Od výrobce nejprodávanějších proteinů na světě. Více zde.

Spartan Race Sprint (Šamorín) - reportáž a fotografie

3.265 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Tak rychlý závod, jako byl ten v Šamoríně, tu dlouho nebyl. Každá drobná chyba na překážce byla hodně vidět na pořadí. Sobota 28. května - CEU Sprint, 6,4 km, 7 m převýšení, to vypovídá o všem. Jednotlivé vlny startovaly v hodně rychlém tempu a záleželo, kdo bude schopný tempo ustát. Trasa vedla po areálu Olympic Training Center x-bionic® sphere. Za mě se jednalo o jednu z nejhezčích tratí, kterou jsem si proběhla, celý areál byl nadupaný vším, co si sportovci mohou přát.

Nebudu tu dlouze opěvovat areál, pojďme se společně podívat, jak Sprint viděli jednotliví závodníci.

Kačka Krásná (Spartan Training Group Jablonec)
Závod byl naprosto úžasný, rychlý, na rovině, i když dva výstupy na pár kroků tam byly. Netradiční byl běh přes stáje i plavání v Dunaji. Kdo by si myslel, že se neušpiní, hodně se pletl. Ostnatý drát v hlubokém písku připomínal spíš pláž na Havaji a písek jsme vyplachovali ze všech dírek ještě večer. Spartan je neskutečná zábava, ale musíte mít kolem sebe ty správné lidi! Dělejte to, protože vás to baví, ne pro medaile a vítězství, ale hlavně pro radost!

Juraj Klamo
Spartan Sprint Šamorín. Z môjho pohľadu naozaj sprint. 6500metrova trať bola veľmi rýchla, od prvých metrov sa bežalo naplno, a keďže prevýšenie bolo nulové, bolo jasne, že sa bude rozhodovať hlavne na prekážkach. Prostredie olympijského centra x-bionix nám ponúklo rozmanité terény. Bežalo sa po pieskovej dostihovej drahe, plávalo vo vodnom diele Gabčíkovo, plazilo sa v piesku ako na púšti. Za mna pretek hodnotím za vydarený. Vysledok síce nebol úplne to, čo som chcel, ale v konkurencii bežcov, ktorý boli naozaj rýchli, som si vybojoval 15. miesto v age group, ku čomu napomohli čísto zdolane prekážky na trati aj povzbudzovanie divákov pri trati, ktorý konečne po covid 19 boli naozaj skvelí a dodali preteku atmosféru, ktorá už dlho chýbala. Za mna úžasný pretek a skvele strávený víkend s priatelí a sparťanskou rodinou.

Petr Nejezchleba
Uf, no, co říct, běžel jsem asi svůj nejlepší sprint, držel jsem se a porážel soupeře, kteří mi minulý rok pěkně dávali na prdel. Můžu říct, že pokrok velký. Jenže já nepatřím mezi chrty a má zranění mě trochu brzdí v super běhu. Mám rád kopce a seběh mně sedí, tam to pustím a dám plno soupeřů, jenže tady "rovinka" a to tempo, pane, vždyť se místy běželo 3,20 na km, to je děs!

Spartan Charity

Součástí závodního víkendu byl i benefiční závod Spartan Charity, kde si všichni mohli vyzkoušet trať Sprint bez nutnosti překonávání všech překážek a ani nemuseli dělat burpees. Cílem tohoto benefičního závodu bylo sportovat a společně s Nadáciou Markíza pomoci dobré věci. Podařilo se vysbírat neuvěřitelných 10.680 eur, tato suma bude použita pro děti, které jí momentálně potřebují nejvíce.

Pokud i Vy máte zájem o podporu kategorie Charity, přijeďte si s námi zazávodit na Litovel Spartan Race Weekend.