Reklama:
PROTEINOVÉ HODY - klikněte zde!
Akční slevy na proteinové suplementy a proteinové tyčinky! Více zde.

Kadeřnice Lucie Šubrtová: "Přijdu domů, sotva si uvařím a padnu."

13.747 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

ŽIJÍ FITNESS, ŽIVÍ JE PRÁCE...
Učitel Ján Král:
"Školní jídelna?
Ne, děkuji pěkně."
Fanoušci železné hry, řeknu Vám jedno tajemství. Kulturistika není sportem levným. Naopak by se dala přirovnat ke sportovnímu letectví, golfu nebo tenisu. Každá příprava je velkou investicí s mizernou finanční návratností, přesto nám to za to stojí. Samotným závoděním si v Česku pravděpodobně nikdo na chleba (čti rýži s masem) nevydělá, proto musíme mít všichni další zdroj příjmů. Charakter zaměstnání nám často přípravu ovlivňuje a mně se zdálo zajímavé vyzpovídat závodníky z různých výdělečných segmentů a zjistit tak, jak to s prací mají oni. Postupně si rozkryjeme příběhy jednotlivých atletů, kteří na trénink chodí s úsměvem po pracovní době, přestože si tělo říká o odpočinek a klidový režim. Ale oni to dennodenně zvládají a třeba se s jejich příběhy ztotožníte, nebo se jimi dokonce inspirujete.

Další respondentkou v rámci rubriky Žijí fitness, živí je práce... je zástupce něžného pohlaví, kadeřnice a bodyfitnesska Lucie Šubrtová. Manželka a maminka, která se po čtyřicítce vrhla na závodění a teď má non-stop brutální formu. V posilovně ji vídám při každé návštěvě a její definici kvadricepsů by jí mohl závidět kdejaký zkušený kulturista. Kadeřnice nejsou jen paní, které dělají ženy krásnější, musí také zvládat roli věčně pozitivní terapeutky, která své zákaznice vždy vyslechne, poradí i pobaví. A tohle Lucka zvládla, na soutěži se prezentovala fantastickou připraveností a svalovou vyzrálostí, leč i horší prezentací. To chce letos napravit. Jen doplním, že shoda jmen se zesnulým Jakubem Šubrtem je čistě náhodná.

Lůco, protože je to tvůj první rozhovor u nás, tak bych tě poprosil, jestli by ses nám v krátkosti představila.


Lucie Šubrtová s dcerou Viktorií v zákulisí soutěže BFC Cup 2021

Předem ti děkuji za oslovení pro rozhovor, Péťo. Jmenuji se Lucie Šubrtová, je mi čtyřicet tři let a poprvé jsem se zúčastnila závodů v bodyfitness a tím jsem si začala plnit svůj sen. Jsem maminkou krásné osmnáctileté dcery Viktorie, a vlastně ještě mám manžela. (smích)

Dneska s tebou píšu rozhovor kvůli tomu, že nejen závodíš v bodyfitness, ale zároveň jsi zaměstnáním kadeřnice. Jak dlouho se tím živíš?

Vyučenou kadeřnicí jsem již od svých osmnácti let a po celou dobu se živím pouze tím. Svoji práci miluji stejně jako cvičení.

My jsme kamarádi ze stejné posilovny, a tak tě poměrně dobře znám. Je tě všude dost, na jednom konci fitka slyším, že ty jsi na druhém. Věčně se směješ, jsi velmi otevřená, přátelská a milá. Předpokládám, že taková jsi i v práci. Mám pravdu?

Péťo, známe se sice krátkou dobu, ale jak je vidět, znáš mě velice dobře. Máš pravdu, taková jsem i v práci, a to bohužel (nevím, jestli pro mě nebo pro zákazníky) po celou pracovní dobu.

Jsi ten typ kadeřnice, která zároveň slouží klientkám jako terapeutka? Řeší s tebou své osobní problémy i radosti?

Ano, přesně tak. Dá se říci, že má klientela řeší se mnou úplně vše. Je to někdy náročné, ale zároveň poučné. Někdy se divím, co se všude děje.

Nemáš toho někdy po krk? Nechtěla bys občas jen v tichu stříhat a nemluvit?

Někdy toho po krk mám a slibuji sama sobě, že budu jeden den mlčet, i když tomu sama nevěřím. A dělám dobře, jelikož tu moji pusu nedokážu ovládnout a zastavit. (smích)

Já tě v dietě nezažil bez nálady, vždy jsi byla veselá. Zvládala jsi to tak i v práci? Byla jsi většinou stále srdečná, milá a usměvavá?

V dietě jsem byla i v práci veselá, to ano, protože jsem tam neměla čas myslet na jídlo.

Jaké směny vůbec máš? Pracuješ klasicky od pondělí do pátku? Kolik hodin má tvůj obvyklý pracovní den?

Ano, pracuji od pondělí do pátku. Můj oblíbený pracovní den je pátek a to pracuji pouze pět hodin. Směny si plánuji podle zákazníků a samozřejmě tréninků.

Plánuješ si klientky tak, abys měla čas se najíst, nebo prostě něco zhltneš "na rychlovku" mezi stříháním jedné a barvením druhé zákaznice?

Přesně tak, teď jsi to úplně vystihl. Jídlo zhltnu na rychlovku mezi zákaznicemi, i když si vždy slibuji, že si na to udělám čas, ale nějaká zákaznice mě vždy přemluví, ať ji vezmu. Odteď si budu dávat na jídlo pauzy, jelikož je to velmi důležité.

Vyprávěla jsi mi příhodu, kdy ti zákaznice v závěru diety vpálila, že vypadáš "hrozně", a ty sis s ní nebrala servítky a rázně ji odpálkovala. Byla to ojedinělá situace? Jak se k závodění stavěly ostatní klientky? Dostalo se ti podpory, nebo spíš nepochopení?

Jojo, na tuto příhodu i ráda vzpomínám. Paní se pak omluvila, že to nezná. Naštěstí to byla ojedinělá situace. No, určitě to znáš. Někteří mě velice podporovali, že i v tomto věku to dokážu, a jiní se o mě báli, jestli nejsem nemocná, tak mi říkali, ať to nepřeháním, a také, že vypadám jako chlap. Ale to asi nevědí, jak vypadá chlap. (smích)

Tvými prvními závody byl podzimní BFC Cup v Liberci. Přišla jsi se skutečně brutální formou, ale na pódiu bylo trochu zmatkování, pózovat ses učila až poslední dny před závody. Jak se to mohlo stát?

Ano, máš pravdu, forma byla super. Péťo, děkuji, že píšeš jen trochu zmatkování, bohužel za mě to byl velký zmatek. (smích) No a jak se to stalo? S mým skvělým trenérem Míšou Sitterem, který ve mě věřil a viděl, v jaké jsem formě, jsme se místo závodů na jaře týden před závody v Liberci rozhodli, že tam nastoupím. Proto jsem neměla tolik času na pózing, ale rozhodně toho nelituji. Byla to úžasná zkušenost.

Závodnice velmi řeší účes, který na stage přinesou. Jak jsi to vyřešila ty jako profesionálka?

Víš, jak se to říká, kovářova kobyla chodí bosa. O můj účes a make-up se postarala naše krásná trenérka z Eagle Fitness Olga Usova. Jsem jí za to moc vděčná a má mé velké poděkování. Byla jsem tak nervózní, že bych to sama nezvládla.

Lucie Šubrtová na soutěži BFC Cup 2021

Se závoděním jsi začala až ve věku, kdy spadáš do masters. Co bylo tím impulsem se poprvé postavit na závodní prkna?

Tento sport mě zaujal už v mládí. Bohužel na to nebylo tolik času a ani peněz. Vždy jsem si to chtěla vyzkoušet a mým impulsem a motorem byl můj tatínek, který mě v posledních dvou letech v tomto sportu velice podporoval. Bohužel zemřel a já mu slíbila, že to dokážu. Tak vlastně to bylo tak pro něj.

Tvým trenérem je hvězda našeho sportu Michal Sitter. Jak došlo k tomu, že sis vybrala právě jeho?

S Míšou jsem se seznámila, když jsem poprvé začala chodit do Eaglu. Poprosila jsem ho, aby mi pomohl se strojem, aniž bych věděla, že je to trenér, což bylo velice vtipné. Míšu jsem si vybrala při pozorování jeho tréninků a podle sympatií. Dala jsem na svoji intuici a musím říct, že jsem pro sebe (a teď už i pro svoji dceru) vybrala toho nejlepšího trenéra, a také člověka se srdcem na správném místě. Musím říci, že není trenér jako trenér, dělá pro své klienty nadstandard. Za sebe mu moc děkuji.

Lucie Šubrtová s trenérem Michalem Sitterem

Už jsem zmínil, že formu jsi měla fantastickou. Podle mě se ti ji podařilo udržet i po sezóně, protože jsi měla v off-season víc detailů na zádech než já v dietě. S jakou formou jste tedy vstupovali do přípravy?

Jo, kéž by, bohužel nepodařilo, ale snažím se. Dá se říci, že jsem začínala úplně od nuly, a díky Míšovi jsem vypadala, že jsem mohla vystoupit.

Jak se daří dieta?

Stíhám jen tak tak. Mám co dělat, ale musím podotknout, že díky mému skvělému trenérovi, který mě každý den motivuje a nechci ho zklamat, se snažím.

Co na tvůj koníček říká rodina? Manžela znám a to je super týpek, který byl na závodech a často na tebe čekal v posilovně po tréninku. Tam je asi podpora velká.

Mojí skvělé rodině strašně moc děkuji. Přesně jak říkáš, mám od nich velikánskou podporu. Vydrží se mnou toho dost.

Lucie Šubrtová s manželem a dcerou Viktorií

Dcera s tebou byla v Liberci přímo v backstagi. Jak závody zapůsobily na ni?

Moji dceru Viki závody natolik motivovaly, že se aktuálně připravuje na své první závody. Já jí velice fandím a budu ji moc podporovat.

Jak v současnosti trénuješ?

Na tréninky chodím v režimu 3+1. Většinou něco přes hodinu plus 30 minut kardio.

Jak jde aktuální příprava v porovnáním s tou minulou?

Jo, zase to pózování. (smích) Na pózování jsem poprosila Olinku, která má se mnou velkou trpělivost a je skvělá trenérka, a já se snažím. (smích) Takže doufám, že pózing dopadne co nejlépe.

Jak je vlastně tvá práce náročná fyzicky? Celý den jsi na nohou, obskakuješ klientky… To po celém dni v práci a posilovně dojdeš domů, lehneš a spíš, viď?

Ano, má práce je fyzicky náročná a někdy psychicky. Jak píšeš. Přijdu domů, sotva si uvařím na druhý den a padnu. Chudák můj manžel. (smích)

Je na závěr někdo, komu bys chtěla poděkovat?

Na závěr bych chtěla moc poděkovat mé celé rodině za velkou podporu. Olince Usové za to, co pro mě vše udělala a dělá, a největší poděkování patří mému skvělému trenérovi Michalovi Sitterovi za perfektní tréninky, trpělivost se mnou a za to, že ve mě věřil, a doufám, že stále věří. (smích) Musím podotknout, že s Míšou spolupracovat je radost.Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie