Reklama:
Nejprodávanější protein je zpět!
100 % Whey protein 1+1 za 777 Kč
Skladem všech 8 variant! Více zde.

Bigman Weekend Pro 2022
- výsledky a fotogafie

27.472 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Neděle 27. listopadu v multifunkčních prostorách VB Spaces ve španělském Alicante patřila profesionální show v kulturistice mužů open a bikiny fitness žen Bigman Weekend Pro. Po Libya Pro, které se konalo v polovině tohoto týdne v Tripolis, se jednalo o druhou soutěž, na které závodníci z profesionální ligy IFBB Jima Maniona už mohli zabojovat o kvalifikaci na Olympia Weekend 2023. V tuto chvíli platí, že pravidla pro nominaci na Olympii pořádanou v příštím roce ještě nebyla zveřejněna. V minulém kvalifikačním cyklu tomu ovšem bylo tak, že vítězové na ni postupovali přímo a další členové prvních pětic sbírali body do kvalifikačního žebříčku. Ten dával šanci ke kvalifikaci na Olympia Weekend ještě vždy třem nejúspěšnějším sportovcům, kterým přes jejich vytrvalé úsilí vítězství uniklo.


Bigman Weekend Pro 2022 - kulturistika mužů open


Semifinálová vyvolávání:
1.Leguerrier, Muzi, Presti, Šádek, Shaaban, Wilkin
2.Kaganovich, Leguerrier, Llopis, Muzi, Šádek, Shaaban
3.Chiriac, Fritz, Kotelo, Maki, Turek
4.Alkazem, Kokeny, Gauley, Kinly, Di Lorenzo, Trejo
5.Bondi, Lima, Nazim, Nunes, Pancorbo, Santamaria
6.Fritz, Kaganovich, Llopis, Muzi, Šádek
7.Kaganovich, Llopis, Šádek
8.Leguerrier, Presti, Shaaban, Wilkin

Skutečnost, že kulturisté na Bigman Weekend Pro mohli bojovat už o kvalifikaci na Mr. Olympia 2023, přispěla k tomu, že se pořadatelům Juanu Carlosu Beltranovi a Emiliu Martinezovi na pódiu sešlo hned pětadvacet těžkotonážníků! Znamenalo to, že se Bigman Weekend Pro pro kulturistiku mužů open stalo prozatím nejpočetněji obsazenou soutěží roku. Více borců by v prosinci mělo čítat už jenom startovní pole Mr. Olympia. Klání si už několik týdnů dopředu jako to, na kterém by si rád došel pro kvalifikaci na příští Olympii, vybral americký profík Brett Wilkin. Letos se mu postoupit na zmíněnou vrcholnou událost nepodařilo a získat jistotu postupu na Olympia Weekend 2023 s komfortním předstihem jedenácti měsíců by pro něj představovalo nejenom parádní úspěch, ale také to, že bude mít dost nerušeného času pro práci na dalších zlepšeních postavy.

Pětice nejlepších účastníků Bigman Weekend Pro 2022 v kulturistice mužů open (foto: Npcnewsonline.com / Moriau Photo)

Jenomže když byla v týdnu před závody zveřejněna oficiální startovní listina soutěže, bylo zřejmé, že Bretta ve Španělsku nečeká žádná procházka růžovým sadem. Stejný nápad jako on, a to zkusit se kvalifikovat na Mr. Olympia 2023 při první možné příležitosti, totiž měli také Theo Leguerrier, Andrea Muzi, Andrea Presti a Mohamed Shaaban, kteří jsou skvělými kulturisty. To ostatně dokazuje už jenom to, že si všichni čtyři na rozdíl od Wilkina kvalifikaci na letošní Olympii zajistili. Bretta zároveň ale mohlo maličko uklidňovat vědomí, že si Theo, oba Andreové a Mohamed na Bigman Weekend Pro de facto jenom odskočili z přípravy na tu hlavní soutěž roku, která se bude konat za tři neděle v Las Vegas. On naopak mohl do přípravy na závody v Alicante dát naprosto všechno. Českého fanouška bodybuildingu potom zajímalo, jak si v této kvalitní konkurenci povedou Milan Šádek s Janem Turkem.

Lépe do soutěže z obou našich vstoupil Milan, který spolu se čtyřmi příštími účastníky Mr. Olympia 2022 a Brettem Wilkinem dostal prostor v prvním semifinálovém vyvolávání. Z něj posléze hlavní rozhodčí Mazen Ali poslal Bretta s Andreou Prestim pryč, což znamenalo, že právě oni v tu chvíli měli nejblíže k vítězství, a zbývající čtyři borce na pódiu doplnili Dani Kaganovich s Pablem Llopisem. Nějakou dobu se zdálo, že Milan Šádek svádí souboj o páté až šesté místo s Andreou Muzim. Poté ale českého profíka rozhodčí posouvali na okraj řady a Milan tak z boje o top 5 bohužel vypadl. Později se až ze třetího calloutu, ve kterém pózoval také Jan Turek, rodící se výsledkovou listinou začal směrem nahoru posouvat německý profík Roman Fritz.

Pětice nejlepších účastníků Bigman Weekend Pro 2022 v kulturistice mužů open (foto: Npcnewsonline.com / Moriau Photo)


Finanční odměny:
1. místo10.000 $
2. místo4.000 $
3. místo3.000 $
4. místo2.000 $
5. místo1.000 $
celkově20.000 $

Třebaže se na pódiu našlo dost mohutnějších soupeřů, Brett Wilkin nakonec v Alicante dokázal naplnit svůj plán. Díky lepší připravenosti, než jakou na soutěž mohli přinést na Olympii se připravující Muzi, Presti, Shaaban a Leguerrier, se probojoval ke svému prvnímu profesionálnímu vítězství, za které by mu měla patřit vysněná kvalifikace na Mr. Olympia 2023! Zmíněný svěřenec trenéra Matta Jansena tak úspěšně zakončil svou premiérovou evropskou tour, kterou před čtrnácti dny začal startem na Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro. Bezprostředně poté, kdy byl dekorován vítězem, se svěřil, že je pro něj včasná kvalifikace na Olympia Weekend důležitá i proto, že s manželkou a úspěšnou profesionální závodnicí ve figure žen Ivanou Ivusic čekají první přírůstek do rodiny. Ve chvíli, kdy se delší dobu nebude muset chystat na závody, jí tak bude moci být oporou.

Druhé místo za Wilkinem, který od jara zase o něco zapracoval na celkové vyváženosti postavy, v souladu s vývojem soutěže bral Andrea Presti před třetím Theem Leguerrierem a čtvrtým Mohamedem Shaabanem. K pátému místu se nakonec dokázal ze třetího vyvolávání probojovat Roman Fritz, který tak předvedl ne úplně obvyklý kousek. Milanu Šádkovi tentokrát patří osmá příčka, když se před něj ve výsledkové listině kromě Fritze vmáčkli ještě Andrea Muzi a v na své poměry v solidní formě závodící Sibusiso Kotelo. Jan Turek si Španělska veze třinácté místo.


Výsledky Bigman Weekend Pro 2022 - kulturistika mužů open

  1. Brett Wilkin
  2. Andrea Presti
  3. Theo Leguerrier
  4. Mohamed Shaaban
  5. Roman Fritz
  6. Andrea Muzi
  7. Sibusiso Kotelo
  8. Milan Šádek
  9. Pablo Llopis
  10. Dani Kaganovich
  11. Alfred Chiriac
  12. Justin Maki
  13. Jan Turek
  14. Bela Kokeny
  15. Rasmus Kinly
  16. Khaled Alkazem
  16. James Bondi
  16. Eiren Gauley
  16. Sergio Lima
  16. Gianluca Di Lorenzo
  16. Jem Nazim
  16. Diogo Nunes
  16. Cristian Pancorbo
  16. Jorge Trejo
  16. Vincente Santamaria


Kulturistika mužů open na Bigman Weekend Pro 2022

Více fotografií z Bigman Weekend Pro 2022
naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Bigman Weekend Pro 2022 - bikiny fitness žen


Semifinálová vyvolávání:
1.Clemente, Escandar, Ignasiak, Lanovenko, Valenzuela, Barros
2.Cunarro, Neuheisel, Taccani, Horosheva
3.Duba, Lam, Lujan, Asala, Feeney
4.Escandar, Ignasiak, Barros
5.Clemente, Lanovenko, Valenzuela, Horosheva

V patnáctičlenném startovním poli bikiny fitness žen se ke svému šestému letošnímu vítězství probojovala Španělka Ivanna Escandar. Takové množství úspěchů z ní už dělá závodnici, se kterou je potřeba počítat na nějaký pěkný výsledek i na Bikini Olympia! Druhé místo překvapivě brala Američanka Shantal Barros, která se mezi profesionálkami takto vysoko ještě nikdy neumístila, a cesta do Španělska se jí tak minimálně po sportovní stránce vyplatila.

Pětice nejlepších účastnic Bigman Weekend Pro 2022 v bikiny fitness žen (foto: Npcnewsonline.com / Moriau Photo)


Finanční odměny:
1. místo2.000 $
2. místo1.000 $
3. místo800 $
4. místo700 $
5. místo500 $
celkově5.000 $

Kromě Ivanny a Shantal se do první pětice vešly ještě také Klaudia Ignasiak, Angela Valenzuela a Claudia Clemente. Jen těsně za branami top 5 při profesionálním debutu zůstala za Německo závodící Anastasia Horosheva, která profi kartu v Alicante vybojovala na připojené sobotní amatérské soutěži Bigman Weekend Pro Qualifier. Těšit ji může, že porazila několik zkušenějších soupeřek, včetně Tatiany Lanovenko nebo Jessicy Feeney.


Výsledky Bigman Weekend Pro 2022 - bikiny fitness žen

  1. Ivanna Escandar
  2. Shantal Barros
  3. Klaudia Ignasiak
  4. Angela Valenzuela
  5. Claudia Clemente
  6. Anastasia Horosheva
  7. Tatiana Lanovenko
  8. Sarah Neuheisel
  9. Giuditta Taccani
  10. Irene Iravedra Cunarro
  11. Jessica Feeney
  12. Giannina Lujan
  13. Rosario Asala
  14. Aleksandra Duba
  15. Wing Shan Lam


Bikiny fitness žen na Bigman Weekend Pro 2022

Více fotografií z Bigman Weekend Pro 2022
naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Foto:
www.npcnewsonline.com / Moriau PhotoSouvisející články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

30.11.11:38Peter Ustinov - Jak nejde? Ale jde: https://kulturistika.ronnie.cz/c-38625..
29.11.17:42hcetigol - 10 kilo by mu nestacilo, vedle Ramyho a i dalsich. Je sice..
29.11.15:51Diegito - To je diskutabilní. Určitě si to (Olympia) přeje každý záv..
28.11.17:04Paulie02 - Kdyby nabral čistých 10kg svalové hmoty a udržel kvalitu a..
28.11.07:14amoresPE - Milan by mal konecne rozbehnut fest objemovku a nie sa po ..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 75 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2024 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2024 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie