Reklama:
Legendární Matrix protein opět v akci!
Spousta příchutí a luxusní láhev ZDARMA! Více zde.

Dvanáct profesionálů před Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro

14.691 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Prostory bukurešťského Face Convention Center už tuto neděli přivítají další ročník profesionální show v kulturistice a fitness Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro, na kterém si to závodníci nastupující v kulturistice mužů open, kulturistice mužů do 212 liber, classic physique, physique mužů, kulturistice žen, physique žen, figure žen, bikiny fitness žen a wellness žen rozdají v soubojích o kvalifikaci na Olympia Weekend 2022. Krátce před konáním závodů jsme pro Vás dali dohromady přehled toho, jakou formu si pro start na nich přichystali vybraní borci nastupující v obou mužských ryze kulturistických kategoriích. Soustředili jsme se přitom na závodníky, kteří minulou sobotu nebyli k vidění na EVLS Prague Pro.

Milan Šádek

Startovní listina královské kulturistiky mužů open v tuto chvílí čítá čtyřiadvacet jmen, a to se ve startovním poli kategorie ještě bude moci objevit absolutní šampión připojeného Wings of Strength Romania Muscle Fest Amateur Artur Kovalev. Soutěž pro něj v Bukurešti proběhla dnes a Kovalev na ní při výšce 183 cm závodil s hmotností 123,5 kg! K tomu, že se mezi těžkotonážníky na rumunské profesionální show sejde početná konkurence, svou měrou přispějí také naši. Na jihovýchod Evropy za závody totiž odcestovali Jan Turek, Pavel Beran i Milan Šádek, který si zde chystá připsat druhý start v sezóně, když ten první absolvoval v polovině října na Yamamoto Cup San Marino Pro. Milan do Bukurešti dorazil v doprovodu rodiny, na dálku je v kontaktu s trenérem Tomášem Burešem a v tuto chvíli už za sebou má nátěr první vrstvou závodní barvy. Připojené fotografie jej zachycují už na hotelovém pokoji v místě konání soutěže.

Milan Šádek den před Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2021 (foto: Instagram.com/milan_sadek)

Behrooz Tabani

Íránské výpravě se povedlo to, co se jí nepodařilo před několika týdny, kdy její členové zamýšleli závodit na KO Pro v Egyptě. Na rozdíl od egyptské profesionální show se totiž Íráncům tentokrát podařilo dorazit na místo, kde se odprezentovali, a jsou tak připraveni trochu zamíchat kartami. V kulturistice mužů open se chystají nastoupit Pouria Payoun s Behroozem Tabanim, a především osmadvacetiletý Behrooz představuje opravdu zajímavou novou tvář profesionální scény. Svůj nesporný talent pro kulturistiku naplno prezentoval už na mistrovství světa mezinárodní federace IFBB v roce 2016, kde přes své mládí dokázal absolutně zvítězit. Ačkoliv mu tento výsledek podle tehdejších pravidel umožňoval přestoupit do Manionovy profesionální ligy, s profesionálním debutem dlouho vyčkával. Psalo se o tom, že to snad souviselo s tím, že si Behrooz nejprve musel odkroutit povinnou vojenskou službu, ale protože perštinou nevládneme, nemáme tuto informaci jak ověřit. Svůj podíl na tom, že tento svěřenec trenéra Miloše Šarčeva poprvé mezi profíky soutěžní plavky navlékne až tuto neděli, ale jistě měla i skutečnost, že to íránští sportovci s cestováním po světě nemají právě snadné. Ostatně i Tabani sám začátkem letošního roku apeloval na vedení profesionální ligy IFBB Jima Maniona s tím, aby se zasadilo o pořádání soutěží v okolí Íránu. To by totiž dalo borcům z této země šanci na závody vycestovat a zabojovat tak o kvalifikaci na Olympia Weekend, kde v posledních letech z Íránců má šanci nastupovat pouze Hadi Choopan.

Behrooz Tabani v přípravě na Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2021 (foto: Instagram.com/ifbbpro_behrooztabani)

Quinton Eriya

Když už jsme u těch talentů, tak své má také kanadská kulturistika, a patří mezi ně i Quinton Eriya. Závodník narozený v roce 1995 už několikrát prokázal, že má pro bodybuilding vynikající genetiku, a pokud mu na jeho přechozích soutěžích něco chybělo, bylo to ještě nějaké to kilo svalů. Přeci jenom 185 cm vysokou kostru není úplně snadné dostatečným množstvím svalové hmoty zaplnit. Quinton za sebou ale má čtrnáct měsíců bez závodění, během kterých na objemech jistě zapracoval. Výsledky svého úsilí se chystá letos poprvé ukázat právě v Rumunsku, kde za sebou má nástřik první vrstvy soutěžní barvy, ale třeba i návštěvu u holiče. Eriya je s tím, jakou práci v barber shopu odvedli, nadmíru spokojený, stejně jako s tím, že se v zákulisí už mohl potkat s několika dalšími závodníky a příštími soupeři, se kterými jej spojuje společný zájem. Připojené snímky věnované právě Quintonovi jsou sice už trochu staršího vydání, ale mladý profík na nich vypadá tak dobře, že věříme, že jistě stojí za Vaši pozornost.

Quinton Eriya 3 týdny před Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2021 (foto: Instagram.com/quintbeastwood)

Bruno Oliveira Santos

Zatímco dnes o kousek výše v článku vzpomínaný Behrooz Tabani s profesionálním debutem čekal z různých důvodů pět let, Bruno Oliveira Santos z Brazílie se rozhodl se stejnou věcí vůbec nepárat. Profi kartu vybojoval před dvěma týdny díky celkovému triumfu z Musclecontest Nacional Pro Qualifier a rovnou se rozhodl, že právě na Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro zjistí, jak si mezi profíky stojí. Na místě se potýká s tím, že v Rumunsku jsou venku pro něj nezvyklé 4 °C, ale jinak je k soutěži, na které na pódiu změří síly i s krajany Rafaelem Brandaem a Marcelem Cruzem, připraven.

Bruno Oliveira Santos v přípravě na Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2021 (foto: Instagram.com/coachbrunosantos)

Ahmet Koçak

O profesionální nováčky ve startovním poli nebude nouze, což je určitě dobře. Přeci jenom nová krev a vyšší konkurence nikdy nemůže být na škodu. Jedním z borců, kteří se na klání pokusí potrápit zkušenější soupeře, bude také Ahmet Koçak, který profi kartu získal letos v červnu na VL Classic. Na prvním snímku je zachycen dva dny před soutěží, kdy už začínal s cukrováním, na dalších tři dny před vstupem na pódium. To ještě pózoval s úplně prázdnými svaly.

Ahmet Koçak 2 a 3 dny před Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2021 (foto: Instagram.com/max_thecoach_2003)

Toni Kohonen

Finští kulturisté mezi profíky nastupují už čtyři desetiletí a postupně se na vynikajícího Jormu Rätyho a nebo Marka Savolainena pokouší navázat další borci. Po Jarim Mentulovi a Jerrym Ossim se dalším z nich stane celkový vítěz Iceland Open 2019 Toni Kohonen, jenž si Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro stejně jako Koçak s Oliveirou a Tabanim vybral pro profesionální debut. Borec, jenž se na závody připravoval pod vedením švýcarského trenéra Patricka Tuora, by měl patřit k těm těžším členům startovního pole, když ještě jeden a půl týdne před závody vážil 117,6 kg!

Toni Kohonen 2 dny před Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2021 (foto: Instagram.com/tonikohonenifbbpro)

Dani Kaganovich

Kromě toho, že startovní pole letošního Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro bude bohaté na nové tváře, bude také opravdu národnostně pestré. Zásluhu na tom bude mít i Izraelec Dani Kaganovich, jehož jsme na soutěžním pódiu neviděli přes dva roky. Dani se za tu dobu snažil svou postavu trochu přebudovat, a také zamýšlel vylepšit pózování. Nakolik se to tomuto den před závody 115 kg vážícímu kulturistovi povedlo, se naplno ukáže až na pódiu, ale něco o tom asi mohou napovědět už i následující snímky.

Dani Kaganovich den před Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2021 (foto: Instagram.com/danikaganovich)

Boyan Ivanov

Po těžkotonážníkovi z Izraele se zaměříme na jednoho z Bulharska. V Bukurešti se totiž rozhodčím plánuje představit také Boyan Ivanov, jenž ačkoliv asi ještě nikdy mezi profíky nezávodil vyloženě ve stoprocentní formě, posbíral díky svým plným oblým svalům pár slušných výsledků. Na tuto svou největší přednost samozřejmě bude sázet i tentokrát. Boyan letos sice už závodil na Yamamoto Cup San Marino Pro, ale soutěž nedokončil, a tak jeho jméno u této soutěže dokonce nefiguruje ani v oficiální výsledkové listině. Proti svému zmíněnému vystoupení z Říma by Ivanov tentokrát rád na pódium nastoupil nejenom lépe připravený, ale také o něco mohutnější.

Boyan Ivanov v přípravě na Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2021 (foto: Facebook.com/Boyanivanov.bodybuilding)

Fabio Romagnolo

K Boyanovým soupeřům na Yamamoto Cup San Marino Pro patřil při profesionálním debutu Ital Fabio Romagnolo, jenž si pro své další soutěžní vystoupení rumunskou profesionální show vybral rovněž. Fabio rozhodně není žádným estétem, ale připravený na závody umí chodit opravdu perfektně. Tak uvidíme, jak tomu bude tentokrát, kdy v závěru přípravy přivítal na svět dalšího potomka, což je sice radostná, ale v mnoha ohledech náročná událost.

Fabio Romagnolo v přípravě na Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2021 (foto: Facebook.com/fabio.roma.96)

Adnan Gosto

Dostane se také na několik kulturistů z dvěstědvanáctky. První z nich na řadu přichází Adnan Gosto z Bosny a Hercegoviny, který si profi kartu vydobyl spolu s Terezou Linhartovou na Fitparade Pro Qualifier (česká profesionálka se v Bukurešti chystá závodit rovněž stejně jako její sestra Gabriela). Adnan si nedělní událost zvolil pro profesionální debut a vmáčknout se do limitu lehčí váhy pro tohoto svěřence švýcarského trenéra Patricka Tuora nepředstavovalo úplně jednoduchou písemku. Ale na druhý pokus pro něj vážení dopadlo úspěšně a v současnosti se snaží své svaly co nejlépe naplnit.

Adnan Gosto 3 a 4 dny před Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2021 (foto: Instagram.com/adnan.adoni.gosto)

Mirnes Husanovic

Adnan v Rumunsku ve své kategorii změří síly také s krajanem a dalším profesionálním nováčkem Mirnesem Husanovicem. Mirnesovo jméno sice ve startovce v tuto chvíli ještě uvidíte mezi těžkotonážníky, ale jedná se podle všeho o chybu. Při prezentaci navážil 89 kg, a tak není důvod k tomu, aby si své premiérové vystoupení v Manionově profesionální lize ztěžoval nerovným soubojem s podstatně mohutnějšími soupeři. Husanovic profi kartu získal díky úspěchu ze zářijového The Austrian Oak Pro Qualifier pořádaného dnes už zesnulým Wolfgangem Schoberem.

Mirnes Husanovic v přípravě na Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2021 (foto: Instagram.com/mirnes_ifbb_pro)

Daniel Sticco

V kulturistice mužů do 212 liber (96,2 kg) v Rumunsku ale samozřejmě nebudou závodit pouze sportovci z Balkánu. Z Itálie na místo dorazil parádními pažemi disponující Daniel Sticco, který se bude snažit vylepši osmé místo, které mu patřilo při profesionálním debutu na letošním Mr. Big Evolution Pro.

Daniel Sticco den před Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro 2021 (foto: Instagram.com/daniel_sticco_ifbb_pro)Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

14.11.19:50Mikuc - Ty jsi naše zlatíčko! Než to po tobě člověk přečte alespoň..+1
14.11.19:09Sárinka.S - Je večer odpoledne ráno, před snídaní po ní podle mě komen..-3
14.11.13:04Mikuc - Jak poudala bába Futeř: `Za optání nic nedáš!`+1
14.11.12:001boris111 - Ptát se v sobotu večer na tipovačku mi přijde jako nesmysl.-1
14.11.09:51Roumec - Nevidí, proto se ptá. Někdy je dobrý nechat si koment pro ..+2
13.11.22:40Hockey1000 - Vidíš ji někde?-3
13.11.22:00Neutralni typ - tipovacka neni?+2
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2022 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2022 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie