Reklama:
EXKLUZIVNĚ: Lean Whey Protein 1+1!
Od výrobce nejprodávanějších proteinů na světě. Více zde.

Daniel Pokorný: "Před tréninkem jím vánočku, po něm ovocné knedlíky."

8.025 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Každá sezóna přinese zajímavá a neokoukaná jména. Jedním z těch, kteří se mi hlouběji zaryli do paměti, byl i Daniel Pokorný. Dana registruji od jeho úspěchu na pražském Diamond Cupu před dvěma lety. Díky sociálním sítím mám povědomí o jeho postupech v jídle i tréninku. Když jsem sledoval, jak ještě těsně před závody jedl donuty a vánočky, tak mě zajímalo, na jakou formu to bude stačit. No, stačilo to na šest medailí z dvou závodních dnů. To už je něco. Proto jsem stál o to, abych ho mohl vyzpovídat a prozkoumal jeho pohled na přípravu, možná se něco přiučil, něco odkoukal. Teď tu možnost máte i Vy, a tak je mi ctí, že Vás mohu seznámit s dalším zástupcem estetického pojetí kulturistiky, trenérem, hercem a masérem Danielem Pokorným.

Dane, ty už máš kopu soutěžních úspěchů, ale u nás je to první rozhovor. Představ se nám prosím v kostce na úvod.

Zdravím všechny. Jmenuji se Daniel Pokorný, je mi dvacet osm let. Pocházím z Plzně, ale už pár let pracuji a bydlím v Praze. Jak jsem si našel svou cestu ke sportu? Byl jsem na základní škole úplný sportovní antitalent a pohyb mi nic neříkal. Neudělal jsem ani jeden klik. Trávil jsem spoustu času hraním počítačových her. Při přechodu na gymnázium jsem se rozhodl pro zásadní změnu životního stylu. Zahodil jsem herní konzole, počítačové hry a přihlásil se na tréninky K-1 a muay thai. Sport se pro mě začal stávat čím dál větší závislostí. Po třech letech v bojových sportech jsem potřeboval nový koníček, jelikož se můj bývalý trenér odstěhoval do Nizozemska, aby se mohl dál rozvíjet, a nebyl jiný klub, kde bych tehdy chtěl trénovat. Ve škole jsem měl špatný prospěch. Propadal jsem, protože jsem veškerý čas investoval do tréninků. Nebyl jsem studijní typ. Sport mě naplňoval víc. Učil jsem se cestou vlakem do školy a při cestě domů. Trénoval jsem třikrát denně, to se podepsalo na výsledcích ve škole. Mým vzorem v dětství byl Arnold Schwarzenegger, a tak jsem se rozhodl jít v jeho stopách. Vydal jsem se novou cestou, kde jsem se dál rozvíjel a zároveň jsem měl víc času pro studium. Fitness a kulturistice se věnuji již více než jedenáct let.

Mezi roky 2013 a 2021 jsem sloužil u ozbrojených složek hlídkové služby Plzeň-město a pak u útvaru speciální pořádkové jednotky v Praze. Během služby u státní policie jsem vystudoval Vysokou školu tělovýchovy a sportu, bakalářský obor Sportovní a kondiční specialista, pro zvýšení kvalifikace mé budoucí profese osobního a online trenéra a sportovního maséra. Od roku 2018 se věnuji kulturistice soutěžně. První sezónu jsem závodil na kondičních závodech v kulturistice nad 80 kg, kde jsem se nejlépe umístil bronzový. Nenechal jsem se odradit třetím místem, ba naopak. Druhou soutěžní sezónu v roce 2020 jsem zvítězil na Diamond Cupu v Praze v kategorii klasické kulturistiky, kde jsem získal profesionální kartu Elite Pro. Závodil jsem i v kategorii classic physique, kde jsem skončil na 3. místě. Moje závodní váha byla 90 kg a váhový limit byl pro mě 98 kg, takže jsem musel ještě budovat další hmotu. Už tehdy jsem věděl, že tahle kategorie je moje budoucnost a že v ní chci soutěžit i nadále. V roce 2022 byl můj cíl závodit v Elite Pro na Arnold Classic ve Španělsku, ale nebylo mi to umožněno. Profi kartu jsem nemohl využít, takže jsem se rozhodl pro přechod do federace NPC, kde bylo na podzim spoustu závodů. Mým dalším cílem je získat profesionální kartu v této federaci, a také být mezi profesionály konkurenceschopný, jinak mi získání PRO karty nedává smysl.

Protože ani tebe závodění neživí, tak nám nastiň, čím vším se živíš. Já totiž vím, že toho není málo.

Koncem roku 2021 jsem odešel od ozbrojených složek a vrhl se na dráhu osobního trenéra/online coache a sportovního maséra. Pracuji jako osobní trenér ve Fiala's Gymu na Praze 4. V rámci coachingu připravuji jak kondiční klienty, tak i závodníky. Jako masér se věnuji sportovním a rekondičním masážím. Poslední dobou se starám hlavně o závodníky. Pomáhám jim jak mimo sezónu, tak i před závody, aby co nejlépe mohli prodat svou formu. S přítelkyní jsme za covidu také rozjeli svůj vlastní e-shop s oblečením pro fitnessáky a fitnessačky (Buildyourself.cz). Aby toho nebylo málo, tak jsem se dostal ještě k herectví. Působím v pořadu Policie v akci na TV Prima, kde hraji zasahujícího policistu. Naši hlídku Delta 103 tvoříme společně s parťákem a kamarádem Petrem Myslivcem, který je také závodníkem v kulturistice.

Jaké jsou tvé silné a slabé stránky ze závodního pohledu?

Mezi mé silné stránky i podle zpětné vazby rozhodčích patří tvary svalů, úzký pas, střed těla a genetické predispozice na spodních končetinách. Na vršku už je to horší, oproti spodku mám obvodově menší kosti. Tím pádem u mě vždy vršek zaostával, ale daří se mi to postupem času zlepšovat. Od střední školy jsem se přetransformoval z ektomorfa na mezomorfa. Od té doby jsem přibral téměř 50 kilogramů. Na spodku těla jsem podle sportovního antoropometrického měření endomorf. Takže jsem takové kombo mezomorf a endomorf. V tabulkách sportovní antropometrie jsem měl stejný počet bodů jako Kai Greene, takže nevím, kde se stala chyba, že ještě nevypadám ani z poloviny jako on. Nejvíc u mě zaostávají paže a ramena. Nic, co by nešlo vybudovat, jen mi to bude trvat déle. Taky hloubka zad zaostává, takže na tyhle partie se nejvíc zaměřím do příští sezóny. Ve své kategorii v classic physique při mojí výšce 187 cm mám váhový limit 104 kg. Do limitu mi chybí asi 5 až 7 kg, což je dost prostoru na zlepšení. Jakmile budu na limitu, tak jsem přesvědčený, že to bude jiná pohádka.

Myslíš tedy, že je možné změnit somatotyp? Ne jen po stránce vzhledu, ale i stereotypů fungování těla, které se k těmto univerzálním tělesným modelům uvádějí?

Myslím, že to je možné změnit pouze fyzicky i podle některých studií. Fungování somatotypu předělat úplně nelze. Lze somatotyp cvičením předělat svalově, ale kostra zůstane stejná. Jde ale zvýšit hustotu kostí.

Před pár týdny jsi zakončil letošní sezónu. Kde ses představil a s jakým výsledkem?

I vzhledem k mému příjmení jsem chtěl začít v nové federaci s pokorou, a to úplně od píky. První závod jsem měl 16. října 2022, jednalo se o závod Fitparade v Budapešti. Ten den tam probíhaly dva závody, jeden regionální a druhý pro-qualifier. Závodil jsem v obou. Šlo o kategorie classic physique true novice, novice open a mou výškovku (open class D nad 183 cm). Ve všech kategoriích jsem získal zlatou medaili a v regionálce i absolutního vítěze. Celkem jsem ze závodu přivezl 5 zlatých medailí. Profi karta mi večer v Pro Qualifieru unikla o malý kousek v boji o absolutního vítěze. Podle rozhodčích to byl nejvyrovnanější souboj, jaký v Evropě zažili, takže jsem z toho měl opravdu dobrý pocit. I díky tomu, že mě porazil výborný závodník Kuba Kolínek. O týden později jsem jel znovu zabojovat o profi kartu na závod Champions Golden Cup ve Varšavě, kde jsem přišel v lepší formě a o 5 kg plnější než v Budapešti, ale umístil jsem se na třetím místě.

Jak jednotlivé letošní soutěže hodnotíš z organizačního pohledu?

V Budapešti bylo všechno super. Jak registrace, tak pořadatelé i backstage. Časový harmonogram byl opravdu dodržen a kategorie chodily po sobě časově dle plánu. Přišlo mi, že nás pořadatelé měli vytipované a vždy za mnou přišli zhruba 15 až 30 minut před nástupem na pódium, takže jsme s mým týmem měli dost času dát soutěžní olej a pořádně se napumpovat. Ležel jsem hned naproti obrazovce, kde promítali závod, takže jsem viděl, jaká je aktuálně kategorie na pódiu, a díky tomu jsem byl víc v klidu. V Budapešti byla krásná stage i celková atmosféra. Ve Varšavě se mi už tolik nelíbilo. Lidi se tvářili kysele, neusmáli se a nikdo pomalu neuměl anglicky. Když nás svolali a odvedli za stage, hodinu jsem tam čekal, než jsem vůbec šel na řadu, a ještě tam se mnou nechtěli nikoho pustit. Takže nechápu, za co jsem platil pro přítelkyni coach pass. V tu chvíli jsem byl dost naštvaný, protože jiní závodníci tam své trenéry mít mohli. Na otázku, jak je možné, že tu nemůžu mít taky svého coache, mi bylo odpovězeno, že tam smí jen pořadatelé. Další novinkou pro mě bylo, že jsem šel na stage až chvíli před půlnocí. Nikdy jsem nešel na pódium takhle pozdě. V Budapešti jsem závodil od devíti ráno do šesti večer. Oba závody mi daly dost zkušeností, které využiji další sezónu.

Jak jsi vlastně s formou i výsledky spokojený?

Myslím, že nemohu být spokojenější. Udělal jsem úplně vše, co bylo v mých silách i přes všechny překážky, které se během přípravy vyskytly, abych si na stage po dvou letech nezávodění stoupl v co nejlepší formě a také o devět kilo svalově těžší.

Na poslední závody v Polsku jste jeli v početné skupině. Mimo jiné tam závodila i tvá přítelkyně a Vojta Trnka. Jak jste to spolu zvládli? Nebyla ponorka?

S přítelkyní Annou Šlesingrovou jsme závodili na Fitparade v Budapešti. Anička závodila v sobotu a já v neděli. Závodit takhle jako pár a být společně v přípravě je samozřejmě náročné, ale vše se dá, když se chce. Do Varšavy jsme jeli společně s Vojtou Trnkou a závodily tam ještě naše kamarádky Helča Duchková a Míša Kráglová.

Letos jsi soutěžil v amatérské sekci NPC, dřív jsi ale absolutně vyhrál Diamond Cup 2020 a tím i získal právo na přestup do Elite Pro. Proč jsi toho nevyužil?

Hned dva týdny po Diamond Cupu jsem chytil covid a měl jsem z toho zdravotní následky, které mi znemožnily závodit v roce 2021. Při těžkém zápalu plic mě chtěli hospitalizovat v nemocnici, ale v podstatě jediný rozdíl mezi tím ležet v nemocnici nebo ležet doma byl injekčně podávaný ibufrofen, který mi stejně nezabíral. Kvůli tomu, že při práci u SPJ jsem potřeboval nejvyšší zdravotní prohlídku, jsem byl poslán na speciální post-covidové vyšetření, kde mi zjistili astma. Mám od té doby problémy se zánětlivostí průdušek a musím užívat každý den kortikoidy. Kromě toho jsem začal mít i problém s nervovou soustavou, a to citlivostí v dlaních a prstech. Začaly mi padat skleničky z rukou, přestal jsem mít cit v prstech, tak mě doktoři poslali na EMG vyšetření, kde mi diagnostikovali oboustranný syndrom karpálního tunelu. Nemohl jsem v podstatě přes půl roku plnohodnotně trénovat. Když jsem vzal něco do ruky, ihned začala pichlavá bolest a bylo to k nevydržení. Léky, které mi předepsali, moc nezabíraly, tak jsem vyzkoušel i alternativní metody léčby a těmi pro mě bylo otužování. Léčba chladem, která mi jako jediná opravdu pomohla. Takže tuto metodu můžu všem doporučit, jelikož má nespočet benefitů. Abych se dostal k úplnému jádru otázky, tak důvod toho, že jsem nešel závodit do Elite Pro, byl ten, že mi nebylo umožněno závodit na Arnold Classic, na které jsem se připravoval. Zaplatil jsem členský příspěvek, který byl asi 4000 Kč, pak mi přišel e-mail, že nešťastnou náhodou se závodu nemohu závodit. Bez udání dalších důvodů. Elite Pro mi napsalo, že mám závodit až jarní sezónu. Což pro mě byla úplná kravina, když jsem formu měl připravenou na tenhle závod, který byl v půlce září. Pro mě to byl takový "wake up call", že tady závodit nechci, a už vůbec ne se doprošovat o to, abych někde mohl závodit, když těch soutěží v mé kategorii v Elite Pro je stejně minimum. Rozhodl jsem se proto přestoupit do NPC.

Jaký byl mezi soutěžními sezónami váhový rozdíl?

V Budapešti jsem letos navážil 99 kg při registraci, na Diamond Cupu před dvěma lety to bylo 90 kg.

Jak dlouho trvala tvá příprava? Vím, že ses připravoval sám. Proč?

Příprava mi trvala osmnáct týdnů. Minulé přípravy zabraly od osmi do devíti týdnů. Tentokrát jsem se to bez trenéra rozhodl udělat úplně jinak a pozvolně. Nedělal jsem žádné extrémy, jako třeba je, že se závodníkovi sundají kalorie ze 7000 kcal ze dne na den na 3500, ale šel jsem opravdu pozvolně. Zjistil jsem, že pokroky dokážu dělat sám i bez trenéra, protože znám své tělo, takže jsem se rozhodl připravit sám a díky tomu jsem se také o svém těle hodně naučil. Rád experimentuji a testuji na sobě různé přístupy.

Jak jsi tedy pozvolně snižoval kalorie?

Přípravu jsem koncipoval tak, že jsem každý týden snižoval příjem o zhruba 250 kcal. Začínal jsem na nějakých 7000 kcal, kdy jsem měl bílkoviny kolem 350 - 400 g, 400 g sacharidů a 350 g tuků. Kalorie jsem ubíral pouze z tuků a sacharidy jsem si nechal až do soutěže, protože v závěru funguji daleko lépe na sacharidech než na tucích, a tím pádem jsem měl dost energie i na tréninky a regeneraci. Moje tělo potřebuje sacharidy, aby ten trénink stál za to. V minulých přípravách jsem měl úplně minimum sacharidů, byl jsem unavený, tréninky stály za nic, necítil jsem vůbec pumpu a svaly byly měkké. Sám sebe jsem se ptal, proč tohle dělám, protože mě to takhle vůbec nebavilo a trápil jsem se. Přístup, který jsem zvolil teď, byl pro mě daleko lepší, jelikož jsem si celou dietu užíval až do dne D.

Na kolika kaloriích jsi končil?

Postupně jsem snížil na 3000 kcal.

Volil jsi poměrně netradiční zdroje živin. Zvlášť před tréninkem, viď? Proč a jaké potraviny, běžně neslučitelné s dietou, jsi použil?

Před tréninkem mám takový svůj rituál. Moje tělo nejlépe reaguje na potraviny, které běžně nejím, protože celý rok jím dost clean. Před tréninkem dávám například muffiny, bagely s nutellou, toasty nebo vánočku s marmeládou a brambůrky se sníženým obsahem tuku. Po tréninku dost často dávám cereálie s proteinem, protože mají jak rychlé, tak komplexní sacharidy a jsou vhodné jako potréninkové jídlo. Mezi mé další oblíbené post-workout jídla patří proteinové palačinky nebo plněné ovocné knedlíky, které poliji polevou z vanilkového proteinu. Vzhledem k tomu, že miluji jídlo, dám si během roku cokoliv, ale sedí mi to do jídelníčku kaloricky. Většinou k těmhle jídlům mám určitý nostalgický vztah z dětství, a proto si je dávám. Jdu na trénink hned v dobré náladě a trénink odjedu s daleko vyšší intenzitou. Myslím, že se závodníci nemusí bát si něco takového dát, pokud to je se záměrem podat vyšší výkon na tréninku. Zkoušel jsem na sobě spoustu variant předtréninkových jídel, které dávám těsně před tím, než jdu cvičit. Mezi takovou clean variantu pre-workoutu u mě patří rýžové chlebíky s marmeládou a arašídovým máslem. K tomu si dávám ještě banán. V podstatě stejný pre-workout jsem využil i na závodech. Moje tělo tyhle potraviny dobře zná a výborně na ně reaguje. Jsem takový atyp. Odsuzuji kuře s rýží na vodě. Nejsem stará škola a mám v tomhle svůj přístup, který mi funguje. Rozhodně to není o tom se přežrat sladkým, ale chytře ho využít na trénink. Spousta závodníků, nebo i jen lidí, co chtějí vypadat dobře, se moc stresují a jedí jídlo, které jim absolutně nechutná. Hraje v tom roli i psychická stránka. Já pokud jím tak, jak jím, nemám pocit, že jsem jakkoliv v jídle omezený. Když mám na něco chuť, tak si něco dám a vím, že mi to neuškodí.

Je i tvá suplementace něčím neobvyklá? Na co nedáš dopustit?

Určitě nedám dopustit na předtréninkové pumpy, které podporují prokrvení při tréninku. Kombinuji tyto pumpy se solí, citrulinem malátem, draslíkem a hořčíkem. Do předtréninkovky ještě dávám extrakt z červené řepy, která podporuje prokrvení, a také glycerol, který pomáhá napumpovat vodu do svalů z podkoží a tím pádem svaly mají zvětšit svůj objem. Mezi suplementy, které se často nevidí, bych zařadil chrom pikolinát, který užívám se sacharidovými jídly. Pomáhá zlepšovat citlivost na inzulín a také lepší utilizaci sacharidů do svalů.

Čím se vymykal tvůj trénink? Popiš nám svou tréninkovou filosofii.

Zjistil jsem, že mi nejvíc vyhovuje trénink, kde se dostanu při každé sérii do selhání. Tam cítím největší svalové přírůstky. Upustil jsem od klasických splitů, které cvičí ostatní. Nakombinoval jsem si svou metodu, kde využívám velké množství intenzifikačních technik a tyto techniky aplikuji všechny při jedné sérii a tu provedu do úplného svalového selhání, jako tehdy cvičil Dorian Yates. Mám dlouhé končetiny a hodně mi sedí částečná opakování, jelikož ten sval pořád zkracuji, a tím se mi na partiích buduje nejlépe objem. Když uvedu příklad jedné série, tak třeba na upažování na ramena na stroji provedu celá opakování jednoruč, pak obouruč, pak částečná opakování. Změním úchop, změním polohu těla, kdy se třeba víc předkloním. Když už cítím selhání, držím váhu staticky v horní pozici pohybu, udělám pár částečných opakování v horní fázi, pak ve spodní pozici držím staticky a zase udělám pár částečných opáček ve spodní fázi pohybu. Pak si třeba přidám váhu, propnu si víc ruce, odjedu maximum částečných opakování, dám si rest pauzu, odjedu takhle další dva až tři sety, uberu váhu a dám si zase upažování v plném rozsahu do úplného selhání. Takhle mi stačí třeba 1 - 2 série, kdy se dostanu na padesát až sto opakování. Je to hodně intenzivní tréninková metoda a taky podle toho mám hodně vysoký kalorický příjem. Cvičím více partií v jeden trénink. Sedí mi, když procvičím více svalů, které jsou blízko sebe, než když cvičím odděleně jednu partii. Nepatřím mezi genetické talenty, které vezmou činku do ruku a rostou. Pořád hledám způsoby, jak se posouvat vpřed.

Máš zajímavého tréninkového parťáka, o koho jde?

Můj tréninkový parťák je profesionální závodnice Maruška Bouchalová. Závodí ve women's physique v NPC. Teď aktuálně se připravuje na svůj další profesionální závod.

Co ty a kardio? Tam také nejedeš v zajetých kolejích.

Mám kardio každý den ve formě procházek s hafanem. Nachodím každý den průměrně 10 000 kroků. Kardio jsem měl 40 minut posledních pár týdnů před závody. Jezdil jsem na ergotrenažeru, který jsme pořídili s přítelkyní domů, když je hnusné počasí venku. Jinak jsem chodil na schodech nebo cvičil HIIT na veslovacím trenažeru. To mi pomohlo i zkvalitnit ramena a záda.

Vrať se ještě k těm nepříjemným zranění. O co šlo, jak ses s tím vypořádal a poznamenalo to tvou formu?

V roce 2020 jsem se připravoval na jarní závodní sezónu, ale kvůli covidu všechny soutěže zrušili. Já po třech měsících musel přípravu ukončit. Po závodech jsem hned skočil do objemové fáze, začal trénovat dvoufázově a nedal si žádnou odpočinkovou fázi. Po dietě se mi rychle vrátila síla, protože jsem hodně navýšil jídlo. Na jednom z tréninků při rozcvičovací sérii na bench-pressu jsem si natrhl prsní sval. Šest týdnů jsem byl postaven mimo trénink. Poté, co ohlásili, že závody i přes covidová opatření budou, tak jsem pochyboval, že se stihnu připravit na podzimní sezónu. Zahojil jsem se za cca 6 týdnů a přípravu dokončil. Poznamenalo mě tohle zranění tak, že jsem pak asi rok měl panickou hrůzu z bench-pressu, protože jsem si vždy v hlavě vybavil ten zvuk, jako když vystřelíte z praku, když ten sval bylo slyšet prasknout.

Jaké to je připravovat se současně s přítelkyní? Jak jste to zvládli doma? A máte nějaké tipy, které byste nám ostatním mohli předat?

Nezabili jsme se, takže jsme to asi zvládli na výbornou. Asi nejdůležitější vůbec je empatie. Chápat, když je ten druhý hladový a unavený. Vzájemná pomoc při trénincích, při přípravě jídla, a taky je fajn, že jsme každý den mohli probírat naše kroky v přípravě a dávat jeden druhému feedback a ujistit ho, že to dělá správně. Vzhledem k tomu, že jsme se oba připravovali sami, tak tohle bylo určitě výhodou, když se věnujeme stejnému sportu.

Co všechno dalšího ještě zahrnuje tvůj den mimo stravu a trénink, abys byl co nejlepším kulturistou?

Každý den se vzdělávám. Ve vědomostech je síla a převážná většina úspěšných lidí se vzdělává celý život. Já chci být co nejúspěšnější jak ve sportu, tak v životě. Mimo trénink chodím pro podporu regenerace jednou týdně do sauny, která mi pomáhá detoxikovat organismus a relaxovat. Pravidelně se už rok otužuji ve Vltavě a založil jsem společně s kamarády i takový malý otužilecký klub, do kterého se můžete připojit i vy. Otužování je jedna z mých závislostí, která mi zlepšila regeneraci, prokrvování rukou, psychiku a také imunitu. Díky otužování jsem se dostal i k Wim Hofově metodě, která kombinuje otužování s dýchacími technikami a meditací. Tuto přípravu jsem se pravidelně protahoval a to mi pomohlo i k lepším svalovým přírůstkům, jelikož jsem zjistil, že některé svaly jsem měl hodně zkrácené, a proto nechtěly dál růst. Tím, že jsem tyhle zaostávající partie začal více protahovat, přestaly stagnovat. Protažené svaly lépe fungují při tréninku a umožní vám plnou dráhu pohybu. V neposlední řadě mi pomohlo být lepším kulturistou odstranění toxických lidí ze života. I když dělám individuální sport, tak mít kolem sebe lidi, kteří vás podporují a přenáší na vás pozitivní energii, je vzácnost. Toho si nesmírně vážím. Mám svůj tým a společně si jdeme za svými sny!

Je někdo, koho ty sám sleduješ, obdivuješ nebo se od něj inspiruješ?

Vždycky jsem obdivoval Arnolda, protože byl úspěšný ve všem, do čeho se pustil. Díky takovým ikonám, jako je on, jsem i začal cvičit. Chci jít i dál v jeho stopách a být motivací pro ostatní.

Jaké plány máš do budoucna? Kdy tě uvidíme na závodních prknech příště?

Můj aktuální cíl je přibrat svalovou hmotu na slabších partiích a ukázat se znova v kategorii classic physique v Budapešti na závodu Fitparade. Rád bych si příští sezónu zazávodil i u nás na EVLS v Praze. Chtěl bych odzávodit víc závodů než tuhle sezónu, ale proto musím být ještě připravenější a být na svém závodním váhovém limitu.

Klasicky na závěr je prostor pro poděkování a zmínku těch, kteří si to zaslouží.

Chtěl bych poděkovat redakci Ronnie.cz, že mi umožnila o sobě napsat tuto slohovou práci. Splnil se mi tím jeden z mých snů. Chtěl bych poděkovat své přítelkyni Aničce, že se mnou zvládla další přípravu, že mi byla oporou, když šlo do tuhého, a že spolu dokážeme ještě nekonečno. Děkuji všem, kdo mi fandili, podporovali mě v přípravě, tomu, kdo ve mě věřil a ještě věří. Zejména chci poděkovat lidem, kteří se mnou byli na závodech, a to Aničce, Marušce, Terce, Janče, Vojtovi, Vojtovi, Helče a Míše. Byli jste nejlepší tým!


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie