Reklama:
Silný 90% tribulus Extrifit 1+1!
Extrémní akce na oblíbený anabolizér. Více zde.

California Pro 2021:
výsledky a fotografie

7.693 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Příliš mnoho soutěží, na kterých by se v závodilo pouze v kulturistice mužů open, dnes už v mezi profesionály nenajdete. V profesionální lize IFBB Jima Maniona k výjimkám patří California Pro, na jehož letošním ročníku těžkotonážníci změřili síly poslední květnovou sobotu. Na klání v jeho historii dosud dokázalo zvítězit šest různých borců, z nichž tentokrát na pódium nastoupil pouze Patrick Moore, který se samozřejmě řadil k favoritům. Dopředu ale jistého neměl vůbec nic, když se do boje o přední příčky kromě něj chystala promluvit zejména trojice Egypťanů Mohamed El Emam, Hassan Mostafa a Mohamed Shaaban. Hlavně poslední zmíněný borec přitom před závody doslova překypoval sebevědomím, když hovořil o tom, že se mu od loňské sezóny podařilo dosáhnout opravdu významného progresu.

Semifinálové boje na California Pro 2021

Jenomže o něco lepší než vloni závodil i Patrick a právě mezi ním a Shaabanem se v Kalifornii mělo rozhodnout o vítězství. Oba v prvním i posledním čtyřčlenném semifinálovém vyvolávání pózovali uprostřed řady, přičemž Mohamed amerického soupeře v některých postojích předčil mohutností. Patrick proti tomu těžil z parádní stavby těla a třeba i z lepších detailů ramen, která měl soupeř, ať už z jakéhokoliv důvodu, zcela hladká. O třetí až čtvrté místo ve stejných calloutech bojovali El Emam s Mostafou a o tom, kdo se jako poslední vtěsná do první pětice, se mělo rozhodnout mezi Anem Nguyenem a Eddiem Bracamontesem. K vítězství se nakonec zaslouženě probojoval Patrick Moore. Na pódiu ukázal, že se mu kvadricepsy, které u něj v minulosti platily za slabinu, podařilo proměnit v přednost a díky celkové eleganci se na jeho vystoupení zkrátka dobře dívalo. Parádní byl v jeho podání především triceps z boku!

První semifinálové vyvolávání na California Pro 2021 (foto: Instagram.com/musclecontest)

Druhý triumf z kalifornské profesionální show pro Patricka znamená také druhou přímou kvalifikaci na Mr. Olympia. Na ní tento borec, jehož o tomto víkendu na soutěži doprovázel i jeho mentor Phil Heath, při své premiéře v roce 2019 zanechal dobrý dojem. A pokud se mu tu s jeho dnešní kompletnější postavou podaří letos zopakovat předloňskou ostrost a svalovou tvrdost, mohl by se opět i na Olympii dočkat nějakého pěkného výsledku. Druhé místo bral v souladu s vývojem závodů Mohamed Shaaban, který na kalifornské profesionální show ukázal, že když mluvil o tom, že před letošní sezónou dosáhl znatelného posunu směrem vpřed, nikterak nepřeháněl. Ono když Vás v tréninku vede Charles Glass, přípravu konzultujete s Andrewem Vuem, pózování pilujete pod dohledem Kennyho Wallacha a Samira Bannouta a k tomu se musíte věnovat vlastně jenom kulturistice, tak se snad ani nezlepšovat nejde. Nastoupí-li Shaaban k dalším letošním soutěžím o něco ostřejší než tentokrát, mohl i on o svou druhou nominaci na Olympii reálně bojovat.

První semifinálové vyvolávání na California Pro 2021 (foto: Instagram.com/musclecontest)

Třetí stejně jako před čtrnácti dny na New York Pro skončil spoustou plných svalů disponující Hassan Mostafa, který na své poměry závodil v dobré formě. Ale na jeho oba úspěšnější soupeře i to zkrátka bylo málo. A nešlo zdaleka pouze o kvalitu svalů anebo připravenost, ale třeba i o tělesnou stavbu. Ta Hassana i na California Pro stavěla do nevýhody a zároveň představuje něco, s čím toho ale tento mladý Egypťan mnoho dělat nemůže. Čtvrtá příčka za Hassanem patří v Rusku dlouhodobě žijícímu Mohamedu El Emamovi, který tak s patnácti body zůstává na čele kvalifikačního žebříčku. Ten vedle vítězství ze soutěže představuje další způsob, jakým se lze k účasti na Olympii nominovat. Top 5 uzavírá Eddie Bracamontes, za nímž se při svém návratu po tříleté soutěžní odmlce na osmé pozici umístil trojnásobný účastník Mr. Olympia Fred Smalls. Příčina Fredovy dlouhé absence na okruhu profesionálních show je bohužel patrná na první pohled. A je evidentní, že po zranění prsního svalu to v pětačtyřiceti letech mezi profíky už nebude mít jednoduché. Pro to, aby se vůbec mohl na scénu vrátit, musel ale odvést pořádný kus práce a to se počítá. Navíc na California Pro 2021 patřil k nejlépe připraveným borcům na pódiu!


Výsledky California Pro 2021 - kulturistika mužů open

  1. Patrick Moore*
  2. Mohamed Shaaban
  3. Hassan Mostafa
  4. Mohamed El Emam
  5. Eddie Bracamontes
  6. An Nguyen
  7. Camilo Diaz
  8. Fred Smalls
  9. Stephen Frazier
  10. Dorian Adams

* kvalifikace na Mr. Olympia 2021


Kulturistika mužů open na California Pro 2021

Více fotografií z California Pro 2021 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Závodníci kvalifikovaní na Mr. Olympia 2021 k 29. květnu:

jméno stát soutěž um.*
James Hollingshead Velká Británie British Grand Prix 2020 1.
Regan Grimes Kanada Romania Muscle Fest Pro 2020 1.
Mamdouh Elssbiay Egypt Mr. Olympia 2020 1.
Brandon Curry USA Mr. Olympia 2020 2.
Phil Heath USA Mr. Olympia 2020 3.
Hadi Choopan Írán Mr. Olympia 2020 4.
William Bonac Nizozemsko Mr. Olympia 2020 5.
Luis Rodriguez USA Indy Pro 2021 1.
Nick Walker USA New York Pro 2021 1.
Patrick Moore USA California Pro 2021 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kulturistika mužů open - kvalifikační žebříček pro rok 2021 k 29. květnu:

p. jméno stát body
1. Mohamed El Emam Rusko 15
2. Hassan Mostafa Egypt 10
3. Dorian Haywood USA 8
4. Vladislav Sukhoruchko Ukrajina 6
4. Theo Leguerrier Francie 6
6. Mohamed Shaaban Egypt 4
7. Marc Hector Velká Británie 3
7. Lionel Beyeke Francie 3
7. Blessing Awodibu Irsko 3
10. Jamie Christian-Johal Velká Británie 2
11. Carlos Chapa USA 1
11. Eddie Bracamontes USA 1

Pravidla pro kvalifikaci na Mr. Olympia 2021 najdete zde.


Foto:
www.npcnewsonline.com / Ron Avidan


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie