Reklama:
EXKLUZIVNĚ: Lean Whey Protein 1+1!
Od výrobce nejprodávanějších proteinů na světě. Více zde.

Urban Challenge (Ostrava) 2022 - reportáž a fotografie

2.217 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

V sobotu 3. září se v Ostravě konal již šestý ročník městského běžeckého závodu Urban Challenge. Celý závod se běžel v Dolní oblasti Vítkovice a na závodníky čekala přibližně 5 km dlouhá trať s překážkami. Na start dorazilo více než 500 závodníků a už od rána panovala veselá nálada.

Na závod Urban Challenge jsem se těšila, protože je to taková moje každoroční tradice. O to víc mě mrzelo, že jsem nemohla letos závodit. Na poslední chvíli jsem se musela rozhodnout, že nebudu startovat kvůli pooperačnímu šití. Nedá se nic dělat, a tak jsem si tentokrát střihla roli pouhého diváka.

Jak tedy hodnotím závod Urban Challenge očima reportéra? Závod byl pohodový, zábavný, většinou rovinatý a rychlý. Překážky byly lehčí, než známe z jiných překážkových závodů. Nechyběly kontejnery, plazení se, síť z pneumatik a oblíbená demolice aut kladivem.

Závod Urban Challenge je jiný než ostatní. Má za cíl vytáhnout lidi z kanceláří nebo pohodlí domova a rozhýbat je. Pro mnoho závodníků proto nešlo ani tak o nejlepší čas, ale vítězstvím bylo i samotné doběhnutí do cíle a dobrý pocit z pohybu. Oproti loňským ročníkům to ale vypadalo, že organizátoři s překážkami šetřili a neviděli jsme nic moc nového. Závod byl tedy spíše o běhání než o zdolávání překážek. To může být samozřejmě plus pro někoho, kdo teprve s překážkovými závody začíná. Pro zkušenější závodníky to ovšem může být spíše zklamání. Určitě by stálo za to, kdyby se překážky příště trochu inovovaly.

Jinak hodnotím závod pozitivně. Dolní Vítkovice dodávají běžeckému závodu prostě své kouzlo. Kladně hodnotím zasazení překážek do městského stylu, přehledné značení trasy a plynulost při startu. Závodníkům vyšlo také krásné počasí a všude šla cítit přátelská atmosféra. Organizátorům se i přes absenci některých překážek podařilo připravit den plný pohybu a nadšení.


Urban Challenge (Ostrava) 2022 - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie