Reklama:
VÁNOČNÍ DÁRKY: tašky plné suplementů
Vánoční tašky a balíčky, ale i knihy, fitness dobrůtky, chytré lahve nebo oblečení. Více zde.

Ing. Zdeněk Šaman a Arnošt Kraina slaví kulatá životní jubilea

3.077 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Kulturistika může být sportem i láskou na celý život a i u nás se najde mnoho osobností, které dokazují, že když se to správně uchopí, jedná se o skvělý způsob, jak zůstat dlouhá léta vitální, aktivní a užívat si života plnými doušky. Skvělými příklady jsou Ing. Zdeněk Šaman, který 25. října oslaví 70 let, a Arnošt "Arni" Kraina, kterému by asi skutečně málokdo hádal, že se 5. listopadu zařadí již mezi osmdesátníky.

Oběma přejeme mnoho zdraví a spokojenosti a namístě je také velké poděkování. Oba pánové totiž s kulturistikou spojili opravdu velkou část života a nejenže byli sami její výkladní skříní, ale zasloužili se i o její propagaci a není pochyb o tom, že k aktivnímu způsobu života přivedli mnoho a mnoho lidí. Všechno nejlepší!


Ing. Zdeněk Šaman - 27. října oslaví 70 let

Ing. Zdeněk Šaman spoluzaložil nejstarší doposud aktivní kulturistický oddíl v ČR ASK Blansko, který vznikl v roce 1965. Stále aktivně cvičí a trénuje 4x týdně. Soutěžil na několika mistrovstvích České republiky, naposledy v roce 2016, kdy v kategorii masters nad 65 let obsadil 4. místo. V letech 1984 - 2010 působil jako rozhodčí a po několik volebních období byl předsedou kontrolní a revizní komise SKFČR, v letech 2014 - 2019 zastával také funkci předsedy disciplinární komise a ve svazu inicioval řadu změn. Věnoval se také organizování soutěží a několikrát v Blansku uspořádal mistrovství ČR, zorganizoval také akci 1000x 100 kg v bench-pressu, které se sám aktivně zúčastnil. Je velkým propagátorem kulturistiky u nás i v zahraničí, mezi dospělými, dětmi i tělesně postiženými.


Arnošt Kraina - 5. listopadu oslaví 80 let

Arnošt Kraina začínal se sportem jako boxer, v letech 1956 - 1958 byl dorosteneckým reprezentantem Moravy v boxu a v letech 1958 - 1961 v atletice v hodu oštěpem. V roce 1962 založil v Třinci oddíl kulturistiky při oddílu vzpírání a v roce 1968 už samostatný kulturistický oddíl, jehož předsedou byl až do roku 1990. Působil rovněž jako rozhodčí. V letech 1970 - 1972 jako rozhodčí III. třídy, v dalších letech postupně II. a I. třídy a od roku 1986 jako mezinárodní rozhodčí. Od roku 1982 byl členem Výboru svazu kulturistiky ČSSR a předsedou komise rozhodčích a v roce 1986 spolu s Jiřím Zajíčkem a Ing. Františkem Dolíhalem formuloval nová pravidla kulturistiky. Jako rozhodčí byl aktivní až do roku 1991, poté vycestoval do zahraničí, kde se zdržuje dodnes.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 3 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínTipovací soutěž - Toronto Pro Supersh...
decarabas (07:53) • No a presne to sa mi stalo *24* Ale co som videl nejake videa z predjudgingu, tak Quint...
magazínBrett Wilkin 5 dnů před Wings of Stre...
Neutralni typ (17:27) • tohle video by se melo povinne poustet ve skolach tak jako se pousteji varovani pred dr...
magazínRonnie Coleman pod mikroskopem - gene...
Zodiak411 (22:17) • Tommy, když odbočím od toho, že to je absolutně mimo téma těchto stránek, tak to co zde...
magazínRonnie Coleman pod mikroskopem - gene...
Neutralni typ (11:38) • boohuzel to tak je, z techto faktu vychazi jedna vec, ze skutecne verici clovek by nemo...
magazínRonnie Coleman pod mikroskopem - gene...
maxpoint97 (11:27) • Neskutečně důmyslná logika Tommy. Akorát by sis měl před Vánoci dávat větší pozor. Jak...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie