspěšnější účastnice nedávného Pittsburgh Pro Emily Schubert a Natalia Abraham Coelho. Emily na pódium přinesla famózní dolní polovinu těla, ale nakonec stejně jako v Pittsburghu uspěla vyváženější Natalia, která ne nadarmo vloni vybojovala i svůj první titul z Women's Physique Olympia. Další místa v první pětici si za Coelho a Schubert na letošním New York Pro rozebraly Joseli Schoenherr, Yuna Kim a Ann Gruber.


Výsledky New York Pro 2023 - physique žen

  1. Natalia Abraham Coelho*
  2. Emily Schubert
  3. Joseli Schoenherr
  4. Yuna Kim
  5. Ann Gruber
  6. Diana Schnaidt
  7. Candice Carr
  8. Christina Wilson
  9. Michele Steeves
  10. Sarah Crail
  11. Debbie Gaccione
  12. Tanja Schroder
  13. Angela Noury
  14. Alexis Lowery
  15. Christina Siegrist
  16. Becky Short

* kvalifikace na Women's Physique Olympia 2023


Physique žen na New York Pro 2023

Více fotografií z New York Pro 2023 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Závodnice kvalifikované na Women's Physique Olympia 2023 k 20. květnu:

jméno stát soutěž um.*
Natalia Abraham Coelho USA W. Physique Olympia 2022 1.
Sarah Villegas USA W. Physique Olympia 2020 1.
Brooke Walker USA W. Physique Olympia 2022 3.
Anne-Lorraine Mohn Francie Van. Island Showdown 2023 1.
Pamela Canfield USA St. Louis Pro 2023 1.
Elena Aviles Romero Španělsko Optimum Classic Pro 2023 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži
Pravidla pro kvalifikaci na Women's Physique Olympia 2023 najdete zde.


New York Pro 2023 - wellness žen


Semifinálová vyvolávání:
1.Cantarero, Dong, Johnson, Souza, Machado, Razhi

Ve wellness žen se pořadatelům sešlo pouze šest závodnic a jednalo se tak o početně nejslaběji obsazenou kategorii soutěže. Všechny členky startovního pole dostaly prostor v jediném semifinálovém vyvolávání, ve kterém uprostřed řady pózovaly Tefani-Sam Genadi Razhi a Giselle Machado. Obě závodnice tak sváděly souboj o vítězství a úspěšněji z této bitvy posléze vyšla Giselle Machado. Zmíněná mexická profesionálka si tak připsala už své třetí letošní vítězství a výraznou měrou se zatím stará o to, že se seznam sportovkyň kvalifikovaných na Wellness Olympia 2023 zatím příliš nerozrůstá.


Výsledky New York Pro 2023 - wellness žen

  1. Giselle Machado*
  2. Tefani-Sam Genadi Razhi
  3. Lili Dong
  4. Edna Ferreira De Souza
  5. Daisha Johnson
  6. Carol Cantarero

* kvalifikace na Wellness Olympia 2023


Wellness žen na New York Pro 2023

Více fotografií z New York Pro 2023 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Závodnice kvalifikované na Wellness Olympia 2023 k 20. květnu:

jméno stát soutěž um.*
Francielle Mattos Brazílie Wellness Olympia 2021 1.
Isabelle Nunes Brazílie Wellness Olympia 2022 2.
Angela Borges Brazílie Wellness Olympia 2022 3.
Kassandra Gillis Kanada Wellness International 2023 1.
Alexis Adams USA Sampson Showdown 2023 1.
Renata Guaraciaba Brazílie Musclecontest Rio Pro 2023 1.
Amanda Burnett USA Houston Tournament of Ch. 2023 1.
Giselle Machado Brazílie Charlotte Pro 2023 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži
Pravidla pro kvalifikaci na Wellness Olympia 2023 najdete zde.


New York Pro 2023 - figure žen


Semifinálová vyvolávání:
1.Miller, Diaz, Rose, Soltero, Werner, Yukhno, Zienert
2.Baltazar, Betz, Fortuin, Jones, Sammut, Scruggs
3.Barros, Centino, Chapman, Faustin, Miller
4.Godwin, Medina, Paulus, Villalobos
5.Miller, Rose, Werner, Yukhno
6.Diaz, Soltero, Zienert

Ve figure žen semifinále výborně začalo pro pátou nejlepší účastnici Figure Olympia 2022 Natalii Soltero. Rozhodčí totiž tuto mexickou profesionálku v prvním vyvolávání postavili doprostřed sedmičlenné řady. Po chvíli ovšem Natalii na pozici číslo jedna nahradila Maria Luisa Baeza Diaz, která si v Teanecku nakonec i došla pro vítězství a přímou kvalifikaci na letošní Olympii! Celkově Maria v profesionální lize IFBB Jima Maniona zvítězila už poosmé, z toho potřetí na New York Pro. Natalia Soltero se tak tentokrát musela spokojit se druhým místem před třetí Jennifer Zienert, čtvrtou Rene Miller a pátou Danielle Rose.


Výsledky New York Pro 2023 - figure žen

  1. Maria Luisa Baeza Diaz*
  2. Natalia Soltero
  3. Jennifer Zienert
  4. Rene Miller
  5. Danielle Rose
  6. Thais Cabrices Werner
  7. Aksana Yukhno
  8. Annelies Fortuin
  9. Jessica Baltazar
  10. Nakeisha Scruggs
  11. Constance Jones
  12. Kelly Sammut
  13. Yukina Betz
  14. Angelika Chapman
  15. Danielle Barros
  16. Lynn Centino
  16. Lu Faustin
  16. Rebecca Godwin
  16. Julie Medina
  16. Traci Miller
  16. Nina Paulus
  16. Andrea Villalobos

* kvalifikace na Figure Olympia 2023


Figure žen na New York Pro 2023

Více fotografií z New York Pro 2023 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Závodnice kvalifikované na Figure Olympia 2023 k 20. květnu:

jméno stát soutěž um.*
Cydney Gillon USA Figure Olympia 2017 1.
Jessica Reyes Padilla Portoriko Figure Olympia 2022 2.
Lola Montez Kanada Figure Olympia 2022 3.
Bojana Vasiljevic USA Orchid Pro 2023 1.
Donya Jackson USA Tri-City Classic Pro 2023 1.
Gabriela Consolmagno USA Wasatch Warrior 2023 1.
Madison Dinges USA Charlotte Pro 2023 1.
Cherish Richardson USA Pittsburgh Pro 2023 1.
Maria Luisa Baeza Diaz USA New York Pro 2023 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži
Pravidla pro kvalifikaci na Figure Olympia 2023 najdete zde.


New York Pro 2023 - bikiny fitness žen


Semifinálová vyvolávání:
1.Acosta, Case, Velasquez, Escandar, Fernandez, Harley, Wilson
2.Fedorenko, Gonzalez, Sha, Rocha, Schatz, Reum, Thompson
3.Al-Saraf, Bailey, Friscia, Guerrero, Kurokawa, Lavacca, Rojas, Voldánová
4.Acosta, Case, Schatz, Wilson
5.Velasquez, Escandar, Fernandez, Harley

Mezi bikiny fitnesskami si od prvních okamžiků soutěže pro své čtvrté letošní vítězství šla Aimee Velasquez, se kterou letos soupeřky asi budou muset pořádně počítat i na Bikini Olympia, kde Aimee jistě bude usilovat o to, aby už tak dobré loňské šesté místo ještě vylepšila. Na New York Pro jí z ostatních členek startovního pole nejblíže byla Reijuana Harley, která mezi profesionálkami druhá skončila už počtvrté. Vítězství jí ale zatím stále uniká. V top 5 obě zmíněné závodnice doplnily ještě Ivanna Escandar, Eli Fernandez a Shenese Case. V kategorii nastoupila i Češka závodící v barvách Velké Británie Petra Voldánová. Patří jí dělené šestnácté místo.


Výsledky New York Pro 2023 - bikiny fitness žen

  1. Aimee Velasquez*
  2. Reijuana Harley
  3. Ivanna Escandar
  4. Eli Fernandez
  5. Shenese Case
  6. Jessica Wilson
  7. Maria Acosta
  8. Rachel Schatz
  9. Nedjie Thompson
  10. Karene Gonzalez
  11. Song A Reum
  12. Valerya Fedorenko
  13. Alice Rocha
  14. He Lang Sha
  15. Bridget Bailey
  16. Marnie Al-Saraf
  16. Petra Voldánová
  16. Christina Friscia
  16. Rudie Guerrero
  16. Yume Kurokawa
  16. Noemi Lavacca
  16. Angely Rojas

* kvalifikace na Bikini Olympia 2023


Bikiny fitness žen na New York Pro 2023

Více fotografií z New York Pro 2023 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Závodnice kvalifikované na Bikini Olympia 2023 k 20. květnu:

jméno stát soutěž um.*
Jibin Park Jižní Korea Taiwan Pro 2022 1.
Ivanna Escandar Španělsko Bigman Weekend Pro 2022 1.
Amanda Marques Brazílie Sur Pro Cup 2022 1.
Phoebe Hagan Velká Británie Battle of Texas 2022 1.
Maureen Blanquisco Norsko Bikini Olympia 2022 1.
Jennifer Dorie Kanada Bikini Olympia 2021 1.
Ashley Kaltwasser USA Bikini Olympia 2013 1.
Nittaya Kongthun Thajsko Musclecontest Japan Pro 2023 1.
Alessia Facchin Itálie Orchid Pro 2023 1.
Lauralie Chapados Kanada Bikini International 2023 1.
Brenda Farias Brazílie Campinas Pro 2023 1.
Aimee Velasquez USA Klash Series Ch. 2023 1.
Eszter Oczella Maďarsko 1 BroPro Show 2023 1.
Hyojung Kim Jižní Korea Korea AGP Pro 2023 1.
Vania Auguste USA Charlotte Pro 2023 1.
Romina Basualdo USA GRL PWR Pro 2023 1.
Savannah Watchman USA California Night of Ch. 2023 1.
Zsofia Reka Molnar Maďarsko Tropicarium Budapest Pro 2023 1.
Elisa Pecini Brazílie Bikini Olympia 2019 1.
Sierra Swann USA Optimum Classic Pro 2023 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži
Pravidla pro kvalifikaci na Bikini Olympia 2023 najdete zde.


Foto:
www.npcnewsonline.com / FitX Imagery Production


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

21.05.12:08md - Velký úspěch české kulturistiky, takové články se moc hezk..
21.05.12:04TomášZl - Pepa je borec, gratuluji. A příští rok na Olympii. Škoda ..
21.05.08:16Mikuc - No vida, cinklo to! Gratulace velká!!!
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínTyler Manion: "Zavedeme hmotnostní li...
moab (15:58) • Za mě pěkná blbost, je jasné jak to dopadne: aby měli co nejvíc svalů a přitom splnili...
magazínTréninkový videolog: Pavel Beran (03/...
petrpolak (15:53) • Moc bych ocenil takové nesestříhané video čistě z rozcvičky/mobility s nějakým komentář...
magazínTréninkový videolog: Pavel Beran (03/...
CIZO (10:43) • Přítahy T-osy jsou asi jedním z největších omylů v historii kulturistiky. :) To je tak...
magazínTréninkový videolog: Pavel Beran (03/...
torturer (10:09) • 4:50...a nefunguje spíš lépe poskládaná kůra? Protože cca před rokem funkčnost tohodle...
magazínVčera jsem jedl… Lukáš Gabriš, kultur...
petrpolak (07:47) • Čímž neříkám, že se mi chyba nemůže stát (ba naopak), ale při extrémním množství vloček...Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie