Reklama:
Složením NEJLEPŠÍ multivitamín 1+1 ZDARMA!
39 účinných látek: vitamíny, minerály, extrakty, probiotika i enzymy. Více zde.

KO Pro 2021: výsledky a fotografie

10.650 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Město 6. října, vybudované v poušti 32 km jihozápadně od centra Káhiry v provincii Gíza, poslední říjnovou neděli hostilo historicky první egyptskou profesionální soutěž v kulturistice a fitness, na které se bojovalo o kvalifikaci na Olympia Weekend. Za kláním se stručným názvem KO Pro stál Islam Kortam se svou produkční společností KO Squad, která se zabývá pořádáním soutěží a sponzorováním sportovců. Bez jakéhokoliv přehánění se přitom dá říci, že Islam je pro egyptskou kulturistiku tím, co je pro tu kuvajtskou Bader Boodai. Na premiérovém ročníku KO Pro byly vypsány čtyři kategorie, a to kulturistika mužů open, kulturistika mužů do 212 liber, classic physique a physique mužů. Ve všech bylo ve hře jedno přímé postupové místo na příští Olympia Weekend určené vítězi, další členové prvních pětic si potom měli připsat po několika bodech do kvalifikačního žebříčku. Ten představuje další způsob, jakým se dá na Olympii nominovat.


KO Pro 2021 - kulturistika mužů open

Olympia Amateur Egypt 2021 - devět nových profesionálů

Už jenom z pódiové produkce bylo znát, že si pořadatelé v čele s Islamem Kortamem na soutěži dali záležet. Klání odstartovalo egyptskou národní hymnou Bilady, Bilady, Bilady, na velkoplošných obrazovkách byly promítány egyptské hieroglyfy a v pozadí byly vyobrazeny také dvě podsvícené siluety boha Anúbise. Finále ozvláštnilo kulturní vystoupení, které by se nejlépe ze všeho dalo popsat asi jako ukázka historického egyptského válečného umění, do kterého ale byly zakomponované moderní prvky, které měly nejblíže ze všeho k breakdancu. Výrazný prostor během finále na pódiu dostal také dvojnásobný šampión Mr. Olympia Mamdouh Elssbiay, jenž promluvil k publiku a absolvoval exhibiční vystoupení. Na to, že od jeho účasti na letošní Olympii uplynuly už tři více než tři neděle, byl v parádní formě!


Semifinálová vyvolávání:
1.Dauda, El Emam, Grimes, Foda, Ahmed, Awny, Shaaban, Negm
2.Rea, Gebhardt, Ahmed, El Marhoumy, Awny, Ashour, Negm
3.Dauda, El Emam, Grimes, Foda, Shaaban

V královské kulturistice mužů open k soutěži nastoupil tucet borců. Byť v něm v současnosti ne všichni žijí, hned osm z nich pocházelo z Egypta. Bylo tak cítit, že si egyptští profesionální kulturisté možnosti závodit před domácím publikem opravdu váží. Rozhodčí z nich do prvního semifinálového vyvolávání vybrali Mohameda El Emama, Mohameda Fodu, Hamadu Ahmeda, Khaleda Awnyho, Mohameda Shaabana a Mahmouda Negma. Na pódiu je ale v řadě doplnily i dvě zahraniční hvězdy Samson Dauda s Reganem Grimesem. Uprostřed pózovali Grimes s El Emamem, což mělo znamenat, že v danou chvíli pravděpodobně sváděli souboj o vítězství. Ve třetím a už pouze pětičlenném calloutu ve středu řady stál Regan, obklopený Samsonem a Mohamedem El Emamem. Na kraj rozhodčí postavili Shaabana s Fodou. První jmenovaný se ale podle všeho začal rodící se výsledkovou listinou drát výše a po chvíli po Reganově levici nahradil El Emama.

Ve finále byl na pódiu k vidění podobný obrázek jako v závěru prejudgingu, když bylo zřejmé, že rozhodčí jako medailisty mají Shaabana, Daudu a Grimese. Zbývalo pouze odtajnit, jak mezi ně cenné kovy rozdělili. Pro slavnostní ceremoniál, který to měl s definitivní platností rozseknout, se na pódium vrátil "Big Ramy", jenž měl členy top 5 cenami dekorovat. Při příchodu na scénu si podal si ruku se všemi deseti borci, kteří dostali příležitost předvést volnou sestavu, a mohlo se jít na to. Podruhé v kariéře byl vítězem soutěže v kulturistice mužů open vyhlášen Regan Grimes, jenž tak splnil pro něj důležitý úkol. S předstihem si zajistil přímou kvalifikaci na příští Olympii a teď bude mít více než rok na to, aby zase o něco více zapracoval na celkovém svalovém rozvoji a měl tak šanci na zmíněné vrcholné události profesionálního bodybuildingu pomýšlet na nějaký zajímavější výsledek. Regan možná tentokrát nezávodil tak dotažený jako před týdnem na Legion Sports Fest Pro v Nevadě, ale s ohledem na to, kolik toho za poslední týden strávil na cestách, je to pochopitelné. Druhého Shaabana a nakonec až třetího Daudu udolal asi hlavně díky lepším zadním postojům. Za vítězství Grimesovi patří šek na 200.000 egyptských liber, což je asi 281.000 Kč, nebo chcete-li 12.750 dolarů. Jedná se o pětinu z celkové výše finančních odměn, které se udělovaly napříč jednotlivými kategoriemi.

Jako vždy mohutný Mohamed El Emam závodil ve slušné formě, ale i tak mu medaile unikla a na KO Pro skončil čtvrtý. Přeci jenom všichni jeho úspěšnější soupeři působili elegantněji a na rozdíl od něj dokázali držet břicho pod kontrolou. Absolutní šampión Lebanon Pro Qualifier 2019 Mohamed Foda při profesionálním debutu vybojoval páté místo, což určitě není špatné. Přesto poté, kdy se verdikt rozhodčích dozvěděl, působil opravdu velmi zklamaně. Zřejmě tento svěřenec trenéra Hanyho Ramboda pomýšlel na ještě vyšší příčky. Mírné zklamání ale nedokázali skrýt ani Dauda se Shaabanem. Samson si jistě po průběhu závodů věřil na druhé místo a Mohamed se jenom těžko srovnával s vědomím, že mu triumf před skvělým domácím publikem unikl tak těsně.


Výsledky KO Pro 2021 - kulturistika mužů open

  1. Regan Grimes*
  2. Mohamed Shaaban
  3. Samson Dauda
  4. Mohamed El Emam
  5. Mohamed Foda
  6. Khaled Awny
  7. Ossama Ashour
  8. Hamada Ahmed
  9. Kevin Gebhardt
  10. Ahmed El Marhoumy
  11. Mahmoud Negm
  12. Victor Rea

* kvalifikace na Mr. Olympia 2022


Kulturistika mužů open na KO Pro 2021


Závodníci kvalifikovaní na Mr. Olympia 2022 k 31. říjnu:

jméno stát soutěž um.*
Nick Walker USA Arnold Classic 2021 1.
Nathan De Asha Velká Británie Arnold Classic UK 2021 1.
Mamdouh Elssbiay Egypt Mr. Olympia 2020 1.
Brandon Curry USA Mr. Olympia 2019 1.
Hadi Choopan Írán Mr. Olympia 2021 3.
Hunter Labrada USA Mr. Olympia 2021 4.
Shaun Clarida USA Legion Sports Fest Pro 2021 1.
Regan Grimes Kanada KO Pro 2021 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kulturistika mužů open - kvalifikační žebříček pro rok 2022 k 31. říjnu:

p. jméno stát body
1. Samson Dauda Velká Británie 14
2. Iain Valliere Kanada 10
3. Steve Kuclo USA 9
4. Luis Rodriguez USA 8
4. Theo Leguerrier Francie 8
6. Akim Williams USA 7
7. Patrick Johnson Dánsko 6
8. Krystian Wolski Polsko 5
8. Vladislav Sukhoruchko Ukrajina 5
8. Sergio Oliva Jr. USA 5
11. Roelly Winklaar Curacao 4
11. Tonio Burton USA 4
11. Mohamed Shaaban Egypt 4
14. Martin Fitzwater USA 3
15. Andrea Presti Itálie 2
15. Mohamed El Emam Egypt 2
17. Mohamed Foda Egypt 1

Pravidla pro kvalifikaci na Mr. Olympia 2022 najdete zde.


KO Pro 2021 - kulturistika mužů do 212 liber


Semifinálová vyvolávání:
1.Al Saif, Embaby, D'Angelo, Wardany, Salah, Troudi, Bat, Amin
2.Reda, Al Saif, Adel, Yakovlev, Jawad, Troudi, Bat
3.Embaby, D'Angelo, Wardany, Salah, Amin

Také v kulturistice mužů do 212 liber (96,2 kg) nastoupilo dvanáct borců. Za mírného favorita se dal považovat účastník letošního ročníku 212 Olympia Ahmed Wardany, ale startovní pole bylo dost nečitelné. Některé jeho členy jsme dlouho závodit neviděli, popřípadě ve dvěstědvanáctce na egyptské profesionální show zkusili štěstí vůbec poprvé. Do důležitého prvního semifinálového vyvolávání si hlavní rozhodčí i tentokrát vyžádal hned osm profíků, a to Abdullaha Al Saifa, Mohameda Khaleda Embabyho, Pasquala D'Angela, už zmiňovaného Ahmeda Wardanyho, Mohameda Salaha, Samira Troudiho, Ahmeda Bata a Waela Mohameda Amina. Jedno z obou míst uprostřed řady dostal nakonec opravdu Wardany, na tom druhém stál Embaby, jenž se při svém profesionálním debutu prezentoval nejenom kompletní postavou, pěknými tvary a dobrou formou, ale proti svým amatérským létům také viditelně vylepšenými objemy.

Zdálo se dokonce, že Mohamed Khaled může zkušenějšího Wardanyho porazit. Ve třetím vyvolávání dopoledního prejudgingu, které kromě obou zmíněných Egypťanů tvořili ještě Pasquale D'Angelo, Mohamed Salah a Wael Mohamed Amin, Embaby pózoval většinu času uprostřed řady. A když se stejný callout opakoval i během večerního finále, Mohamed Khaled pozici číslo jedna už neopustil vůbec. Jistotu, že tento kulturista narozený v roce 1991 mezi profíky hned na první pokus dosáhne na vítězství a kvalifikaci na Olympii, měl ale dát až samotný slavnostní ceremoniál. Při něm medaile závodníkům předával bývalý profesionální kulturista egyptského původu Mahmoud Al Durrah, jenž je ve své rodné zemi přesto, že po léta žije v Kanadě, velmi populární. Zlato a trofej určenou vítězi nakonec skutečně získal Mohamed Khaled Embaby, jenž byl šťastný jako blecha. Na pódium s ním vítězství přiběhli oslavit jeho nejbližší a sám triumf slavil s egyptskou vlajkou v rukou.

Embabymu, který profi kartu vybojoval dvakrát díky úspěchům z Olympia Amateur Kuwait 2018 a IFBB Diamond Cup UAE 2017, hraje teď v jeho sportovní kariéře všechno do karet. Egyptští kulturisté mají v Manionově profesionální lize díky nadvládě Mamdouha Elssbiaye vynikající jméno, on sám je stále velmi mladý a s ohledem na to, že na soutěži vážil pravděpodobně dost pod 90 kg, má obrovský prostor k tomu se dále zlepšovat. Olympia Weekend 2022 se podle všeho odehraje až někdy v prosinci, a tak už jenom do svého vystoupení na této soutěži může Mohamed Khaled odvést kus práce. Do přípravy bude moci vložit i prostředky, které na KO Pro získal jako finanční odměnu. Ta v přepočtu na americké dolary dělá asi 9.600. Za nakonec druhým Wardanym bronz bral další nováček na profesionální scéně Mohamed Salah, jenž profesionální kartu vlastní od vítězství z Olympia Amateur Egypt 2020. Čtvrtý skončil Pasquale D'Angelo, páté místo ve výsledkové listině patří Waelu Mohamedu Aminovi, který si šanci zamířit mezi elitu vydobyl na letošní amatérské egyptské Olympii. Ta KO Pro bezprostředně předcházela. Wael mezi profíky zřejmě stejně dobře jako ve dvěstědvanáctce může působit i v classic physique, a tak bude zajímavé sledovat, v jaké kategorii nakonec zakotví.


Výsledky KO Pro 2021 - kulturistika mužů do 212 liber

  1. Mohamed Khaled Embaby*
  2. Ahmed Wardany
  3. Mohamed Salah
  4. Pasquale D'Angelo
  5. Wael Mohamed Amin
  6. Abdullah Al Saif
  7. Samir Troudi
  8. Ahmed Bat
  9. Mahmoud Adel
  10. Hamza Jawad
  11. Vladimir Yakovlev
  12. Galal Reda

* kvalifikace na Mr. Olympia 2022


Kulturistika mužů do 212 liber na KO Pro 2021


Závodníci kvalifikovaní na 212 Olympia 2022 k 31. říjnu:

jméno stát soutěž um.*
Derek Lunsford USA 212 Olympia 2021 1.
Shaun Clarida USA 212 Olympia 2020 1.
Kamal Elgargni Libye 212 Olympia 2019 1.
Mohamed Khaled Embaby Egypt KO Pro 2021 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kulturistika mužů do 212 liber - kvalifikační žebříček pro rok 2022 k 31. říjnu:

p. jméno stát body
1. Angel Calderón Frias Španělsko 12
2. Nathan Epler USA 11
3. Ahmed Wardany Eypt 4
4. Mohamed Salah Eypt 3
5. Pasquale D'Angelo Itálie 2
6. Wael Mohamed Amin Egypt 1

Pravidla pro kvalifikaci na 212 Olympia 2022 najdete zde.


KO Pro 2021 - classic physique

I když i v classic physique nastoupili nějací borci z Eypta, tak v boji o přední příčky nakonec ostrouhali. K vítězství a kvalifikaci na Classic Physique Olympia 2022 se probojoval nabitý Španěl José Maria Mete Bueriberi, kterému za jeho triumf patří šek na 120.000 egyptských liber, což dělá asi 7.700 dolarů. O další místa v první pětici se za ním rozdělili Artem Puchkov (Rusko), Peter Molnár (Maďarsko), Abdullah Al Sairafi (Kuvajt) a Ruben Lopez Reyes (Španělsko).


Výsledky KO Pro 2021 - classic physique

  1. José Maria Mete Bueriberi*
  2. Artem Puchkov
  3. Peter Molnár
  4. Abdullah Al Sairafi
  5. Ruben Lopez Reyes
  6. Mikhail Timoshin
  7. Roberto Martinez Pizana
  8. Denis Romanov
  9. Mohamed El Mohamadi
  10. Mohamed Ahmed Abdullah
  11. Mohamed ElQadi
  12. Karim Ahmed
  13. Shicheng Jin
  14. Luqas Fogelberg
  15. Luca Corrado
  16. Alexandros Staboulis

* kvalifikace na Classic Physique Olympia 2022


Classic physique na KO Pro 2021


Závodníci kvalifikovaní na Classic Physique Olympia 2022 k 31. říjnu:

jméno stát soutěž um.*
Brady Barnes USA Heart of Texas 2021 1.
Darren Farrell Irsko San Antonio Pro 2021 1.
Terrence Ruffin USA Arnold Classic 2021 1.
Birica Anghel Georgian Rumunsko Tsunami Cup 2021 1.
Michael Daboul Sýrie Arnold Classic UK 2021 1.
Robert Wichman USA Nashville Night of Ch. 2021 1.
Chris Bumstead Kanada Classic Physique Olympia 2021 1.
Breon Ansley USA Classic Physique Olympia 2017 1.
Peter Molnár Maďarsko Kentucky Muscle Pro 2021 1.
Alejandro Cambronero USA Hurricane Pro 2021 1.
Mike Sommerfeld Německo Poland Pro Supershow 2021 1.
Jorge Herrera Mexiko Legion Sports Fest Pro 2021 1.
José Maria Mete Bueriberi Španělsko KO Pro 2021 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Classic physique - kvalifikační žebříček pro rok 2022 k 31. říjnu:

p. jméno stát body
1. Urs Kalecinski Německo 12
2. Ramon Queiroz Brazílie 11
3. Logan Franklin USA 9
4. Courage Opara USA 8
4. Shane Cullen Irsko 8
4. Jeff Hallenbeck USA 8
7. Bryan Jones USA 7
7. Jack Connor Velká Británie 7
7. Valentin Petrov Bulharsko 7
7. Jordan Plantiko USA 7
11. Vincent Craine Irsko 6
11. Sabur Favors USA 6
13. Laszlo Kiraly Maďarsko 5
13. Neil Currey Velká Británie 5
15. Jay Warren USA 4
15. Toto Djong USA 4
15. Kim Santos USA 4
15. Brandon Williams USA 4
15. Tommy Clark USA 4
15. Hubert Kulczynski Polsko 4
15. Jorge Tabet Aleixandre Španělsko 4
15. Artem Puchkov Rusko 4
23. Tyler Tallent USA 3
23. Aaron Sparenberg USA 3
23. Andrea Mammoli Itálie 3
23. Ruben Stouth USA 3
23. Hany Saeed Egypt 3
23. Roman Taijeron USA 3
23. Ruben Lopez Reyes Španělsko 3
30. Domenick DiBenedetto USA 2
30. Tyler Johnson Kanada 2
30. Abdullah Al Sairafi Kuvajt 2
33. Derek Duczynski USA 1
33. Jason Theobald USA 1
33. Petar Duper Itálie 1
33. Brandon Cooper USA 1
33. Paul Kanu USA 1
33. Roberto Martinez Pizana Španělsko 1

Pravidla pro kvalifikaci na Classic Physique Olympia 2022 najdete zde.


KO Pro 2021 - physique mužů

Physique mužů se s devatenácti závodníky stalo nejpočetněji obsazenou kategorií soutěže. Za výrazné podpory publiky se v něm k vítězství, kvalifikaci na Men's Physique Olympia a finanční odměně ve výši 120.000 egyptských liber probojoval domácí Ahmed Shokry. Na poměry své kategorie představoval poměrně mohutného závodníka a na pódium navíc přinesl pozoruhodnou svalovou hustotu. Na dalších příčkách v top 5 se za ním srovnali Sanad Al-Sanad, Emile Walker, Denis Gusev a Youssef Hassan, který prof kartu získal na připojené amatérské Olympii.


Výsledky KO Pro 2021 - physique mužů

  1. Ahmed Shokry*
  2. Sanad Al-Sanad
  3. Emile Walker
  4. Denis Gusev
  5. Youssef Hassan
  6. Clarence McSpadden
  7. Mohamed Magdy
  8. Mohammed Nabil Azab
  9. Mostafa Abdellatif
  10. Ahmed AbdelGalil
  11. Karim Esmat Sadeq
  12. Mahmoud Abdelaziz
  13. Mohamed Abdelhaleem
  14. Daniele D'Onofrio
  15. Omar Suleiman
  16. Xiao Long Hong
  16. Daniel Leone
  16. Ahmed Abd El Mawgwd
  16. Shahram Nikbakht

* kvalifikace na Men's Physique Olympia 2022


Physique mužů na KO Pro 2021


Závodníci kvalifikovaní na Men's Physique Olympia 2022 k 31. říjnu:

jméno stát soutěž um.*
Riccardo Croci Itálie Champions Classic 2021 1.
Jahvair Mullings USA San Antonio Pro 2021 1.
Bhuwan Chauhan Indie Tournament of Champions 2021 1.
Terrence Teo Malajsie Tsunami Cup 2021 1.
Yousef Al Shaban Kuvajt Daytona Pro 2021 1.
Ryan Terry Velká Británie Arnold Classic UK 2021 1.
Brandon Hendrickson USA Men's Physique Olympia 2021 1.
Erin Banks USA Men's Physique Olympia 2021 2.
Diogo Montenegro Brazílie Men's Physique Olympia 2021 3.
Raymont Edmonds USA Men's Physique Olympia 2019 1.
Carlos DeOliveira Brazílie Monterrey Pro 2021 1.
Daniel Ammons USA Hurricane Pro 2021 1.
Kyron Holden USA Border States Pro 2021 1.
Ahmed Shokry Egypt KO Pro 2021 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Physique mužů - kvalifikační žebříček pro rok 2022 k 31. říjnu:

p. jméno stát body
1. Emile Walker Velká Británie 11
2. Ryan John-Baptiste Velká Británie 8
2. Fernando Chala Kolumbie 8
2. Xiao Long Hong Čína 8
5. Andre Smith USA 6
5. Arya Saffaie USA 6
7. Jeffrey Darko Velká Británie 5
7. Romane Lanceford Velká Británie 5
7. Youcef Djoudi Francie 5
7. Felipe Franco Brazílie 5
7. Suraqah Shabazz USA 5
12. Joseph Lee USA 4
12. Yashar Anbari Írán 4
12. Alex Woodson USA 4
12. Reynel Chavez Pulido USA 4
12. Corey Morris USA 4
12. Vinicius Mateus Brazílie 4
12. Sanad Al-Sanad Kuvajt 4
18. Andrea Mosti Itálie 3
18. Miroslav Juríček Česká republika 3
18. Micah Thomas USA 3
18. Marlon Sanchez Nizozemsko 3
18. Shun Kaneko Japonsko 3
18. Ismael Dominguez Mexiko 3
18. Bálint Németh Maďarsko 3
17. Rodrigue Chesnier USA 3
18. Vitor Chaves Brazílie 3
26. Alexis Gonzalez Španělsko 2
26. Jason Huynh USA 2
26. Tony Chinakwe USA 2
26. Joaquim Camps Angel Španělsko 2
26. Hachemi Hemza Alžírsko 2
26. Benquil Marigny USA 2
26. Godfrey Sironda USA 2
26. Edvan Palmeira Brazílie 2
26. Denis Gusev Rusko 2
35. Tyler James USA 1
35. Febo Gambacorta Itálie 1
35. Saint Michael Moodie Jamajka 1
35. Rodney Harvey USA 1
35. Anderson Arruda Brazílie 1
35. Youssef Hassan Egypt 1

Pravidla pro kvalifikaci na Men's Physique Olympia 2022 najdete zde.


Foto:
Facebook.com/KOSquadEgypt


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínIMV podcast: Roubík a Šindelář o kauz...
Hockey1000 (13:31) • Se to řeší hlavně na Facebooku Ronnie, Lukáš Roubíka a na Youtubu pod tím videem. Soudě...
magazínIMV podcast: Roubík a Šindelář o kauz...
Muriel (13:10) • Neverím že tu nieje žiadny koment haters a fandovia Fílu kde sú? nejaké tie kecy o ALeš...
magazínNick Walker 4,5 týdne před Arnold Cla...
Zodiak411 (10:41) • Viděl jsem už na IG foto, kdy to lidi zpozorovali :D Nicméně, že to provedl deadliftem...
magazínNick Walker 4,5 týdne před Arnold Cla...
LeToucan (10:20) • Už asi 2 týdny, on sám však tvrdí že si to `zbrousil` u mrtvého tahu :D
magazínNick Walker 4,5 týdne před Arnold Cla...
Zodiak411 (08:09) • Evidentně se Nick začal zabývat křečáky. Na pravé noze už je vidět, že má něco málo pry...Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie