Reklama:
Složením NEJLEPŠÍ multivitamín 1+1 ZDARMA!
39 účinných látek: vitamíny, minerály, extrakty, probiotika i enzymy. Více zde.

NPC USA 2022: sedm nových profesionálních kulturistů!

5.953 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

V kasinu a hotelu Bally's Las Vegas ve dnech 29. a 30. července proběhl letošní ročník tradiční americké amatérské soutěže v kulturistice a fitness NPC USA, na které závodníci po léta napříč jednotlivými kategoriemi bojují o profesionální karty. Jenom v královské kulturistice mužů jich je na tomto klání národní úrovně v současnosti udělováno hned sedm, když vstupenku do profesionální ligy IFBB Jima Maniona získávají vítězové všech sedmi váhovek. A kteří borci na akci uspěli tentokrát?

Stuart Sutherland

V supertěžké váze všech deset soupeřů překvapivě překonal Stuart Sutherland, jenž se do boje o profi kartu zapojil vůbec poprvé v kariéře. K úspěchu tohoto svěřence trenéra a bývalého profesionálního kulturisty Bleua Taylora dovedly podstatně vylepšené objemy, když Stuart od loňského jara na svou 173 cm vysokou kostru nabalil dalších 11 kilogramů svalů, a navíc je dokázal celkem slušně zpracovat. Zatímco v dubnu 2021 na NPC Emerald Cupu závodil ještě s hmotností pod limitem 102 kg, tentokrát na stage nastoupil se 111 až 112 kilogramy a to představuje už opravdu dramatický progres!

Sutherland, který si profesionální debut chce připsat už o nadcházejícím víkendu na Wings of Strength Tampa Pro, dobře ví, že tak rychle už se do budoucna zlepšovat nedokáže. Věří, že ideální pro něj bude, když mezi profíky bude závodit s hmotností maximálně o 2,5 až 5 kilogramů vyšší, než tomu bylo na jeho poslední amatérské soutěži. Do závodů v Tampě se k tomu samozřejmě už nepropracuje, ale myslí si, že pro příští sezónu to pro něj představuje zvládnutelný úkol. Na to, že Stuarta lze považovat za celkem slibného nového profíka, kromě jeho schopnosti rychle se zlepšovat ukazují i dvě další skutečnosti. První z nich je, že se na NPC USA probojoval nejenom k triumfu v kategorii nad 102 kg, ale rovnou i k prestižnímu titulu celkového šampióna, a druhou, že byť na to možná nevypadá, patří k opravdu mladým kulturistům. I když výslovně svůj věk v dostupných pramenech nezmínil, uvedl, že ze současných profíků má nejraději Martina Fitzwatera, který je v pětadvaceti letech jeho vrstevníkem, a vnímá ho tak jako někoho, s kým se může srovnávat.

Více fotografií z NPC USA 2022 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.

Austin Connely

V kategorii do 102 kg zvítězil Austin Connely. Povedlo se mu to ve dvaadvacetičlenném startovním poli. Také Austin, kterého připravoval Matt Jansen, se pro letošní sezónu po stránce svalového rozvoje posunul o kus dál a dnes už se jenom těžko věří, že v patnácti letech se závoděním začínal s hmotností kolem 66 kg. Ambiciózní osmadvacetiletý borec se s pouhým ziskem profi karty nechce spokojit. I v profesionální lize IFBB Jima Maniona chce totiž vítězit a závodit na Olympii!

Více fotografií z NPC USA 2022 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.

Brandon Laird

V devadesátce se k vítězství v konkurenci třiadvaceti dalších závodníků probojoval pouze třiadvacetiletý Brandon Laird. Profi kartu na soutěži národní úrovně získal na první pokus. Brandon, který říká, že když má dobrý den, tak naměří výšku 170 cm, s kulturistikou naplno začínal v roce 2018 a k tomu, že si velmi rychle splnil jeden ze svých sportovních cílů, mu zřejmě pomohla i dlouhodobá spolupráce se stejným trenérem. Už minimálně třetí sezónu se totiž spoléhá na vedení Bena Chowa.

Více fotografií z NPC USA 2022 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.

Hunter Lee

V kulturistice mužů do 80 kg všechny soupeře překonal Hunter Lee, který v roce 2016 začínal závodit jako devatenáctiletý. U amerických amatérských závodníků nebývá neobvyklé, že jim s přípravou pomáhají zatím málo známí trenéři, kteří později vyrostou se svým svěřencem. Třeba to bude příběh i Caseyho Barnetteho, který Huntera dlouhodobě vede. Lee by měl mezi profíky působit v lehčí váze.

Více fotografií z NPC USA 2022 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.

John McGovern

V kulturistice mužů do 212 liber (96,2 kg) plánuje kariéru profesionála začít i šampión letošního NPC USA v pětasedmdesátce John McGovern. A to už velmi brzy. Zmíněný svěřenec trenéra a profi kulturisty Justina Randalla totiž koncem tohoto týdne zamýšlí nastoupit k Wings of Strength Tampa Pro, kde tak změří síly s prozatím o kus mohutnějšími borci. Ještě mezi amatéry se John dokázal rychle zlepšovat, když v letech 2016, 2019 a 2021 při tehdy ještě neúspěšném boji o profesionální kartu na NPC Nationals postupně bral patnácté, osmé a čtvrté místo. Bude zajímavé sledovat, zda takové pokroky bude dělat i v konkurenci profíků!

Více fotografií z NPC USA 2022 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.

Gersai Gutierrez

V kulturistice mužů do 70 kg zvítězil sedmadvacetiletý Gersai Gutierrez. Závodník, který vážil asi kilogram pod limit své kategorie, soutěžní plavky navléká od roku 2019. Tehdy střídavě nastupoval ve physique a classic physique, dnes střídá klasiku se sportovní kulturistikou. V classic physique souběžně nastoupil také na letošním NPC USA, ale v nejnižší kategorii se musel spokojit až se sedmou příčkou.

Více fotografií z NPC USA 2022 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.

Jose Tirado

V nejlehčí hmotnostní kategorii si nejlépe vedl Jose Tirado, kterého připravuje rozhodčí organizace NPC Leo Padua. Jose za sebou už před soutěží nějaké ty zajímavé výsledky měl, včetně zlata z Olympia Amateur Orlando 2021. Podle Lea Joseho cílem bude mezi profíky bojovat o kvalifikaci na Olympii, jen se asi budeme muset nechat překvapit, v jaké kategorii to bude.

Více fotografií z NPC USA 2022 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Foto:
www.npcnewsonline.com / Pro Fitness Photos


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínIMV podcast: Roubík a Šindelář o kauz...
Hockey1000 (13:31) • Se to řeší hlavně na Facebooku Ronnie, Lukáš Roubíka a na Youtubu pod tím videem. Soudě...
magazínIMV podcast: Roubík a Šindelář o kauz...
Muriel (13:10) • Neverím že tu nieje žiadny koment haters a fandovia Fílu kde sú? nejaké tie kecy o ALeš...
magazínNick Walker 4,5 týdne před Arnold Cla...
Zodiak411 (10:41) • Viděl jsem už na IG foto, kdy to lidi zpozorovali :D Nicméně, že to provedl deadliftem...
magazínNick Walker 4,5 týdne před Arnold Cla...
LeToucan (10:20) • Už asi 2 týdny, on sám však tvrdí že si to `zbrousil` u mrtvého tahu :D
magazínNick Walker 4,5 týdne před Arnold Cla...
Zodiak411 (08:09) • Evidentně se Nick začal zabývat křečáky. Na pravé noze už je vidět, že má něco málo pry...Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie