Reklama:
Akční slevy na fitness stroje!
Rotopedy, běžecké, veslovací a eliptické trenažery. Více zde.

ICN PRO/AM World Championships 2022 - reportáž

4.733 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

[Tomáš Procházka, ČSNS] Ve dnech 18. - 19. listopadu 2022 se v kongresovém centru hotelu Hilton Prague uskutečnilo ICN Mistrovství světa 2022 v naturální kulturistice a fitness. ICN PRO/AM World Championships 2022 se uskutečnilo poprvé v Evropě, navíc po dvou ročnících, které byly kvůli covidu zrušeny, takže jsme se na toto setkání nesmírně těšili. Celá akce začala už ve čtvrtek 17. listopadu, kdy se uskutečnilo setkání a společná večeře prezidentů národních organizací a rozhodčích v hotelu Olympik.

V pátek od 12:00 do 16:00 se již v hotelu Hilton konala registrace sportovců a ihned po jejím skončení se začal připravovat sál a zázemí. Scéně dominovala bezmála desetimetrová LED obrazovka, na které se po celou dobu soutěže střídaly různé grafické klipy, jejichž vytvoření jsme si objednali přímo u zakladatelů ICN v Austrálii.

Samotná soutěž probíhala po celou sobotu a vzhledem k velkému množství kategorií a účastníků jsme museli posunout začátek už na 8. hodinu ráno, kdy proběhlo společné focení sportovců a jednotlivých výprav na pódiu. Soutěž zahájil osobně zakladatel a prezident ICN Worldwide Wayne McDonald z Austrálie.

Od 8:30 následoval podle harmonogramu maraton 80 kategorií, ve kterých se představili sportovci ze 14 zemí, včetně například Austrálie, Koreje či Indie, v téměř 600 startovních pozicích. V průběhu kulturistických kategorií jsme vzhledem k nebývale vysoké a vyrovnané konkurenci nabrali menší časový skluz, ale naštěstí se podařilo v průběhu dne tento problém zažehnat, a tak celá akce skončila krátce před půlnocí.

Soutěž se nesla ve velmi přátelském duchu, fotostěna s logem šampionátu byla po celý den v obležení sportovců z různých zemí.

Ti si zde pořídili tisíce fotografií se svými trofejemi, které měly u sportovců ohromně pozitivní ohlas. To nás velmi potěšilo, neboť jsme si na tom dali opravdu hodně záležet, osobně jsem s prezidentem ICN z Austrálie vymýšlel design a barevné provedení unikátních pohárů v 5 různých barvách pro TOP 5 a v každé kategorii i účastnické medaile v našich národních barvách, které získali všichni ostatní sportovci na děleném 6. místě, což je standardní systém vyhodnocování na soutěžích ICN.

Diváky i soutěžící po celý den prováděla soutěží dvojice skvělých moderátorů, jedním z nich byl Lukáš Hrubý, viceprezident ICN Czech Republic, a druhým Jay Nayan Acharya, prezident ICN India, který mimochodem velmi obdivoval veškeré naše aktivity v rámci fitness dětí a mládeže a chce se u nás inspirovat pro obdobné aktivity v Indii, což nás také velmi potěšilo.

V souvislosti s fitness dětí musím samozřejmě podotknout, že jsme v rámci světového šampionátu ICN uspořádali v hotelu Hilton Prague také ICN Fitness Kids World Cup 2022, který ohromně podpořil atmosféru celé akce, a nouze zde nebyla ani o dojemné chvíle, například když se zde představila exhibičně čtyřletá holčička z Austrálie, dcera jedné z účastnic MS, která od místních diváků sklidila ohromný aplaus...

Kromě množství věkových či výškových kategorií amatérů se na této soutěži představili a o finanční výhry bojovali i účastníci všech 8 existujících profesionálních kategorií ICN, které bezesporu patřily mezi absolutní vrcholy soutěže. Rád bych v tomto bodě zmínil i to, že jsme se jako pořadatelé snažili být i u profesionálních kategorií maximálně korektní a slíbené finanční výhry jsme předávali sportovcům v plné výši přímo na pódiu při vyhlášení výsledků.

Na závěr bych chtěl touto cestou nesmírně poděkovat jak za podporu oběma hlavním partnerům akce, realitní společnosti MI Estate a hlavnímu městu Praha, tak i za neuvěřitelně náročnou více než šestnáctihodinovou službu všem členům pořadatelského týmu, složenému v drtivé většině z dobrovolníků a našich přátel.

Množství průběžně doplňovaných fotografií najdete zejména na našem facebookovém profilu, Instagramu, obecné informace o veškerých aktivitách ČSNS/ICN Czech Republic na www.natural-sport.cz.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

25.11.11:34moab - Byl jsem zvědavej na nejlepšího naturála na světě. Prohled..+1
24.11.20:59Marczus - 80 kategorií, 600 startů, sen každého promotéra. Svítící L..+1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2022 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2022 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie