Reklama:
KONEČNĚ JE ZPĚT! 100 % Whey Protein v akci 1+1
Nejprodávanější protein letošního jara opět skladem. Více zde.

Freestyle Battle Lišany 2021 - reportáž a rozhovory s vítězi

5.051 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Freestyle Battle Lišany 2021 - fotogalerie
Freestyle Battle Lišany 2021 - videozáznamy

Bylo to velké. Impozantní kousky závodníků ve street workoutu, pódium s pestrým doprovodným programem pro malé i velké, stánky s občerstvením. Organizátoři pojali soutěže Freestyle Battle v Lišanech jako akci pro rodiny a přilákali tak do lišanského sportovního areálu nadstandardní počet diváků.

Pořadatelský tým SK Mek Gym v čele s Markem Haunerem opravdu myslel na všechny. Děti si užívaly pro ně připravené dráhy, na kterých trénovaly řadu sportovních dovedností, maminky se učily tančit, tatínkové testovali kvalitu rakovnického piva a všichni dohromady pak mohli obdivovat připravená taneční vystoupení, ale především impozantní výkony účastníků freestyle battlu.

Závodilo se ve dvou váhových kategoriích, a to do 75 kg a nad 75 kg. Přestože se v uplynulém více než roce z důvodu koronavirové pandemie téměř nezávodilo, bylo vidět, že sportovci v tréninku rozhodně nezaháleli. Na hrazdě, bradlech, kruzích a dalším náčiní se předháněli, kdo předvede lepší set, obtížnější akrobatickou kombinaci nebo čistší silový prvek. Po několika postupových kolech, ve kterých se závodníci snažili předvést svá maxima, vybrala odborná porota nejlepšího atleta z každé váhové kategorie.

Nižší váhovku, tedy kategorii do 75 kg, vyhrál téměř domácí borec Josef Vejvoda z Lužné, který předvedl jak vynikající dynamické kombinace, tak hezky provedené silové cviky. Pepa si získal obdiv i tím, že když si ve finále na hrazdě doslova svléknul dlaně z kůže, nechal si je ošetřit a se zalepenýma rukama statečně absolvoval i svůj poslední vstup. Pepa nakonec vyhrál nejen ve své kategorii, ale stal se ke svému velkému překvapení i absolutním vítězem celého battlu. Výhra mobilních bradel určených právě absolutnímu vítězi už pro něj byla jen třešničkou na dortu.

Vyšší váhovou kategorii, tedy nad 75 kg, zcela jednoznačně ovládl Petr Lešák z Mělníka, mistr ČR z roku 2019, který se workoutu věnuje již šestým rokem. Jeho naprosto precizně provedené statické prvky vzbuzovaly obdiv a neměly v Lišanech konkurenci.

Vyhlášením vítězů ovšem akce na lišanském sportovišti nekončila. Následovalo vyhlášení tomboly, předání narozeninového dortu oslavenci, hlavnímu organizátorovi Marku Haunerovi, program celého dne zakončil večerní koncert skupiny Rock Slaves.


Rozhovor s Pepou Vejvodou - vítězem kategorie do 75 kg a absolutním vítězem

Pepo, jak dlouho se věnujete street workoutu a co Vás k němu přivedlo? Dělal jste před ním i nějaký jiný sport?

Street workoutu se věnuji 2 roky. Zpočátku jsem jen cvičil, ale pak mi kamarád ukázal nějaké dynamické prvky a mě to zaujalo. K tomu hraju šestnáctým rokem fotbal a zkoušel jsem i spoustu jiných sportů.

Teď v Lišanech jste vyhrál svou kategorii a stal jste se i absolutním vítězem. Máte doma i nějaké další medaile? A pokud ano, kterého svého úspěchu si ceníte nejvíc?

Doma mám medaile z fotbalu a také jednu z workoutu - za třetí místo na minulém battlu v Lišanech. Nejvíc si cením medaile z tohoto ročníku, protože to bylo pro mě velkým překvapením, opravdu jsem to nečekal.

V Lišanech jste předvedl spoustu dynamiky, ale i hezké statické prvky. Co je Vám blíž? Jaký styl workoutu se Vám líbí?

Nejvíc se mi líbí, když se dynamika hezky sladí se statikou. To je můj cíl, to se chci naučit.

Ze zvládnutí jakého prvku z Vašeho portfolia jste měl největší radost? Co považujete za svůj největší "majstrštyk"?

Za můj "majstrštyk" považuju swing 720, který jsem sice ještě nechytil, ale zbývá mi jen kousek a věřím, že jednou se to povede.

Jak velkou motivací jsou pro Vás soutěže? A máte v tomto ohledu nějaké cíle?

Soutěže jsou pro mě velkou motivací, určitě mám v plánu na ně jezdit víc. Můj cíl a sen je zajet si zasoutěžit někam do zahraničí.


Rozhovor s Petrem Lešákem - vítězem kategorie nad 75 kg

Petře, velká gratulace k sobotnímu úspěchu. Kolikátá je to Vaše medaile ve street workoutu? A kterého z Vašich úspěchů si ceníte nejvíc?

Mockrát děkuji. Myslím, že je to má desátá nebo jedenáctá workoutová medaile. Nejvíce se cením prvního místa na mistrovství ČR 2019 ve střední váhové kategorii, tehdy jsem měl velmi dobrou formu a dělal ještě dynamiku.

V roce 2019 jste se zúčastnil MS v Moskvě, kde jste si zranil rameno. Zahojilo se bez následků, nebo na něj musíte být opatrný?

V Moskvě jsem měl štěstí, že došlo pouze k vykloubení ramene a okolní vazy, šlachy, svaly a nervy zůstaly v pořádku. Ještě minulý rok jsem cítil mírné bolesti u hodu oštěpem, ale nyní už je rameno v pořádku. Myslím si, že pokud bych přestal cvičit, tak by nějaké problémy opět přijít mohly, díky cvičení mám dostatečně posílené svaly, které rameno fixují.

Na soutěži v Lišanech jste předvedl naprosto precizně provedené těžké silové prvky. Na co ze svého repertoáru jste nejvíce hrdý?

Nejvíce hrdý jsem právě na čistotu prvků - to poslední rok piluju ze všeho nejvíc, díky tomu dané prvky vypadají o dost lépe. Samozřejmě jsem hrdý, že jsem dokázal celkem slušně podržet i těžké prvky, jako je třeba "full maltese".

Kde nebo kým se inspirujete při výběru a nácviku nových prvků?

Nejvíce mě inspirují italští workouteři Emauele Majeli a Manuel Caruso.

Vaší základnou je Workout Mělník. Máte nějaké pravidelné společné tréninky? Nebo alespoň nějakého sparinga?

Jelikož nejsem z Mělníka a situaci zkomplikoval na dlouhou dobu i covid, tak týmové tréninky jsme už dlouho neměli, nicméně plánujeme už týmový sraz a vše napravíme! Jinak pravidelně cvičím s místním kamarádem Jakubem Dendisem, který se mnou cvičí téměř celou moji kariéru, za což mu jsem vděčný.

Street workout v mnoha ohledech není právě zdravý sport a hrozí zraněními, což jste si ostatně i na vlastní kůži ozkoušel. Jak s tímhle faktem pracujete jakožto student fyzioterapie?

Studium mně pomohlo pochopit dost věcí, jako je třeba regenerace, správné zapojení svalových partií, posilování a protahování. Věřím, že díky tomu jsem riziko zranění hodně minimalizoval.

Závodů teď bylo asi velice málo. Je nějaký, na který se chystáte nebo ke kterému směřujete své úsilí? Třeba i v příštím roce?

Čekal jsem, že závodů bude ještě míň, takže obdivuji všechny, kteří závody zorganizovali. Další závod, kde se ukážu, je SWMadbrothers Battle 2 v Hodoníně, kde budu působit jako porotce. Své největší úsilí nyní budu směřovat na další mistrovství ČR, kam mě "hecuje" a podporuje spousta kamarádů.


Výsledky soutěže Freestyle Battle Lišany 2021

freestyle muži
pořadí do 75 kg nad 75 kg
1. Josef Vejvoda Petr Lešák
2. David Šrédl Vovo Sidej
3. Daniel Toman Jakub Novotný


Nejlepší závodníci kategorie do 75 kg


Nejlepší závodníci kategorie nad 75 kgLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínTyler Manion: "Zavedeme hmotnostní li...
moab (15:58) • Za mě pěkná blbost, je jasné jak to dopadne: aby měli co nejvíc svalů a přitom splnili...
magazínTréninkový videolog: Pavel Beran (03/...
petrpolak (15:53) • Moc bych ocenil takové nesestříhané video čistě z rozcvičky/mobility s nějakým komentář...
magazínTréninkový videolog: Pavel Beran (03/...
CIZO (10:43) • Přítahy T-osy jsou asi jedním z největších omylů v historii kulturistiky. :) To je tak...
magazínTréninkový videolog: Pavel Beran (03/...
torturer (10:09) • 4:50...a nefunguje spíš lépe poskládaná kůra? Protože cca před rokem funkčnost tohodle...
magazínVčera jsem jedl… Lukáš Gabriš, kultur...
petrpolak (07:47) • Čímž neříkám, že se mi chyba nemůže stát (ba naopak), ale při extrémním množství vloček...Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie