Reklama:
Legendární Matrix protein opět v akci!
Spousta příchutí a luxusní láhev ZDARMA! Více zde.

Wings of Strength Puerto Rico Pro 2021: výsledky a fotografie (II.)

11.709 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Wings of Strength Puerto Rico Pro pořadatele Tima Gardnera představuje jednu z největších profesionálních soutěží v kulturistice a fitness letošní sezóny, když na ní souboje o kvalifikaci na říjnový Olympia Weekend ve dnech 26. a 27. června svedli závodníci z deseti různých kategorií. Jak si na akci pořádané v bahamském resortu Grand Hyatt Baha Mar vedly sportovkyně z profesionální ligy IFBB Jima Maniona, včetně kulturistky Margity Zámolové, jsme Vás informovali již v tomto článku. Aktuálně už je na místě ale dobojováno i v mužských kategoriích, a tak se pojďme podívat, jak to dopadlo!

Nepřehlédněte:
Wings of Strength Puerto Rico Pro 2021: výsledky a fotografie (I.)
World Caribbean Championships 2021: sedm nových profesionálů!
Wings of Strength Puerto Rico Pro očima Margity Zámolové

Wings of Strength Puerto Rico Pro 2021 - kulturistika mužů open


Finanční odměny:
1. místo10.000 $
2. místo4.000 $
3. místo3.000 $
4. místo2.000 $
5. místo1.000 $
celkově20.000 $

Začít samozřejmě nemůžeme jinde než u královské kulturistiky mužů open, ve které si pro vítězství a spolu s ním i pro přímou kvalifikaci na Mr. Olympia 2021 zamýšlel dojít americký těžkotonážník Akim Williams. Jedná se o borce, jenž se může chlubit mimořádnými objemy, a pokud nějací závodníci v současnosti snesou přirovnání k postavě z komiksu spíše než k člověku, je Akim určitě jedním z nich. Samozřejmě ale, že ve sportu dopředu nemá stoprocentně jistého nikdo nic, a tak ani Williams, jenž se na závody tentokrát připravoval pod vedením nového trenéra Justina Millera, nesměl nic podcenit. Na vítězství kromě něj pomýšleli totiž i další závodníci, včetně britského dlouhána Jamieho Christiana-Johala, jemuž věřil hlavně jeho trenér, nebo letos už úspěšných Egypťanů Hassana Mostafy a Mohameda Shaabana.

Mohamed Shaaban, Akim Williams a Hassan Mostafa na Wings of Strength Puerto Rico Pro 2021
(foto: Npcnewsonline.com / J. M. Manion)

Byli to právě Hassan, Mohamed a Akim, kteří pózovali v posledním trojčlenném vyvolávání nedělního prejudgingu, což bylo neklamným znamením, že v nich rozhodčí vidí medailisty. Šestatřicetiletý Williams ukázal, že se mu postupně daří slabiny měnit v přednosti. Své dva soupeře z Blízkého východu kromě mohutnosti předčil také množstvím detailů v bočních postojích, a dokonce i lepším dvojitým bicepsem zezadu, který dlouho byl jednou z jeho horších póz. Pokud by si Akim za této konstelace nakonec na Bahamách neměl dojít pro vítězství, jednalo by se nejenom o obrovské překvapení, ale také o pořádný zářez od rozhodčích. Pro pořádek dodejme, že v prvním semifinálovém vyvolávání, které je pro šance závodníků na dobré umístění určující, Williamse, Shaabana a Mostafu doplnili ještě Italové Andrea Muzi a Andrea Presti spolu s Francouzem Theem Leguerrierem.

Mohamed Shaaban, Akim Williams a Hassan Mostafa na Wings of Strength Puerto Rico Pro 2021
(foto: Npcnewsonline.com / J. M. Manion)

Vyhlášení výsledků ukázalo, že Akim na Wings of Strength Puerto Rico Pro splnil svou povinnost, když naplnil roli favorita a probojoval se k přesvědčivému vítězství. Tím pro něj ale letos práce zdaleka nekončí. Koncem září se pokusí vybojovat titul ze severoamerického Arnold Classic, a poté jej samozřejmě čeká i start na samotné Olympii. Zde letos bude patřit ke kandidátům na umístění v první pětici. Druhé místo vybojoval Mohamed Shaaban, jenž před letošním soutěžním ročníkem zaznamenal výrazný progres. K tomu mu jednak pomohly lepší podmínky, než jaké měl vloni, kdy trénoval v garáži, ale v jeho prospěch hraje také skutečnost, že se kulturistice nevěnuje ještě tak dlouho. Díky tomu je pro něj přeci jenom o něco snazší se ještě dále posouvat. Když si uvědomíme, že už v roce 2019 dokázal zvítězit na profesionální soutěži a nastoupil k Mr. Olympia, zní až neuvěřitelně, že s tréninkem s činkami začínal teprve v říjnu 2015!

Mohamed Shaaban, Akim Williams a Hassan Mostafa na Wings of Strength Puerto Rico Pro 2021
(foto: Npcnewsonline.com / J. M. Manion)

Třetí Hassan Mostafa na soutěži předvedl svůj standard, tedy spoustu svalů, obrovská stehna, ale také ne zcela ideální stavbu těla a hlavně formu, která se té optimální zdaleka neblížila. To mu na slušně obsazených kláních, jako bylo toto na Bahamách, na vítězství stačit nemůže. Z obou Italů, kteří dostali prostor v prvním semifinálovém vyvolávání, je mezi profíky zatím úspěšnější Andrea Presti a platí to také po Wings of Strength Puerto Rico Pro. I zde Andreu Muziho udolal. Zvláště Prestiho hamstringy z boku stojí za to! Na Thea Leguerriera tentokrát zbylo šesté a první nebodované místo. Doplatil na to, že nezávodil podobně dobře připravený jako vloni na podzim. 196 cm vysoký gigant Jamie Christian-Johal překvapivě skončil až devátý, když se před něj ve výsledkové listině vešli i William Martins a Robin Strand. K soutěži nastoupil také absolutní vítěz amatérských závodů World Caribbean Championships Alan Bonadiman. Toto klání vlastnímu měření sil profesionálů v Grand Hyatt Baha Mar přecházelo a vzešlo z něj celkem sedm nových profíků, včetně Alana. Bonadiman sice při svém profesionálním debutu skončil až patnáctý, ale prezentoval se dobrým pózingem a zajímavým potenciálem. Pokud se mu podaří pár kilo svalů ještě vybudovat a vyřeší své problémy s gynekomastií, mohl by v Manionově profesionální lize sbírat lepší výsledky.


Výsledky Wings of Strength Puerto Rico Pro 2021 - kulturistika mužů open

  1. Akim Williams*
  2. Mohamed Shaaban
  3. Hassan Mostafa
  4. Andrea Presti
  5. Andrea Muzi
  6. Theo Leguerrier
  7. William Martins
  8. Robin Strand
  9. Jamie Christian-Johal
  10. Dorian Haywood
  11. Camilo Diaz
  12. Pasquale D'Angelo
  13. Eddie Bracamontes
  14. Thiago Lins
  15. Alan Bonadiman

* kvalifikace na Mr. Olympia 2021


Kulturistika mužů open na Wings of Strength Puerto Rico Pro 2021

Více fotografií z Wings of Strength Puerto Rico Pro 2021
naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Závodníci kvalifikovaní na Mr. Olympia 2021 k 27. červnu:

jméno stát soutěž um.*
James Hollingshead Velká Británie British Grand Prix 2020 1.
Regan Grimes Kanada Romania Muscle Fest Pro 2020 1.
Mamdouh Elssbiay Egypt Mr. Olympia 2020 1.
Brandon Curry USA Mr. Olympia 2019 1.
Phil Heath USA Mr. Olympia 2011 1.
Hadi Choopan Írán Mr. Olympia 2020 4.
William Bonac Nizozemsko Mr. Olympia 2020 5.
Luis Rodriguez USA Indy Pro 2021 1.
Nick Walker USA New York Pro 2021 1.
Patrick Moore USA California Pro 2021 1.
Akim Williams USA Puerto Rico Pro 2021 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kulturistika mužů open - kvalifikační žebříček pro rok 2021 k 27. červnu:

p. jméno stát body
1. Mohamed El Emam Rusko 15
1. Hassan Mostafa Egypt 15
3. Mohamed Shaaban Egypt 10
4. Dorian Haywood USA 8
5. Vladislav Sukhoruchko Ukrajina 6
5. Theo Leguerrier Francie 6
7. Andrea Presti Itálie 4
8. Marc Hector Velká Británie 3
8. Lionel Beyeke Francie 3
8. Blessing Awodibu Irsko 3
8. Andrea Muzi Itálie 3
12. Jamie Christian-Johal Velká Británie 2
13. Carlos Chapa USA 1
13. Eddie Bracamontes USA 1

Pravidla pro kvalifikaci na Mr. Olympia 2021 najdete zde.


Wings of Strength Puerto Rico Pro 2021 - kulturistika mužů do 212 liber


Finanční odměny:
1. místo5.000 $
2. místo2.000 $
3. místo1.000 $
celkově8.000 $

Když se předloni konalo Wings of Strength Puerto Rico Pro naposledy, představili se v něm mezi těžkotonážníky pouze čtyři borci. Letos stejný osud potkal dvěstědvanáctku. V nepočetném startovním poli mohl být s ohledem na své zkušenosti za horkého favorita na vítězství považován Italoameričan Guy Cisternino, jenž za sebou má sedm účastí na Olympia Weekendu. Jenomže Guy, který nastoupil k bahamské profesionální show, od hlavy k patě vypadal jako ten nejstarší devětatřicetiletý kulturista na světě a zdálo se, že ačkoliv jeho tři soupeři nepředstavují žádnou elitu lehčí váhy, mohou jej celkem potrápit.

Boás Henrique, Piotr Borecki, Guy Cisternino a Milton Martinez
na Wings of Strength Puerto Rico Pro 2021 (foto: Npcnewsonline.com / J. M. Manion)

Cisternina zaslouženě nakonec porazil Polák Piotr Borecki, který dosud mezi profíky nastupoval v kategorii classic physique, ale pro letošní sezónu se rozhodl přestoupit mezi kulturisty. Piotr od své účasti na Classic Physique Olympia 2019, kde závodil naposledy, zapracoval na celkových objemech a nejvíce ze všeho asi na své největší slabině, kterou pro něj je svalový rozvoj stehen. Guye ale předčil hlavně lepší svalovou tvrdostí a v cestě za prvenstvím mu nezabránilo ani to, že disponuje dost zvláštními tvary. Borecki tedy při svém premiérovém vystoupení v kategorii do 212 liber (96,2 kg) slaví přímou kvalifikaci na 212 Olympia a jednoznačně se jedná o dosud největší úspěch jeho sportovní kariéry. Za druhým Cisterninem, který na Bahamách připomínal spíše závodníka na odchodu ze scény než borce, který by měl být ve svém věku na vrcholu kariéry, třetí příčku bral Brazilec Boás Henrique. Čtvrté a poslední místo zbylo na Miltona Martineze. Kulturista, který k semifinále soutěže nastupoval v den svých třiapadesátých narozenin, se ale rozhodně nemá za co stydět. S ohledem na svůj věk rozhodčím předvedl parádní formu!


Výsledky Wings of Strength Puerto Rico Pro 2021 - kulturistika mužů do 212 liber

  1. Piotr Borecki*
  2. Guy Cisternino
  3. Boás Henrique
  4. Milton Martinez

* kvalifikace na 212 Olympia 2021


Kulturistika mužů do 212 liber na Wings of Strength Puerto Rico Pro 2021

Více fotografií z Wings of Strength Puerto Rico Pro 2021
naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Závodnici kvalifikovaní na 212 Olympia 2021 k 27. červnu:

jméno stát soutěž um.*
Angel Calderón Frias Španělsko British Grand Prix 2020 1.
Shaun Clarida USA Olympia 212 Showdown 2020 1.
Kamal Elgargni Libye Olympia 212 Showdown 2020 2.
George Peterson USA Olympia 212 Showdown 2020 3.
Derek Lunsford USA Olympia 212 Showdown 2020 4.
Ahmad Ashkanani Kuvajt Olympia 212 Showdown 2020 5.
Tonio Burton USA Indy Pro 2021 1.
Nathan Epler USA New York Pro 2021 1.
Piotr Borecki Polsko Puerto Rico Pro 2021 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kulturistika mužů do 212 liber - kvalifikační žebříček pro rok 2021 k 27. červnu:

p. jméno stát body
1. John Jewett USA 11
2. Radoslav Angelov Bulharsko 10
3. Noel Adame Mexiko 8
4. Derik Oslan USA 6
4. Guy Cisternino USA 6
6. Nasser Sayed Kuvajt 5
6. Justin Randall USA 5
6. Boás Henrique Brazílie 5
9. Zoran Kolevski Makedonie 4
9. Milton Martinez USA 4
11. Steve Benthin Německo 3
11. Diogo Nunes Portugalsko 3
12. James Llewellin Velká Británie 2
12. Bryan Balzano USA 2
14. Paul Latham Velká Británie 1

Pravidla pro kvalifikaci na 212 Olympia 2021 najdete zde.


Wings of Strength Puerto Rico Pro 2021 - classic physique


Finanční odměny:
1. místo2.000 $
2. místo1.000 $
3. místo500 $
celkově3.500 $

V classic physique, kategorii ve které závodníci musejí splňovat hmotnostní limit ve vztahu k jejich výšce, nastoupilo patnáct borců. Do prvního semifinálového vyvolávání se dostali Chris Hunte, Gabriel Zancanelli, Neil Currey a Giuseppe Zagarella, přičemž se dlouho zdálo že souboj o vítězství svádějí perfektně připravení Gabriel s Neilem. Šampiónem soutěže byl při svém druhém startu mezi profíky vyhlášen Zancanelli, který tak své dělené šestnácté místo z loňského European Pro dokonalým způsobem vylepšil. Před Curreyho se nakonec ve výsledkové listině vmáčkl Zagarella, jenž sice před rozhodčí nepředstoupil ve stoprocentní formě, ale díky iluzi mohutnosti, kterou se mu podařilo vytvořit, jej zkrátka nebylo možné přehlédnout. Za čtvrtým Chrisem Huntem se jako poslední do top 5 vešel Kevin Wilson.


Výsledky Wings of Strength Puerto Rico Pro 2021 - classic physique

  1. Gabriel Zancanelli*
  2. Giuseppe Zagarella
  3. Neil Currey
  4. Chris Hunte
  5. Kevin Wilson
  6. Herbert Sotillo
  7. Bartley Weaver
  8. Kenneth Jones
  9. Michael Bell
  10. Sam Adiki
  11. Leonardo Pacheco
  12. John Small
  13. Kai Qian
  14. Todd Love Ball
  15. Gregory Kerr

* kvalifikace na Classic Physique Olympia 2021


Classic physique na Wings of Strength Puerto Rico Pro 2021

Více fotografií z Wings of Strength Puerto Rico Pro 2021
naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Závodníci kvalifikovaní na Classic Physique Olympia 2021 k 27. červnu:

jméno stát soutěž um.*
Laszlo Kiraly Maďarsko British Grand Prix 2020 1.
Peter Molnár Maďarsko Romania Muscle Fest Pro 2020 1.
Courage Opara USA Battle of Texas 2020 1.
Chris Bumstead Kanada Classic Physique Olympia 2020 1.
Breon Ansley USA Classic Physique Olympia 2017 1.
Divine Wilson USA Pittsburgh Pro 2021 1.
Dani Younan USA New York Pro 2021 1.
George Kawalawu USA Milwaukee Pro 2021 1.
Zeek Andrews USA Miami Muscle Beach Pro 2021 1.
Tony Taveras USA Europa Dallas Pro 2021 1.
Gabriel Zancanelli Brazílie Puerto Rico Pro 2021 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Classic physique - kvalifikační žebříček pro rok 2021 k 27. červnu:

p. jméno stát body
1. Tommy Clark USA 13
2. Terrence Ruffin USA 12
2. Sabur Favors USA 12
4. Chris Hunte USA 11
5. Alejandro Cambronero USA 10
6. Bryan Jones USA 9
7. Mike Sommerfeld Německo 5
7. Vahid Badpey Írán 5
7. Leland Devaughn USA 5
7. Giuseppe Zagarella Itálie 5
11. Michael Daboul Velká Británie 4
11. Mikhail Timoshin Rusko 4
11. Jonathan Pelkey USA 4
11. Dmitry Vorotyntsev Rusko 4
11. Michael Bell USA 4
11. Harold Bright USA 4
11. Neil Currey Velká Británie 4
18. Shane Cullen Irsko 3
18. Mohamed Amine Tunisko 3
18. Jarek Crew USA 3
18. Marco Ruz Francie 3
18. Arturo Mendez USA 3
24. Jonathan Lofthouse Velká Británie 2
24. Roman Khakilin Rusko 2
24. Tomas Adame-Hernandez USA 2
24. Traveon Daniels USA 2
24. Brandon Kidd USA 2
24. Omar Bautista USA 2
24. Joseph Wahlberg USA 2
24. Jared Feather USA 2
24. Kevin Wilson USA 2

Pravidla pro kvalifikaci na Classic Physique Olympia 2021 najdete zde.


Wings of Strength Puerto Rico Pro 2021 - physique mužů


Finanční odměny:
1. místo2.000 $
2. místo1.000 $
3. místo500 $
celkově3.500 $

Letošní Wings of Strength Puerto Rico Pro se stalo vydařenou soutěží pro závodníky z Brazílie a svůj podíl na tom má také Diogo Montenegro. Ten v devatenáctičlenném startovním poli physique mužů dosáhl už na své šesté vítězství v profesionální lize IFBB Jima Maniona. Další medaile ve stejné kategorii získali Ramses Rams a Luca Biolo, čtvrté místo potom při jeho profesionálním debutu patří absolutnímu vítězi připojené amatérské soutěže World Caribbean Championships Saint Michaelu Moodiemu. Jako poslední na umístění v první pětici dosáhl Alessandro Cavagnola.


Výsledky Wings of Strength Puerto Rico Pro 2021 - physique mužů

  1. Diogo Montenegro*
  2. Ramses Rams
  3. Luca Biolo
  4. Saint Michael Moodie
  5. Alessandro Cavagnola
  6. Anthony Gilkes
  7. Reuben Glass
  8. Mehdi Kabbadj
  9. Alex Hessam
  10. Victor Ramirez
  11. Daniel Leone
  12. Eric Wildberger
  13. Alan Olvera
  14. Scott Schulze
  15. Raynor Ferguson
  16. Briger Renteria
  16. Dani Dal
  16. Luis Leon
  16. Darrell Rabess

* kvalifikace na Men's Physique Olympia 2021


Physique mužů na Wings of Strength Puerto Rico Pro 2021

Více fotografií z Wings of Strength Puerto Rico Pro 2021
naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Závodníci kvalifikovaní na Men's Physique Olympia 2021 k 27. červnu:

jméno stát soutěž um.*
Abisai Pietersz Nizozemsko Romania Muscle Fest Pro 2020 1.
Riccardo Croci Itálie San Marino Pro 2020 1.
Carlos DeOliveira Brazílie Musclecontest Brazil Pro 2020 1.
Brandon Hendrickson USA Men's Physique Olympia 2020 1.
Raymont Edmonds USA Men's Physique Olympia 2019 1.
Khali Quartey USA Houston Tourn. of Ch. 2021 1.
Antoine McNeill USA Legends Classic 2021 1.
Corey Morris USA Wasatch Warrior 2021 1.
Kyron Holden USA Pittsburgh Pro 2021 1.
Erin Banks USA New York Pro 2021 1.
Micah Thomas USA City Limits Pro 2021 1.
Arya Saffaie USA Optimum Classic Pro 2021 1.
Rodrigue Chesnier Francie Milwaukee Pro 2021 1.
Jahvair Mullings USA Mile High Pro 2021 1.
Daniel Ammons USA Miami Muscle Beach Pro 2021 1.
Suraqah Shabazz USA Northern California Pro 2021 1.
Charjo Grant USA DC Pro 2021 1.
Diogo Montenegro Brazílie Puerto Rico Pro 2021 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Physique mužů - kvalifikační žebříček pro rok 2021 k 27. červnu:

p. jméno stát body
1. Luca Biolo Itálie 13
2. Ismael Martinez Dominguez Mexiko 11
3. Jeremy Potvin USA 10
3. Joseph Lee USA 10
5. Andrei Lincan Rumunsko 9
5. Clarence McSpadden USA 9
7. Thomas Kunz Švýcarsko 8
8. Emanual Hunter USA 7
9. George Brown USA 6
9. Reuben Glass USA 6
9. Ashley Patillo USA 6
12. Mike Stripling USA 5
12. Anthony Gilkes USA 5
12. Adrian Horton USA 5
12. Ramses Rams Španělsko 5
16. Rodrigo Barbosa Brazílie 4
16. Edvan Palmeira Brazílie 4
16. Ahmed Abdelgalil Egypt 4
16. Evan Kanu USA 4
16. Matthew Greggo USA 4
16. Daniel Stull USA 4
16. Mehdi Kabbadj USA 4
16. Myron Griffin USA 4
16. John Sarmiento USA 4
25. Andrea Mosti Itálie 3
25. Vinicius Mateus Brazílie 3
25. Antonio Smothers USA 3
25. Zach Savoie USA 3
25. Michael Mperey USA 3
25. Brett Mario Jackson USA 3
25. Saint Michael Moodie Jamajka 3
32. Maxime Parisi Francie 2
32. Denis Gusev Rusko 2
32. Pedro Lima Brazílie 2
32. Alex Newell USA 2
32. Antoine Williams USA 2
32. Jonathan Jimenez USA 2
32. Jason Huynh USA 2
32. Bryan Blackman USA 2
32. Alessandro Cavagnola Itálie 2

Pravidla pro kvalifikaci na Men's Physique Olympia 2021 najdete zde.


Foto:
www.npcnewsonline.com / J. M. Manion


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

29.06.07:16MartinG - Starý, ty nikdy nevidíš dobre..🤣+1
28.06.17:24deiw - To sedí :) Já měl pocit, že má tak 45+, a opravdu už pomal..+1
28.06.16:30PrivateBlueVenusTV - ***-5
28.06.16:01moab - Nejstarší 39letý kulturista na světe *88* +2
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2022 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2022 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie