Reklama:

Sedm profesionálů 4 týdny
před Arnold Classic 2023

6.043 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Se startovním polem letošního severoamerického Arnold Classic v kulturistice mužů open to v jednu chvíli vypadalo celkem bledě. Mohlo to dopadnout také tak, že k soutěži nastoupí pouze šest borců a po jednom semifinálovém vyvolávání bude skoro hotovo. Nakonec do seznamu pozvaných a potvrzených účastníků soutěže přibyla jména Nicka Walkera, Mamdouha Elssbiaye, Andrewa Chinedua a Patricka Moora a to v kombinaci s tím, že se již dříve ke startu na klání zavázali Samson Dauda, Shaun Clarida, William Bonac, Kamal Elgargni, Akim Williams a Luis Rodriguez, nevypadá už vůbec špatně. V současnosti se tak dá naopak říci, že o atraktivní souboje a napínavou podívanou by ve dnech 3. a 4. března v Columbusu, který akci tradičně hostí, neměla být nouze. Přípravu profíků na jubilejní pětatřicátý ročník zmíněné soutěže Arnolda Schwarzeneggera pro Vás samozřejmě sledujeme a dnes se do toho pořádně obujeme. Máme pro Vás totiž snímky, které Vám přiblíží, jak je na tom čtyři neděle před závody s formou hned sedm z nich!

Samson Dauda

Začneme u Samsona Daudy. Britský profík prožívá přelomové období své sportovní kariéry. Z estéta se slušným potenciálem, za kterého mohl být považován při profesionálním debutu na EVLS Prague Pro 2018, se propracoval v jednoho z nejlepších bodybuilderů současnosti, když se vloni při svém premiérovém vystoupení na Mr. Olympia probojoval k výbornému šestému místu. Samson, který patří ke svěřencům zkušeného trenéra Miloše Šarčeva, se posléze rozhodl kout železo, dokud je ještě žhavé, a přislíbil svou účast na Arnold Classic 2023. Ve chvíli, kdy byla zveřejněna první verze seznamu pozvaných závodníků, řadil se k favoritům na vítězství, které by pro něj samozřejmě znamenalo další milník jeho sportovní dráhy. Nyní se v roli borců, kteří se na loňské Olympii umístili výše, v Columbusu představí Walker s Elssbiayem, a tak v předsoutěžních predikcích mají o něco navrch oni. To nic ale nemění na Samsonově cíli. I přesto, že se konkurence zvýšila, před Arnold Classic pomýšlí na titul. Zcela bez šance není, a pokud by se mu na nadcházející profesionální show podařilo překonat všechny soupeře, koncem sezóny by k Mr. Olympia nastupoval ve vynikající pozici.

Samson Dauda 4 týdny před Arnold Classic 2023 (foto: Instagram.com/samson__dauda)

Patrick Moore

Zatímco od Samsona Daudy se na letošním Arnold Classic očekává nějaký pěkný výsledek, další ze členů startovního pole Patrick Moore je tentokrát velkou neznámou. Prozatím nejvíce fanouškům profesionálního bodybuildingu učaroval připraveností a elegancí na Mr. Olympia 2019, ale objemy mu na to, aby se posunul z širší špičky do té absolutní, vždy trochu chyběly. Loňskou sezónu vynechal, když mu po dubnovém zranění Achillovy šlachy a následné operaci ani nic jiného nezbylo, a zda se mu přes tyto zdravotní potíže podařilo s objemy citelněji pohnout, se zřejmě ukáže až v Columbusu na pódiu. Předsoutěžní snímky ovšem napovídají, že by Patrick o něco mohutnější, než jsme u něj dosud byli zvyklí, být mohl.

Patrick Moore 4 týdny před Arnold Classic 2023 (foto: Instagram.com/patricktmoore / Instagram.com/mrntography)

Nick Walker

V roli aktuálně nejvýše postaveného závodníka při neúčasti Hadiho Choopana a Dereka Lunsforda k Arnold Classic 2023 bude nastupovat dnes už několikrát vzpomínaný Nick Walker. Stále pouze osmadvacetiletý americký těžkotonážník samozřejmě od svého startu na nadcházející profesionální show neočekává nic jiného než vítězství a karty jsou rozdané tak, že jej o finanční odměnu ve výši 300.000 dolarů určenou pro šampióna může připravit asi jenom nějaká jeho vlastní chyba. Mimochodem, čtyři neděle před závody mu displej váhy při výšce 170 cm stále ukazuje úctyhodných 120 kg!

Nick Walker 4 týdny před Arnold Classic 2023 (foto: Instagram.com/nick_walker39)

Luis Rodriguez

Letošní Arnold Classic od loňského ročníku Mr. Olympia dělí jenom jedenáct neděl a to znamená, že většina účastníků blížícího se klání šla z přípravy do přípravy. Asi nejnáročnější program ze všech členů startovního pole za sebou za poslední rok má Luis Rodriguez, na němž už vloni na většině jeho soutěží byla patrná únava. Přesto Luis nabádá fanoušky i soupeře, aby jej před nadcházejícími závody nepodceňovali. Má to prý v současnosti nastavené tak, že i když mu tělo říká dost, mysl na to odpovídá: "Nikdy!"

Luis Rodriguez 4 týdny před Arnold Classic 2023 (foto: Instagram.com/justindifbb)

Kamal Elgargni

Přes své odhodlání Luis Rodriguez před Arnold Classic 2023 ovšem patří k borcům, kteří výsledkem mohou pouze překvapit, a podobně je tomu i u jednapadesátiletého Kamala Elgargniho. Libyjský veterán je sice stále skvělým kulturistou a na svůj věk si drží obdivuhodnou výkonnost, ale není pochyb o tom, že v Columbusu změří síly s podstatně mohutnějšími soupeři. A bude to platit i přesto, že tentokrát na stage pravděpodobně nastoupí s o něco vyšší hmotností než třeba na loňské Olympii, kde se musel vejít do limitu 212 liber (96,2 kg). V těchto dnech mu totiž displej váhy stále ukazuje asi 104,5 kilogramu.

Kamal Elgargni 4 týdny před Arnold Classic 2023 (foto: Instagram.com/ifbb_pro_kamal_elgargni)

Ramon Queiroz

Dosud jsme se v tomto článku věnovali pouze borcům, kteří k letošnímu Arnold Classic nastoupí v královské kulturistice mužů open. Vedle této jediné ryze kulturistické kategorie se ale na události bude závodit i v několika dalších. V classic physique, v němž závodníci musejí splňovat hmotnostní limit ve vztahu ke své výšce, bude tím hlavním favoritem na vítězství stříbrný medailista Classic Physique Olympia z roku 2022 Ramon Queiroz. Aktuální formu tohoto brazilského profíka přibližuje připojené video.

Ramon Queiroz 4 týdny před Arnold Classic 2023

Tory Jones

Už od roku 2016 se na Arnold Classic závodí také v profesionální kulturistice vozíčkářů. Letos se mezi pozvané borce pro účast v této kategorii dostal také Tory Jones, který se vloni ve dvanáctičlenném startovním poli Wheelchair Olympia probojoval k osmé příčce. Že se i Tory v přípravě na blížící se profesionální show dostává do slibné formy, napovídají přiložené fotografie!

Tory Jones 4 týdny před Arnold Classic 2023 (foto: Instagram.com/ifbbpro_toryjones)Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie