Reklama:
FANTAZIE: Gold Whey protein jen za 249 Kč!
Vyzkoušejte nový lahodný protein za zaváděcí cenu! Více zde.

Arnold Classic Brazil 2022
- výsledky a fotografie

7.221 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Veletržní centrum Expo Center Norte v brazilském největším městě Sao Paulu v sobotu 30. dubna hostilo letošní ročník profesionální soutěže v kulturistice mužů open Arnold Classic Brazil. Borci z profesionální ligy IFBB Jima Maniona na tomto klání dostali příležitost poprvé od sezóny 2019, když vloni i předloni plány pořadatelů zhatila pandemie COVID-19. Do boje o jedno přímé postupové místo na Mr. Olympia 2022 určené vítězi a pořádnou porci bodů do kvalifikačního žebříčku, které si měli rozdělit kulturisté na druhé až páté příčce, se zde tentokrát chystalo zapojit třináct borců. Semifinále, které v Sao Paulu začalo v pravé poledne, přitom mělo poněkud divoký průběh. Zatímco po individuální prezentaci závodníků a po jejich porovnávání podle startovních čísel jste se na pódiu mohli dopočítat jedenácti profíků, v závěru prejudgingu jich před rozhodčími stálo o dva více.

Sestřih semifinálových bojů na Arnold Classic Brazil 2022


Semifinálová vyvolávání:
1.Lins, Boff, Brandao, Martins, Omeragic
2.Bonadiman, Cruz, Rodriguez, Santos, Javorski, Rezaei, Eskandari
3.Bonadiman, Martins, Omeragic
4.Lins, Boff, Brandao

Ptáte-li se, jak něco takového možné, pak se Vám pokusíme nabídnout odpověď. Sibusiso Kotelo, který na brazilskou profesionální show v doprovodu svého trenéra Jacka Lottera přicestoval až z Jihoafrické republiky, zmeškal naprostou většinu semifinále. Roli v tom sehrála špatná komunikace s promotérem a jazyková bariéra. Ne, že by snad Kotelo nebo jeho trenér nemluvili anglicky, ale jak na závody do Brazílie přijedete nevybaveni portugalštinou, musíte zjevně s nějakými těmi nástrahami alespoň trochu počítat. Sibusiso měl zato, že se celá soutěž odehraje až večer, a poté, kdy v hale dopoledne absolvoval nástřik soutěžní barvou, se vydal zpět na hotel, aby zde po zbytek dne plnil svaly. Když do pětačtyřicet minut cesty vzdáleného ubytovacího zařízení dorazil, zjistil, že jeho soupeři v hale, ze které se právě vrátil, nastupují na stage. S trenérem spěchali zpět, ale když se přiřítili do zákulisí, bylo už po posledním semifinálovém vyvolávání. Vše, co Sibusiso stihl, bylo stoupnout si na pódiu ke svým soupeřům do jedné dlouhé řady a po několika desítkách vteřin, které strávil v čelním základním postoji, byl první polovině soutěže konec. Kotelo přitom před rozhodčími stál bez oleje, bez rozcvičení a bez pořádného nacukrování.

Sestřih finálových bojů na Arnold Classic Brazil 2022

Ačkoliv Jack Lotter posléze uváděl, že se jim podařilo u rozhodčích vyprosit, že Sibusiso bude moci závodit ve finále, nakonec tomu tak nebylo a Afričan v něm vystoupil pouze exhibičně, byť si k tomu připnul na plavky soutěžní číslo. Ve vlastních finálových vyvoláváních se ale neobjevil. Obvykle jednoznačně platí, že si za zmeškanou soutěž kulturista může sám, a to tím spíše, když se jedná o profesionála, který by měl mít už něco odzávoděno. Jenomže tentokrát šli pořadatelé zmatkům poněkud naproti. Na oficiálních webových stránkách soutěže najdete tři odlišné časové harmonogramy. Vybrat si v tom správnou možnost v zemi, kde se pořádně nedomluvíte, pak může být složitější než čtvrtletka z matematiky. Že Kotelo nebyl sám, kdo ji správně nespočítal, pak dokládá skutečnost, že se Arash Eskandari, jemuž se podařilo dostat do Brazílie z Íránu, poprvé na pódiu objevil až po prvním semifinálovém vyvolávání. Rychle si prošel individuálním pózingem, a pak jej rozhodčí zařadili do druhého calloutu. Díky tomu, že stihl větší kus prejudgingu, jej nepostihl stejný osud jako Sibusisa a prošel si tak i finálovými boji.

Sibusiso Kotelo s trenérem Jackem Lotterem v zákulisí Arnold Classic Brazil 2022 (foto: Instagram.com/jackthesheriff)

Když už jsme nakousli semifinálová vyvolávání, pojďme se na ně podívat trochu podrobněji. V tom prvním šanci dostali Thiago Lins, Vitor Hugo Boff, William Martins, Emir Omeragic a favorizovaný Rafael Brandao, který měl už před soutěží zajištěnou kvalifikaci na Olympii. Brandao ovšem v tomto calloutu překvapivě nestál uprostřed řady, kam je v Manionově profesionální lize obvykle řazen závodník na pozici číslo jedna. Místo něj na ni při profesionálním debutu pózoval symetrický a perfektně připravený Vitor Hugo Boff. Do dnes nejdůležitějšího čtvrtého vyvolávání si rozhodčí vyžádali už jenom tři profíky, a to Vitora, Rafaela, a také brutálně připraveného Thiaga. Uprostřed začal Brandao, ale později jej zde vystřídal znovu Boff. Bylo zřejmé, že bitvu o cenný kulturistický titul svádějí právě oni dva, stejně jako to, že to bude pořádně těsné! Rozhodnout tak mělo až finále. V něm zejména Rafael hýřil bojovností. Bylo vidět, že je až přemotivovaný k tomu, aby na brazilském Arnold Classic dosáhl na vítězství, které mu na stejné soutěži před třemi lety po souboji s Juanem Morelem těsně uniklo. Dopředu jej hnalo také temperamentní domácí publikum.

Rafael Brandao v semifinále Arnold Classic Brazil 2022 (foto: instagram.com/darknessnation)

Nakonec to byl právě on, kdo v závěru soutěže mohl pozvednout trofej za první místo nad hlavu. Pohled do výsledkové listiny ovšem ukazuje, že osmadvacetiletý Rafael svůj druhý a jistě prozatím nejcennější triumf v Manionově profesionální lize pro sebe urval až ve finále, když byl po první polovině soutěže za Vitorem o bod druhý. Ve skutečnosti Brandao svého hlavního soka v Sao Paulu zřetelnějším způsobem překonal pouze v širokém svalu zádovém zezadu a nejsvalnatější póze. Jinak to bylo vyrovnané anebo měl navrch Boff. Zmíněný profesionální nováček Vaši pozornost poutal zejména v póze břicho-stehna, dvojitém bicepsu zepředu a tricepsu z boku. Rafaela předčil i lepší finální dotažeností, což platilo hlavně v semifinále. Na druhou stranu pozdější vítěz měl zase o něco masivnější kvadricepsy. Pro rozhodčí to tak tentokrát nebyla úplně jednoduchá písemka, a pokud by si Rafael s Vitorem ve výsledkové listině svá místa prohodili, byl by to stejně tak akceptovatelný výsledek jako ten, na který se právě díváme.

Rafael Brandao v semifinále Arnold Classic Brazil 2022 (foto: instagram.com/darknessnation)

Třetí místo překvapivě vybojoval Thiago Lins, který vloni při profesionálním debutu na Wings of Strength Puerto Rico Pro skončil až čtrnáctý. Pomohla mu k tomu opravdu famózní forma! Vyrýsovanější totiž Lins už být nemohl a výborný byl především v zadních postojích. V těch čelních doplatil na to, že se k tomu, že do vínku nedostal úplně nejlíbivější tvary, v posledních letech přidala řada nejrůznějších defektů v důsledku zranění. Kvůli nim by si v pomyslné soutěži o nejškaredšího profíka nezadal asi ani s Pacem Bautistou. Žádným estétem není ani čtvrtý William Martins a pátý Emir Omeragic tak může litovat toho, že proti svému účinkování v loňské sezóně tentokrát závodil asi trochu plochý. Nebýt toho, mohl Martinse překonat. I tak si ale Emir s ohledem na to, že je mu pouze třiadvacet let, došel pro další vynikající výsledek. Mimochodem, při čtvrteční prezentaci tento 184 cm vysoký borec hlásil, že váží 118,5 kg! Jen těsně umístění v top 5 uniklo elegantnímu 188 cm vysokému Alanu Bonadimanovi. Borec, kterému den před vstupem na pódium displej váhy ukazoval 121,6 kilogramu, zaujal hlavně pěknými napruhovanými kvadricepsy. Jeho asi nejvýraznější slabinou je proti tomu svalový rozvoj zad.


Výsledky Arnold Classic Brazil 2022 - kulturistika mužů open

  1. Rafael Brandao*
  2. Vitor Hugo Boff
  3. Thiago Lins
  4. William Martins
  5. Emir Omeragic
  6. Alan Bonadiman
  7. Marcelo Cruz
  8. Jefferson Santos
  9. Eduardo Rodriguez
  10. Iman Rezaei
  11. Junior Javorski
  12. Arash Eskandari
  -. Sibusiso Kotelo**

* kvalifikace na Mr. Olympia 2022
** diskvalifikace kvůli zmeškanému semifinále


Kulturistika mužů open na Arnold Classic Brazil 2022

Více fotografií z Arnold Classic Brazil 2022 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Závodníci kvalifikovaní na Mr. Olympia 2022 k 30. dubnu:

jméno stát soutěž um.*
Nick Walker USA Arnold Classic 2021 1.
Nathan De Asha Velká Británie Arnold Classic UK 2021 1.
Mamdouh Elssbiay Egypt Mr. Olympia 2020 1.
Brandon Curry USA Mr. Olympia 2019 1.
Hadi Choopan Írán Mr. Olympia 2021 3.
Hunter Labrada USA Mr. Olympia 2021 4.
Shaun Clarida USA Legion Sports Fest Pro 2021 1.
Regan Grimes Kanada KO Pro 2021 1.
Samson Dauda Velká Británie EVLS Prague Pro 2021 1.
Rafael Brandao Brazílie Romania Muscle Fest Pro 2021 1.
Angel Calderón Frias Španělsko Bigman Weekend Pro 2021 1.
Joel Thomas USA Toronto Pro Supershow 2021 1.
William Bonac Nizozemsko Boston Pro 2022 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kulturistika mužů open - kvalifikační žebříček pro rok 2022 k 30. dubnu:

p. jméno stát body
1. Steve Kuclo USA 21
2. Luis Rodriguez USA 19
3. Emir Omeragic Německo 13
4. Quinton Eriya Kanada 11
5. Iain Valliere Kanada 10
6. Theo Leguerrier Francie 8
6. Vitor Hugo Boff Brazílie 8
8. Akim Williams USA 7
8. Roelly Winklaar Curacao 7
8. Joe Seeman Kanada 7
8. Thiago Lins Brazílie 7
12. Patrick Johnson Dánsko 6
12. Eiren Gauley Kanada 6
12. William Martins Brazílie 6
15. Krystian Wolski Polsko 5
15. Vladislav Sukhoruchko Ukrajina 5
15. Sergio Oliva Jr. USA 5
15. Behrooz Tabani Írán 5
15. Eric Salazar USA 5
15. Stanislas DeLongeaux USA 5
21. Tonio Burton USA 4
21. Mohamed Shaaban Egypt 4
23. Martin Fitzwater USA 3
23. Dani Kaganovich Izrael 3
25. Andrea Presti Itálie 2
25. Mohamed El Emam Egypt 2
25. Mohammad Nsour Jordánsko 2
28. Mohamed Foda Egypt 1
28. Eduardo Rodriguez Paraguay 1
28. Max Charles USA 1

Pravidla pro kvalifikaci na Mr. Olympia 2022 najdete zde.


Foto:
www.npcnewsonline.com


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínInter Island Elite Pro Championship 2...
Radoslav (11:20) • 1500 dolarů za výhru tak to je pecka to dal za letenku .-(((( Važte si zavodníků Boha j...
magazínInter Island Elite Pro Championship 2...
deiw (11:20) • Pavel má opravdu líbivou postavu. Proti úplné špičce mu chybí trochu objemů, + horší bi...
magazínInter Island Elite Pro Championship 2...
Humanic145 (11:04) • Tak jsem si to myslel dobře :). Je super, že takhle podporujete svoje kluky.
magazínInter Island Elite Pro Championship 2...
PavelV (10:55) • Jasně, že vyplatí. :-) Na létání má budget od Extrifitu, ubytko na víkend zadara. Je to...
magazínInter Island Elite Pro Championship 2...
Humanic145 (10:37) • věřím / myslím si, že ze strany extrifitu tam byla nějaká podpora na letenky / hotel. T...Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2022 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2022 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie