Reklama:

Martina Dostálová je s vážnými zraněními rukou v nemocnici

15.433 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Martina Dostálová je bývalou mistryní světa v trojboji federace GPC a naší vůbec nejúspěšnější českou strongwoman, držitelkou titulu z Arnold Classic Africa. Poslední roky se sportovně věnuje spíše běhání a canicrossu (běh se psem přírodou) i nadále však napravuje jako fyzioterapeutka nejen profesionální sportovce, ale také hobby sportovce či běžnou nesportující populaci.

Přikládáme informace a prosbu, kterou sdíleli na Facebooku přátelé Martiny, mezi nimiž nechybí ani Jirka a Val Tkadlčíkovi.Martina Dostálová je fyzioterapeutka, která za svůj život pomohla k lepšímu zdraví nespočtu lidí i psů.

Po útoku cizího psa však skončila s vážnými zraněními rukou v nemocnici. Při psaní této prosby aktuálně leží na operačním sále a má před sebou 4. operaci, další bude následovat do konce roku.

Prognóza je nejistá, stejně tak jako její budoucnost fyzioterapeutky a budoucnost početné smečky hendikepovaných pejsků, o které se stará a které nyní nemá jak živit.

Pomáhat psům, kteří se dostali do útulku nebo byla jejich osudem přímo smrt, se Martina rozhodla před několika lety. Založila spolek Šťastná srdíčka, kde se ocitnul třeba Áres, který byl ve třech měsících nalezen v příkopu u silnice (jednu tlapu má amputovanou, druhou zadní z poloviny ochrnutou), nebo třeba Amorek trpící cerebelární hypoplazií (nemá mozeček, což je ta část mozku, která má na starost pohyb a jeho koordinaci - nikdy nebude chodit normálně, ale s každodenní péčí a rehabilitací může mít i tak plnohodnotný život). Martina jim svojí láskou, péčí, ale také zkušenostmi z fyzioterapie, kdy například pejska odsouzeného na smrt "rozhýbala" a uzdravila, zajistila druhou šanci.

Sama však nyní potřebuje pomoci.

Při venčení jednoho z jejích psů (Nero) se k nim přiřítil nezajištěný světlý americký stafordšírský teriér, který napadl Nera a po chvilce také ji. Útok staforda ukončil až jeho majitel, který psa z Martiny doslova odtrhl, poté se však dal na útěk.

Martina utrpěla rozsáhlé otevřené zlomeniny pravé ruky a rozdrcený záprstní kloub ruky levé. Nyní má však celé pravé předloktí podélně a na šířku na 3 místech otevřené kvůli velkému otoku šlach. V tuto chvíli není jasné, zdali nebude třeba amputace pravé ruky či štěp.

I v takovéto životní situaci myslí Martina hlavně na druhé. Hlavním důvodem "sbírky" totiž není ani tak ona, jako právě hendikepovaní psi, o které se stará. V tuto chvíli je to 9 pejsků, vše o nich i sdružení najdete na www.stastnasrdicka.cz.

Jak je z textu výše patrné, není jasné kdy a zdali vůbec bude schopna vrátit se ke své práci, a tedy vydělat peníze na chod svého sdružení.

Rozhodli jsme se proto poslat do světa tuto zprávu a poprosit vás všechny o pomoc a podporu Martiny, která nyní potřebuje zabezpečit pejsky - krmivem, nezbytnými léky, dále je třeba zaplatit veterinární výlohy i další náklady spojené se psy, kterých zkrátka není málo.

Každá koruna se počítá. Nemůžete-li přispět přímo na účet, sdílejte, prosím, alespoň tento post na FB.

Číslo účtu: 123-1516990257/0100

Za Martinu Dostálovou přátelé Val, Jirka, Verča a další. Děkujeme.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

06.12.20:20Turakam - Ech, toto mi je ľúto, verím, že sa z toho dostane, je to z..
06.12.16:54Kebab - Fíha tak to si nikdo nepřeje, aby se mu něco takového stal..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 55 sekundami?Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2022 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2022 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie