Reklama:
Big Boy Slaný karamel & Mr. Perníček 1+1!
Dva populární arašídové krémy za extra výhodnou cenu! Koupíte zde.

Osm profesionálů před Toronto Pro Supershow 2021

4.653 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Neděle 5. prosince v prostorách kanadského Delta Hotels by Marriott Toronto Airport & Conference Centre bude patřit letošnímu ročníku profesionální soutěže v kulturistice a fitness Toronto Pro Supershow, na kterém si to závodníci z profesionální ligy IFBB Jima Maniona v deseti kategoriích rozdají v soubojích o kvalifikaci na Olympia Weekend 2022. Protože se jedná o tradiční závody, které navíc spadají do druhé nejvyšší kvalifikační úrovně, sluší se, abychom Vám nabídli také nějaké ty předsoutěžní fotografie věnované jejím vybraným účastníkům.

Quinton Eriya

Tipovací soutěž: Toronto Pro Supershow 2021

Ve hře jsou ceny v hodnotě
téměř 12.000 Kč!

Začneme u Quintona Eriyi, jenž by ve startovním poli kulturistiky mužů open, které zřejmě nebude čítat více než deset jmen, měl patřit k nejvýraznějším kandidátům na vítězství. Quinton zároveň díky své pro bodybuilding parádní genetice v šestadvaceti letech bude jedním z nejtalentovanějších účastníků soutěže napříč všemi kategoriemi. Co se potenciálu stát se do budoucna opravdovým top profesionálním kulturistou týká, bude se mu z jeho soupeřů moci rovnat snad jenom mexický profesionální nováček a vrstevník Emmanuel Longoria. Eriya do letošního soutěžního ročníku vstoupil startem na Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro, kde v polovině listopadu vybojoval páté místo za Rafaelem Brandaem, Samsonem Daudou, Behroozem Tabanim a pouze dvaadvacetiletým Emirem Omeragicem. Díky tomu, že jeho předsoutěžní fáze přípravy na rumunské závody trvala dlouhých pětadvacet týdnů, na pódium nastoupil podstatně vyrýsovanější a vysušenější, než tomu bylo vloni při jeho vystoupení na New York Pro v Tampě. Zároveň ovšem připouští, že byl poněkud předietovaný, což by mělo být něco, co by na klání v Torontu rád napravil.

Quinton Eriya 2 týdny před Toronto Pro Supershow 2021 (foto: Instagram.com/quintbeastwood)

Zatímco v období od zisku profesionální karty do profesionálního debutu na Toronto Pro Supershow 2019 Quinton usiloval o to, aby co nejvíce nabral, v posledních dvou letech k bodybuildingu přistupuje jinak. Snaží se zlepšovat postupně, a ačkoliv si je dobře vědom, k jakému sportu se upsal, a ví, co obnáší, věci dělá tak, aby na jeho zdraví měly co nejmenší dopad. Přes své mládí uvažuje tak, že jednou chce mít rodinu a chce tu pro ni být dlouho v té nejlepší možné kondici. Kulturistika je sice důležitou součástí jeho života a cítí, že pro ni byl předurčen, zároveň ale není něčím, co by jej jako člověka definovalo a bez čeho by se cítil ztracený. A tak zatímco při svém vzpomínaném premiérovém vystoupení mezi profíky při výšce 185 cm vážil asi 114 kg, v Bukurešti před třemi nedělemi to po nacukrování bylo jen asi o 4 kilogramy více. Jeho drobné klouby a úzký pas mu ovšem na druhou stranu dávají tu výhodu, že je každé další kilo na jeho postavě znát. Pokud by v Torontu zvítězil a kvalifikoval se tak na Mr. Olympia 2022, měl by více než dvanáct měsíců na to, aby další hmotu přidal a při svém potenciálním debutu na Olympii tak mohl pomýšlet třeba i na nějaký zajímavější výsledek.

Quinton Eriya 8 dnů před Toronto Pro Supershow 2021 (foto: Instagram.com/quintbeastwood)

Joe Seeman

V cestě za vítězstvím, na které si dělá zálusk, Eriyovi ale bude stát několik mohutnějších soupeřů, na něž si mladý Kanaďan bude muset dát pozor i přesto, že nedisponují zdaleka tolik líbivou postavou jako právě on. K takovým se řadí třeba i jeho krajan Joe Seeman, který představuje opravdu robustního závodníka. Letos se Joe už probojoval k šestému místu z Arnold Classic UK a Legion Sports Fest Pro, před domácím publikem jistě bude pomýšlet na ještě mnohem lepší výsledek. A to obzvlášť, když by na pódium rád přinesl zase o něco lepší fazónu než naposledy.

Joe Seeman 4 dny před Toronto Pro Supershow 2021 (foto: Instagram.com/coachlittlejoe)

Joel Thomas

Totéž má v plánu také americký profík Joel Thomas. Borec, který v profi táboře nastupuje už od roku 2015, letos již závodil na Wings of Strength Tampa Pro, a ačkoliv mu ve výsledkové listině patřilo slušné sedmé místo za Iainem Vallierem, Phillipem Claharem, Charlesem Griffenem, Maxem Charlesem, Mohamedem Shaabanem a Leem Seungem Chulem, s předvedenou formou být spokojený nemohl. Tentokrát ovšem několik dnů před závody Joel vypadá jako stažený z kůže, a pokud se v posledních dnech přípravy nic nepokazí, mohl by se na Toronto Pro Supershow dočkat nějakého opravdu pěkného umístění.

Joel Thomas 4 dny před Toronto Pro Supershow 2021 (foto: Instagram.com/cementfactory)

Eiren Gauley

I když Quinton Eriya, o kterém jsme psali v úvodu článku, patří už k pořádně vysokým profesionálním kulturistům, nejvyšším členem startovního pole nebude. O to se postará jeho krajan Eiren Gauley. 191 cm vysoký borec letos načal svou kariéru profesionála startem na soutěži v Tampě a po sestoupení z pódia se netajil, že doufal v lepší než dělené šestnácté místo. Torontské závody tak bere jako ty, na kterých by si rád spravil chuť a ukázal na nich, že mezi profíky opravdu patří. Pět týdnů před akcí hlásil, že je nejmohutnější a nejtvrdší v kariéře. Tak se nechme překvapit, na jaký výsledek mu to bude stačit.

Eiren Gauley 6 a 12 dnů před Toronto Pro Supershow 2021 (foto: Instagram.com/eirengauley)

Stanislas DeLongeaux

Dalším zajímavým členem startovního pole bude Stanislas DeLongeaux, který představuje opravdového světoběžníka. Je rodákem z Paříže, který ale část života strávil také v Nigérii nebo ve Švýcarsku, aby později zakotvil ve Spojených státech. Podobně také "Stanimal", jak si sám přezdívá, vyzkoušel v Manionově profesionální lize různé kategorie. Od physique mužů se přes classic physique propracoval až mezi těžkotonážníky, kde se postupně dále zlepšuje. Důkazem budiž, že si letos na Legion Sports Fest Pro poradil třeba i s Maxem Charlesem, Kennethem Jacksonem nebo Patrickem Moorem, což už je slušná sbírka skalpů bez ohledu na to, v jak nevýrazných formách zmínění borci k události nastoupili. Na Toronto Pro Supershow by se Stanislas proti svým posledním závodům rád představil o 3 až 4,5 kg mohutnější, a to v ještě lepší formě. Jeho snem přitom není nic menšího než zvítězit, kvalifikovat se na Mr. Olympia a tento svůj úspěch stejně jako celé vystoupení na soutěži věnovat svému zesnulému kamarádovi Shawnu Rhodenovi. Pokud by se mu to povedlo, napsal by tím pro svět bodybuildingu na konci roku určitě docela pěkný příběh.

Stanislas DeLongeaux 2 dny před Toronto Pro Supershow 2021 (foto: Instagram.com/ptuor)

Adolph Quoida

Od borců nastupujících v královské kulturistice mužů open se nyní přesuneme k jejich kolegům z lehčí váhy. V té by se alespoň podle toho, co se píše ve startovní listině, měl představit také šampión 202 Olympia z roku 2008 David Henry. Ten si letos v šestačtyřiceti letech další vystoupení na Olympii už nechal ujít, ačkoliv je na ní díky svému zmíněnému úspěchu doživotně kvalifikován. Soutěžní plavky ale letos přeci jenom jednou navlékl. Závodil na říjnovém Legion Sports Fest Pro, kde to ovšem překvapivě zkusil pouze mezi veterány. Na Toronto Pro Supershow si to ale opět už chystá rozdat s mladšími soupeři, ke kterým bude patřit také domácí Adolph Quoida. Adolph předloni na torontském klání zvítězil, a pokud by to letos pro něj mělo i v Davidově konkurenci dopadnout stejně, určitě by se nezlobil.

Adolph Quoida 3 dny před Toronto Pro Supershow 2021 (foto: Instagram.com/ifbb_pro_adolphus_quoida)

Murat Gönül

K vyzyvatelům Quoidy a Henryho na soutěži bude patřit Murat Gönül, který před dvěma lety emigroval z Turecka do Kanady, protože cítil, že zde bude mít lepší podmínky pro pokračování v kariéře. Jeho začátky zde nebyly snadné a nešlo jenom o vypořádání se s kulturními rozdíly nebo jazykovými překážkami. V místě, kde žije, byly kvůli pandemii COVID-19 skoro rok a půl zavřené posilovny a on po tu dobu trénoval s jednoručkami na dvorku za domem. Do fitka se znovu dostal až letos v červenci, kdy si okamžitě dal za cíl právě start na Toronto Pro Supershow. Náklady na přípravu platil z toho, co si vydělal jako řidič Uberu, což se nedalo s tréninkem a dietou sladit úplně snadno. Ale nic jiného mu nezbývalo. Murat, který dosud mezi profíky nastoupil ke třem soutěžím, doufá, že se mu na Toronto Pro Supershow podaří zvítězit a otevře si tak cestu k získání nějakého toho sponzora. To by mu samozřejmě další závodění do budoucna výrazně ulehčilo.

Murat Gönül 2 dny před Toronto Pro Supershow 2021 (foto: Instagram.com/muratgonull)

Blake Course

Na závěr článku pro Vás máme snímky věnované formě Blakea Courseho, který v Torontu zkusí štěstí v classic physique, v němž sportovci musí splňovat hmotnostní limit ve vztahu ke jejich výšce. Blake profi kartu vybojoval letos v září na Canadian National Pro Qualifier a na Toronto Pro Supershow si připíše první start mezi elitou. Startovní pole jeho kategorie je z pohledu toho, jak by se závodníci mohli poskládat do výsledkové listiny, dost nečitelné, a tak zřejmě i on má šanci uspět. Na zmíněných fotografiích ostatně vůbec nevypadá špatně!

Blake Course na fotografiích pořízených v týdnu před Toronto Pro Supershow 2021 (foto: Instagram.com/bcoursefit)

Na výsledky Toronto Pro Supershow 2021 můžete právě teď sázet v tipovací soutěži.
Ceny v celkové hodnotě téměř 12.000 Kč do ní věnovala společnost Sizeandsymmetry!Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 29 sekundami?
NOVÉ INZERÁTYbazar Přenechám fitness centrum v Unho...
Přenechám ze zdravotních důvodů nově zrekonstruované plně vybavené fitness centrum v Unhošťi u Kl...
práce Řidič & skladník v Ronnie.cz
Sportovní obchod Ronnie.cz hledá nové kolegy(ně) na pozice řidič & skladník. Větší díl práce tvoří rozvážení zboží do fitness center a obchodů (pick-up, dodávka), menší díl práce je pak ve skladu (Praha 10 - Vršovice) při naskladňování nebo vyskladňování zboží, kompletaci velko- i maloobchodních zásilek apod.
práce Nabídka práce osobni trenérka / trené...
Nový prémiový Fitclub Santinka v Praze 6 hledá do týmu osobní trenérku nebo trenéra. Máte znalost...
seznamka sebeobrana
hledám spolucvičence na cvičení sebeobrany. Kohokoliv - muž, žena, fit nebo bez kondice. Základy....
bazar 17ks Star Trac Spinner NXT
Nabízíme k prodeji 17ks spinningových kol Star Trac NXT. Stav je dobrý, ale některé díly jsou op...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2022 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2022 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie