Reklama:

Váš příběh: Zbavit se manžela, srovnat si priority a přestat žrát!

9.103 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Ostatní

Chcete-li i Vy sdělit čtenářům nějaký zážitek, zkušenost, příběh, neváhejte se nám ozvat na redakce@ronnie.cz.

Na některé z dalších, již zveřejněných příběhů se můžete podívat po kliknutí na náhledy v souvisejících článcích pod příspěvkem či zadáním slov "váš příběh" do našeho vyhledávače.


Málokdo si dokáže představit, jaké to je být celý život otloukánkem. Nikdy jsem nebyla maličká roztomiloučká holčička, všichni si mě pletli s obtloustlým klučíkem, můj sestřih à la vrabčí hnízdo tomu nepomohl. Byla jsem tedy odjakživa deprimovaná, uzavřená a co jiného jsem mohla dělat než jíst. Doma, ve škole, venku, vlastně furt a všude.

Byly samozřejmě okamžiky, kdy jsem si řekla, že takhle teda nééé, budeš pěkná a hubená holka. Ha! To by mi do cesty nesměla přijít lednička. Roky ubíhaly, kila přibývala, ale stále se mi hlavou promítal alibismus ve smyslu: "Však jsou tlustší než ty, ty jsi na tom ještě dobře…" Zlom přišel asi v tu chvíli, kdy jsem začala plánovat rodinu a lékařka mi sdělila, že mám rozházené hormony a všechno, co může být, je špatně. Tím pádem jsem musela kompletně změnit svůj životní styl.

Bod č. 1 - zbavit se manžela. Ne tak, jak si všichni myslí, prostě jsem se rozvedla. Proč bych měla žít s alkoholikem a příležitostným feťákem? Návštěva lékařky mi hodně otevřela oči a díky bohu za to.

Bod č. 2 - srovnat si priority, co chci, co a jak jsem ochotná pro to udělat.

Bod č. 3 - přestaň žrát! Za celý svůj život jsem vyzkoušela kdejakou dietu a snažila jsem se i sportovat, ale to není pro mě. Bádala jsem tedy dál, když vtom mi kolegyně řekla o low carb. Moje odpověď na to samozřejmě byla: "Pche, zas nějaký módní trend, to určitě... Ti ukážu, že ani tohle mi nepomůže."

Byl leden 2020, načetla jsem si manuál, stáhla si seznam s povolenými potravinami (fuuuha, můžu všechno maso a plnotučné sýry, mňam!). Vyrazila jsem tedy na nákup. První jsem koupila pytle na odpadky, abych mohla vyházet vše, co "nesmím", pak už jsem jela jen podle zmíněného seznamu. Bylo super, že všechno, co tam bylo, tak mám ráda, pouze pečivo a sladké jsem nahradila zdravými věcmi.

Hup na váhu. Mále jsem se zděsila, při svých 180 cm váha 134 kg! To byla poslední kapka. Opravdu jsem se do toho pustila a začala se zajímat o low carb stravu ve velkém. Po měsíci jsem nepozorovala žádnou změnu, ale okolí ano. Vlezla jsem opět na váhu a waau! Moje váha v únoru 2020 najednou klesla o 11 kg. Fajn, pokračujeme dál. Po dalších dvou měsících jsem už mohla kupovat nové oblečení, ostatní ze mě okamžitě spadlo, i opasek mi byl velký. Během půl roku jsem shodila 30 kg. Lidé mě nepoznávali, já byla čilá, šťastná, sebevědomá. Občas jsem si zacvičila, ale váha už tak rychle dolů nešla. No co, už, 30 kg dobrých, teď už jen pomaloučku, polehoučku, ať se to nevrátí. Teď po necelých dvou letech jsem na 89 kg. Samozřejmě, že by to ještě třeba 15 kg chtělo, ale jsem hrdá, že jsem už víc jak za půlkou, že jsem ušla už takový kus cesty, a rozhodně se nevzdávám. Největší motivací jsou staré fotky a staré oblečení. Ano, všechny ty "stany" jsem si nechala, abych viděla, co jsem byla a už být nechci.

Tímto bych chtěla všem ukázat, že byť jste celý život žili v nějakém těle, vždycky se to dá změnit. Ano, je jednodušší říct "nedokážu to". Ale ještě jednodušší je to dokázat. :-) Neděláte to pro ostatní, ale pro sebe, nejsme vězni svého těla. Držím všem, kdo se rozhodnou pro změnu, pěsti a fandím Vám.


Máte i Vy svůj příběh? Umíte jej poutavě napsat a chcete se o něj podělit s ostatními čtenáři? Povzbudit je v jejich snažení a boji s nadváhou či nárůstem svalové hmoty, vylíčit překonání Vašich rekordních zvednutých vah, nebo jste vyhráli nad svými zdravotními problémy? Pošlete nám jej!Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

16.12.22:41FilipS - Výborně, jen tak dál. Gratuluji!*70* *79*
16.12.10:35Fagar - Bezvadná holka a bezvadná inspirace pro všechny, kteří tvr..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 105 sekundami?Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2022 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2022 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie