Reklama:
Jen na pár dní: Agrezz 1+1!
Stimulace, napumpování, maximální výkony. Nejprodávanější anabolizér v extrémní akci! Více zde.

Sedm profesionálů
před Indy Pro 2022

5.574 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Sobota 14. května bude v prostorách Indianapolis Convention Center patřit letošnímu ročníku profesionální soutěže v kulturistice Indy Pro 2022. Pořadatel tohoto klání Dave Bowers letos poprvé vypsal hned tři kategorie, když na pódiu o kvalifikaci na prosincový Olympia Weekend budou bojovat jak borci nastupující v kulturistice mužů open a kulturistice mužů do 212 liber, tak i profesionální kulturistky. Do závodů, kterých se mezi těžkotonážníky zúčastní také český profík Slavoj Bednář, aktuálně zbývá už jenom několik málo desítek hodin, a tak je načase, abychom Vám nabídli pořádnou porci snímků, které účastníky události zachycují v samotném závěru přípravy!

Charles Griffen

Začneme rovnou u jednoho z favoritů kategorie open, Američana Charlese Griffena. Zmíněný svěřenec trenéra Matta Jansena se na pódiu Mr. Olympia poprvé a prozatím také naposledy objevil v roce 2018 a letos by se na tento vrchol sezóny konečně rád kvalifikoval znovu. Pomoci mu k tomu má vylepšený střed těla, když Charles dovede aktuálně předvést i poměrně vydařené vakuum, což podle jeho mínění výrazným způsobem mění dojem z celé postavy. Stejně jako na všech letošních profesionálních show k přímému postupu na Olympii ovšem i tuto sobotu povede jenom vítězství, a jakkoliv Griffen zřejmě má šanci na něj v Indianapolis dosáhnout, snadné to mít nebude. Mezi jeho nejvýraznější soupeře v boji o ty nejvyšší příčky by měli patřit Luis Rodriguez, Blessing Awodibu či Max Charles a to jsou už nositelé poměrně zvučných jmen!

Forma Charlese Griffena v týdnu před Indy Pro 2022 (foto: Instagram.com/charlesgriffen_ifbbpro)

Dorian Haywood

Fotografie věnované Luisovi, Blessingovi nebo Maxovi pro Vás sice dneska nemáme, ale u těžkotonážníků ještě nějakou dobu zůstaneme. Teď konkrétně na řadu přichází Dorian Haywood, který loňskou sezónu, ve které se probojoval ke čtvrtým místům z Indy Pro a New York Pro, považuje za zlomovou. Letos by na tyto výsledky rád navázal a ideálně je ještě vylepšil, k čemuž mu má pomoci to, že se chystá na pódium přinést svou dosud nejlepší formu. Jistě, můžete namítnout, že to před závody říká skoro každý kulturista, ale devětatřicetiletý Dorian se prozatím s každou svou sezónou v profesionální lize IFBB Jima Maniona dokázal alespoň o maličký kousek posunout směrem vpřed, a tak není důvod nevěřit, že se mu to povede i tentokrát. Připojené snímky jej zachycují při pózování v denverském Armbrust Pro Gymu den před odletem do Indiany.

Dorian Haywood 3 dny před Indy Pro 2022 (foto: Instagram.com/drfit.dorianhaywood)

Ross Flanigan

Dorian platí už za poměrně zkušeného profíka, když mezi elitou nastupuje již od roku 2017. Na stagi v Indianapolis se ale objeví i úplní profesionální nováčci, včetně stříbrného medailisty NPC Nationals 2020 v kulturistice mužů do 102 kg Rosse Flanigana, který na snímcích z aktuální přípravy vypadá slibně a naznačuje na nich slušný potenciál. Ross se rozhodl několik posledních dnů před závody strávit v lasvegaské posilovně Jamese "Flexe" Lewise The Dragons Lair, kde mohl formu ladit pod přímým vedením svého trenéra Dominicka Cardoneho. Ačkoliv se jeho cesta z Texasu, kde žije a podniká, neobešla úplně bez potíží, když let nabral zpoždění kvůli písečné bouři, nakonec do proslulého města kasin v pořádku dorazil. Už zde potom vznikly přiložené fotografie.

Ross Flanigan 4 dny před Indy Pro 2022 (foto: Instagram.com/rossflanigan_gainz)

Brent Swansen

Ross se může chlubit poměrně líbivou postavou s hezkými tvary, rezervy ale s ohledem na to, že se kulturistice naplno věnuje jenom několik málo let, může mít po stránce svalové vyzrálosti. Ta je naopak spolu se schopností udělat opravdu perfektní formu nejsilnější zbraní dalšího profesionálního nováčka ve startovním poli Indy Pro Brenta Swansena. Tento svěřenec úspěšného kulturistického guru Chada Nichollse přitom ke svým soutěžím nastupuje stoprocentně připravený nejenom z toho důvodu, že to zkrátka dovede, ale i proto, že na rozdíl od některých dalších závodníků příliš elegance nepobral, a tak to holt musí dohánět jinými zbraněmi. Že je jimi vyzbrojen i tentokrát, můžete posoudit níže.

Forma Brenta Swansena v týdnu před Indy Pro 2022 (foto: Instagram.com/brentswansen/)

Walter Martin

Posledním těkotonážníkem, na kterého se v tomto článku zaměříme, je Walter Martin. Americký čtyřicátník se na Indy Pro vrátí k závodění po čtyřleté odmlce, kterou si vybral poté, kdy kvůli melanomu přišel o oko. Walter si dobře uvědomuje, že po tak dlouhé pauze má stále ještě co zlepšovat, aby byl pořádně konkurenceschopný, ale na druhou stranu je s tím, k jaké formě se mu podařilo propracovat, spokojený. Těší ho hlavně, kolik svalů si v předsoutěžní fázi přípravy dokázal udržet. Připojené fotografie vznikly minulý víkend v Pittsburghu, kam se z Ohia, kde je doma, vydal pouze proto, aby zde absolvoval kontrolu formy u svého trenéra Dennise Jamese.

Walter Martin týden před Indy Pro 2022 (foto: Instagram.com/walter_ifbbpro)

Yumon Eaton

Dostali jsme se k borcům, kteří se k letošnímu Indy Pro chystají nastoupit v kulturistice mužů do 212 liber (96,2 kg). Závodníků by se v lehčí váze na soutěži Dava Bowerse mělo představit celkem dost, ale s kvalitou startovního pole to v ní bude asi už slabší. Nejvýraznější hvězdou by měl být účastník 212 Olympia z let 2019 a 2021 Noel Adame, ale samozřejmě, že jej klidně může překonat některý z dosud méně známých profíků. Zapomínat v tomto ohledu nejde asi zejména na Bryana Balzana, ale ani na profesionálního nováčka Yumona Eatona, jehož jsme Vám podrobněji představili už v tomto článku.

Yumon Eaton týden před Indy Pro 2022 (foto: Instagram.com/yumon_eaton)

Boás Henrique

Že by Yumonovou hlavní předností měly být jeho objemy, jste už podle přiložených fotografií určitě zjistili. To takový Brazilec Boás Henrique, který na Indy Pro bude patřit k jeho soupeřům, proti tomu bude sázet na svůj úzký pas a pěkné tvary. Zkrátka na to, že se řadí mezi estéty. Ze své elegance neztratil nic ani přesto, že je proti loňsku o něco mohutnější. Naopak, díky vylepšenému svalovému rozvoji vypadá ještě o něco kompletněji a jeho postava, jako by získala o trochu více na působivosti. Stále se dá ale říci, že Boás určitě v Indianapolis narazí na masivnější konkurenty, a jak si vedle nich povede, se teprve ukáže!

Forma Boáse Henriqua v týdnu před Indy Pro 2022 (foto: Instagram.com/bohenrique.nutri)Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2022 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2022 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie