Reklama:
EXKLUZIVNĚ: Lean Whey Protein 1+1!
Od výrobce nejprodávanějších proteinů na světě. Více zde.

Arnold Classic UK 2021
- výsledky a fotografie

19.131 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Birminghamské National Exhibition Center během prvního říjnového víkendu přivítalo první ročník multisportovní události Arnold Sports Festival UK, jehož vrcholem se stala soutěž závodníků z profesionální ligy IFBB Jima Maniona Arnold Classic UK. Do portfolia zmíněné organizace tak po severoamerickém Arnold Classic, Arnold Classic Australia a Arnold Classic South America přibyla další akce nesoucí osvědčenou značku v názvu. Pořadatelé si pro začátek, obzvlášť v době nejistoty způsobené pandemií COVID-19, nechtěli ukousnout příliš velké sousto, a tak si vybírali, jaké kategorie vypíší. Jejich volba kromě královské kulturistiky mužů open padla ještě také na classic physique, physique mužů, fitness žen a bikiny fitness žen, přičemž platilo, že ve všech těchto kategoriích sportovci bojovali už o kvalifikaci na Olympia Weekend 2022.


Arnold Classic UK 2021 - kulturistika mužů open


Semifinálová vyvolávání:
1.Dauda, Asha, Johnson, Leguerrier
2.Budesheim, Johal, Seeman, Vaaga, Wolski, Enchev
3.Berek, Buonomo, Cielen, Olejniczak, Enchev
4.Dauda, Asha, Johnson, Leguerrier

V kulturistice mužů open se do boje přízeň rozhodčích vedených Stevem Weinbergerem zapojilo čtrnáct borců, když startovní pole na poslední chvíli rozšířil celkový šampión připojeného amatérského Arnold Classic UK Valeri Enchev. Valeri představuje nadějného nového profíka z pěknou postavou a schopností udělat dobrou formu, ale proti zkušenějším členům startovního pole byl přeci jenom dost subtilní. To znamená, že o přední příčky měli bojovat jiní a očekávalo se to především od domácího Nathana De Ashy. Ten podle předpokladů dostal prostor v prvním semifinálovém vyvolávání, ve kterém jej doplnili ještě Samson Dauda, Theo Leguerrier a dánský profesionální nováček Patrick Johnson. Uprostřed řady pózovali Samson s Nathanem, kteří tak sváděli souboj o vítězství. Závodníci ve spojení s publikem vytvořili parádní atmosféru a už během prvního calloutu se jí sportovci nechali strhnout natolik, že když ho končili nejsvalnatější pózou, nahrnuli se až k úplnému okraji pódia!

První semifinálové vyvolávání v kulturistice mužů open na Arnold Classic UK 2021 (foto: Instagram.com/2brospro_events)

Na opravdovou bitvu mezi Samsonem a Nathanem došlo ovšem v závěru finále. Steve Daudu s De Ashou v posledním vyvolávání večera pořádně potrápil. Na pódiu byli opravdu dlouho a absolvovali snad tři nebo čtyři kola povinných póz. Zdálo se, že je to mezi nimi dost vyrovnané, a to zejména díky tomu, že se Samson od minulého soutěžního ročníku o pořádný kus zlepšil. Ve skutečnosti při souboji s Nathanem bral asi většinu póz. Díky své eleganci předvedl lepší dvojitý biceps ze předu, a díky dobrému středu těla soupeři zatápěl v obou bočních postojích, stejně jako v póze břicho-stehna. Natěsno to mezi oběma soupeři bylo ve dvojitém bicepsu zezadu, na kterém Dauda viditelně zapracoval. Nathan proti tomu bral široký zádový sval zepředu i zezadu. Šířkou zad se na něj Samson totiž stále nechytal a v uzavřených předních postojích vynikaly Nathanovy plné husté svaly. Platí to také o nejsvalnatější póze.

Volná sestava Samsona Daudy na Arnold Classic UK 2021,
která byla pojata jako vzpomínka na jeho zesnulého trenéra Johna Meadowse

Přesto, že Samson ve čtyřech postojích Nathana těsně porazil a nejméně v jednom to bylo zřejmě nerozhodně, vystoupení kulturisty se hodnotí jako celek a zdálo se, že je Nathan De Asha možná o maličký kousek napřed. Jasno ale mělo být až při vyhlašování výsledků, které pořadatelé připravili opravdu mimořádné. Na pódium přinesli dvě křesla, jedno určené osminásobnému šampiónovi Mr. Olympia Ronniemu Colemanovi, druhé připravené pro vítěze, jemuž měl Ronnie předat trofej. Křesla tak elegantně vyřešila problém způsobený tím, že se legendární kulturista už po mnoho let při pohybu neobejde bez opory francouzských holí. Je na ně zcela odkázaný, protože mu bez nich hrozí pád, a za takových okolností by se mu trofej šampiónovi předávala jenom opravdu těžko. Sošku pro vítěze prvního ročníku Arnold Classic UK tímto netypickým způsobem nakonec převzal Nathan De Asha, jenž se tak probojoval ke svému osmému vítězství v Manionově profesionální lize.

Nathan De Asha přebírá trofej pro vítěze Arnold Classic UK 2021 z rukou Ronnieho Colemana
(foto: Instagram.com/arnoldsportsuk)

Pro Nathana tyto závody hodně znamenaly. Měl možnost nejenom se zapsat do historie jako jejich první vítěz, ale hlavně to mohl udělat před zraky rodiny a přátel. Už před soutěží se nabízela otázka, zda cenou za sobotní start Nathana De Ashy nebude to, že bude muset vynechat vystoupení letošní Olympii, na kterou dojde příští týden v Orlandu. Ačkoliv pro cestu do zámoří údajně získal vízum, zdá se pravděpodobné, že k Mr. Olympia 2021 spíše nenastoupí. S definitívní platností o tom ale asi rozhodnou až nadcházející dny, byť některé zdroje o jeho neúčasti na letošní Olympii už informují jako o hotové věci. I když Samsonu Daudovi jeho první profesionální vítězství v Birmighamu nakonec uniklo, s tím, co tu předvedl na pódiu, může být nadmíru spokojený. Přes vylepšené objemy neztratil nic ze své elegance, výborně pózoval a předvedl perfektní klasickou volnou sestavu, která pro něj samotného byla velmi emotivní, když ji věnoval svému zesnulému trenérovi Johnu Meadowsovi.

Nathan De Asha po vítězství na Arnold Classic UK 2021 se svými dětmi
(foto: Instagram.com/nathandeasha2)

Třetí místo za Samsonem, kterému nově v přípravě pomáhá Miloš Šarčev, bral vyváženou postavou disponující Theo Leguerrier, jenž závodil v pěkné formě, měl výborné přechody mezi pózami a podobně jako jako Dauda při volné sestavě ukázal, že v profesionální lize umění pózingu není mezi těžkotonážníky ještě úplně zapomenuté. Patricka Johnsona jeho brutální objemy dovedly ke čtvrtému místu, a to přesto, že asi nezávodil úplně ideálně ostrý. Jako poslední do top 5 možná trochu nečekaně proklouzl Krystian Wolski z Polska, který udolal masivního Tima Budesheima i pořádně širokého Joea Seemana.


Výsledky Arnold Classic UK 2021 - kulturistika mužů open

  1. Nathan De Asha
  2. Samson Dauda
  3. Theo Leguerrier
  4. Patrick Johnson
  5. Krystian Wolski
  6. Joe Seeman
  7. Tim Budesheim
  8. Jamie Christian-Johal
  9. Roberto Buonomo
  10. Marek Olejniczak
  11. Kuba Cielen
  12. Ole Kristian Vaaga
  13. Valeri Enchev
  14. Gábor Berek


Kulturistika mužů na Arnold Classic UK 2021

Více fotografií z Arnold Classic UK 2021 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Arnold Classic UK 2021 - classic physique

V classic physique, ve kterém závodníci musí splňovat hmotnostní limit ve vztahu k jejich výšce, se představilo pouze pět sportovců, včetně Valentina Petrova, který si šanci zamířit mezi elitu vydobyl na připojené amatérské soutěži. Ke svému prvnímu vítězství v Manionově profesionální lize se na klání i v jeho konkurenci probojoval Michael Daboul. Zmíněný syrsko-britský profesionál údajně už ve chvíli, kdy získal pozvánku k účasti, řekl, že na Arnold Classic UK vybojuje zlato bez ohledu na to, kdo další se na něm představí. Jak řekl, tak udělal. Podařilo se mu to hlavně díky špičkové připravenosti. Druhé místo bral Shane Cullen, již vzpomínaný Valentin Petrov dosáhl na bronz.


Výsledky Arnold Classic UK 2021 - classic physique

  1. Michael Daboul
  2. Shane Cullen
  3. Valentin Petrov
  4. Vincent Craine
  5. Jack Connor


Classic Physique na Arnold Classic UK 2021

Více fotografií z Arnold Classic UK 2021 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Arnold Classic UK 2021 - physique mužů

Ve physique mužů uspěl favorizovaný Ryan Terry, jenž ve své kategorii právem může být považován za britskou legendu. Stříbrný medailista Olympia Men's Physique Showdown z roku 2016 si v Birminghamu došel už pro své třetí vítězství ze soutěže, která nese jméno Arnolda Schwarzeneggera v názvu. První se datuje do sezóny 2013, kdy Ryan celkově zvítězil na amatérském Arnold Classic Europe, o čtyři roky později už mezi profesionály triumfoval na Arnold Classic v Severní Americe. Ze všech svých vydařených vystoupení na Arnold Classic ale podle svých slov bude nejlépe vzpomínat na to dnešní, protože o něj mohl bojovat před domácím publikem. Druhý skončil pěknými tvary disponující Ryan John-Baptiste, třetí příčku si při profesionálním debutu odnáší Číňan Xiao Long Hong. Profi kartu vlastní od svého absolutního vítězství na Monsterzym Pro Qualifier 2019.


Výsledky Arnold Classic UK 2021 - physique mužů

  1. Ryan Terry
  2. Ryan John-Baptiste
  3. Xiao Long Hong
  4. Emile Walker
  5. Romane Lanceford
  6. Rory Gissing
  7. Omar Suleiman
  8. Tyler Smith
  9. Dawid Wachelka
  10. Sean Carroll
  11. John Collins
  12. Jack Davies
  13. Maxime Parisi


Physique mužů na Arnold Classic UK 2021

Více fotografií z Arnold Classic UK 2021 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Arnold Classic UK 2021 - fitness žen

Ve fitness žen byla v týdnu před závody k soutěži přihlášena pouze domácí profesionálka Kate Errington. Za to, že na pódium nenastoupila sama, vděčí sympaticky početně obsazenému amatérskému Arnold Classic UK, kde se sešlo dost sportovkyň na to, aby zde mohla být udělena profesionální karta. Tu získala Michelle Mensah, která ji ihned využila a senzačně Kate porazila. Tento výsledek by Michelle měl vynést kvalifikaci na Fitness Olympia 2022.


Výsledky Arnold Classic UK 2021 - fitness žen

  1. Michelle Mensah
  2. Kate Errington


Fitness žen na Arnold Classic UK 2021

Více fotografií z Arnold Classic UK 2021 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Arnold Classic UK 2021 - bikiny fitness žen

V devítičlenném startovním poli bikiny fitness žen se ke svému druhému vítězství mezi profesionálkami probojovala Phoebe Hagan. Další místa v top 5 si rozebraly Ottavia Mazza, Anastasia Gonzalez, Noora Mahonen a Jade Kelsie Wolfenden, jen těsně umístění první pětici uniklo Petřa Voldánové.


Výsledky Arnold Classic UK 2021 - bikiny fitness žen

  1. Phoebe Hagan
  2. Ottavia Mazza
  3. Anastasia Gonzalez
  4. Noora Mahonen
  5. Jade Kelsie Wolfenden
  6. Petra Voldánová
  7. Emma Jack
  8. Jessica Kavanagh
  9. Ewelina Szala


Bikiny fitness žen na Arnold Classic UK 2021

Více fotografií z Arnold Classic UK 2021 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Foto:
www.npcnewsonline.com


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

03.10.21:26tomášekp - Dobrý den N.T. vědět - on ví a ne on vý ;-) +1
03.10.16:48Turabean - doporucuju volnou sestavu Daudy kde vzdal poctu Meadowsovi..+3
03.10.13:51Neutralni typ - libi se mi jak je Coleman porad verny bbildingu kdy i jako..
03.10.13:47Neutralni typ - Asha je zajimavy, ze predu se mi libi moc jak ma protahly ..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie