Reklama:

Probírá se zdravotní stav
Williama Bonaca. Jak na tom je?

8.389 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Jméno profesionálního kulturisty Williama Bonaca, který se v současnosti nachází v plné přípravě na severoamerické Arnold Classic, znovu plní titulky článků a názvy youtubových videí v jiné souvislosti než přímo s jeho sportovními výkony. Necelé čtyři roky poté, kdy se tak dělo kvůli jeho emotivnímu rozchodu s trenérem Neilem Hillem, se tentokrát živě probírá Williamovo zdraví. Vlnu článků a videí na toto téma podnítil Williamův nedávný rozhovor s Gilesem Thomasem pro magazín Muscular Development. V něm Bonac odpovídal kromě jiného i na otázku, kdy se pro účast na jubilejním pětatřicátém ročníku soutěže Arnolda Schwarzeneggera rozhodl. Již čtyřicetiletý závodník ghanského původu svou odpověď pojal zeširoka, když se v první řadě nikterak netajil tím, že původně start na Arnold Classic 2023 vůbec neplánoval. Před svým prosincovým vystoupením na Mr. Olympia si totiž věřil na umístění v první pětici. To by mu vyneslo kvalifikaci na Olympia Weekend 2023 a on by do té doby nemusel vůbec závodit. To se mu, jak víme, nakonec nepodařilo, ale ani poté si ještě nemyslel, že by jedenáct neděl po Olympii k Arnold Classic nastoupil. Tou dobou se totiž po fyzické stránce necítil úplně dobře a tak trochu se obával toho, co mu ukážou krevní testy, na které se chystal. A když jej později pořadatelé přímo oslovili, zda by měl zájem na jejich události závodit, podmínil své rozhodnutí právě výsledky vyšetření.

Aktuální forma Williama Bonaca v přípravě na Arnold Classic 2023 (foto: Instagram.com/thedietdoc)


O Arnold Classic 2023:
Arnold Classic 2023 se v prostorách Columbus Convention Center uskuteční ve dnech 3. a 4. března. Vítěz v kulturistice mužů open si přijde na odměnu ve výši 300.000 dolarů!

Krevní testy ale dopadly nad jeho očekávání. Všechno bylo v pořádku s výjimkou menšího zánětu ledvin. Ačkoliv byl jeho současný specialista na předsoutěžní přípravu Chad Nicholls proti, William se rozhodl, že 300.000 dolarů, které jsou na Arnold Classic připraveny pro vítěze, mu stojí za to odepřít si ještě na nějakou dobu už tolik potřebný odpočinek a přes zmíněný nález lékařů se na soutěž připravit. Znamená to pro něj, že nebere léky, které za účelem léčby dostal na předpis, protože by se to neslučovalo s jeho přípravou. Zároveň se ale vyhýbá užívání orálních anabolických steroidů, aby svůj stav dále nezhoršoval. Je nepochybné, že pokračování v přípravě pro Williama znamená určité zdravotní riziko, na druhou stranu ale není prvním ani posledním vrcholovým sportovcem, který se na závody chystá přes nemoc nebo zranění. A tak jej to, s jakou vervou se některá média jeho slov pro magazín Muscular Development chytila, zaskočilo. Na internetu se stav jeho ledvin i riziko, které podstupuje, probírá ze všech stran. Dokonce lze dohledat články, ve kterých se píše, že se potýká se závažnými zdravotními problémy.

Aktuální forma Williama Bonaca v přípravě na Arnold Classic 2023 (foto: Instagram.com/thedietdoc)

Bonac proto cítil potřebu se ještě jednou k celé věci vyjádřit. "Na sociálních sítích jsem zaslechl a viděl spoustu věcí. Jednou z nich je, že nejsem zdravý nebo mám problémy s ledvinami, takže bych to rád uvedl na pravou míru. Problémy s ledvinami nemám. Je to jen zánět, se kterým se lidé, kteří tvrdě trénují v kombinaci s tím, že drží dietu a manipulují s příjmem vody, občas potýkají. Nic víc, nic míň. Minulý měsíc jsem absolvoval kompletní vyšetření krve a vše bylo v pořádku. Kdyby tomu tak nebylo, nezávodil bych. Jen jsem tentokrát zvolil jiný přístup k přípravě, a to ne kvůli mým ledvinám, ale kvůli mé sportovní dlouhověkosti. Chci být schopen závodit bez komplikací tak dlouho, jak mi to tělo dovolí. Abyste tohoto mohli docílit, musíte někdy změnit strategii. Nechápu, proč tyto kanály nikdy nezprostředkují celý příběh, ale vždy vyberou nějaký clickbait, aby získaly co nejvíce diváků. Udělejte si průzkum, než půjdete online s nesprávnými informacemi. Chci říci svým fanouškům a přátelům, že se mi vede dobře a cítím se zdravý, kromě toho, že jsem před týdnem ztratil přítele," uvedl William. V poslední větě se přitom dotkl skutečnosti, že před několika dny zemřel jeden z jeho přátel Leo Rex.

William Bonac po vítězství na Arnold Classic 2020 (foto: Dave Emery, Arnold Sports Festival)

Na pomoc svému svěřenci přispěchal i Chad Nicholls. Přesto, že by byl raději, aby William odpočíval, v přípravě jej samozřejmě vede dál. "Dostal jsem spoustu zpráv s dotazy, jak se Williamu Bonacovi daří. William cílí na to aby byl větší a lepší, než byl vloni na Arnold Classic a Boston Pro. Nechali jsme mu provést krevní testy, než jsme potvrdili jeho účast na Arnoldu, a všechno vypadalo skvěle. Ale zároveň si musíme uvědomit, že všichni, kteří závodili na Olympii a teď se připravují na Arnold Classic, jsou už trochu dobití a unavení. V ideálním světě by si každý dopřál několik měsíců odpočinku, ale my v ideálním světě nežijeme. V tomhle sportu máte jenom velmi krátký časový úsek, ve kterém můžete vydělávat peníze. Takže klíčem je být velmi chytrý ve všem, co děláte, a ujistit se, že tělo je pod co nejmenším stresem, abyste si mohli být jisti, že Vaše cesta na pódium je ta nejzdravější možná," doplnil Bonaca Chad. Jak se Williamu Bonacovi za zmíněných okolnostní daří dělat v formu, přibližují první dvě fotografie, které najdete v textu článku. Zveřejnil je právě Chad Nicholls.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie