Reklama:
VÁNOČNÍ DÁRKY: tašky plné suplementů
Vánoční tašky a balíčky, ale i knihy, fitness dobrůtky, chytré lahve nebo oblečení. Více zde.

Mistrovství Čech a Moravy a Slezska jsou plánována již na příští víkend

5.400 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.
Názory, které větší část čtenářů považuje za kvalitní:
+2 hlasy Humanic145 - No já třeba vím půl roku dopředu kde budu závodit a minimá..
+2 hlasy Milan A. - @Marczus Uspořádal jsem zhruba 20 soutěží v kulturistice, ..
+2 hlasy maxpoint97 - Majka: A netkví to spíše v problému `deadlinů` jako takový..

Hodnocení: +1
Murke
Vloženo: 12:28:29, 11.08.2021 | profil autora
Já mám v úctě každého pořadatele, je mi jasné, že to musí být opravdu srdcová záležitost, aby do toho vůbec někdo šel.

Nechci tady příspěvky podkopávat snahu všech takových lidí. Naopak si myslím, že startovné by v klidu mohlo být nikoli 700,- ale třeba 1.000,- .

Spíše se pozastavuji nad tím, že velké množství závodníků podává přihlášky až v termínu uzávěrky.

Jak už tu psalo více lidí, většina závodníků už ví dlouho dopředu, že chce na soutěž, ostatně se tím ubírá i jejich příprava. Proto jsem psal o dřívějším termínu uzávěrek přihlášek. Možná by to ty, kteří to nechávají na poslední chvíli přimělo k registraci v dřívějším termínu. Tak by `možná` zavládl větší klid v mysli závodníků, ale především také v organizaci pořadatele, který by nemusel čelit takovému stresu.

Tedy....pořadatelů si velmi Vážím a jsem za tu hrstku lidí vděčný, že si mohu zasoutěžit, že udržují soutěže při životě. Věnujeme se sportu, kde jak pořadatelé, tak závodníci vnášejí své prostředky a úsilí, aby mohli dělat to, co máme tak rádi.

Hodnocení: +1
KKarmasin
Vloženo: 12:02:34, 12.08.2021 | profil autora
Takový postřeh, když jsme pořádali naposled soutěž, volali mi v pátek před ní dva závodníci, že se zapoměli přihlásit. Chystají se na soutěž několik měsíců a zapomenout se přihlásit? Den poté na soutěž z asi 70 přihlášených 9 nepřijelo. Omluvil se JEDEN, ostatní ani nedali vědět.

Hodnocení: -2
Murke
Vloženo: 22:20:59, 10.08.2021 | profil autora
Celé je to problém nastavení. Už dlouho se pozastavuji nad tím, proč je termín přihlášek stanoven na dobu 3 dny před soutěží. Kdyby byl termín dán třeba 14 dní před, již teď by bylo jasno, kolik bude účastníků a nemusely by vznikat takové situace!! Pokud by se někdo chtěl dodatečně dohlásit, jen by zažádal a max by došlo k navýšení soutěžících.

Tohle je ovšem bezohledné, člověk je v přípravě, zaplacené startovné, zaplacený hotel a teď se dozví, že možná se soutěž nebude konat. Taky nechápu, proč mistrovství ČR je 14 dní po Moravě, nebo Čechách?? Rozumně uvažující by to stanovil na další víkend.

Hodnocení: 0
Milan A.
Vloženo: 09:32:03, 11.08.2021 | profil autora
Nastavit uzávěrku 14 dní před soutěží je nesmysl, musí být v bezprostředně předcházejícím týdnu, jedině tak bude počet přihlášených nejvíce odpovídat počtu závodníků, kteří skutečně nastoupí.

Termíny soutěží týden po sobě standardně bývaly, ale v nestandardní době, jaká je teď, to zřejmě možné nebylo (důvodů může být dost a určitě není důvod `tak prostě jim to tak naschvál uděláme`; rozhodně to racionální základ má, nejspíš kvůli možnostem konkrétních organizátorů soutěží a pronajímaných sálů).

Hodnocení: +2
Humanic145
Vloženo: 09:44:13, 11.08.2021 | profil autora
No já třeba vím půl roku dopředu kde budu závodit a minimálně 3-5 měsíců jedu dietu a ostrou přípravu. Proč by nemohla být uzávěrka 14dní před? :)

Hodnocení: 0
Milan A.
Vloženo: 09:53:29, 11.08.2021 | profil autora
Protože by pořádání soutěží bylo finančně nákladnější a to v situaci, že mluvíme o kulturistice, to znamená sportu, na který zrovna nikdo (stát, sponzoři) moc peníze nedává, není snadné. Mezi počty závodníků přihlášených 14 dní před závody a skutečným počtem, který na soutěž dorazí, by byl prostě příliš velký rozdíl. I ten týden, co býval, nebo i ty tři dny, co jsou nyní (nebo čtyři, už to přesně nesleduju) znamenají rozdíly dost velké a potom prostě jako pořadatel úplně zbytečně vyhazuješ dost peněz.

Hodnocení: -1
Humanic145
Vloženo: 10:31:41, 11.08.2021 | profil autora
no já bych to nazval riziko podnikání...

Hodnocení: -1
Marczus
Vloženo: 10:32:49, 11.08.2021 | profil autora
Tyhle nesmysly myslis fakt vazne? Muzes specifikovat, za co poradatel zbytecne vyhazuje dost penez? Nejvetsi naklad je najem prostor, osvetleni a ozvuceni a vsechno tohle se rozhodne nedomlouva 3 dny pred soutezi.

Hodnocení: +1
Majka
Vloženo: 10:42:40, 11.08.2021 | profil autora
Nechci se zaplétat do debaty, ale jenom zmíním něco k těm uzávěrkám přihlášek 14 dní předem, kterýžto návrh tu padl. Nedovedu si to moc představit. Je chvályhodné, že Vy jste tak zodpovědný, že se přihlásíte třeba včas, možná hned, jakmile jsou přihlášky umožněny. Bohužel jste tací možná dva nebo tři. NAPROSTÁ VĚTŠINA se přihlašuje doslova na poslední chvíli, myšleno klidně i v den deadlinu, což je i pro mě nepochopitelné, pokud se měsíce předem připravují, ale je to prostě tak. A to dokonce i když se jedná o zahraniční soutěže či Evropu. Takže při neukázněnosti a laxnosti většiny závodníků si nedovedu představit deadline 14 dní před - to by pak svaz od té doby dohlašoval všechny jen `ručně`, protože cokoli nad 5 závodníků by zbylo na tohle `dohlašování`.

Hodnocení: +2
Milan A.
Vloženo: 11:00:22, 11.08.2021 | profil autora
@Marczus Uspořádal jsem zhruba 20 soutěží v kulturistice, na dalších desítkách jsem s organizací hlavnímu pořadateli nemálo pomáhal, takže to vážně myslím.

@Humanic145 Pořádání soutěží není pro dost pořadatelů podnikání, ale srdeční záležitost, mnohdy i snaha pomoct, aby soutěž vůbec byla, když se jiný pořadatel nenašel. A dost pořadatelů do soutěže jde s tím, že něco doplatí z vlastní kapsy.

Hodnocení: -2
Marczus
Vloženo: 11:06:50, 11.08.2021 | profil autora
To MilanA: Zkusis odpovedet na mou otazku ohledne vyhazovani penez?

Hodnocení: +2
maxpoint97
Vloženo: 08:19:19, 12.08.2021 | profil autora
Majka: A netkví to spíše v problému `deadlinů` jako takových všeobecně? Resp. že spousta závodníků (a nejen nich) dělá všechno `na poslední chvíli`, i když by mohli dřív (proč to dělat teď, když na to mám ještě XY dní)... Pokud by ten deadline byl 14 dní před, tak by se všichni přihlásili 14 dní před.

Hodnocení: +1
ygg
Vloženo: 10:19:12, 12.08.2021 | profil autora
Majka ... pokud tu možnost mají, tak se dohlašují na poslední chvíli, to se dá pochopit. Ostatně, vše řešit na poslední chvíli takový náš zvyk ... což pouze konstatuji, sám nejsem někdy o lepší:-). Pokud by ji ale neměli, tak by se holt museli hlásit s patřičným předstihem. Já jsem asi slabší duchem, ale nevím, čem by měl být problém, přihlásí se, zaplatí startovné a pokud se na poslední chvíli rozmyslí, nebo z nějakých objektivních důvodů se zúčastnit nemohou (klasicky nemoc/zranění), tak holt nedorazí. Ale pořadatel bude s dostatečným předstihem vědět na čem je a je na něm, aby nastavil podmínky účasti (primárně startovné) tak, aby při jakékoli skutečné účasti neskončil s nějakou jooo sekerou.

Hodnocení: +1
KKarmasin
Vloženo: 11:35:10, 12.08.2021 | profil autora
Toto je marná debata, protože ti, co to řeší teoreticky `jak by to mohlo být`, se s těmi, co to řešili nebo řeší prakticky `jak to pak reálně je`, nikdy nemohou shodnout.

Hodnocení: -2
Marczus
Vloženo: 16:47:37, 12.08.2021 | profil autora
Hlavne je ta debata prilis nepochopitelna. Kazdy, kdo porada soutez na ni muze vydelat, prodelat ci byt na nule. Souteze delaji soukrome osoby, podnikatele a tak je to riziko podnikani a nekteri `profesionalmi poradatele soutez` na nich diky `skvelymi` vazbami na sponzory umi udelat slusne penize. Jak uz jsem psal, tak naklady jsou vicemene jasne dlouho pred soutezi, tudiz pocet zavodniku toto neovlivnuje. A uz vubec nechapu, jak se kdokoliv muze pozastavovat nad tim, ze pokud se zavodnik prihlasi behem lhuty, ktera je na prihlaseni stanovena, tak je tady oznacovan, ze je laxni, neukazneny, atd... A jak jsem jiz jednou psal, nez jsem byl smazan, tak od toho lhuta na prihlaseni je, proste od do. A kdyz se kdokoliv prihlasi za minutu pred skoncenim lhuty, podminku splnil! Tudiz si vazeni poradatele udelejte takove lhuty, aby se predeslo pripadnym trenicim. Pro Murke: ano, plne s Tebou souhlasim. Pro Humanic: respekt a ucta k zavodnikum :-) money talking

Hodnocení: +1
KKarmasin
Vloženo: 18:07:49, 12.08.2021 | profil autora
Z tvého psaní je znát, že jsi žádnou akci nikdy nepořádal. Někdy to zkus.

Hodnocení: +1
katrink
Vloženo: 16:56:09, 10.08.2021 | profil autora
To má být vtip?:) Chudáci závodníci..no comment.

Hodnocení: 0
Kebab
Vloženo: 17:51:10, 10.08.2021 | profil autora
No nevím, jestli by ti přišlo vtipnější a k něčemu pořádat závod kde bude třeba jeden závodník v každý kategorii. Mysli než něco vyplivneš.

Hodnocení: +1
Murke
Vloženo: 22:22:36, 10.08.2021 | profil autora
A proč mají závodníci odnášet neschopnost organizace a nesmyslné nastavení termínu podání přihlášek až 3 dny před soutěží??

Hodnocení: +1
Humanic145
Vloženo: 09:20:22, 11.08.2021 | profil autora
Kebab, no já ti nevím, ale držet dietu jak blázen, začit superku a prostě vše okolo, aby mě ve středu někdo řekl, že mám smůlu. Prostě na sebe mají vzít to riziko a možná tomu měli udělat lepši reklamu, ale tohle nemá s respektem a úctou k zavodníkům nic společného...

Hodnocení: +1
katrink
Vloženo: 09:17:07, 12.08.2021 | profil autora
Ke vší úctě ke všem i k šachistů, tohle bohužel nejsou šachy, ale kulturistika.

Pokud závody organizuju, jsem si vědom veškerých starostí, nákladů atp, ale alespoň zachovat nějakou úctu ke sportovcům. A každý, kdo pořádá kulturistické závody, předpokládám, že s přípravou sportovců má zkušenosti.

Vždycky se pořádali závody i pro jednoho v kategorii, tak nevidím důvod, proč by se nemohli pořádat i teď. Ale je to samozřejmě každého věc. Jen prosím závodníkům dejte vědět dopisem, telefonem a ne na sociálních sítích, jako je dneska oblibou.

Ne každý je na internetu doma.

Hodnocení: 0
petrpolak
Vloženo: 16:31:53, 10.08.2021 | profil autora
Je stanovený nějaký čas finálního rozhodnutí? Upíši se ďáblovi, aby se vše uspořádalo. ✍️👹

Hodnocení: 0
Marczus
Vloženo: 16:19:17, 10.08.2021 | profil autora
Level 1

Podle počtu přihlášených závodníků se bude rozhodovat, zda se mistrovství oblastí uskuteční.

Level 2

Az se dle ucasti rozhodne, zda se oblasti uskutecni, tak se prihlaseni zavodnici rozhodnou, zda budou rozhodovat rozhodci.

Level 3

Paklize dle rozhodnuti zavodniku nebudou rozhodovat rozhodci, tak se rozhodne, zda poradi bude rozhodovat los, aukce ci bude rozhodujici cas podani prihlasky.Jméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínTipovací soutěž - Toronto Pro Supersh...
decarabas (07:53) • No a presne to sa mi stalo *24* Ale co som videl nejake videa z predjudgingu, tak Quint...
magazínBrett Wilkin 5 dnů před Wings of Stre...
Neutralni typ (17:27) • tohle video by se melo povinne poustet ve skolach tak jako se pousteji varovani pred dr...
magazínRonnie Coleman pod mikroskopem - gene...
Zodiak411 (22:17) • Tommy, když odbočím od toho, že to je absolutně mimo téma těchto stránek, tak to co zde...
magazínRonnie Coleman pod mikroskopem - gene...
Neutralni typ (11:38) • boohuzel to tak je, z techto faktu vychazi jedna vec, ze skutecne verici clovek by nemo...
magazínRonnie Coleman pod mikroskopem - gene...
maxpoint97 (11:27) • Neskutečně důmyslná logika Tommy. Akorát by sis měl před Vánoci dávat větší pozor. Jak...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie