Reklama:

CFD BDAY Throwdown 2023 - reportáž a fotografie

3.805 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Předposlední dubnovou sobotu se gym CrossFit Destiny proměnil v soutěžní pole, na kterém se uskutečnila každoroční tradiční gymová soutěž. Do kategorií intermediate, advanced a rx (začátečníci, mírně pokročilí a pokročilí) se přihlásilo celkem sedmnáct týmů. Každý tým byl složený ze dvou atletů. Všichni šli s cílem poměřit své síly, především ale překonat sebe samé a užít si atmosféru soutěžního dne. Pro některé z nich to byly úplně první závody. Zajímavostí bylo, že proti sobě soupeřily dvojice nezávisle na pohlaví. Ukázalo se, že v dnešní době už ženy mužům směle konkurují, a na příčkách nejvyšších jsme mohli vidět týmy složené ze dvou žen, dvou mužů i ženy a muže. V tom je CrossFit skvělý, že je opravdu pro všechny bez rozdílu. Hned ráno se sešla skupina dobrovolníků, kteří se zhostili role rozhodčích a pomocníků.

Krátce po osmé hodině pak představili pořadatelé Filip Trojovský a Michal Velkov za pomoci demo týmu závodníkům workouty. Organizátoři se vyřádili jak na skladbě workoutů, tak na jejich názvech. Workouty měly pro všechny atlety shodný základ, pro nižší kategorie se škálovaly na snazší varianty.

Workout č. 1 - Double Starter

V prvním workoutu čekal na závodníky hned dvojitý úkol. Během 15 minut měli za úkol splnit 30 shybů s dotykem hrudníku hrazdy, 30 výpadů se dvěma jednoručními činkami, 30 angličáků s přeskokem činek a 30 dřepů s vyhozením medicinbalu na zeď. U kategorie mírně pokročilí byl odebrán nutný dotyk hrudníku u shybů, jedna činka a snížena byla také hmotnost medicinbalu, u začátečníků shyby nahradily špičky k hrazdě. Byla to slušná zahřívačka, po které následovaly 2 minuty (a ty utekly většině týmům extrémně rychle) a rovnou se šlo do druhé části workoutu, při které měli závodníci během 5 minut zvládnout co nejvíce opakování kalorií na kole a špiček k hrazdě (u pokročilých synchronně s parťákem, u mírně pokročilých dohromady a ne synchro, a u začátečníků pohyb vystřídaly zkracovačky s medicinbalem). Netrvalo dlouho, všechny týmy se úspěšně prokousaly prvním workoutem, před kterým bývá nervozita největší, a pokračovalo se dál.

Workout č. 2 - Moon Walk

Pro všechny stejný a jasný patnáctiminutový úkol - po vyčerpání se zvládnout co nejvícekrát z lehu na břiše vylézt do stojky s oporou o zeď a zase zpět. Atleti měli celkem pět tříminutových oken, ve kterých odjeli předepsané kalorie na echo, několikrát přehodili těžký míč přes rameno a do zbytku minut se vrhli na výše zmíněné. Střídat se mohli, jak uznali za vhodné (s výjimkou přehozů míče u kategorie pokročilí a mírně pokročilí, kde si museli počet přehozů rozdělit rovným dílem).

Workout č. 3 - How Macho Man Meets DT

Macho Man a DT jsou dva standardizované workouty pracující s olympijskou osou. Macho Man (každou minutu 3x přemístění činky ze země na ramena, 3x přední dřep a 3x výraz činky z ramen nad hlavu) a DT (12x mrtvý tah, 9x přemístění z visu, 6x činka jakkoli z ramen nad hlavu) byly pro účely závodu časově ohraničeny a spojeny do jednoho workoutu. Atleti měli za úkol odjet jeden komplex Macho Mana každou minutu po dobu osmi minut, do zbytku minuty mohli odpočívat. Hned na to navazovalo čtyřminutové okno, ve kterém měli za cíl zvládnout co nejvíce opakování z DT. A aby to nebylo tak jednoduché, všechny kategorie musely pracovat po celou dobu synchronně, tedy v úplně stejném tempu.

Workout č. 4 - Final

Nastalo odpoledne, únava se již začala projevovat, ale pro všechny byl připraven ještě finálový workout. Za maximálně 18 minut museli atleti stihnout dlouhou práci, která začínala a končila kaloriemi na běžkařském a veslařském trenažéru. Podmínkou bylo, že každý atlet musel jet na každém stroji právě jednou. Mezi tím byla práce s jednoručkami, kliky v různé podobě napříč kategoriemi (striktní a švihové ve stojce, s deficitem, s dotykem hrudníku podložky), práce na hrazdě a švihadlo. To nabídlo velmi zajímavou podívanou, protože se tvůrci workoutu vyřádili. Mohli jsme vidět synchronní jednoduché přeskoky a dvojšvihy, mimo to ale také vajíčka (která letos provází všechny, kdo se zúčastnili openu), a dokonce trojšvihy! Ty potrápily ne jednoho závodníka.

Netrvalo dlouho a bylo dobojováno. Za zvuku písně We Are the Champions předal tým organizátorům krásné ceny pro vítěze a soutěž byla zakončena. Velmi kladně hodnotím celkovou organizaci, která běžela na minutu přesně dle stanoveného harmonogramu. Workouty byly zajímavé jak pro diváky, tak pro atlety, a výkonnostně byly dobře odškálované pro jednotlivé kategorie. Celá akce se nesla v přátelské atmosféře, rozhodčí a pomocníci odvedli skvělou práci a myslím, že se soutěž všem líbila.

CFD BDAY Throwdown 2023 - pokročilí
p. tým atleti
1. Donuceni Sandra Jakubcová a Jakub Vrbata
2. Slovenská strela Denisa Olejarová a Matúš Vojsovič
3. Franta´s Bitches Petr Hřebíček a Jakub Šoltés

CFD BDAY Throwdown 2023 - mírně pokročilí
p. tým atleti
1. Onděsa Denisa Drkalová a Ondřej Putna
2. Dynamická dvojka Michal Pavlík a Martin Pučálka
3. E.T. Tereza Malá a Eva Přichystalová

CFD BDAY Throwdown 2023 - začátečníci
p. tým atleti
1. Vstávat a cvičit! Karolína Šebestová a Jolana Zvonková
2. Asi omyl Dagmar Pawlasová a Alena Bulantová
3. Not fast, just furious Lucie Pokorná, Michaela Poláková

Na závěr jsem položila několik otázek Filipovi Trojovskému, zakladateli gymu a hlavnímu organizátorovi závodu.

Filipe, jako zakladatel gymu táhneš CrossFit Destiny už osmou sezónu. Když jsi vlastní gym otevřel, čekal jsi, že bude tak úspěšný?

Když jsem před osmi lety otevřel, tak to byl takový spíš skromný projekt. Původně jsem vlastně ani gym mít nechtěl, jen jsem si objednal věci a chtěl jsem mít místo na cvičení pro přátele Shodou okolností a různých věcí jsem nakonec skončil na Boby a otevřel jsem dne 4. 4. 2015 gym. Na první lekci přišli tři lidé a ze začátku to bylo takové ne úplně úspěšné, spíš málo navštěvované, prvního půl roku jsem měl třeba jen dvě lekce denně, někdy přišel jeden nebo dva lidé, jindy lekce nebyla vůbec. Zažil jsem doby, kdy to nebylo jednoduchý. To, jestli jsme úspěšní teď, to ať posoudí jiní.

Každopádně za tu dobu, co tu CrossFit Destiny je, nám prošlo pod rukama něco přes 3000 členů, což považuji za velmi hezké číslo. Začínali jsme v prostoru 150 m² a dneska jsme v podstatě, již brzy, na 900 m². Takže se to posunulo moc hezky. Začínal jsem sám jako trenér, dneska je nás osm trenérů. Je tam posun, ale samozřejmě to není jenom moje zásluha, je to zásluha lidí okolo mě, celý trenérský tým je skvělý, a taky samozřejmě zásluha těch lidí, co k nám chodí. Bez nich by tohle všechno nikdy nebylo.

Proč ses rozhodl slavit narozeniny gymu právě závodem?

K pátému výročí jsme chtěli pořádat závod pro lidi mimo gym, ne primárně pro naše lidi, protože ty jsme potřebovali jako rozhodčí, tím pádem nemohli závodit, a chtěli jsme udělat otevřené gymové závody. Covid nám do toho hodil vidle, takže jsme to uskutečnili až po dvou letech. Loni jsme se rozhodli, že budeme slavit narozeniny pouze se svými členy, protože je to perfektní příležitost pro lidi, kteří by si třeba na velké závody zatím netroufli, nemají dostatečné sebevědomí, stydí se nebo nechtějí jezdit nikam sami. Mají to v gymu, znají prostředí, lidi, navíc to bylo týmové, tak v tom nebyli sami. Není to trénink, ale je tam závodní atmosféra. Rád bych u tohoto projektu zůstal a takhle slavil narozeniny už pokaždé. Myslím si, že je to super jak pro naše členy, tak pro diváky.

Celá akce měla charitativní charakter. Znáš holčičku, na jejíž konto výtěžek půjde, osobně?

Ano, v podstatě jsme nechtěli žádné startovné ani vstupné, ale dali jsme kasičku a banner s QR kódem a vybíraly se peníze na Rozárku. Je to holčička, která je vážně nemocná a v podstatě peníze byly pro její maminku, aby si mohla pořídit nějaké rozumné auto. S Rozárkou musí dojíždět nějakých třicet kilometrů na procedury a mají staré rozpadlé auto, tak se snaží vybrat na nějaké lepší. Myslím si, že se to nakonec docela podařilo, za CrossFit Destiny jsme celkově poslali 14 000 korun, což není úplně málo, ale ani to samozřejmě na auto nestačí, sbírka dále běží. Znám maminku holčičky, ona mi napsala, jestli bych jí to nenasdílel na sociálních sítích, tak jsem jí řekl, že jí zkusím naší akcí pomoct, a myslím si, že se to docela povedlo.

Jaké máš plány do budoucna? Co čeká gym v dalším, devátém roce jeho života?

Zajímavé je, že každé čtyři roky se něco děje. Před osmi lety vznikl CrossFit Destiny. Před čtyřmi roky jsme se přestěhovali z malých prostor do současného působiště. No a teď, po dalších čtyřech letech rozšiřujeme naše prostory. K tomu bych se zatím úplně nevyjadřoval, ale budeme zase o něco větší. Pak otevíráme další nový projekt, napovím, že bude v oblasti vzdělávání, ne jenom v CrossFitu, ale celkově ve funkčním fitness. A uvidíme, jaké další příležitosti život přinese Děkujeme všem partnerům, kteří pro závodníky věnovali hodnotné ceny. Jmenovitě jsou to Capsicole, Ariapura, Directmedia, Nutrend, Neoclas.


CFD BDAY Throwdown 2023 - fotogalerie

(autor fotografií: Eva Chasáková)


CFD BDAY Throwdown 2023 - fotogalerie

(autor fotografií: Radek Zeman)
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínBen Weider Natural Pro Qualifier 2023...
KKarmasin (13:36) • Profesionální liga a dopingové kontroly, nějak mi to nejde dohromady.
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
LeToucan (12:44) • Nebude spíš hrát roli to, že ty závody jsou strašně pozdě? Většina lidí jde na Čelákovi...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Valasekjakub123 (12:20) • 13 elite pro karet. Ty nemají žádnou váhu jen další amatérská liga. Škoda bývalý to pěk...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Bažant (11:08) • Se leda přešaltovat k Maniona federaci.
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Ondra Hájek (10:26) • Jo ale díky Petrovi Březnovi, že tuhle soutěž dál pořádá. Ale je mi ho i ostatních pořa...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie