Reklama:

Pět profesionálů 3 týdny
před Arnold Classic 2023

7.252 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Severoamerické Arnold Classic v profesionální lize IFBB Jima Maniona představuje druhou nejdéle pořádanou soutěž hned po Mr. Olympia. Závody, u jejichž zrodu v roce 1989 stáli Jim Lorimer a Arnold Schwarzenegger, se letos odehrají už popětatřicáté a pozvaní profíci aktuálně do startu na nich počítají již méně než tři týdny. Nakolik je to znát na jejich současných formách, se Vám dnes pokusíme přiblížit prostřednictvím několika fotografií a videí.

Na výsledky Arnold Classic 2023 si budete moci vsadit v tipovací soutěži.
Ve hře budou ceny věnované společností Amix!

William Bonac

Probírá se zdravotní stav Williama Bonaca. Jak na tom je?

Ačkoliv se na Arnold Classic léta závodí i v jiných kategoriích, tím nejdůležitějším bodem programu zůstává soutěž borců nastupujících v královské kulturistice mužů open. V ní se v Columbusu už dvakrát dokázal probojovat k vítězství nizozemský profík ghanského původu William Bonac, jenž se na nadcházející profesionální show samozřejmě nemůže připravovat s jiným cílem než znovu vybojovat titul. Nebude to ale mít snadné. V poslední době se totiž zdá, že už jej dohání věk, a zaznamenává drobný ústup ze dříve vydobytých pozic.

William Bonac 3 týdny před Arnold Classic 2023 (foto: Instagram.com/william_bonac)

Na loňské Olympii se před ním z dalších účastníků Arnold Classic 2023 umístili Nick Walker, Mamdouh Elssbiay, Samson Dauda i Andrew Chinedu a v tuto chvíli jsou tak mnozí na pochybách, že by mohlo být ve Williamových silách jim všem nedávnou porážku oplatit. Na snímcích z přípravy nicméně tento brzy jednačtyřicetiletý svěřenec specialisty na předsoutěžní přípravu Chada Nichollse vypadá celkem slibně a jeho soupeři se tak před ním samozřejmě opět budou muset mít na pozoru!

William Bonac 3 týdny před Arnold Classic 2023 (foto: Instagram.com/william_bonac)

Nick Walker


O letošním Arnold Classic:
Arnold Classic 2023 se v prostorách Columbus Convention Center uskuteční ve dnech 3. a 4. března. Vítěz v kulturistice mužů open si přijde na odměnu ve výši 300.000 dolarů!

Kromě Williama Bonaca na severoamerickém Arnold Classic z účastníků letošního ročníku soutěže v minulosti zvítězil také Nick Walker, jehož lze tentokrát považovat za zřejmě nejvýraznějšího favorita soutěže. Stále pouze osmadvacetiletý americký profík věří, že v Columbusu, který akci Arnolda Schwarzeneggera tradičně hostí, bude ještě o kousek lepší než na loňské Olympii, kde vybojoval třetí místo. Pokud by se mu to podařilo, měli by to s ním jeho soupeři asi velmi složité. Mnozí si všímají toho, že se Nick soustředí kromě jiného na to, aby se mu alespoň opticky dál zužoval pas. Že se mu to daří, je vidět i na následujících fotografiích.

Nick Walker 3 týdny před Arnold Classic 2023 (foto: Instagram.com/nick_walker39)

Samson Dauda

V našich článcích jsme opětovně v poslední době zmínili, že Arnold Classic od loňské Olympie dělí jenom jedenáct neděl. Většina členů startovního pole blížící se březnové soutěže na Olympia Weekendu ve druhé polovině prosince závodila, což znamená, že na dosažení nějakého výraznějšího progresu měli naprosté minimum času. Zdá se ale, že britský profík Samson Dauda ve spojení se svým trenérem Milošem Šarčevem cestu k tomu, jak být na Arnold Classic viditelně lepší než na své poslední soutěži, našel. Za dosažený pokrok jej v těchto dnech chválí i řada osobností z oboru, včetně Blessinga Awodibua, Iaina Valliera, Antoina Vaillanta nebo trenéra Chrise Lewise. U Samsona si všímají například zlepšení svalové tvrdosti.

Samson Dauda 3 týdny před Arnold Classic 2023 (zdroj: Instagram.com/samson__dauda / Instagram.com/milossarcev)

Luis Rodriguez

Zatímco William, Nick a Samson patří k borcům, kteří by na letošním Arnold Classic měli bojovat o přední příčky, ve startovní listině najdete i jména kulturistů, u kterých si řeknete, že na klání mohou svým výsledkem pouze překvapit. K nim se řadí i Luis Rodriguez, jenž vloni na Olympii skončil patnáctý, což pro něj znamenalo, že si proti svému výsledku z roku 2021 na této vrcholné události profesionálního bodybuildingu o sedm příček pohoršil. Částečně to bylo dané zvýšenou konkurencí, částečně Luisovou únavou z nabitého programu. A protože si po loňské sezóně znovu neoddechl, je otázkou, jakou formu bude v jeho silách na pódium Arnold Classic 2023 přinést.

Luis Rodriguez 3 týdny před Arnold Classic 2023 (foto: Instagram.com/justindifbb)

Kamal Elgargni

Příliš se před letošním Arnold Classic nečeká ani od libyjského veterána Kamala Elgargniho. Jednapadesátiletý borec je sice šampiónem 212 Olympia z roku 2019 a vloni svými výsledky z Wings of Strength Tampa Pro a Texas Pro naznačil, že se neztratí ani mezi těžkotonážníky, ale tentokrát ho na stagi bude čekat mnohem větší konkurence, ve které pravděpodobně nebude v jeho silách bojovat o nějaký zajímavější výsledek. I tak ale pro Vás samozřejmě jeho přípravu na dnes už několikrát vzpomínané závody pečlivě sledujeme. Dnes z ní pro Vás vybíráme video, které vzniklo třiadvacet dnů před soutěží v NPC Photo Gymu v Pittsburghu.

Kamal Elgargni 23 dnů před Arnold Classic 2023
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 143 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínKateřina Ottová a Daniel Božek - trén...
Marczus (15:29) • Ježíšmarjá, proč jim zisk profi karty trvá tak dlouho? Nechápu...
magazínBen Weider Natural Pro Qualifier 2023...
KKarmasin (13:36) • Profesionální liga a dopingové kontroly, nějak mi to nejde dohromady.
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
LeToucan (12:44) • Nebude spíš hrát roli to, že ty závody jsou strašně pozdě? Většina lidí jde na Čelákovi...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Valasekjakub123 (12:20) • 13 elite pro karet. Ty nemají žádnou váhu jen další amatérská liga. Škoda bývalý to pěk...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Bažant (11:08) • Se leda přešaltovat k Maniona federaci.Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie