Reklama:

Champions Cup Pro Qualifier
2021: známe nové profesionály!

10.035 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

V kalendáři soutěží amatérské organizace NPC Worldwide, přidružené k profesionální lize IFBB Jima Maniona, letos napočítáte 85 soutěží, na kterých závodníci mají možnost bojovat o profesionální karty. Jedno z těchto klání se odehrálo i v neděli 16. května ve Varšavě, když zde došlo na další ročník Champions Cup Pro Qualifier. O soutěži jsme se na Ronnie.cz před několika dny už zmínili v souvislosti s očekávaným vystoupením Josefa Květoně, který se do Polska vydával s tím, že zde má nějakou tu nedokončenou práci. Vloni totiž právě ve Varšavě na International Xtreme Fitness Challenge vybojoval vítězství v nejtěžší hmotnostní kategorii, ale poté, kdy v absolutce rozhodčí upřednostnili domácího Mariusze Tomczuka, mu zde profi karta nakonec těsně unikla.

Josef Květoň na Champions Cup Pro Qualifier 2021

Josef Květoň - trénink
3 dny před NPC Worldwide Champions Cup Pro Qualifier 2021

Pohled do výsledkové listiny ukazuje, že český kulturista v Polsku změřil síly s rovným tuctem soupeřů a v poměrně početné konkurenci se mu podařilo nakonec vybojovat třetí místo. To sice na jednu stranu znamená, že profesionální kartu ani tentokrát nezískal, ale na stranu druhou opět vybojoval výborný výsledek. V jeho váhovce jej předstihli pouze druhý Němec Emir Omeragic a první Piotr Wolniak, který si později před pro něj domácím publikem došel také pro celkový triumf a s ním se pojící možnost do Manionovy profesionální ligy přestoupit.

Josef Květoň na Champions Cup Pro Qualifier 2021

Piotr se na okruhu soutěží organizace NPC Worldwide řadil k čekatelům na profi kartu už nějaký ten pátek. V roce 2019 skončil čtvrtý na Olympia Amateur Portugal a druhý na Czech Virus Open Cup. Vloni pak v nejtěžší hmotnostní kategorii na portugalské amatérské Olympii nestačil pouze na pozdějšího absolutního šampióna Chemsoua Elbeye. I v některých dalších kategoriích včera na Champions Cup Pro Qualifier uspěly na mezinárodní scéně už celkem známé tváře. V mužském physique a figure žen totiž rozhodčí profesionální kartu přisoudili Rafału Zabawovi a Tatiyaně Pudovkině, tedy sportovcům, které jsme v minulosti mohli vídat mezi konkurenčními IFBB Elite profesionály. Celkem na letošním Champions Cup Pro Qualifier k dispozici bylo devět profesionálních karet. Rozdělilo se jich ale pouze šest, když se ve fitness, physique a kulturistice žen nesešlo dost závodnic na to, aby jim nárok na profi kartu vznikl.

Champions Cup Pro Qualifier 2021 - noví profesionálové
jméno stát kategorie
Piotr Wolniak Polsko kulturistika mužů
Damian Kuffel Polsko classic physique
Rafał Zabawa Polsko physique mužů
Martyna Staszewska Polsko wellness žen
Tatiyana Pudovkina Estonsko figure žen
Klaudia Ignasiak Polsko bikiny fitness žen

Z dalších našich kulturistů se na pódiu objevili Dominik Trkan a Radek Kyzivát, kteří svedli vzájemný souboj ve druhé nejtěžší hmotnostní kategorii. Bylo z toho pro ně čtvrté, resp. šesté místo. Milan Kinc, jenž nastoupil ve střední váze, skončil čtrnáctý.


Foto:
www.instagram.com


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

17.05.15:48dzordn2 - Zapátral jsem, bude to Tobias Steengaard z Dánska. Doplním..
17.05.15:23Arnold Strong - Kdo je ten vousaty zavodnik vedle Kvetone?
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínTréninkový videolog: Pavel Beran (04/...
ygg (17:32) • Rando sem bude psát ještě z hrobu, o to nemusí mít nikdo strach. Jen by mu měli moderát...
magazínTréninkový videolog: Pavel Beran (04/...
Muriel (14:21) • Pozerám zrazu 9 komentov ..ale nenašiel som som tam ani jeden že by niekto napísal že j...
magazínTréninkový videolog: Pavel Beran (04/...
Hockey1000 (14:10) • `Majte sa` znamená, že odcházíš a už sem nebudeš nikdy psát?
magazínTréninkový videolog: Pavel Beran (04/...
PrivateBlueVenusTV (14:05) • Čo čakať od povrchnej komunity, ktorej jediná `duchovnosť` je (a aj to v tom lepšom prí...
magazínTréninkový videolog: Pavel Beran (04/...
Hockey1000 (12:57) • @w3rmer Reaguješ na člověka, co tu už X-krát přispíval pod množstvím přezdívek a co je...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie