Reklama:
EXKLUZIVNĚ: Lean Whey Protein 1+1!
Od výrobce nejprodávanějších proteinů na světě. Více zde.

Gladiator Challenge: Over the Top 2021 - reportáž

5.334 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Je to tady! Závod, který mám dlouhodobě v hledáčku. Obecně mě kralupští organizátoři nikdy nezklamali. Závod s dost kreativními a silovými překážkami. Sice dost "homemade", ale i to má své kouzlo. Zvolila jsem si trasu na 3 km s cca 10 překážkami.

27. června přijíždíme kolem oběda pod Říp, chystám si boty, oblečená jsem již z domu, abych prostě start mohla mít co nejklidnější. Potkávám plno známých tváří. Moc siláků a silaček tedy nedorazilo, startovka není příliš početná. Nechápu proč, když hodně z nás naříká, že zde chybí překážkové závody, a když tedy jsou, tak nic? No, každopádně známá jména na startu byla!

Navštívím registraci, kde moc informací k závodu nemají, dostávám dva náramky a čip, prohlídnu překážky a hlavně obávaný Ice Climber, který pro mě stejně nakonec zůstane zakletý... Nicméně vím, že jednou ho porazím na jedničku.

Pořadatel Jirka Cimler někde běhá a značí trať, ale všichni se po něm shánějí. Když se konečně najde, závod může začít. Volají nás ke startu, tak v poklidu, s domněním, že startuji asi 6 minut po, mi oznamují, že jdu hned první! Takovou čest, otevřít závod, jsem již dlouho neměla a byl to zajímavý zážitek. Hlavně to oceňuji na překážkách, kde mám naprosté volno a klid. Pro mě nová zkušenost, protože to je opravdu veliký sprint se zastávkami jen a pouze pro těžké a silové překážky. Hned kousek za startem čeká Low Rig, který je příjemnou rozehřívačkou, za ním již delší běžecký úsek a během něj mi dochází, že celý Říp oběhneme dokola a vrátíme se zpět do festivalky, takže hned mi cinkne, že to je rovina, a natahuji krok. Tempo hodinek mi říká 4:15 na km! To je vražda... Druhá překážka je vážně český výrobek, skládá se pouze z vařeček a prkýnek, paliček a podobných kuchyňských věcí. Silově leckoho potrápila. Opět delší běžecký úsek k další ručkovací překážce, převážně z nunčaků. Poslední běžecký úsek a vybíháme na louku, kde již čeká další super kombo v podobě dalšího Low Rigu, který mě lehce potrápí, a dávám až na druhý pokus. Zrádný "kulán" uprostřed mi prostě nejde držet. Za ním další silová překážka na ruce z autobusáku a madel na lopaty. Trochu vyklepávám ruce, ale zvládám hned na první pokus.

Už se blížím ke konci a zde čeká hod lasem, kde mi chvílí trvá, než svůj špalek chytím. Sbíhám konečně k posledním třem překážkám, konkrétně k prověšenému žebříku z plastových trubek, který se musí jít jen spodem, a nesmí se držet za lana. Zde žádný problém nemám, jen se zvoněním na "donut", který mi nevydává zvuk. A já se tak těšila, až to pípne! Další překážka se skládá z vyšplhání po laně, pak ve výšce kruh a z něj na houpací hrazdu a znovu na další lano, kde se musí vylézt nahoru a opět mačkat "donut". Poslední zrádná překážka je Ice Climber. Pociťuji lehce unavené ruce, ale vím, že síla stále je, jen ta koncentrace mi utíká po prvním nezdařeném pokusu a s vidinou brzkého cíle. Zde snad dávám 5 - 6 pokusů a totálně ztrácím svou hlavu. Právě tady mě dobíhá konkurentka a rozhoduje se o vítězce závodu. Na druhý pokus s šikovnými radami od parťáků dává a je fuč, vzápětí i já pokořuji překážku a s obrovským spadeným balvanem ze srdce dobíhám do cíle.

Celkově Sprint v elitě dokončilo pouze 10 závodníků - 2 ženy a 8 mužů! Je to pro mě další zkušenost s některými pro mě neznámými překážkami a cenné druhé místo mezi elitou.

Závod byl překážkově opravdu kreativní a člověk se mohl pobavit i potrápit. Sprint na 3 km mě velmi překvapil, vskutku rychlý závod, kde nebyl čas na chyby, které se nedalo dohnat. Celková organizace trochu vázla, ale dalo se to vydržet. :-) Doposud kralupské závody byly vždy v topu. Těším se na další akci, která nejspíše bude v září znovu pod mostem.

Gladiator Challenge: Over the Top 2021 - nejlepší Elite závodníci na trati Sprint
p. muži ženy
1. Jakub Podzimek - 0:16:13,47 Petra Štraub - 0:26:42,78
2. Štěpán Karel - 0:16:40,75 Lucie Badalíková - 0:30:28,43
3. Vít Svoboda - 0:17:26,87 -


Gladiator Challenge: Over the Top 2021 - záběry z překážekLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie