Protein Smart Whey v akci 1+1
Ještě 8 příchutí na výběr! Více zde.

CrossFit Games Open 2022 - výsledky po WODu 22.3

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Letošní soutěž Open byla zase taková jako za starých časů. Účastníci se mohli zase vzájemně hecovat při společném cvičení soutěžních workoutů v crossfitových tělocvičnách, které už nemusí být prázdné a na zámek. Ve Státech pak při živém vyhlašování jednotlivých WODů mohli být opět přítomni diváci a povzbuzovat elitní atlety, kteří jako první testovali vyhlášené úkoly, k co nejlepším výkonům. Život jako by se zase pomalu vracel tam, kde byl před covidem.

A kdo tedy vyšel nejúspěšněji z těch letošních opět "normalizovaných" Open? Když se podíváme na žebříček elitní mužské kategorie, na prvních pěti místech za sebou stojí v zástupu jak na přehlídce pět amerických vlajek. Celému špalíru ovšem vévodí jedno jméno, a to Saxon Panchik. Ten získal vítězství v Open 2022, když se v jednotlivých WODech umístil na 3., 13. a 9. místě. Nutno říct, že Saxon je velmi zkušený závodník. Ve svých 25 letech má za sebou již devět účastí v Open, do Games se propracoval celkem čtyřikrát. Nejlepšího výsledku se mu podařilo dosáhnout v minulém roce, když na žebříčku Games obsadil 5. místo.

V ženské celosvětové konkurenci si vůbec nejlépe vedla teprve osmnáctiletá Američanka Mallory O'Brien, jejíž skóre ve třech soutěžních workoutech je 1., 2. a opět 1. místo. Mallory startovala v Open počtvrté, letos ovšem poprvé v kategorii ženy.

Vítězové českých žebříčků Open 2022

Českou crossfitovou komunitu budou jistě ještě o trochu víc než světové výsledky zajímat výsledky a výkony našich účastníků. Takže kdo se v letošním roce stává nejúspěšnějším Open závodníkem v české konkurenci? Mezi muži vybojoval prvenství Marko Mećava, jehož výsledek je tou nejlepší referencí pro brněnský gym CrossFit Destiny. Druhé místo pro sebe získal Petr Špaček z pražského CF boxu CrossFit Los Podolos, trojici na pomyslné bedně doplnil ještě dvaadvacetiletý závodník Karel Tichý.

Kdo prokázal největší připravenost mezi ženami? Gratulace k vítězství můžete směřovat na Patricii Ježkovou, která dělá čest gymu CrossFit Liberec. Druhá příčka patří Anetě Tucker, která žije v Anglii a soutěží za tělocvičnu CrossFit Nidus, jejíž je majitelkou. Třetí nejlepší ženou na českém žebříčku se stala Veronika Handlová, opět odchovankyně CrossFit Destiny.

V rámci Open se také soutěžilo v celé řadě věkových kategorií. Ve věkové kategorii 35 - 39 let získal prvenství Jan Hanák z CrossFit Zlín, nejúspěšnější ženou kategorie se stala Aneta Tucker. Kategorii 40 - 44 let vede mezi muži Filip Trojovský, mezi ženami patří prvenství Rie Hrušovské. Věkovou kategorii 45 - 49 let ovládl mezi muži Radek Hadrovský, z žen ukázala největší formu Petra Jusková. Dále tu máme věkovou kategorii 50 - 54 let. V ní získal prvenství v rámci české konkurence ostřílený závodník a trenér Zdeněk Weig z CrossFit Praha, nejlepší ženou se zde stala Alena Marková-Marcone, která se připravuje v brněnském CrossFit MadMan. Lídrem mužské věkové kategorie 55 - 59 let je pro letošní rok Jaroslav Thér, žádné ženy této věkové kategorie se v letošním roce soutěže Open nezúčastnily. Obrovský potlesk si zaslouží Margheritte Dadiego, která reprezentovala české barvy ve věkové kategorii 60 - 64 let, kde byla v rámci Česka jedinou závodnicí.

Dále tu máme budoucnost českého CrossFitu. V kategorii dívek 14 - 15 let soutěžila jediná, a tak tedy i vítězná závodnice Nela Linhartová, startující za CrossFit Olomouc. Mezi chlapci stejné věkové kategorie nikdo všechny workouty nedokončil. O mnoho více účastníků zaznamenala kategorie 16 - 17letých. Té kralovali Dan Müller a Veronika Voříšková.

Velké uznání si zaslouží i dva hendikepovaní účastníci z Česka. Lukáši Bathovi se podařily splnit dva ze tří soutěžních úkolů, Tomáš Ladman pak zvládl zkompletovat všechny tři workouty. Všem závodníkům gratulujeme k dosaženým výkonům!