Reklama:
FANTAZIE: Gold Whey protein jen za 249 Kč!
Vyzkoušejte nový lahodný protein za zaváděcí cenu! Více zde.

Rozhodčí Ladislav Slezák slaví 70 let. Za 35 let nevynechal jedinou sezónu!

3.381 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Ačkoliv je na našich stránkách největší pozornost věnována závodníkům, není pochyb o tom, že závodní kulturistika by nemohla existovat ani bez těch, kterým tolik času pod reflektory na pódiích nepatří. Jsou to organizátoři soutěží, svazoví funkcionáři a pochopitelně také rozhodčí, kteří jsou často pro kulturistiku stejně zapálení jako sami závodníci. Své by Vám o tom mohl vyprávět pan Ladislav Slezák, kterému bychom dnes spolu s jeho rodinou, přáteli a dobrými známými chtěli popřát vše nejlepší ke kulatým sedmdesátým narozeninám, které slaví právě dnes 15. června.

Ladislav Slezák (vlevo) na společném snímku s rozhodčími na mistrovství Moravy

Ladislav Slezák se začal o cvičení a kulturistiku zajímat podobně jako mnoho jeho vrstevníků poté, co se v našich kinech v 60. letech objevil historický snímek Romulus a Remus se Stevem Reevesem a Gordonem Scottem v hlavních rolích. Když se mu pak v roce 1966 dostala do rukou první Ročenka kulturistiky, která od tohoto roku začala pravidelně vycházet, začal spolu s kamarády podle časopisů cvičit.

Ladislav Slezák měl to štěstí, že vyrůstal v Přerově, kde v 70. letech nebyla nouze o špičkové kulturisty. Měl tak možnost seznámit se třeba s Josefem Veselým a Jiřím Mráčkem, ale také s trenérem Jindřichem Šejbou, který dokázal v oddíle AVE Přerov vychovat mnoho vynikajících fitnessek.

Ladislav Slezák s trenérem Jindřichem Šejbou a juniorskou mistryní světa Maškovou

Další kroky Ladislava Slezáka vedky do Mariánských Lázní, kde začal studovat na hotelové škole, a v letech 1970 až 1974 byl členem legendárního oddílu Sandow Mariánské Lázně. Zde měl to štěstí, že mohl čerpat ze znalostí pánů Jiřího Zajíčka a Luďka Noska, velkých osobností našeho sportu, a i když sám se na pódium jako závodník postavil pouze jedinkrát, kulturistika se pro něj stala celoživotním koníčkem a chtěl být její součástí. Proto se v roce 1984 stal rozhodčím.

Ladislav Slezák s Jiřím Zajíčkem a Zdeňkem Šamanem

Jako rozhodčí byl velmi aktivní. Posuďte sami, mezi lety 1984 až 2018 nevynechal ani jedinou z 35 sezón soutěží v kulturistice a fitness! Pravidelně rozhodoval nejvyšší domácí mistrovské soutěže, ale také velké mezinárodní pohárové závody, jako například Grand Prix PEPA Opava, Grand Prix Nutrend v Olomouci anebo Grand Prix Vyškov. Podílel se také na organizaci seminářů rozhodčích v Přerově anebo svazové valné hromady.

Ladislav Slezák s absolutním vítězem GP PEPA Opava Aykutlugem z Turecka

S panem Ladislavem Slezákem se můžete na českých soutěžích potkat i dnes. Rád se zde setkává se svými přáteli a vrstevníky, se kterými se vždy hezky vzpomíná na krásné doby začátků kulturistiky u nás a neopakovatelnou atmosféru tehdejších soutěží.

Zasloužené osvěžení s kolegy a přáteli po soutěži

Panu Ladislavu Slezákovi ještě jednou ze srdce přejeme všechno nejlepší. Děkujeme za Vaši mnohaletou práci pro náš sport, přejeme hodně zdraví a ať Vám kulturistika stále dělá radost!Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínInter Island Elite Pro Championship 2...
ja.va (18:31) • Přesně tak, klobouček za to, že Extrifit vrací peníze do kulturistiky tímto způsobem.
magazínInter Island Elite Pro Championship 2...
ja.va (18:27) • V tomto případě každopádně platí, že prize money odpovídá kvalitě soutěže, nehledal byc...
magazínInter Island Elite Pro Championship 2...
ja.va (18:24) • Taky jsem čuměl, že vyhrál kromě diplomu i protein, podle toho to asi pojmenovali tu di...
magazínInter Island Elite Pro Championship 2...
jari (17:20) • A kecy o tom, že má pořádat soutěž někdo z nás, mají stejnou úroveň jako když řekneš `n...
magazínInter Island Elite Pro Championship 2...
Arnold Strong (16:06) • Tak to je super že Pavla takhle podporujete,to opravdu málokterý sponsor v Česku tohle...Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2022 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2022 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie