Reklama:
KONEČNĚ JE ZPĚT! 100 % Whey Protein v akci 1+1
Nejprodávanější protein letošního jara opět skladem. Více zde.

Freestyle Battle Lišany 2022 - reportáž a výsledky

3.439 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

V sobotu 13. srpna 2022 se na hřišti v Lišanech nedaleko Rakovníku uskutečnil v pořadí již třetí ročník soutěže Freestyle Battle Lišany, který ovšem zdaleka nebyl jen soutěží pro workoutové nadšence, ale celodenní akcí s nabitým programem pro celou rodinu.

Freestyle Battle Lišany 2022: freestyle - muži do 75 kg (video)
Freestyle Battle Lišany 2022: freestyle - muži nad 75 kg (video)
Freestyle Battle Lišany 2022: freestyle - ženy (video)

Jak se vůbec na začátku zrodila myšlenka uspořádat takovou akci? "Před třemi lety se měla konat velká workoutová soutěž v Karviné, ovšem z důvodu epidemie covid-19 byla zrušena. Děti a mládež, kteří u nás na soutěž trénovaly, nás jako klub oslovily, zda bychom nechtěli soutěž uspořádat ve Středočeském kraji," vysvětluje Marek Hauner, předseda SK Mek Gym, a dále vzpomíná. "Souhlasili jsme, a ačkoli jsme měli na kompletní přípravu asi jen měsíc, soutěž se podařila na jedničku. Dorazila elita českého street workoutu a my po závodě obdrželi velmi pozitivní zpětnou vazbu, což pro nás bylo velkým povzbuzením. Rozhodli jsme se tedy, že půjdeme i do dalšího ročníku, a řekli si, že do akce zapojíme víc dětí a mládeže z našeho klubu, a také širokou veřejnost."

Jak řekli, tak udělali. Do druhého ročníku se zapojil celý sportovní klub čítající 146 dětí. Akce se ukázala jako správnou motivací i pro oddíly MTV Dance a Street Dance, které na sobě s vidinou veřejného vystoupení na akci více makaly. I druhý ročník se vydařil, a tak byla chuť pokračovat. Světlo světa tedy spatřil i třetí ročník v řadě, Freestyle Battle Lišany 2022. V jeho přípravě pořadatelé opět prokázali nejen organizační schopnosti, ale i marketingový talent. Pro akci se jim podařilo získat dlouhou řadu sponzorů a přilákat velké množství diváků. Kromě atraktivní podívané ve formě freestylové soutěže totiž nabídli rodinám i sportovní a zábavný program pro děti, dětská taneční vystoupení v rámci doprovodného programu, nechyběla ani živá hudba a stánky s chutným občerstvením.

Hlavním bodem celého dne ovšem i nadále zůstala soutěž Freestyle Battle Lišany. Místo v porotě přijaly v letošním roce známé osobnosti českého workoutu - Petr Skokan, Bohdan Děmjaněnko a královna české street workout scény Veronika Szabóová. S mikrofonem v ruce soutěží provázel Adam Doskočil, zkušený závodník, který se ukázal být i velice schopným moderátorem. Ve freestylu se soutěžilo celkem ve třech kategoriích, dvou mužských (do 75 kg a nad 75 kg) a jedné kategorii žen.

Celý závod odstartovala kvalifikace, po které následovaly battly vybraných sportovců. Tři nejlepší se pak spolu utkali v závěrečném finálovém souboji. A že skutečně bylo na co se dívat. Odvážné dynamické lety nad, pod i kolem hrazdy střídaly těžké statické prvky, při kterých jako by osvalení borci popírali fyzikální zákony. Vítězství v kategorii do 75 kg si v několikakolovém boji vysloužil Viktor Vacek, v kategorii nad 75 kg si svými bravurními dynamickými kombinacemi získal nejvíce porotu Vova Sidej, který si po loňském druhém místě tentokrát sáhl pro zlato. V ženské kategorii se představily pouze dvě závodnice, Laďka Jeřábková a Barbora Holá. Ačkoli Bára bojovala srdnatě, přesto nestačila na Laďku, která má na svém workoutovém kontě celou řadu úspěchů, včetně účasti na MS.

Velmi napínavé souboje byly k vidění i v soutěži sets and reps, kde se účastníci snažili o co největší počet opakování ve shybech, dipech, pistolích a toes to bar. Byla to strhující podívaná, když ze sebe sportovci za mohutného povzbuzování diváků mačkali poslední síly, aby přidali ke svému výkonu ještě poslední jedno, dvě, tři opakování, hnaní jen silou vůle, jelikož vyčerpané svaly již vypovídaly službu. Jaké nejlepší výkony v jednotlivých disciplínách tu byly k vidění? Nejvíce shybů, hezky čistých, striktních, bez kippingu, dal Lukáš Volf, který si zapsal 29 kousků. Na dipech předvedl téměř nadpozemský výkon Tomáš Mandzák, když všem přítomným vytřel zrak svými 172 opakováními. Druhého nejlepšího přitom převálcoval o rovných 110 dipů! Nádherný souboj proběhl i při dřepech na jedné noze. Rovnou stovku pistolí na place vypálil Lukáš Volf, ovšem po něm nastoupil Honza Černý, který napřel síly a svého soupeře ještě o jedno opakování překonal. Na toes to bar byly výkony vyrovnanější, nejvíce opakování, a to 34, se podařilo hned třem sportovcům najednou - Lukáši Volfovi, Honzovi Černému a Matyáši Herčíkovi. Celkovým vítězem soutěže sets and reps se stal v kategorii do 75 kg Tomáš Mandzák, kategorii nad 75 kg opanoval Lukáš Volf. V sets and reps ovšem závodily i dvě ženské závodnice. Tou úspěšnější se tentokrát stala Kristýna Pötzlová, která zvládla 17 shybů, 25 dipů, 80 pistolí a 21 toes to bar.

Samostatnou a závěrečnou soutěží pak byl souboj o maximální počet muscle-upů. Titul king of muscle-up si z Lišan odvezl Petr Tarant, který předvedl 17 opakování, královnou muscle-upu se stala Kristýna Pötzlová se svými čtyřmi opakováními. Slavnostní vyhlášení proběhlo v podvečer na hlavním pódiu, kde vítězové jednotlivých kategorií obdrželi krásné trofeje a hmotné ceny.

Odkazy na všechny články k letošní akci v Lišanech naleznete v kalendáři zde.

Vyhlašování nejlepších účastníků soutěže a předávání cen a trofejí

Do budoucna mají v SK Mek Gym velké plány. Chtějí vybudovat vnitřní zázemí pro zimní workoutové tréninky, rádi by také celkově rozšířili své prostory, jelikož kapacita současných prostor již nedostačuje poptávce. Snad k jejich plánům bude patřit i příprava čtvrtého ročníku soutěže Freestyle Battle Lišany v roce 2023.

Sponzoři akce: obec Lišany, SK Mek Gym, z.s., STOPRO BEK, s.r.o., Krupá u Rakovníka, Agripos Rakovník, Lupofyt, s.r.o., Truhlářství Vališ, Doktor oken Rakovník, Zdravotnická záchranná služba Středočeského kraje, RVL 13, P.U.S.H., Procter & Gamble Rakovník, Petr Kabele - zemní a bourací práce, nákladní a kontejnerová doprava, Kamenictví Humpál, Gumex, Altany JL, Pivovar Bakalář, MPD Plus, s.r.o., Rakovník, Bistro U Holiče Rakovník, Selfie Coffee, ZZN Rakovník, Stavebniny a kovomat U Krabců Lužná, Herold, Rock Slaves, Kovorako, s.r.o., p. Gaier - výroba freestylové hrazdy, Elektro Viola, PEZ.

Mediální partneři: Ronnie.cz, SK Mek Gym, z.s., obec Lišany, město Rakovník, Národní sportovní agentura, Česká unie sportu, Raport, Rakovnický deník, Relax Radio, Streetworkout.cz.


Freestyle Battle Lišany 2022 - výsledky

Freestyle
pořadí muži do 75 kg muži nad 75 kg ženy
1. Viktor Vacek Vova Sidej Laďka Jeřábková
2. Zdeněk Bratko Denys Doloban Barbora Holá
3. Petr Horváth Štěpán Kurský -

Sets and reps
pořadí muži do 75 kg muži nad 75 kg ženy
1. Tomáš Mandzák Lukáš Volf Kristýna Pötzlová
2. Jan Husák Jan Černý Leontýna Vacková
3. Petr Tarant Matyáš Herčík -

King & queen of muscle-up
pořadí muži ženy
1. Petr Tarant Kristýna Pötzlová
2. Lukáš Volf -
3. Matyáš Herčík -Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínTyler Manion: "Zavedeme hmotnostní li...
moab (15:58) • Za mě pěkná blbost, je jasné jak to dopadne: aby měli co nejvíc svalů a přitom splnili...
magazínTréninkový videolog: Pavel Beran (03/...
petrpolak (15:53) • Moc bych ocenil takové nesestříhané video čistě z rozcvičky/mobility s nějakým komentář...
magazínTréninkový videolog: Pavel Beran (03/...
CIZO (10:43) • Přítahy T-osy jsou asi jedním z největších omylů v historii kulturistiky. :) To je tak...
magazínTréninkový videolog: Pavel Beran (03/...
torturer (10:09) • 4:50...a nefunguje spíš lépe poskládaná kůra? Protože cca před rokem funkčnost tohodle...
magazínVčera jsem jedl… Lukáš Gabriš, kultur...
petrpolak (07:47) • Čímž neříkám, že se mi chyba nemůže stát (ba naopak), ale při extrémním množství vloček...Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie