Reklama:
Protein Extrifit s postupným uvolňováním 2000 g + 1000 g!
Až 79 % bílkovin a jen 1 g cukru v dávce. Ideální do diety i pro svalovou hmotu. Koupíte zde.

Sizeandsymmetry Creapure, cesta pro vyšší výkon

1.419 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Suplementace

Toto je komerční sdělení, Ronnie.cz není jeho autorem.

[Text: Jiří Sup] Když se podíváme na pulty výrobců doplňků stravy, tak pravděpodobně nenajdeme účinnější suplement, než je kreatin. Léty prověřený doplněk stravy, který se začal vyrábět synteticky již v polovině minulého století, získává i v dnešní době stále více na oblibě. V dnešním článku se podíváme, jaké výhody skýtá kreatin Creapure® od Sizeandsymmetry. Studie prokázaly, že denní příjem 3 g kreatinu může zvýšit fyzickou výkonnost tam, kde jsou vyžadovány okamžité přívaly energie a nároky na tělo jsou maximální.

Důležité však není jen to, jak účinný je kreatin, ale také to, jak je čistý, a u Creapure® můžeme zcela jistě říct, že je ultračistý!

 • Creapure® je nejčistší kreatin na trhu a ze 100 % se vyrábí ve speciálně navrženém zařízení v Německu. Ne každý kreatin je stvořen sobě rovný a produkty z jiných výrobních závodů obecně nemají srovnatelnou kvalitu.
 • Creapure® znamená konzistentní a špičkovou kvalitu. Každá šarže je před odesláním analyticky zkontrolována. Creapure® je jediný kreatin, který se vyrábí v západním světě, a proto podléhá přísným německým a evropským normám.
 • Každý jednotlivý výrobní krok je průběžně monitorován a dokumentován. To nám umožňuje dosahovat stálé, spolehlivé a nepřekonatelné kvality.

Výsledky a analýza testu kreatinů

Testovány byly kreatinové produktu z celého světa včetně Creapure®. Analýzy všech vzorků ukázaly, že Creapure® je nejčistším zdrojem kreatinu. Kontrolní úřady zesílily svůj dohled nad nutričními složkami, zejména pokud jde o nečistoty. EFSA (Evropský úřad pro bezpečnost potravin) doporučuje, aby kreatinový produkt nepřekračoval:

 • hladiny DCD 50 mg/kg
 • hladiny DHT 3 mg/kg

Graf ukazuje průměrné výsledky 9 různých produktů kreatinu monohydrátu Creapure® a 20 různých generik kreatin monohydrátových produktů. Průměrné množství DCD a DHT nalezené v generických kreatinových produktech výrazně překročilo úrovně doporučené EFSA.

Co sice dávno víme, ale připomeneme si

Kreatin je látka tělu vlastní a potřebujeme ji k regeneraci ATP u maximálně silových a silově vytrvalostních výkonů. Je jednoduše podstatou regenerace té nejrychlejší energie ve svalovém vlákně, která se pro výkon využívá. A proto je tak podstatný právě pro silové a silově vytrvalostní sporty. Dá se říct, že v regeneračním procesu takřka nepostradatelný, a to alespoň v množství 2 g denně. Má tak také možnost oddalovat svalové vyčerpání, když to řeknu v jednoduchosti. Uděláte o 1 - 2 opakování navíc, a to se jak při snaze o maximální sílu, tak i při snaze o svalovou hypertrofii nutně musí projevit pozitivně.

Kreatin je schopen zvýšit objem svalové tkáně, resp. sarkoplazmy ve svalových buňkách, která váže kreatinfosfát jako energetické palivo. Toto "nakynutí" s sebou nese i vyšší objem svalové hmoty, což ocení převážně sportovci v kulturistice a obecně v koordinačně-estetických sportech.

Může mi pomoci kreatin i jinak?

Rozhodně ano, pozitivní vliv je popsán i u vytrvalostních sportů jako prostředek k oddálení únavy nebo jako efektivní bojovník proti úpadku svalové hmoty. Kdybych to tedy měl shrnout, můžeme zde sledovat tato pozitiva:

 • nárůst síly
 • nárůst svalového objemu
 • vyšší regenerace svalové hmoty
 • oddálení vyčerpání během výkonu
 • ochrana svalového glykogenu
 • oddálení překyselení svalů

Nutno zde také poznamenat, že tato pozitiva platí bez ohledu na pohlaví. Takže ano, kreatin by měly brát i ženy, které cvičí silově a snaží se o jakékoliv pokroky v oblasti budování svalové hmoty. Byť by to měl být jen větší zadek nebo kulatější ramena. Svoje uplatnění najde vždy. A nemusíte se bát zadržované vody. Opravdu ne. Ta zadržovaná tekutina se totiž drží ve svalech a většinou Vám opravdu nevadí, že máte větší svaly.

Jak ho tedy použít?

Je to jednoduché. Ty tam jsou doby, kdy jste museli kreatin cyklovat nebo jste ho měli používat v nasycovací a udržovací fázi. Dnes již víme, že můžete kreatin bezpečně brát i dlouhodobě bez toho, aby zatížil Váš oběhový systém, játra nebo ledviny. Dávka 2 - 5 g denně bude tedy adekvátní napříč sporty. Kreatin v čistotě Creapure® od Sizeandsymmetry Vám navíc dá jistotu, že nevyužíváte "laciných" čínských kreatinů. Směle tedy k novým přírůstkům.


Reference:
https://www.creapure.com/de/creapure/wie-wird-die-qualitaet-und-reinheit-von-creapure-gewaehrleistet


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

K tomuto článku není možné vkládat příspěvky.
Odůvodnění: PR článekJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínTréninkový videolog: Milan Šádek (01/...
LOPO (19:12) • Milanovi držím palce . Nech to dobre dopadne v novej sezóne a verím ,že v blízkej budúc...
magazínFoto: šestnáctitýdenní proměna Marca...
xroll (18:33) • Já myslím, že držel mrkvovou dietu. Má takovou zdravější barvu.
magazínSiem Goossens chce při profi debutu u...
LeToucan (23:12) • Takové množství znamínek jsem ještě na nikom teda ještě neviděl :o
magazínKristýna Seidlová - trénink ramen pod...
Jarda 74 (19:38) • Pěkné video, Lukáše jsem nikdy moc nesledoval a teď vidím že to byla chyba. Líbí se mi...
magazínTréninkový videolog: Jan Turek (01/20...
LOPO (18:34) • Veru tie tréningy masaker aj keď je odpocinkova fáza 😁. Držím palce v novej sezóne a hl...
NOVÉ INZERÁTYpráce Řidič & skladník v Ronnie.cz
Sportovní obchod Ronnie.cz hledá nové kolegy(ně) na pozice řidič & skladník. Větší díl práce tvoří rozvážení zboží do fitness center a obchodů (pick-up, dodávka), menší díl práce je pak ve skladu (Praha 10 - Vršovice) při naskladňování nebo vyskladňování zboží, kompletaci velko- i maloobchodních zásilek apod.
práce Nabídka práce osobni trenérka / trené...
Nový prémiový Fitclub Santinka v Praze 6 hledá do týmu osobní trenérku nebo trenéra. Máte znalost...
seznamka sebeobrana
hledám spolucvičence na cvičení sebeobrany. Kohokoliv - muž, žena, fit nebo bez kondice. Základy....
bazar 17ks Star Trac Spinner NXT
Nabízíme k prodeji 17ks spinningových kol Star Trac NXT. Stav je dobrý, ale některé díly jsou op...
bazar 2x stepper
Dobrý den, prodám 2x Stepper panatta. Oba plně funkční cenu prosím nabídněte.Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2022 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2022 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie