Reklama:

Bestie Open Hradec Králové 2022 - reportáž a fotogalerie

5.797 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Bestie Open 2022. Bestie... Jak to ten Martin Štěpánek myslel, když tenkrát před osmi či snad více lety název pro závod určený začínajícím a hobby atletům vymýšlel? Myslel tou bestií sebe a svou bystrou hlavičku, která dokáže i zdánlivě nevinné cviky zkombinovat do ďábelských kombinací? Marťas tuto svou schopnost dokázal během let vypilovat k dokonalosti, což se ukázalo i v sobotu 4. června 2022, když svou tělocvičnu v Hradci Králové proměnil v sado maso salón.

Výhodou je, že fotky z této show si můžete dát bez pocitu studu na sociální sítě, a dokonce za ně sklidíte obdiv. Po právu. Respekt si zaslouží všichni, kteří se v sobotu s nachystanými úkoly srdnatě poprali. Obrovský respekt si zaslouží i hlavní pořadatel Martin Štěpánek, který neúnavně připravuje závody, potažmo nezapomenutelné zážitky, pro nově a nově přicházející crossfitové "zelenáče" snad už po celou dekádu a zanechává tak významnou stopu v historii českého CrossFitu.

O tom, co se tentokrát vaří v ďábelském kotli, vypouštěli pořadatelé zprávy v předstihu na svém Facebooku, takže závodníci zhruba věděli, co je čeká. Ovšem jedna věc je si workouty přečíst a druhá odjet je na vlastní kůži v soutěžním módu. A ještě navíc v dvojčlenném týmu, jelikož tentokrát šlo o soutěž dvojic. A kdo by to chtěl pokazit kámošovi, že? To radši vypustit duši.

Naštěstí to se tak doslovně tentokrát nestalo, všichni ve zdraví přežili. A jak si účastnící workouty i soutěž jako celek užili? O to se s námi podělili vítězové červnové Bestie.

Ženským vítězným týmem se stala dvojice Aneta Přibylová a Diana Mazániková, zástupkyně hradecké tělocvičny CrossFit INI, fungující pod vedením Honzy Kupečka. Obě atletky se CrossFitu věnují tři roky, a co se fyzické kondice týče, jsou na tom srovnatelně. Aneta je na tom ovšem lépe silově, Diana má zas lepší hrazdu, takže se obě v soutěžním týmu výborně doplňovaly.

Dámy dělaly po celou dobu soutěže čest jménu svého týmu "INI mašiny". Jako mašiny jely od začátku do konce, nezastavovaly, nezpomalovaly. Vyhrály první workout, druhý..."A to se rozumí, že celkové vítězství si už pak nechcete nechat ujít," komentuje se smíchem Aneta vítězství i ve třetím workoutu.

Ovšem ani pro namakané "INI mašiny" to nebylo bezbolestné vítězství, jak přiznávají. "Každý workout byl něčím náročný, první dejchačka s bolavýma nohama z thrusterů, druhý workout prověřil zdatnost na hrazdě a třetí workout - tam nebylo o čem přemýšlet, jen to napálit. Největší masakr pro nás obě byl ale myslím druhý workout - 150 wallballs, 150 TTB a každé dvě minuty 50 double unders. To jsme si říkaly, že to ani nejde stihnout," přiznávají. Ovšem povzbuzení závodem udělalo své a tým nejen, že zvládl vše v časovém limitu, ale také nejrychleji ze všech ženských dvojic. Vítězství ve třetím WODu už bylo jenom potvrzením jejich dominance.

WOD 1
EMOM 24 (minutový interval)

 • thruster (40/25 kg)
 • angličáky bokem přes veslo
 • veslo - kalorie
 • rest
o práci se dělí dle týmové taktiky

WOD 2
časový limit 20 min

 • 150 wall ballů (muži 9 kg na 305 cm / ženy 6 kg na 275 cm)
 • 150 špičky k hrazdě
 • každé 2:30 min "pracovní okno" je zahájeno ("buy in") 50 double unders
kdo nepracuje, drží slam ball (muži 30kg / ženy 15kg)
pracuje vždy jen jeden
úkol (150 + 150 opakování) si takticky rozdělují, jak chtějí

WOD 3
časový limit 5 min
první člen týmu:

 • 9 shybů
 • 12 devil pressů (muži 1x 22,5 kg / ženy 1x 15 kg)
 • 15 čelních dřepů (22,5 kg / 15 kg)
 • 21 přeskoků bedny (muži 60 cm / ženy 50 cm)
zde "předání štafety" v průběhu 21 opakování (dle taktiky týmu)
druhý člen týmu:
 • 15 čelních dřepů (22,5 kg / 15 kg)
 • 12 devil pressů (muži 1x 22,5 kg / ženy 1x 15 kg)
 • 9 shybů

V mužském vítězném týmu "Adelaijny bitches" dali síly dohromady Jakub Jelínek a Šimon Jonáš. Jakub, sportovní všuměl, který se CrossFitu věnuje rok, Šimon má za sebou první crossfitové krůčky s tím, že s CrossFitem sportem začal letos v únoru. Tým vytvořili spolu, protože jak Šimon říká, s kámošem se to lépe táhne. A pak, věděli, že se budou dobře doplňovat. Šimon odtahá silové věci, Jonáš zas zahrání hrazdu a gymnastiku vůbec. A jejich další slabiny? "Neprozradíme! Chystáme se na další závody a soupeři si to určitě přečtou!" směje se Šimon.

Týmovou soutěžní strategii ale kluci prozradili: "Před každým workoutem jsme měli jasný plán hry, který se pak pomalu, ale jistě měnil podle pocitu a síly. Důležité bylo pořád pracovat a to jsme dodrželi." Dvojka, která závodila na domácí půdě, to nakopla hned ze startu. "Byly to naše první závody, takže jsme hned na prvním WODu zavřeli oči a nechali tam všechno," popisuje Jonáš průběh prvního workoutu a pokračuje..."No ale jelikož máme samozřejmě natrénováno, dali jsme se hned dohromady a byli připraveni na druhý WOD. A to byl pro nás největší masakr. 50 double unders! Ještě 14 dní zpět jsme nebyli schopni naskákat víc než 30 doublů za sebou. Bylo to tedy potom znát i na výsledném čase a opravdu nás to dost zaseklo. V té atmosféře závodů a množství cviků nám švihadlo vůbec nevyšlo."

Do posledního WODu šli Jakub s Šimonem extra namotivovaní. Vzhledem k nepovedenému druhému workoutu věděli, že ve třetím musí být co nejlepší. A jak si řekli, tak udělali. "Z posledního WODu si toho moc nepamatujeme, protože jsme tam nechali úplně všechno," shodují se. Jejich maximální nasazení se vyplatilo. Odměněni za něj byli svou chvilkou slávy na stupních pro vítěze - na stupni nejvyšším.

A jelikož jsou kluci "chovanci" CF HK, dobré vychování jim velí pozdravit domů a vyjádřit vděk: "Chtěli bychom poděkovat celé naší druhé rodně CrossFit Hradec Králové, trenérům a kamarádům, kteří s námi mají trpělivost a zároveň nám dávají fakt hodně ze svých zkušeností, jmenovitě Martinovi Štěpánkovi, který za celou Bestií stojí. Bez těchto lidí, vlastně celého CF HK, bychom nestáli na bedně. Díky vám!"

Nejlepší týmy Bestie Open Hradec Králové 2022
p. ženy muži
1. "INI mašiny"
Aneta Přibylová, Diana Mazániková
"Adelaijny bitches"
Jakub Jelínek, Šimon Jonáš
2. "Evolution Gym"
Eliška Pfaurova, Kateřina Lapáčková
"Gladiators"
Petr Janoušek, Lukáš Hamza
3. "Děčínský šťávy"
Ema Bartůšková, Gabriela Mrhalová
"Jeden zvedá, druhej dejchá"
Tomáš Procházka, Jan Kudrna


Bestie Open Hradec Králové 2022 - fotogalerie
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 121 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínBen Weider Natural Pro Qualifier 2023...
KKarmasin (13:36) • Profesionální liga a dopingové kontroly, nějak mi to nejde dohromady.
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
LeToucan (12:44) • Nebude spíš hrát roli to, že ty závody jsou strašně pozdě? Většina lidí jde na Čelákovi...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Valasekjakub123 (12:20) • 13 elite pro karet. Ty nemají žádnou váhu jen další amatérská liga. Škoda bývalý to pěk...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Bažant (11:08) • Se leda přešaltovat k Maniona federaci.
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Ondra Hájek (10:26) • Jo ale díky Petrovi Březnovi, že tuhle soutěž dál pořádá. Ale je mi ho i ostatních pořa...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie