Reklama:

Arnold Classic 2021:
výsledky a fotografie

31.026 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Severoamerické Arnold Classic, u jehož zrodu v roce 1989 stáli Arnold Schwarzenegger a Jim Lorimer, se za dobu své existence rozrostlo v akci obřích rozměrů, pro kterou se vžilo obecnější označení Arnold Sports Festival. Soutěž profesionálních kulturistů Arnold Classic je sice stále základním stavebním kamenem události, ale zároveň za obvyklých okolností představuje jenom zlomek programu. Na festivalu totiž ve chvíli, kdy se svět zrovna nepotýká s pandemií COVID-19, výsledky své práce prezentuje více sportovců než na letních olympijských hrách, na připojeném sportovním veletrhu Arnold Fitness Expo najdete přes tisícovku stánků vystavovatelů a na místě se vystřídá kolem 200.000 návštěvníků. Už vloni, kdy se svět s pandemií a s ní spjatými restrikcemi potýkal naplno, bylo ovšem zřejmé, že je letošní Arnold Sports Festival v ohrožení. Doba totiž takto velkým akcím nepřeje a vložit v této nejisté situaci peníze a úsilí do organizace festivalu v jeho standardním rozsahu s tím, že ho nakonec budete muset třeba zrušit, je něco, do čeho se jednoduše jen tak pouštět nechcete.

V jednom okamžiku tak dokonce připadala v úvahu varianta, že by se letos vůbec žádná součást Arnold Sports Festivalu nekonala a poprvé od konce osmdesátých let by nedošlo ani na Arnold Classic. Jim Manion, prezident profesionální ligy IFBB, jejíž sportovci k soutěži nastupují, tuto možnost i diskutoval s Arnoldem Schwarzeneggerem. Ale ten něco takového zkrátka odmítl připustit. Rozhodl se ve městě, kde se klání koná od samotných začátků, Arnold Classic letos uspořádat za všech okolností. A to i za předpokladu, že na tom opravdu nejspíš pořádný balík peněz prodělá, protože na expo, jeden z hlavních zdrojů příjmů, dojít moci nebude. Svůj záměr naplnil v posunutém termínu, kdy se Arnold Classic 2021 neuskutečnilo tradičně v březnu, ale až v sobotu 25. září. Událost byla vzhledem k okolnostem ztenčena na minimum a z klasického festivalu, jak jej známe z předchozích let, zbyl jenom naprostý základ. Příležitost v prostorách Greater Columbus Convention Center tentokrát dostali pouze sportovci z profesionální ligy IFBB Jima Maniona, a to navíc jenom ve čtyřech kategoriích, na kterých pořadatelům zřejmě záleželo nejvíce. V těch už je v tuto chvíli dobojováno, a tak se pojďme podívat, jak to dopadlo!

Na výsledky Arnold Classic 2021 jste mohli sázet v tipovací soutěži, ve které se hrálo
o ceny věnované společností Extrifit. Celková hodnota cen se blíží 18.000 Kč!
Na vyhodnocení tipovačky se můžete těšit v nejbližších dnech.


Arnold Classic 2021 - kulturistika mužů open

K Arnold Classic závodníci tradičně mohou nastoupit pouze na základě pozvánky od pořadatelů. Tu letos získalo čtrnáct těžkotonážníků. Ne všichni se ale nakonec na pódiu v Columbusu objevili. Cedric McMillan se po svém loňském pádu z kola, při němž si polámal několik kostí, údajně ještě nezotavil dost na to, aby se mohl na soutěž připravit. William Bonac s Lionelem Beyekem potom zjistili, že nebude v jejich silách se na místo konání v současné složité době dostat. V případě Williama by se ale snad mělo povést to, že v zámoří bude za čtrnáct dnů připraven nastoupit k Mr. Olympia. Ze startovního pole vypadl také Roelly Winklaar, a tak se do boje o přízeň rozhodčích vedených zkušeným Stevem Weinbergerem zapojilo pouze deset profíků.


Semifinálová vyvolávání:
1.Kuclo, Rodriguez, Valliere, Walker
2.Oliva Jr., Mostafa, Williams, El Emam, Seung Chul, Charles
3.Oliva Jr., Rodriguez, Williams, Valliere
4.Kuclo, Walker

Soutěž datem konání spadá už do nového kvalifikačního cyklu, ve kterém profesionálové bojují o kvalifikaci na Olympia Weekend pořádaný v roce 2022. Speciálně pro Arnold Classic a kulturistiku mužů open však byla stanovena výjimka. Vítěz se měl kvalifikovat ještě na letošní Olympii, závodníci na druhém až pátém místě si pak měli zapsat po několika bodech do kvalifikačního žebříčku pro rok 2022. Žebříček vedle vítězství ze soutěže představuje další způsob, jakým se dá na Olympii nominovat. Při neúčasti Williama, Roellyho a Cedrica byla soutěž zcela otevřená a na triumf mohlo alespoň podle papírových předpokladů pomýšlet hned několik borců. Do toho, jak na závodech budou rozdané karty, tak mělo vnést větší přehled až první semifinálové vyvolávání. Do něj rozhodčí překvapivě, avšak zřejmě správně nevybrali vloni na Mr. Olympia šestého Akima Williamse ani nositele slavného jména Sergia Olivu. Naopak v něm pózovali Steve Kuclo, Luis Rodriguez, Iain Valliere a Nick Walker.

Souboj Steva Kucla a Nicka Walkera v semifinále Arnold Classic 2021 (foto: Npcnewsonline.com / Amir Marandi)

Další průběh prejudgingu naznačoval, že o vítězství bojují lépe stavěný Steve a hůře poskládaný, avšak větším množstvím detailů i výraznějším wow faktorem disponující Nick. O třetí až čtvrté místo souboj zřejmě sváděli Iain s Luisem a o páté až šesté místo to alespoň v první třetině soutěže bylo mezi Sergiem a Akimem. Oliva Jr. sice k soutěži Arnolda Schwarzeneggera nastoupil mohutnější než vloni, ale jeho tělo zadržovalo příliš vody na to, aby mohl pomýšlet na místo v prvním calloutu. Akim Williams naopak tentokrát závodil o něco lehčí než na svých posledních soutěžích, což se neukázalo být dobrý nápad. Kus jeho impozantnosti tím byl pryč, a když se k tomu přidalo, že Akim přinesl v oblasti zad o něco méně detailů než vloni na Olympii, bylo evidentní, že si v Columbusu nedojde pro takový výsledek, pro jaký by chtěl.

Souboj Steva Kucla a Nicka Walkera v semifinále Arnold Classic 2021 (foto: Npcnewsonline.com / Amir Marandi)

O výsledcích ale mělo rozhodnout s definitivní platností až finále, ve kterém se ještě hrálo o dvě třetiny bodů, když se na Arnold Classic hodnotí nejenom to, jak si borci stojí ve finálových vyvoláváních, ale také volné sestavy. Právě tato část soutěže, na kterou došlo večer, měla výsledky ještě trochu zahýbat. Finále už tradičně v Greater Columbus Convention Center mělo slavnostní ráz. Zazněla hymna Spojených států amerických Hvězdami posetý prapor, krátký proslov k publiku měli jak Jim Manion, tak i samotný Arnold. Na místě byl také Jim Lorimer, který za několik dnů oslaví pětadevadesáté narozeniny. Ačkoliv má ve svém věku už pochopitelné problémy s pohybem, podle Arnolda stále trénuje. V hledišti nechyběli osobnosti z jiných sportů, jako například basketbalista Shaquille O'Neal, a na místě byli i někteří předchozí šampióni Arnold Classic v kulturistice mužů open, včetně osminásobného vítěze Mr. Olympia Ronnieho Colemana, jenž z rukou Arnolda Schwarzeneggera převzal cenu za celoživotní přínos. Tu před ním získali například Joe Weider, Reg Park, Frank Zane, Bill Pearl, Lee Haney, Franco Columbu, Lou Ferrigno, Sylvester Stalone nebo Rich Gaspari a z toho, jak se Ronnie při svém projevu na pódiu dojmul, bylo cítit, že pro něj toto ocenění hodně znamená.

Nick Walker, šampión Arnold Classic 2021 v kulturistice mužů open (foto: Npcnewsonline.com / Amir Marandi)

Všichni v sále, ale i diváci u přímého přenosu, který byl na dnešní dobu netypicky vysílán zdarma, ovšem netrpělivě čekali na to hlavní. Kdo se při neúčasti jakéhokoliv z předchozích šampiónů soutěže stane devatenáctým vítězem Arnold Classic v historii! Napětí panovalo hlavně v tom ohledu, zda to Nick, který po semifinále byl ze všech členů startovního pole vítězství podle všeho nejblíže, opravdu dotáhne do zdárného konce. Poté, kdy překvapivě až na třetím místě byl vyhlášen Steve Kuclo a na druhém Iain Valliere, bylo jasno. Nick Walker, v sedmadvaceti letech nejmladší člen startovního pole, dokázal, že si před soutěží, kdy několikrát zopakoval, že si na Arnold Classic půjde pro vítězství, věřil oprávněně. Na druhé nejdůležitější akci sezóny jasně zvítězil ve všech kolech, kdy skutečnost, že není tak dobře stavěný jako někteří soupeři, kteří skončili za ním, dokázal bohatě vykompenzovat v mnoha ohledech. Byl mohutný a jeho svaly nepostrádaly potřebnou kvalitu, což je s ohledem na jeho mládí obdivuhodné. Na pódium přinesl fantastické paže, hluboké břišáky, které předváděl ve všech čelních o bočních pózách, a tak nabitá záda, že jeho latissimy byly působivé, i když vůbec nepózoval. To vše korunoval vynikající prezentací, kdy jednotlivé pózy dokázal držet precizně a opravdu dlouho.

Steve Kuclo při vyhlašování výsledků na Arnold Classic 2021 (foto: Npcnewsonline.com / Amir Marandi)

Zasloužené vítězství z Arnold Classic v podání zmíněného svěřence Matta Jansena přesto, jak moc si sám věřil, představuje opravdovou senzaci. Je potřeba si uvědomit, že Nickův dnešní triumf od chvíle, kdy na NPC North American Championships 2020 vybojoval profesionální kartu, dělí pouhý rok a jednadvacet dnů. Tak rychle se dokázal probojovat mezi absolutní špičku současné scény! Za svůj dosud největší sportovní úspěch se Walker dočkal také velmi slušného finančního ohodnocení. Za vítězství v hlavní soutěži mu patří 130.000 dolarů, dalších 10.000 dolarů získal díky ceně pro nejsvalnatějšího člena startovního pole. Vždy ambiciózní borec už samozřejmě vyhlíží svou první účast na Mr. Olympia, kde by rád za dva týdny dostal šanci být porovnáván s Mamdouhem Elssbiayem. Na sto procent potom věří, že svou první účast na Olympii promění v umístění v první pětici. Až třetí místo z letošního Arnold Classic pro kompletní postavou disponujícího Steva Kucla představovalo po předchozím vývoji soutěže šok. Zdálo se, jako by šestatřicetiletý rodák z Detroitu ani nechtěl věřit, že není nejhůře druhý. V obou finálových kolech jej však předčil Iain Valliere, jenž podobně jako Steve může těžit ze slušné tělesné stavby. Pokud bychom měli srovnat to, jak si Kuclo s Vallierem stáli ve srovnání s vítězem, tak první na něj ztrácel v připravenosti a už vzpomínaných detailech. Hluboké Nickovy břišáky byste u Steva hledali marně. Druhý pak neměl na Nickovu plnost. A platilo to i přesto, že před finále Iain své svaly přeci jenom ještě o trochu více naplnil. Valliere si na soutěži vydělal 75.000 dolarů, Kuclo o třetinu méně.

Sergio Oliva Jr. při vyhlašování výsledků na Arnold Classic 2021 (foto: Npcnewsonline.com / Amir Marandi)

Velmi pozitivně předvedenou formou i dosaženým výsledkem překvapil Luis Rodriguez. Když byste někomu před soutěží řekli, že porazí Akima se Sergiem, asi by si pomyslel, že teď mu můžete říct ještě tu o Karkulce. Ale Luis na pódium přinesl pořádnou svalovou tvrdost, parádní hustá, hluboká záda a před oběma zmíněnými borci se umístil asi správně. Až pátá příčka pro Williamse dává tušit, že tento sedmatřicetiletý Američan bude mít letos na Olympii plné ruce práce s tím, aby zde spíše než útok na umístění v top 5 nezaznamenal ústup z vydobytých pozic. Sergio Oliva Jr. tentokrát skončil šestý, a ačkoliv jistě toužil po lepším výsledku, dá se na jeho dnešní vystoupení nahlížet s jistou nadějí do budoucna. Po stránce svalového rozvoje se totiž posunul zase o kus dál a popracoval na některých svých slabinách. Pokud by k semifinále nastoupil dotaženější, mohl se umístit výše. Složitě se chápe jeho umístění ve druhém kole. Sergio, který na Arnold Classic letos obhájil loňskou cenu pro nejlepšího pózéra, se v části závodů, ve které se hodnotily volné sestavy, umístil až šestý. Právě tohle přitom pro něj mohla být cesta, jak se špatně rozjetou soutěží mohl ještě něco udělat. Pokud provedení volné sestavy na hodnocení závodníka nemá žádný vliv, tak toto na Arnold Classic speciálně vložené kolo nedává příliš smysl.


Výsledky Arnold Classic 2021 - kulturistika mužů open

  1. Nick Walker*
  2. Iain Valliere
  3. Steve Kuclo
  4. Luis Rodriguez
  5. Akim Williams
  6. Sergio Oliva Jr.
  7. Mohamed El Emam
  8. Max Charles
  9. Hassan Mostafa
  10. Lee Seung Chul

* kvalifikace na Mr. Olympia 2021


Kulturistika mužů open na Arnold Classic 2021

Více fotografií z Arnold Classic 2021 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Arnold Classic 2021 - classic physique


Semifinálová vyvolávání:
1.Jones, Opara, Mayr, Cambronero, Franklin, Ruffin
2.Younan, Crew, Taveras, Molnár
3.Opara, Cambronero, Franklin, Ruffin

Jednou ze čtyř kategorií, které pořadatelé letos zařadili do programu, bylo také classic physique. Za těch šest let, které uplynuly od jejího zavedení, kategorie prošla výraznou proměnou. Hmotnostní limit pro závodníky se v ní dvakrát zvýšil a zamířila do ní řada kvalitních borců. Na větších závodech se už zpravidla nestane, že by vítězství bral profík, který nedisponuje klasickou postavou, a naopak často můžeme vídat bitvu estétů. Na tu pochopitelně došlo také v Columbusu. Chtělo by se říci, že za favorita soutěže mohl být dopředu považován stříbrný medailista loňského ročníku Classic Physique Olympia Terrence Ruffin, ale nebylo to tak jednoznačné.

Terrence 30. dubna podstoupil operaci gynekomastie, po které se musel na pět týdnů vzdát tréninku. Poté jej výrazně zasáhla předčasná smrt jeho trenéra Johna Meadowse a ještě začátkem září vypadal tak, že se zdálo, že se nemůže na soutěž stihnout dobře připravit. Se svým novým guru Hyacinem Nassirem Ruffin ovšem dokázal takřka nemožné. K Arnold Classic v sobotu nastoupil ve formě, která za tou z loňska zaostávala jenom o vlásek, a to mu v kombinaci s jeho vyvážeností, kompaktností, elegancí a perfektním pózingem nakonec na vítězství stačilo! Terrence na cestě za svým prvním triumfem na soutěži Arnolda Schwarzeneggera porazil i loňského šampióna Alejandra Cambronera, který skončil druhý, anebo třetího Logana Franklina, jenž závodil v perfektní formě. Právě Logan na úkor Terrence poněkud neočekávaně získal cenu pro nejlépe pózujícího účastníka soutěže.


Výsledky Arnold Classic 2021 - classic physique

  1. Terrence Ruffin*
  2. Alejandro Cambronero
  3. Logan Franklin
  4. Courage Opara
  5. Bryan Jones
  6. Fabian Mayr
  7. Dani Younan
  8. Peter Molnár
  9. Tony Taveras
  10. Jarek Crew

* kvalifikace na Classic Physique Olympia 2022


Classic physique na Arnold Classic 2021

Více fotografií z Arnold Classic 2021 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Fitness International 2021


Semifinálová vyvolávání:
1.Baker, Pajulahti, Khadr, Truscott
2.Baker, Pajulahti, Kendall-Williams, Tyrgale, Grishina, Borello
3.Khadr, Truscott

Fitnessky v Columbusu už od roku 1994 závodí na soutěži Fitness International. K té letos nastoupilo pouze osm závodnic, když ze startovního pole na poslední chvíli vypadla dvojnásobná šampiónka Fitness Olympia Whitney Jones, která byla pozitivně testována na SARS-CoV-2, RNA koronavirus, který způsobuje onemocnění COVID-19. I tak jste ale ve startovní listině dvě majitelky titulu z Olympie našli. Síly se totiž chystaly změřit úřadující královna kategorie Missy Truscott a Oksana Grishina, která Olympii vládla v letech 2014 až 2017. Missy v průběhu letošního Fitness International potvrdila, že právě ona je tou nejlepší fitnesskou současnosti a zvítězila v obou kolech. Druhé místo brala její předpokládaná největší soupeřka Oksana, která předvedla druhou nejlepší volnou sestavu.


Výsledky Fitness International 2021

  1. Missy Truscott*
  2. Oksana Grishina
  3. Ariel Khadr
  4. Jaclyn Baker
  5. Aurika Tyrgale
  6. Darrian Borello
  7. Minna Pajulahti
  8. Sally Kendall-Williams

* kvalifikace na Fitness Olympia 2022


Fitness žen na Fitness International 2021

Více fotografií z Fitness International 2021 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Bikini International 2021


Semifinálová vyvolávání:
1.Dorie, Kaltwasser, Pecini, Chapados
2.Gonzalez, Messias, Leimbacher, Martinez, Basualdo, Lee
3.Dorie, Pecini, Chapados

Na akci bylo přes ne úplně početnou účast nabito a platilo to také o Bikini International, na kterém změřily síly bikiny fitnessky. V konkurenci dvou někdejších šampiónek Olympie Ashley Kaltwasser a Elisy Pecini si pro cenné vítězství došla Kanaďanka Jennifer Dorie, která sama vloni byla titulu z Olympie nadosah. Mezi druhou Elisu a čtvrtou Ashley se ve výsledkové listině vmáčkla ještě Lauralie Chapados, první pětici uzavírá Romina Basualdo.


Výsledky Bikini International 2021

  1. Jennifer Dorie*
  2. Elisa Pecini
  3. Lauralie Chapados
  4. Ashley Kaltwasser
  5. Romina Basualdo
  6. Breena Martinez
  7. Jasmine Gonzalez
  8. Jourdanne Lee
  9. Gabrielle Messias
  10. Priscila Leimbacher

* kvalifikace na Bikini Olympia 2022


Bikiny fitness žen na Bikini International 2021

Více fotografií z Bikini International 2021 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Foto:
www.npcnewsonline.com / Amir Marandi


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

27.09.16:57Neutralni typ - no nejvic se me stejne libil ten posledni
27.09.16:23Diegito - Nick zasloužené vítězství. Na tak nízký věk neskutečná pos..
26.09.18:40Mindandbody - Co jsem si ještě povšiml, byť tu není foto FDB, začíná se ..
26.09.17:44Neutralni typ - vidis a to je pro me jedina poza kera se mi na nem nelibi,..
26.09.17:15Russ - Kucla bych dal určitě na druhý místo
26.09.15:44Mindandbody - Zlepšil se a něco nabral, ale na nic lepšího to nebude. Os..
26.09.13:51Neutralni typ - prijde me ze Walker trosku tou svou prezentaci a pozingem ..
26.09.13:34Neutralni typ - Z te fotky kde ma Walker ruce nahore jako vitez je krasne ..
26.09.12:54xxxmarekxxxmlg - Chtěl bych vidět Walkera naživo takhle z těch fotek to nen..
26.09.10:54Zodiak411 - Nick byl úžasný. Fandil jsem mu od začátku a mám radost, ž..
26.09.10:21MartinG - Celkom ma potešil Sergio Oliva, že dokázal zlepšiť nohy, z..
26.09.09:21decarabas - Walkera som rozhodne netipoval na víťaza, vravel som si, ž..
26.09.08:24LOPO - Sledoval som prenos . Nick jasná dominancia . Mne sa páčil..
26.09.08:02Turakam - Walker - impozantný pózing, dokonalá farba a prezentácia, ..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínLegion Sports Fest Pro 2021 - výsledk...
MartinG (21:08) • Absolútny súhlas s Mikuc, lepšie by som to nenapísal. Regana vidím v budúcnosti dosť vy...
magazínLegion Sports Fest Pro 2021 - výsledk...
Neutralni typ (20:37) • Nevim pripomina mi Kucla, je to tim jaky hype kolem nich komunita vytvorila a ja jej ne...
magazínLegion Sports Fest Pro 2021 - výsledk...
Mikuc (19:08) • Koukni na něj pořádně, má všechno, dokonce i lýtka!, žádný defekt, ani na něm žádná sva...
magazínLegion Sports Fest Pro 2021 - výsledk...
Neutralni typ (18:29) • Paradoxne nejvi prekvapili 212 borci, ne jen Clarida ale i Burton, ktery mohl byt klidn...
magazínLegion Sports Fest Pro 2021 - výsledk...
Neutralni typ (17:05) • Jinak kazdy v tom Grimesovi vidi nejaky megatalent, ale me neprijde, nevidim na nem nic...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie