Reklama:

NPC USA 2021: sedm nových profesionálních kulturistů!

6.632 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

NPC USA patří k americkým amatérských soutěžím v kulturistice a fitness s pořádnou historií. Klání, na němž se bojuje o profesionální karty, se koná nepřetržitě od roku 1982 a výčet jmen jeho celkových vítězů v královské kulturistice mužů je impozantní. Právě na NPC USA si totiž svou vstupenku mezi elitu zajistili například Flex Wheeler, Phil Heath nebo Brandon Curry a nakročili zde tak k tomu, aby se později ve svém sportu stali legendami. Letošní ročník zmíněné události vyšel na dny 30. a 31. července, a protože je ve Phoenixu, který akci hostil, už dobojováno, můžeme Vám nové profíky představit. V tomto článku se zaměříme právě na borce, kteří uspěli ve vzpomínané kulturistice mužů.

Ben Pollack

Pro kulturisty bylo ve Phoenixu vypsáno sedm hmotnostních kategorií a platilo, že profi kartu měl získat vítěz každé z nich. V supertěžké váze určené borcům s hmotností nad 102 kg v konkurenci šesti soupeřů zlato vybojoval spoustou svalů disponující Ben Pollack, jenž zase jednou potvrdil staré pravidlo, že soutěže v bodybuildingu se vyhrávají v zadních postojích. Čtyřiatřicetiletý závodník, jenž má doktorát z Texaské univerzity v Austinu a je také úspěšným powerlifterem, v nich byl bezkonkurenční. Při pohledu na Benovu postavu z letošního NPC USA byste si navíc určitě netipli, že ještě před dvěma lety při výšce 173 cm nastupoval s hmotností 83,5 kg v kategorii classic physique. Od té doby však zaznamenal dramatický progres po stránce celkových objemů, což se navíc nikterak negativně neprojevilo na kvalitě jeho svalů. Pollacka na soutěž připravoval Shelby Starnes, jenž se jinak v posledních letech věnuje takřka výhradně ženským svěřenkyním. V případě Bena však udělal výjimku a hned jej dovedl k profi kartě!

Více fotografií z NPC USA 2021 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.

Jordan Hutchinson

V kulturistice mužů do 102 kg rozhodčí našli pozdějšího celkového šampióna soutěže. Stal se jím pouze pětadvacetiletý Jordan Hutchinson, který se bodybuildingu věnuje asi osm let. Jordan k NPC USA nastupoval s tím, že by byl spokojený, pokud by jej rozhodčí v jeho váhovce vůbec vybrali do prvního vyvolávání. Nakonec dosáhl podstatně lepšího výsledku a to, že vybojoval tak významný amatérský titul, vnímá jako poctu. Jordana na letošní sezónu připravoval Chris Tuttle. Na vrcholu objemu se pod jeho vedením propracoval k hmotnosti 126 kg, při prezentaci před soutěží tento týden navážil několik málo deka pod limit. Na pódium po nacukrování nastoupil asi se 104 kg, což zároveň poměrně jasně naznačuje, v jaké kategorii bude Hutchinson mezi profíky působit. Dvěstědvanáctka pro něj zřejmě nepřipadá v úvahu a dá se očekávat, že jej po nějaké produktivní objemové fázi přípravy uvidíme v Manionově profesionální lize nastupovat mezi těžkotonážníky.

Více fotografií z NPC USA 2021 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.

Andre McShan

Zatímco zisk profi karty v podání Pollacka a Hutchinsona přišel jako blesk z čistého nebe, Andre McShan, který si poradil se všemi soupeři v devadesátce, na dosažení této mety čekal dlouho a pod vedením Chrise Cormiera na tom usilovně pracoval. Poprvé se do boje o profesionální kartu zapojil v roce 2015, kdy mu tehdy na NPC USA v kategorii do 70 kg patřilo slušné čtvrté místo za třetím Justinem Randallem. Už tehdy se za jeho největší přednost daly považovat pěkné tvary v kombinaci s dobrou tělesnou stavbou a na tyto své silné stránky Andre jistě bude sázet i v konkurenci profíků. Mezi nimi by velmi pravděpodobně měl působit v kulturistice mužů do 212 liber (96,2 kg), kde by se zřejmě nemusel ztratit.

Více fotografií z NPC USA 2021 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.

Ryan Ibrahim

V kulturistice mužů do 80 kg startovnímu poli výrazným způsobem dominoval Ryan Ibrahim. Zmíněný aktivní příslušník Námořnictva Spojených států amerických se díky tomu k profi kartě probojoval hned při svém prvním startu na americké amatérské soutěži národní úrovně, když dosud nastupoval pouze k menším kláním. Ryana na soutěž připravoval bývalý úspěšný profík Stan McQuay.

Více fotografií z NPC USA 2021 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.

Louiege Bascog

V pětasedmdesátce na vítězství dosáhl Louiege Bascog, který na stejné soutěži profi kartu bral také v kategorii classic physique. Právě v kategorii, ve které závodníci musejí splňovat hmotnostní limit ve vtahu k jejich výšce, tento sportovec s filipínskými kořeny téměř jistě bude nastupovat i v profesionální lize IFBB Jima Maniona.

Více fotografií z NPC USA 2021 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.

Christopher Mensah

V kulturistice mužů do 70 kg nastoupili pouze dva borci, což je velmi neobvyklé, a nestalo se to ani vloni během pandemií COVID-19 výrazně poznamenané sezóny. V konkurenci jediného soupeře uspěl Christopher Mensah, jenž na akci stejně jako Louiege Bascog závodil i v classic physique. V něm ovšem dosáhl až na patnácté místo. Mensah, jenž má ghanské předky, je bývalým mariňákem. V současnosti se pod poněkud úsměvným pseudonymem Solo MacGyver realizuje také v hudebním průmyslu.

Více fotografií z NPC USA 2021 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.

Austin Phillips

V nejlehčí hmotnostní kategorii s limitem do 65 kg jasně zvítězil Austin Phillips. Austin disponuje celkem zajímavým potenciálem, který se minimálně v několika příštích letech mezi profíky zřejmě bude snažit naplnit v classic physique.

Více fotografií z NPC USA 2021 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Foto:
www.npcnewsonline.com / Jeff BinnsSouvisející články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
LeToucan (12:44) • Nebude spíš hrát roli to, že ty závody jsou strašně pozdě? Většina lidí jde na Čelákovi...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Valasekjakub123 (12:20) • 13 elite pro karet. Ty nemají žádnou váhu jen další amatérská liga. Škoda bývalý to pěk...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Bažant (11:08) • Se leda přešaltovat k Maniona federaci.
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Ondra Hájek (10:26) • Jo ale díky Petrovi Březnovi, že tuhle soutěž dál pořádá. Ale je mi ho i ostatních pořa...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Ondra Hájek (10:26) • To jako fakt? Kulturistika do 80 kg - JEDEN závodník. Kulturistika do 90 kg - JEDEN z...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie