Reklama:
Jen na pár dní: Agrezz 1+1!
Stimulace, napumpování, maximální výkony. Nejprodávanější anabolizér v extrémní akci! Více zde.

Zdrogovaný Calum von Moger vyskočil z okna a je v umělém spánku

18.305 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Řada nešťastných událostí a rozhodnutí, která poslední roky provází život populárního australského kulturisty Caluma von Mogera, má bohužel zase o něco černější a smutnější pokračování. V pátek 6. května se objevily zprávy o tom, že Calum pod vlivem drog proskočil zavřeným oknem v prvním patře a po pádu utrpěl vážná zranění páteře, se kterými byl převezen na jednotku intenzivní péče, a zůstává v umělém spánku. Přesná povaha jeho zranění ani další prognóza nejsou známé, spekuluje se bohužel i o možnosti trvalé ztráty pohyblivosti.

Calum von Moger na fotce z konce dubna a místo nešťastné události

O události informovala některá zahraniční média, a také bývalý profesionální kulturista Nick Trigili, který se poslední dobou věnuje na svém YouTube kanále bulvárním tématům ze světa fitness a už několikrát přinesl různé zákulisní informace, které se jinde neobjevily. Nick o Calumovi přinesl v posledních dnech tři videa, která přikládáme níže, z nichž poslední obsahuje znepokojující a zdůrazňujeme, že neověřené detaily o tom, jak se věci měly seběhnout.

Podle Nicka za Calumem do jeho australského domova přijeli jeho přátelé s tím, že měli důvod dělat si starosti, jestli je v pořádku. Jejich obavy se bohužel naplnily a Caluma našli s řeznými ránami na pažích i hrudníku. V domě mělo být tolik krve, že jim úklid zabral tři dny, a když se pak Calum ocitl na čas sám v pokoji, proskočil oknem a došlo ke zmiňovanému pádu. To všechno pod vlivem drog. Calum prý nepřestal vyvádět ani po příjezdu záchranky a musela mu být podána sedativa. Následoval převoz na jednotku intenzivní péče a s ohledem na jeho zranění, psychický stav, substance v jeho těle a následné potenciální abstinenční příznaky umělý spánek, ve kterém Calum zůstává do této chvíle. Nick Trigili tyto události (pokud se takto opravdu seběhly) asi vcelku pochopitelně čte jako pokus o sebevraždu.

Calum von Moger se výsledkově neřadí mezi ty nejlepší kulturisty, ale ve světě fitness přesto platí za hvězdu první velikosti, která svou popularitou v minulosti často strčila do kapsy i ty nejlepší závodníky. Se soutěžením začínal ve federacích WFF a NABBA a v roce 2013 se o něm mluvilo jako o "druhém Arnoldovi". Jeho kroky poté vedly do NPC. Při své premiéře v této organizaci dokázal na NPC Iron Games 2016 hned vybojovat absolutní vítězství v tehdy nové kategorii classic physique, jako Australan zde ale za tento výsledek profi kartu získat nemohl, i když by na ni jinak měl nárok. Poté to s jeho soutěžní kariérou začalo jít kvůli několika zbytečným zraněním z kopce. Nejprve si v roce 2017 natrhl biceps při těžkém bicepsovém zdvihu ve dvojici s Chrisem Bumsteadem, následně si ještě během rekonvalescence vykloubil koleno a utrhl patelární šlachu při slaňování útesu a nedlouho poté si znovu obnovil zranění bicepsu. K soutěžení se dokázal i přesto vrátit natolik úspěšně, že v roce 2020 získal vítězstvím v classic physique mužů nad 183 cm na NPC Team Universe profi kartu. Tehdy se však představil na pódiu naposledy.

V posledních letech se mluvilo o tom, že Calum bojuje s mnoha démony. Svou roli mohly sehrát promarněné roky, fyzicky i esteticky limitující zranění i navazující změna postavy, kdy na dlouho přišel o spoustu svalové hmoty. Calum si prošel několika neúspěšnými vztahy a z jednoho z nich má i syna, jehož matka ho měla později dát k soudu kvůli výživnému. Do jeho života přišly drogy i alkohol a vše začalo jít ještě více z kopce. V roce 2021 se vrátil z USA zpět ke své rodině do Austrálie, kde si otevřel posilovnu, jeho excesy spojené s vratkou psychikou a užíváním drog měly ovšem pokračovat i zde. V březnu letošního roku se například objevila zpráva, že byl zatčen poté, co svým autem najel do auta jiného muže, a to poté zdevastoval mačetou. V Austrálii žil v domě svých rodičů, ti ho ale nakonec po řadě incidentů, kdy měl být jejich dům poničen, vykraden a musely zasahovat policejní i záchranářské složky, "vykopli" a Calum se přesunul do domu v jiné části Austrálie, který měl jeho rodině také patřit. Calum to všechno nesl velmi těžce a právě v tomto domě se nakonec odehrály události, které ho dostaly až na jednotku intenzivní péče.

Calumův osud se bohužel jeví jako klasický příběh člověka, který se ocitl na vrcholu a který poté spadl až na samotné dno. Doufejme, že se černé scénáře nenaplní a ze svého pádu, doslovného i metaforického, se dokáže plně psychicky i fyzicky zotavit.


Nick Trigili: "Calum von Moger skočil z okna a je na jednotce intenzivní péče"

Nick Trigili: "Calum von Moger zůstává v kómatu"

Nick Trigili: "Calum von Moger se pokusil o sebevraždu"


Foto:
Instagram.com/calumvonmoger


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

10.05.20:47Arnold Strong - Pise se o alkoholu a pervitinu a toxické psychoze
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 2 sekundami?Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2022 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2022 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie