Reklama:

První sezóna Šárky Kučerové: tři soutěže, tři vítězství a profi karta

4.577 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Co zdravotní sestřička a výživová poradkyně Šárka Kučerová plánuje a jak probíhala příprava a její úplně první závody?

Něco málo o mně

Jmenuji se Šárka Kučerová, mám ráda smích, pokoru, férovost a držím se hesla "není tak důležitý cíl jako kroky k němu". V roce 2015 jsem dokončila VOŠ zdravotnickou a zároveň jsem tohoto roku úspěšně absolvovala kurz certifikovaný výživový poradce. Začala jsem se plně soustředit na svůj zdravý životní styl, cvičení a s ním spojené racionální stravování. Od roku 2016 pomáhám klientům změnit jejich stravovací návyky a motivuji je k lepšímu životnímu stylu. V roce 2020 jsem zavedla na trh své produkty pod svou značkou FefyNutrition, konkrétně čistý vitamín C a vitamín D3.

Závody? Byla to pro mě výzva!

Už dlouho jsem pozorovala videa, fotografie a články úspěšných závodnic v kategorii bikiny fitness a říkala jsem si, jaké by to bylo, kdybych se na závody připravila já sama. Jak by vypadala moje forma a jak bych to zvládala nejen fyzicky, ale i psychicky. Byla to pro mě výzva, a tak jsem se minulý rok na podzim rozhodla, že do toho půjdu a připravím se na své první jarní závody 2021.

Volba trenéra a první plány

Ve volbě trenéra jsem měla jasno, byl to Jan Caha, který má se závody nejen osobní zkušenosti, ale také připravil několik úspěšných závodnic. Kategorii jsem si vybrala pro všechny velmi dobře známou, bikiny fitness. Pro mě jako pro začátečnici jsme zvolili federaci ICN (iCompete Natural), kde oproti známější federaci IFBB má "bikina" menší osvalení, prorýsování a "vysušení formy".

Příprava začala v září minulého roku a i přes dobu pandemie a dlouhodobé uzavření fitness center jsem to nevzdala a našla si cestu, jak se co nejlépe připravit. Kdo mě zná, tak ví, že když se pro něco rozhodnu, nerada couvám zpět, a že jsem velká bojovnice a z boje jen tak neuteču.

První závody - mezinárodní mistrovství České republiky (19. června)

Prvními závody bylo MMČR, kde jsem se ve své hlavní kategorii bikiny fitness novice umístila na prvním místě a stala se tak mistryní České republiky. V kategorii open jsem získala stříbro. Tohle mě tak neskutečně namotivovalo, že jsem se rozhodla pro další závody, které byly o týden později.

Druhé závody - mezinárodní mistrovství Slovenské republiky (26. června)

I tady mi šlo v mé kategorii bikiny fitness novice štěstíčko naproti a já jsem mohla podruhé držet zlatou medaili a stát se mistryní Slovenské republiky. V kategorii open jsem získala bronz.

Neplánované třetí závody - World Cup Italy (9. července)

Myslela jsem, že je závodní sezóna u konce. Ale po předchozích dvou úspěších jsem byla tak strašně moc namotivovaná a nastartovaná jak motorová pila, nejen trenér, ale i okolí mi říkalo, ať jdu ještě zkusit World Cup, a tak jsem se rozhodla, že se tedy Itálie zaregistruji. Když jsem pak na místě viděla ty krásné formy žen, říkala jsem si, že budu ráda, když neskončím poslední. A jak jsem tedy dopadla? Dopadlo to zlatem! A já se stala trojnásobnou mistryní ve své kategorii bikiny fitness novice a k tomu jsem navíc získala profi kartu, takže další závody můžu závodit za profesionály.

Byl to pro mě neskutečně silný emotivní zážitek v životě. Držet vlajku České republiky za doprovodu české hymny je sen každého sportovce a já každému, kdo se připravuje na závody a nebo si přeje dosáhnout výhry v jakémkoliv jiném sportu, z celého srdce výhru přeji! Je to nezapomenutelný zážitek.

Rada pro dívky, které se chtějí stát úspěšnými "bikinami"

Pokud přijde den a Vy se rozhodnete závodit a v hlavě si to nastavíte tak, že do toho jdete a že to zvládnete, pak už jste na cestě k úspěchu. Hlavně se nikdy nevzdávejte, bojujte, buďte trpělivé, pokorné, a hlavně mějte po boku někoho, kdo Vás v tom bude podporovat, protože mít kolem sebe lidi co Vám věří a fandí, je v celé přípravě to nejdůležitější.

Další plány, závody, projekty, státnice, jídelníčky, budování značky FefyNutrition

Jsem člověk, který má pořád nějaké cíle a pořád mám co dělat. Bez cílů a plánů by byl pro mě život nuda. Takže teď si do listopadu dám od závodění menší pauzu a budu se věnovat projektu, na kterém pracuji, a doufám, že bude již brzy zrealizován. Dále musím dokončit státní zkoušky a samozřejmě se věnovat klientům, které jsem, doufám, svou vytrvalostí a disciplínou namotivovala. V prosinci se rozhodnu, zda se budu připravovat na jarní závody pro federaci ICN a využiji profi kartu, a nebo přestoupím do federace IFBB. To se ještě uvidí.

Pokud byste se mě chtěli na cokoliv zeptat, ať už ohledně závodění, a nebo získat informace o mých službách či spolupráci, nebo sledovat moji cestu k dalším závodům, neváhejte mne kontaktovat či sledovat můj instagramový profil a nebo navštivte mé stránky fefynutrition.cz. Budu ráda, když mrknete na moje video pod článkem, kde jsem začínala svoji přípravu na první závody.

Článek je delší, ale já jsem prostě ukecaná baba a nevím kdy přestat. :-) Pokud jste tento vyčerpávající článek dočetli až sem, jsem Vám za to neskutečně vděčná. Mějte se krásně, buďte fit a s úsměvem na tváři!Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

22.07.06:30Dejf111 - sympatická slečna, přeji spousty úspěchů *79*
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 37 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínJ&M podcast: Zhodnocení Mr. Big Evolution Pro 2021 a naše "kauzy"
maxpoint97 (11:51) • Mikuc: děkuju i za sebe 😊 Jinak bych zde chtěl dát veřejně za pravdu Jardovi - Benth...
magazínJ&M podcast: Zhodnocení Mr. Big Evolution Pro 2021 a naše "kauzy"
jari (11:43) • Mikuc: Děkujeme, vážíme si toho. *1*
magazínTréninkový videolog: Pavel Beran (05/...
Jarda 74 (05:11) • Moc pěkný!
magazínJ&M podcast: Zhodnocení Mr. Big Evolution Pro 2021 a naše "kauzy"
Mikuc (23:43) • Kdo jinej?:))) Máte pravdu a díky za vás! Osobně si myslím, že nemáte proč něco na kame...
magazínSlavoj Bednář den před Wings of Stren...
1boris111 (23:13) • Břicho,strašný!!Kde je ten progres,co sliboval?12-13 místo a bude rád.Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie