Reklama:
Jen na pár dní: Agrezz 1+1!
Stimulace, napumpování, maximální výkony. Nejprodávanější anabolizér v extrémní akci! Více zde.

James "Flex" Lewis končí!

13.647 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Britský profesionální kulturista James "Flex" Lewis se v osmatřiceti letech rozhodl ukončit soutěžní kariéru. Závodník, který se do historie svého sportu nesmazatelně zapsal jako sedminásobný šampión 212 Olympia, ale také jako vynikající ambasador bodybuildingu, o tom, že pověsil soutěžní plavky na hřebík, informoval fanoušky v prvním díle podcastu "Straight Outta The Lair", který byl několik dnů předtočený a na YouTube byl zveřejněn dnes.

James "Flex" Lewis a Dan Solomon v zákulisí Olympia Weekendu (foto: Instagram.com/dansolomon_official)

Flex k tomuto rozhodnutí směřoval posledních několik měsíců, kdy v něm postupně zrálo, a stojí za ním řada faktorů. Ve stručnosti by se daly ale shrnout tak, že před závoděním chce upřednostnit rozrůstající se rodinu a vlastní zdraví. Velmi dobře podaný náhled do Flexovy mysli podal prezident Olympia Weekendu a Chief Olympia Officer Dan Solomon, kterého Lewis o svém rozhodnutí informoval s předstihem: "Včera večer mi volal Flex Lewis. Byl to emotivní rozhovor. Když začal mluvit, bylo snadné si uvědomit, že hodně přemýšlel o tom, co se mi chystal říct. 'Pověsil jsem soutěžní plavky na hřebík, odcházím se soutěžní scény.' Cítil jsem, že se mu tímto jeho rozhodnutím ulevilo. Několik měsíců ho to tížilo, když se probíral všemi aspekty života a zároveň oslavoval nedávné narození svého syna. Řekl jsem Flexovi, jak jsem na jeho rozhodnutí hrdý. V průběhu let jsem bedlivě sledoval, jak ve svém sportu dosáhl na vrchol, vždy byl favoritem fanoušků. Flex se rozhodl dát svou rodinu na první místo a upřednostnit věci, které znamenají mnohem víc než tituly nebo trofeje. Svou pozornost zaměřil na budoucnost, ve které tančí na svatbě své dcery, buduje byznys a užívá si život se svou ženou Ali. Jednou z nejtěžších věcí v životě je vědět, kdy je čas odejít. Tak se ke mně, prosím, připojte a poblahopřejte Flexovi k jeho rozhodnutí ukončit jednu kapitolu a začít další."

James "Flex" Lewis a Jose Raymond na EVLS Prague Pro 2014 (foto: Ronnie.cz, Tomáš Mach)

James "Flex" Lewis se závoděním začal v devatenácti a hned na své první soutěži se setkal s trenérem Neilem Hillem, který jej posléze provázel celou jeho kariérou. V sezónách 2003 a 2004 v juniorských kategoriích sbíral díky Neilově přispění a díky svému talentu jedno vítězství za druhým, když se stal dvakrát mistrem Velké Británie ve federaci IFBB a přemožitele nenašel ani na NABBA Mr. Universe. V roce 2006 na britském národním šampionátu už nastoupil mezi muži a bylo z toho pro něj vítězství v devadesátce. V souboji o celkový triumf, ke kterému se pojil i zisk profesionální karty, jej ovšem překonal Troy Brown. Rozdělanou práci na tomto klání Lewis dotáhl do konce o rok později, kdy zde porazil Jamese Llewellina i Darrena Balla, a jeho přestupu do profesionální ligy IFBB Jima Maniona už nic nebránilo. Profi karta pro Flexe přišla v ten pravý čas. Akorát se totiž rozjížděla lehčí hmotnostní kategorie, kde měl se svými 165 cm přeci jenom větší šanci opravdu prorazit.

James "Flex" Lewis a Jose Raymond na EVLS Prague Pro 2014 (foto: Ronnie.cz, Tomáš Mach)

Profesionální debut si Lewis připsal 9. srpna 2008 na Pro Bodybuilding Weekly Championships v Tampě a nevedl si při něm vůbec špatně. V kulturistice mužů open dosáhl na sedmé místo za Toneym Freemanem, Dennisem Jamesem, Davidem Henrym, Darremem Charlesem, Fouadem Abiadem a Tarekem Elsetouhim. V nově zavedené kategorii do 202 liber (91,6 kg) pak vybojoval druhé místo, když nestačil pouze na již zmíněného Henryho a těsně překonal Jaroslava Horvátha. Prvního vítězství mezi profíky se Flex v lehčí váze dočkal pouhý týden nato, když uspěl na Europa Super Show. Na absolutní vrchol borců z lehčí váhy v podobě vítězství z Olympia Weekendu Lewis dokráčel až ve chvíli, kdy byl hmotnostní limit kategorie navýšen na dodnes stále platných 212 liber (96,2 kg). Poprvé zde všechny soupeře překonal v roce 2012, a poté se mu to podařilo ještě šestkrát.

James "Flex" Lewis při vítězství na EVLS Prague Pro 2014 (foto: Ronnie.cz, Jaroslav Trnka)

Po vítězství z 212 Olympia 2018 se Lewis rozhodl, že je načase dát dvěstědvanáctce vale, a nadešla chvíle pokusit se zabojovat i o titul na Mr. Olympia mezi těžkotonážníky. Sezónu 2019 proto s cílem zapracovat na objemech pro souboje s pro něj novými soupeři vynechal a posléze získal od pořadatelů speciální pozvání k účasti na Mr. Olympia 2020. Nakonec jej ale nevyužil, když mu stopku v přípravě vystavily bolavé klouby. V době, kdy ostatní závodníci ladili formu na Olympia Weekend, Flex podstupoval nejrůznější terapie a léčebné procedury, které mu měly pomoci dát pohybový aparát zase dohromady. To se celkem povedlo, ale nakonec jsme jej neviděli ani na stagi Olympia Weekendu 2021. Příprava na závody se mu totiž tehdy vůbec nehodila do plánů. Jednak se v té době se ženou pokoušeli o dalšího potomka, a pak taky stěhoval svou úspěšnou posilovnu The Dragons Lair z floridského Boca Raton do Las Vegas. Začátkem letošního roku to v jednu chvíli vypadalo, že by se Flex do bojů na pódiu Mr. Olympia snad konečně zapojit mohl, ale nakonec se rozhodl jinak. Se dvěma dětmi, šestiletou dcerou Adienou a 6. května 2022 narozeným synem Macsenem Jamesem bude mít v kombinaci s tím, že se stará o svou posilovnu i další podnikatelské aktivity, o zábavu postaráno a jeho volbě se dá jistě rozumět. Zároveň platí, že s kulturistikou bude v mnoha směrech úzce spjat i nadále, a tak o Flexovi jistě budeme slýchat i do budoucna. Jen to už nebude v souvislosti s tím, jak na soutěžních pódiích válcuje své soupeře.

James "Flex" Lewis s rodinou (foto: Instagram.com/flex_lewis)


James "Flex" Lewis na EVLS Prague Pro 2014Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

13.05.23:16torturer - Taky recht. Čím je člověk starší, tím víc si uvědomuje jak..
13.05.22:06torturer - Okej 😂😂😂
13.05.21:54Mikuc - Máš pravdu, když někdo začne v 8 letech používat přesýpací..
13.05.20:45LOPO - Bolo to najlepšie rozhodnutie aké mohol spravit. Odišiel a..
13.05.19:25torturer - No jo no, ne každej má genetiku jako Dexter, aby jeho tělo..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2022 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2022 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie