Reklama:
Nejprodávanější protein je zpět!
100 % Whey protein 1+1 za 777 Kč
Skladem všech 8 variant! Více zde.

CrossFit Games Open 2022 - WOD 22.2

3.701 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Soutěž Open 2022 je tu se svým druhým workoutem. Co si organizátoři připravili pro světovou crossfitovou komunitu tentokrát? Půjde o kombinaci pouhých dvou cviků - mrtvého tahu s angličáky, ovšem v nekonečně dlouhé řadě opakování.

Co se doporučuje pro tento workout? Na začátek dobré rozcvičení a zahřátí, protože činka na deadlift může být pro mnoho atletů dost těžká. Nářez to bude i pro kardiovaskulární systém, protože pokud workout dokončíte, budete mít za sebou za 10 minut kromě stovky deadliftů také 100 angličáků. Důležité tedy bude určit si optimální tempo pro obě části workoutu.

Ideálně odjetý workout by byl unbroken bez odpočinků mezi cviky. Ovšem vzhledem k tomu, že činka bude pro mnohé atlety dost těžká, bude pro ně možnost zvládnout série deadliftů unbroken nedostupná. Pokud se tedy blíží váha na čince 70 % Vašeho maxima na jedno opakování, bude pro Vás vhodnější již od začátku jet po jednom opakování v rychlém sledu za sebou. To bude platit i pro ty, kteří neznají své maximum pro jedno opakování DL.

Jak zvolit správné tempo na angličácích? Představte si, že byste měli dělat angličáky dvacet minut bez přestávek. Tak takové tempo byste měli udržovat. Na co si dát ještě pozor? Aby se Vám nikam neodkoulela činka nebo se neuvolnily kotouče. Není dovoleno, aby se během workoutu kdokoli jiný dotýkal Vaší činky, takže všechny úpravy musíte zvládnout sami a bude Vás to stát čas.


Open workout 22.2 - na čas (časový limit 10 minut)
opakování
1-2-3-4-5-6-7-8-9-10-9-8-7-6-5-4-3-2-1 opakování na čas následujících cviků:
cvik
mrtvé tahy
bar-facing burpees

dumbbell 50 lb (22,7 kg), box 24 inch (61 cm)


Při živém vyhlášení workoutu 22.2 si ho hned vyzkoušely dvě dvojice elitních atletů. Ženské duo Emma Lawson a Laura Horvath a také dvojice mužů - Saxon Panchik a Justin Medeiros.

Jako první nastoupily na soutěžní plochu dámy - Laura Horvath a Emma Lawson. Pětadvacetiletá Laura Horvath při workoutu těžila nejen z větších zkušeností, než má její teprve sedmnáctiletá soupeřka, ale také z faktu, že je jednou z nejsilnějších atletek ženského pole. Horvath nakonec workout 22.2 dokončila ještě před vypršením časového limitu v čase 9:31 minut, Lawson v časovém limitu stihla 196 opakování z celkových 200.

Ve workoutu 22.2 se tváří v tvář utkal také loňský vítěz Games, dvaadvacetiletý Justin Medeiros, s pátým nejlepším mužem loňského žebříčku Games, pětadvacetiletým Saxonem Panchikem. Jak dopadlo toto jejich vzájemné poměřování sil? Lépe si vedl Justin Medeiros, který zkompletoval všech 200 opakování v neuvěřitelném čase 7:58 minut! Soupeř Panchik ovšem také docvičil hodně před časovým limitem, konkrétně v čase 8:26 minut.


WOD 22.2 - Emma Lawson vs. Laura Horvath a Saxon Panchik vs. Justin Medeiros


Standardy pro WOD 22.2
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2024 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2024 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie