Reklama:
EXKLUZIVNĚ: Lean Whey Protein 1+1!
Od výrobce nejprodávanějších proteinů na světě. Více zde.

Spartan Race Super (Rakaca) 2022 - reportáž a fotografie

2.513 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

O uplynulém víkendu se roztočila kola Spartan Race v maďarském městečku Rakaca, kde na závodníky čekaly závody Sprint, Super a Trail. My jsme se za redakci postavili na start sobotního Super, který byl součástí regionální série, a nechyběla na něm nabitá konkurence.

Organizátoři v maximální míře využili okolní přírodu rybníka, a tak nás nahnali do vody třikrát. Hned po startu jsme skočili do ledové vody po pás. Brrrr, nebudu Vám tu lhát, moc se mi tam nechtělo, ale nakonec ta koupel nebyla tak nejhorší. Následovala delší běžecká pasáž okolo rybníka, aby běh nebyl jednotvárný. Organizátoři rozmístili všech 27 překážek po celé délce závodu, tak jsme si v začátku i občas něco přelezli, zabalancovali jsme si, a taky se zhoupli. Mě už zkraje závodu čekalo hned 60 angličáků, no prostě 4 měsíce bez překážek byly znát, a tak jsem si s pokorou odbouchala pěkně všechny trestné angličáky. Přeběhli jsme po úzké kamenité hrázi na druhý břeh jezera, kde nás čekaly překážky plate drag a stairway to Sparta, odkud byl mimo jiné krásný rozhled po okolí. Všimli jste si toho taky?

Hned po slezení ze stairway jsme vběhli do malebného lomu. Pro mě to bylo příjemné zpestření a rozbití takové té rutiny v okolí rybníka. Barevnost a členitost lomu dodávala ráz celému závodu. Alespoň pro mě. V lomu na nás čekala sekvence překážek rope climb, A-frame cargo, bucket carry. No a měla jsem tu další angličáky. Už jsem vyběhla z lomu a metelila si to dál. Zastavil mě balance. Ach ne, zase třicet. Tady jsem prostě jen moc chtěla a místo klidného přeběhnutí kladiny se klátím jako žirafí mládě ve větru, padám k zemi a jdu si to odbouchat. Lesní cestičky, klikatící se nahoru a dolů, mě přivádějí k dalším překážkám, doléhá na mě únava z angličáků, lehce mi tuhnou nohy zimou. Poslední vodní překážka dunk wall mě kompletně "zatáhla" a po výletu z vody jsem si připadala jako kostka ledu, k tomu ještě krátká rovinka po hrázi k cílovým překážkám byla tak trochu "zatahovací". Lehký vítr se mi zakousává do svalů tak, že si schovávám dlaně, aby mi neprokřehly na poslední ručkovací překážku multirig, kde na nás čekala trojice kruhů, trojice lan a další trojice kruhů. Tady jsem věděla, že se prostě nepustím. Uff, vyšlo to a teď oštěp. No, ten taky netrefuju, takže poslední angličáky a šup do cíle.

Spartan Race Super (Rakaca) 2022 - multirig

Když závod shrnu, nebyla to až tak krásná scenérie, ale celkově se jednalo o výživný a rychlý Spartan Race. V květnu pokračují závody na Slovensku, ty proběhnou v olympijském tréninkovém centru x-bionic® sphere v Šamoríně. My se za redakci postavíme na start v sobotním Sprintu, který patří také do CEU regionální série.

Tato lokalita je vhodná pro všechny nováčky, kteří o Spartanu dlouho přemýšlejí nebo stále váhají. Ale zároveň si přijdou na své i zkušení sparťané. Bude to velmi rychlý závod, a tak určitě rozhodne i malá chybička na překážce. X-bionic® sphere je resort s ideálními podmínkami pro profesionální i amatérský sport, příjemný relax, kvalitní gastronomii a smysluplný volný čas.

Budete tam s námi?

Spartan Race Super (Rakaca) 2022 - nejrychlejší závodníci kategorie elite
p. muži ženy
1. Pavel Hrdina - 1:00:12 Eszter Hortobágyiová - 1:18:59
2. Petr Dorňák - 1:00:12 Evelyn Purgai - 1:21:41
3. Richard Hynek - 1:00:42 Klára Lokajíčková - 1:22:36

Kompletní výsledky všech kategorií najdete zde.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie