Reklama:
PROTEINOVÉ HODY - klikněte zde!
Akční slevy na proteinové suplementy a proteinové tyčinky! Více zde.

Champions Cup Pro Qualifier 2022: kdo uspěl v boji o profi kartu?

21.291 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Na varšavském předměstí Marki v neděli 29. května proběhla mezinárodní amatérská soutěž v kulturistice a fitness Champions Cup Pro Qualifier, na které si to závodníci z organizace NPC Worldwide rozdali v soubojích o profesionální karty. Šance zamířit do profesionální ligy IFBB Jima Maniona měla bezprostředně přímo na klání připadnout absolutním vítězům těch kategorií, v nichž se napříč jednotlivými výškovkami nebo váhovkami představilo alespoň pět sportovců. Závody se díky geografické blízkosti staly vítanou příležitostí i pro sportovce z České republiky, kterých jsme bez toho, abychom měli k dispozici startovní nebo výsledkovou listinu, v Polsku zaregistrovali pět.

Jako první z našich na pódium nastoupil kulturista Antonín Pavlíček, jenž v kategorii do 102 kg změřil síly s dvanácti soupeři. Do prvního šestičlenného vyvolávání jej rozhodčí během prejudgingu ovšem nevybrali, a tak bylo jasné, že z toho tentokrát žádný výraznější výsledek nebude. Mimochodem, když jsme u rozhodčích, v roli hlavního soutěž řídil Mazen Ali ze Spojených států, který má zkušenosti i s posuzováním profesionálních show. Jako hlavní rozhodčí zasedl za stolek například i na loňském Bigman Weekend Pro a Yamamoto Cup San Marino Pro. Po kulturistech na řadu přišli borci nastupující v classic physique a v kategorii do 178 cm mezi nimi nechyběl Aleš Lamka, který si Champions Cup Pro Qualifier vybral pro začátek nové etapy své kariéry. Závodník, jenž se v konkurenční mezinárodní federaci IFBB probojoval k titulu mistra republiky v classic physique i klasické kulturistice a bral také titul absolutního mistra Evropy v games klasické kulturistice, do soutěže v Polsku vstoupil velmi dobře.

Antonín Pavlíček na Champions Cup Pro Qualifier 2022

V desetičlenném startovním poli se probojoval do prvního semifinálového vyvolávání, a ačkoliv nepůsobil jako ten nejmohutnější borec v kategorii, rozhodčí jej díky pěknému hrudníku z boku, vakuu a dobré formě rychle zařadili na jedno ze dvou míst uprostřed šestičlenné řady! V Alešově kategorii to bylo pořádně vyrovnané, což ostatně poznamenal i Mazen Ali, když zároveň chválil úroveň závodníků na pódiu. Díky tomu první callout trval také pořádně dlouho. Když bylo v classic physique do 178 cm na závodech v Polsku vyhlášeno třetí místo, mimo řadu už dekorovaných závodníků zůstávali stát již jenom Aleš Lamka s domácím Karolem Rogaczewským. Znamenalo to, že právě mezi nimi se tedy v předchozím průběhu soutěže rozhodovalo o vítězi! Nakonec byl šťastnější Rogaczewski a na Aleše tak zbylo druhé místo. I to pro něj ale samozřejmě představuje vynikající výsledek, když naznačil, že jeho "cesta na Olympii", jak svou novou misi nazval, není něco zcela nereálného. Minimálně prvnímu kroku, kterým je zisk profi karty, byl dnes v Polsku totiž celkem blízko, a to tím spíše, že to byl právě Rogaczewski, který později dosáhl na titul absolutního šampióna a otevřel si tak bránu do Manionovy profesionální ligy.

Aleš Lamka na Champions Cup Pro Qualifier 2022

V classic physique z našich dále nastoupil také Roman Hýbl a i jemu se dařilo. V kategorii nejvyšších závodníků netypicky v prvním vyvolávání dostalo prostor sedm borců z deseti a náš závodník se v této početné skupince dokázal postupně propracovat na pozici čtyři až pět. Poté byli příští medailisté odesláni z pódia a Roman tak musel na stagi zůstat i pro druhý callout, kde měřil síly se zbytkem startovního pole. Vyhlašovací ceremoniál ukázal, že ani to, že si musel odbýt ještě druhé vyvolávání, neznamenalo, že by se snad měl začít rodící se výsledkovou listinou propadat, a slušně rozjeté závody pro něj dopadly pátým místem! Vítězem byl v jeho kategorii vyhlášen domácí Damian Narecki.

Roman Hýbl na Champions Cup Pro Qualifier 2022

Podobně jako o kousek výše v článku zmíněný Aleš Lamka novou část sportovní kariéry v Polsku začínala také wellnesska Kristýna Seidlová. Nejvýraznější osobnost kategorie wellness u nás, která v minulosti v konkurenční mezinárodní federaci IFBB díky vítězstvím z IFBB Diamond Cup Prague 2019 a 2020 dvakrát získala IFBB Elite profesionální kartu, se rozhodla, že je pro ni načase o vstupenku mezi profesionálky zabojovat i v organizaci NPC Worldwide. Po sobotním zkušebním startu na připojené soutěži regionální úrovně Cup of Poland, na které zvítězila, zde pro ni bitva o profi kartu byla naostro! Kristýna do ní nastoupila ve wellness žen do 163 cm, kde měla pět soupeřek. S ohledem na to všechny členky startovního pole při prejudgingu pózovaly v jediném vyvolávání, ve kterém naše závodnice stála na pozici tři až čtyři. Vyhlášení výsledků ukázalo, že při svém prvním boji o profi kartu v pro ni nové sportovní federaci vybojovala třetí místo, což je slibný začátek. V kategorii Kristýna měla i soupeřku z Brazílie, kde se wellness zrodilo, a byla to právě Simara Walter z této jihoamerické země, která v Polsku zvítězila jak v nižší výškové kategorii, tak celkově.

Kristýna Seidlová na Champions Cup Pro Qualifier 2022

I na samotném Champions Cup Pro Qualifier se závodilo v různých věkových a výkonnostních kategoriích a Kristýna toho využila, když se probojovala k vítězství ve wellness novice. Celkem si tak z Marki bude odvážet dvě zlata a jeden bronz. Až v závěru večera se závodilo ve physique mužů, kde v nejvyšší kategorii za Českou republiku nastoupil Jan Skala. Pózoval ale až ve druhém vyvolávání, což bylo jasnou indicií, že o přední příčky budou bojovat jiní. Během pondělka jsme se dověděli, že v Janově kategorii nastoupil také Jiří Rozprým. Jeho účasti na závodech se věnujeme samostatně v tomto článku.

Na okamžik se ještě vrátíme ke kulturistice mužů. V té se k absolutnímu vítězství a profi kartě probojoval mistr světa IFBB v kulturistice juniorů do 75 kg z roku 2017 Vilius Sosnovskis, jenž na pódium ve své kategorii do 102 kg přinesl výborná stehna, pěkné vakuum, eleganci a jako závodník narozený 14. ledna 1995 také pořádný potenciál se dále zlepšovat! S ohledem na to, že mladý Litevec při výšce 173,5 cm závodil s hmotností 98 kg, bylo by pro něj účinkování mezi profíky v classic physique nebo dvěstědvanáctce asi krokem zpět, a tak se v tuto chvíli zdá pravděpodobné, že jej v budoucnu v profesionální lize IFBB Jima Maniona uvidíme mezi těžkotonážníky. Ale nechme se překvapit. Na Champions Cup Pro Qualifier se našla také horká adeptka na to, aby si o profi kartu zažádala podle nové úpravy pravidel u vedení Manionovy profesionální ligy přesto, že se v její kategorii nesešlo více než obvykle požadovaných pět závodnic. Osmadvacetiletá Anna Prinz z Německa totiž na klání zvítězila jak ve physique tak v kulturistice žen, přičemž v první kategorii měla dvě soupeřky a ve druhé jednu. Zda profi kartu získá dodatečně, se pro Vás pokusíme v nadcházejících dnech sledovat.

Champions Cup Pro Qualifier 2022 - noví profesionálové
jméno stát kategorie
Vilius Sosnovskis Litva kulturistika mužů
Karol Rogaczewski Polsko classic physique
Simara Walter Brazílie wellness žen
Nadine Huber Německo figure žen
Anastazja Biedka Polsko bikiny fitness žen
Simonpietro Arena Itálie physique mužů
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

30.05.20:33dzordn2 - Před několika málo minutami byly zveřejněny zde: https:..
30.05.20:22KKarmasin - Prosím jsou někde kompletní výsledky s body?
29.05.21:07dzordn2 - Díky za zprávu, snažil jsem se poslouchat moderátorku, jes..
29.05.20:32sz0ty - Ještě bych zmínil 5. místo v classic physique nad 180cm - ..
29.05.20:28dzordn2 - Díky, jsem rád, že je vidět, že jsem si dal záležet. :-)
29.05.19:54petrpolak - Míro, jak dokážeš takhle detailně popsat závody, to nepobí..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie