Reklama:
Legendární Matrix protein opět v akci!
Spousta příchutí a luxusní láhev ZDARMA! Více zde.

New York Pro 2021:
výsledky a fotografie

24.202 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Floridský hotelový resort Tampa Marriott Water Street v sobotu 15. května podruhé v řadě hostil profesionální show v kulturistice a fitness New York Pro. Pro sportovce z profesionální ligy IFBB Jima Maniona se jednalo o dosud největší událost sezóny. Závodilo se na ní v devíti různých kategoriích a ve většině z nich byla kromě přímé kvalifikace na Olympia Weekend, určené vítězi, ve hře také zvýšená porce bodů do kvalifikačního žebříčku. Pro kulturistiku mužů open, kulturistiku mužů do 212 liber, kulturistiku žen, physique žen, figure žen a wellness žen se totiž New York Pro nachází ve druhé nejvyšší kvalifikační úrovni.

Na výsledky New York Pro 2021 jste mohli sázet v tipovací soutěži, ve které se hrálo
o ceny věnované společností Extrifit v celkové hodnotě přes 12.000 Kč!
Vyhodnocení tipovačky Vám na Ronnie.cz přineseme v nejbližších dnech.

New York Pro 2021 - kulturistika mužů open


Semifinálová vyvolávání:
1.Haywood, Mostafa, Rodriguez, Walker
2.Awodibu, Emam, Haywood, Mostafa, Nguyen
3.Aste, Diaz, Evans
4.Awodibu, Emam, Haywood, Mostafa
5.Rodriguez, Walker

Ve všech ryze kulturistických kategoriích se na početnosti i kvalitě startovního pole ještě negativně projevila pandemie COVID-19, kvůli které je zejména ze zemí Schengenské dohody cestování do zámoří stále velmi problematické. V kulturistice mužů open se proto představilo pouze deset borců, a jak se dočtete dál, ve dvěstědvanáctce ani v kulturistice žen to nebylo o nic lepší. Podle papírových předpokladů se dal za nejvýraznějšího favorita soutěže těžkotonážníků považovat dvojnásobný účastník Mr. Olympia a čerstvý šampión Indy Pro Luis Rodriguez, pro kterého získání prstenu pro vítěze New York Pro představovalo asi vůbec ten největší letošní cíl. Jenomže zejména díky účasti dvou nadějných mladých pušek Hassana Mostafy a Nicka Walkera Luis dopředu neměl jistého vůbec nic, což samozřejmě pro atraktivitu dění na pódiu bylo jenom dobře.

Nick Walker a Luis Rodriguez při vzájemném souboji na New York Pro 2021 (foto: Npcnewsonline.com / Will Cadena Photography)

Právě Luise, Hassana a Nicka, doplněné ještě o Doriana Haywooda, rozhodčí vybrali do prvního semifinálového vyvolávání, které je pro šance závodníků na dobrý výsledek určující. Když ještě předtím během individuální prezentace na pódiu pózoval Hassan sám, předvedl divákům celkem slušnou porci wow faktoru. Jeho kvadricepsy byly enormní a navíc se zdálo, že na své poměry závodí ve velmi slušné formě. Jenomže když si v prvním calloutu stoupl vedle Nicka s Luisem, scvrkla se celá jeho impozantnost tak na polovinu. Oba jeho zmínění soupeři jsou zkrátka lépe stavění a na pódium přinesli i lepší formu. O vítězství tedy přímý souboj sváděli Rodriguez s Walkerem. Luis těžil z o něco lepší tělesné stavby, která tentokrát, kdy závodil dotaženější než na Indy Pro, ještě více vynikala. Nick se prezentoval lepšími stehny v zadních postojích, v některých pózách působil i mohutněji než soupeř, a pokud si nějaký člen startovního pole letošního New York Pro zaslouží označení freak, tak je to právě on. Tolik kvalitně zpracovaných svalů jako Walker totiž v současnosti určitě nemá žádný jiný šestadvacetiletý kulturista na světě. Když se k tomu přidalo, že Luis nedokázal při vyvoláváních ani jednou pořádně roztáhnout záda, čímž de facto neprovedl jednu pózu, zdálo se, že je dnes triumfu blíže Nick.

Nick Walker a Luis Rodriguez při vzájemném souboji na New York Pro 2021 (foto: Npcnewsonline.com / Will Cadena Photography)

Nick Walker den před New York Pro 2021

Ve finále během volné sestavy už Luis sice široký sval zádový provedl správně, a jako by chtěl ukázat, že to umí, předvedl ho hned opakovaně. Nabízela se ale otázka, jestli to už není pozdě. Rodriguez se během své volné sestavy dočkal výborné reakce publika, ale ještě o něco více diváci byli nakloněni Nickovi. Když při sestavě ukázal dvojitý biceps zezadu a hned nato nejsvalnatější pózu, v hledišti to nadšením a euforií explodovalo! Za podpory diváků, mezi nimiž seděli i jeho nejblížší, Nick dobře rozjetou soutěž dotáhl do vítězného konce a hned na druhý pokus se tak dokázal kvalifikovat k účasti na Mr. Olympia. Den před závody Walker mluvil o tom, že v přípravě na letošní sezónu usiloval o celkové zlepšení objemů, zejména pak o lepší oblost kvadricepsů, plnější horní část hrudníku a lepší záda. A ačkoliv pózování nemá vůbec rád, velmi poctivě pracoval i na něm. Za to, že závodník svá zlepšení před vstupem na pódium popisuje realisticky, by dal ruku do ohně asi jenom vyložený hazardér, ale Nick v Tampě dokázal, že ani trochu nepřeháněl. A ani se nechce příliš věřit tomu, že tentokrát závodil jen asi o 2 kilogramy těžší než vloni při profesionálním debutu na Wings of Strength Chicago. Trenér čerstvého šampióna Matt Jansen krátce po závodech uvedl, že s Nickem neměli pro letošní sezónu žádný plán B. New York Pro brali jako jediné, co má nějaký význam, a byla to taková jejich Olympie. Teď se mladý americký profík podívá i na tu opravdovou.

Nick Walker a Luis Rodriguez při vzájemném souboji na New York Pro 2021 (foto: Npcnewsonline.com / Will Cadena Photography)

Po vítězství pochopitelně neméně toužil i Luis Rodriguez. Kdo ví, zda se pro boj o něj na newyorské profesionální show ještě někdy bude nacházet v tak výhodné výchozí pozici jako letos. Ale takový je sport a soupeř byl zkrátka lepší. Třetí příčku v souladu s tím, jak se pro něj závody vyvíjely, bral Hassan Mostafa. Na jednu stranu jde o výsledek, který by mu ještě před několika lety, než se zpřísnil kvalifikační klíč, k postupu na Olympii stačil, a tak se rozhodně nejedná o nějaký neúspěch. Na druhou stranu to zcela jistě ani není to, pro co si tento svěřenec specialisty na předsoutěžní přípravu Chrise Aceta šel. Bude zajímavé sledovat, zda Hassan v zámoří setrvá ještě alespoň dva týdny, aby se koncem měsíce mohl zúčastnit i California Pro. Vše bude nejspíše záležet hlavně na tom, kdy mu vyprší vízum a on se tak alespoň nakrátko bude muset vrátit domů do Egypta. Ke čtvrtému místu se probojoval Dorian Haywood, jenž letos závodí nejmohutnější v kariéře. Díky tomu, že tentokrát k soutěži nastoupil o něco dotaženější než před týdnem v Indianapolis, působil vyváženěji a měl také podstatně menší potíže s kontrolou břišních svalů. To mu k jeho dnešnímu výsledku hodně pomohlo.

Jako poslední se do první pětice díky lepšímu bodovému hodnocení ve finále vmáčkl Egypťan žijící v Rusku Mohamed El Emam. Kulturistovi, který k soutěži poněkud překvapivě nastupoval pouze se 106,5 kilogramy, tento výsledek pomohl k upevnění vedoucí pozice v kvalifikačním žebříčku. Mohamed ve finále na šestou pozici odsunul Blessinga Awodibua. Ten se na pódiu tentokrát představil podstatně plnější než na Indy Pro, což přispělo k tomu, že vypadal vyváženěji, když se jeho kvadricepsy zdaleka nezdály být tak poddimenzované jako naposledy. Jenomže daní za to bylo, že Blessing přišel o ostrost a detaily. Má-li si vybírat mezi tím, jestli na pódium nastoupí ostrý, ale nevyvážený, anebo vyváženější, ale nedotažený a hladký, nečeká ho úplně jednoduchá písemka. Klíčem k tomu, jak z toho ven, pro něj asi bude jenom další objemovka a vytrvalá práce na odstraňování slabin. Krátce po závodech se ukázalo, že Blessing není žádný hlupák a dobře si to uvědomuje. Zrušil proto svou účast na California Pro koncem měsíce, chvilku si odpočine a začne dřít na tom, aby měl příště šanci bojovat o nějaký zajímavější výsledek.


Výsledky New York Pro 2021 - kulturistika mužů open

  1. Nick Walker*
  2. Luis Rodriguez
  3. Hassan Mostafa
  4. Dorian Haywood
  5. Mohamed El Emam
  6. Blessing Awodibu
  7. An Nguyen
  8. Morgan Aste
  9. Roy Evans
  10. Camilo Diaz

* kvalifikace na Mr. Olympia 2021


Kulturistika mužů open na New York Pro 2021

Více fotografií z New York Pro 2021 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Závodníci kvalifikovaní na Mr. Olympia 2021 k 15. květnu:

jméno stát soutěž um.*
James Hollingshead Velká Británie British Grand Prix 2020 1.
Regan Grimes Kanada Romania Muscle Fest Pro 2020 1.
Mamdouh Elssbiay Egypt Mr. Olympia 2020 1.
Brandon Curry USA Mr. Olympia 2020 2.
Phil Heath USA Mr. Olympia 2020 3.
Hadi Choopan Írán Mr. Olympia 2020 4.
William Bonac Nizozemsko Mr. Olympia 2020 5.
Luis Rodriguez USA Indy Pro 2021 1.
Nick Walker USA New York Pro 2021 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kulturistika mužů open - kvalifikační žebříček pro rok 2021 k 15. květnu:

p. jméno stát body
1. Mohamed El Emam Rusko 13
2. Dorian Haywood USA 8
3. Hassan Mostafa Egypt 7
4. Vladislav Sukhoruchko Ukrajina 6
4. Theo Leguerrier Francie 6
6. Marc Hector Velká Británie 3
6. Lionel Beyeke Francie 3
6. Blessing Awodibu Irsko 3
9. Jamie Christian-Johal Velká Británie 2
10. Carlos Chapa USA 1

Pravidla pro kvalifikaci na Mr. Olympia 2021 najdete zde.


New York Pro 2021 - kulturistika mužů do 212 liber


Semifinálová vyvolávání:
1.Adame, Epler, Jewett, Oslan
2.Bartley, Castella, Gonzales, Kazes, Randall, Troudi
3.Adame, Epler, Jewett, Oslan

V kulturistice mužů do 212 liber (96,2 kg) se očekávalo, že souboj o vítězství svedou na Indy Pro minulý týden druhý Nathan Epler a na stejné soutěži bronzový John Jewett, když šampión vzpomínaného klání Tonio Burton už tentokrát nezávodil. Průběh dopoledního semifinále dal těmto předpokladům za pravdu. Jak v prvním, tak i ve třetím semifinálovém vyvolávání John s Nathanem pózovali uprostřed čtyřčlenné řady, kterou doplňovali ještě neuvěřitelně nabitý Mexiačan Noel Adame a dobře stavěný Derik Oslan. S ohledem na to, že se oba favorité prezentovali přibližně stejnými formami jako v Indianapolis, jejich bitva i stejně dopadla. Nathan Epler se při svém druhém startu mezi profíky probojoval k prvnímu vítězství, když konkurenta předčil plností svalů a něčím, co by se dalo nazvat asi nejlépe ze všeho svěžejším dojmem. Johnovi nepomohlo ani to, že byl jako o pár centimetrů nižší kulturista v některých postojích mohutnější. Znovu doplatil na určitou plochost a také na příliš světlou úpravu pokožky, s čímž má ale problémy dlouhodobě.

Třetí místo bral spoustou vyrýsovaných hustých svalů disponující Noel Adame, kterého však opakovaně sráží jeho poněkud divoká stavba těla. Až čtvrtý skončil v Tampě domácí Derik Oslan, který nabídl pěkné, plné svaly, velmi dobrou tělesnou stavbu, ale kterému zároveň ke stoprocentní formě něco chybělo. Patrné to bylo zejména na zadku a hamstrinzích. První pětici uzavírá pouze 157 cm vysoký Justin Randall, který tak získal třeba i skalp Samira Troudiho. Ten opět ideální formě zůstal na hony daleko.


New York Pro 2021 - kulturistika mužů do 212 liber

  1. Nathan Epler*
  2. John Jewett
  3. Noel Adame
  4. Derik Oslan
  5. Justin Randall
  6. Sahar Kazes
  7. Oswaldo Gonzalez
  8. Peter Castella
  9. Samir Troudi
  10. Devaughn Bartley

* kvalifikace na 212 Olympia 2021


Kulturistika mužů do 212 liber na New York Pro 2021

Více fotografií z New York Pro 2021 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Závodnici kvalifikovaní na 212 Olympia 2021 k 15. květnu:

jméno stát soutěž um.*
Angel Calderón Frias Španělsko British Grand Prix 2020 1.
Shaun Clarida USA Olympia 212 Showdown 2020 1.
Kamal Elgargni Libye Olympia 212 Showdown 2020 2.
George Peterson USA Olympia 212 Showdown 2020 3.
Derek Lunsford USA Olympia 212 Showdown 2020 4.
Ahmad Ashkanani Kuvajt Olympia 212 Showdown 2020 5.
Tonio Burton USA Indy Pro 2021 1.
Nathan Epler USA New York Pro 2021 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kulturistika mužů do 212 liber - kvalifikační žebříček pro rok 2021 k 15. květnu:

p. jméno stát body
1. John Jewett USA 11
2. Radoslav Angelov Bulharsko 10
3. Noel Adame Mexiko 8
4. Derik Oslan USA 6
5. Nasser Sayed Kuvajt 5
5. Justin Randall USA 5
7. Zoran Kolevski Makedonie 4
8. Steve Benthin Německo 3
8. Diogo Nunes Portugalsko 3
10. James Llewellin Velká Británie 2
10. Bryan Balzano USA 2
12. Paul Latham Velká Británie 1

Pravidla pro kvalifikaci na 212 Olympia 2021 najdete zde.


New York Pro 2021 - classic physique


Semifinálová vyvolávání:
1.Andrews, Favors, Kidd, Ruz, Strayhand, Younan
2.Jones, Scott, Semenza, Vorotyntsev
3.Dillon, Lanier, Mayrhofer, Niemczyk, Sotillo, Vorotyntsev
4.Andrews, Younan

V classic physique, ve kterém závodníci musejí splňovat hmotnostní limit ve vztahu k výšce, za poměrně výrazného favorita platil Dani Younan. Irácký rodák za sebou před soutěží v devětadvaceti letech měl tři velmi dobrá umístění z Classic Physique Olympia i stejný počet profesionálních vítězství, a pokud by jej některý z jeho méně zkušených soupeřů měl na New York Pro překonat, jednalo by se o překvapení, kterému by sám Dani musel jít naproti špatnou formou.

O další triumf bojoval od první chvíle, ale na soutěži získal možná až nečekaně kvalitního soupeře v osobě profesionálního nováčka Zeeka Andrewse. Zmíněný šampión předloňského NPC Nationals v kategorii do 170 cm při svém prvním startu mezi elitou upoutal svou připraveností, detaily i vynikajícími bočními postoji. A třebaže elegantnějšího a kompletnějšího Daniho nakonec neudolal, tak naznačil, že má na to, aby si mezi profíky vůbec nevedl špatně. Třetí příčku tentokrát bral stříbrný medailista nedávného Pittsburgh Pro Sabur Favors, čtvrtý při svém profesionálním debutu skončil Francouz Marco Ruz, jehož přípravu jsme pro Vás sledovali. Jako poslední na umístění v top 5 dosáhl Brandon Kidd.


Výsledky New York Pro 2021 - classic physique

  1. Dani Younan*
  2. Zeek Andrews
  3. Sabur Favors
  4. Marco Ruz
  5. Brandon Kidd
  6. Jason Strayhand
  7. William Scott
  8. Dominic Semenza
  9. Necorian Jones
  10. Leo Mayrhofer
  11. Darius Dillon
  12. Dmitry Vorotyntsev
  13. Keith Lanier
  14. Herbert Sotillo
  15. Christopher Niemczyk

* kvalifikace na Classic Physique Olympia 2021


Classic physique na New York Pro 2021

Více fotografií z New York Pro 2021 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Závodníci kvalifikovaní na Classic Physique Olympia 2021 k 15. květnu:

jméno stát soutěž um.*
Laszlo Kiraly Maďarsko British Grand Prix 2020 1.
Peter Molnár Maďarsko Romania Muscle Fest Pro 2020 1.
Courage Opara USA Battle of Texas 2020 1.
Chris Bumstead Kanada Classic Physique Olympia 2020 1.
Breon Ansley USA Classic Physique Olympia 2017 1.
Divine Wilson USA Pittsburgh Pro 2021 1.
Dani Younan USA New York Pro 2021 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Classic physique - kvalifikační žebříček pro rok 2021 k 15. květnu:

p. jméno stát body
1. Terrence Ruffin USA 12
2. Alejandro Cambronero USA 10
3. Bryan Jones USA 9
3. Sabur Favors USA 9
5. Mike Sommerfeld Německo 5
5. Vahid Badpey Írán 5
5. Chris Hunte USA 5
5. Zeek Andrews USA 5
9. Michael Daboul Velká Británie 4
9. Mikhail Timoshin Rusko 4
9. Jonathan Pelkey USA 4
9. Dmitry Vorotyntsev Rusko 4
13. Shane Cullen Irsko 3
13. Mohamed Amine Tunisko 3
13. Jarek Crew USA 3
13. Tommy Clark USA 3
13. Marco Ruz Francie 3
18. Jonathan Lofthouse Velká Británie 2
18. Roman Khakilin Rusko 2
18. Tomas Adame-Hernandez USA 2
18. Traveon Daniels USA 2
18. Brandon Kidd USA 2

Pravidla pro kvalifikaci na Classic Physique Olympia 2021 najdete zde.


New York Pro 2021 - physique mužů


Semifinálová vyvolávání:
1.Banks, Chesnier, Hunter Saffaie
2.Antipov, Brighty, Collier, Etienne, McSpadden, Scott
3.Cullen, English, Hawash, Jimenez, Kunz, Taylor
4.Mateoc, Mitchell, Mokhan, Stancil, Thomas
5.Duque, Joseph, Mackesy, Nixon, Rogers, Woodard
6.Hunter, McSpadden, Scott
7.Banks, Chesnier, Saffaie

Physique mužů se na letošním New York Pro stalo početně nejlépe obsazenou kategorií, a to přesto, že se v něm souběžně závodilo ještě také na City Limits Pro. Ve startovním poli čítajícím sedmadvacet jmen se k vítězství probojoval dosavadní vedoucí muž kvalifikačního žebříčku Erin Banks, jenž tak v profesionální lize IFBB Jima Maniona dosáhl na nejvyšší příčku vůbec poprvé.

Na dalších místech v top 5 se v uvedeném pořadí srovnali Rodrigue Chesnier, Arya Saffaie, Emanual Hunter a Clarence McSpadden. Všem patří nějaké ty body do žebříčku.

Mimo bodované pozice tentokrát překvapivě zůstal šampión čtyř profesionálních show Akeem Scott, jenž k New York Pro jistě nastupoval s ambicemi na nějaký lepší výsledek.


Výsledky New York Pro 2021 - physique mužů

  1. Erin Banks*
  2. Rodrigue Chesnier
  3. Arya Saffaie
  4. Emanual Hunter
  5. Clarence McSpadden
  6. Akeem Scott
  7. Anton Antipov
  8. Arnoldson Etienne
  9. Akiem Collier
  10. Joe Brighty
  11. Jonathan Jimenez
  12. Brian Taylor
  13. Drew Cullen
  14. Karim Hawash
  15. Thomas Kunz
  16. Adrian Thomas
  16. Antonio Mitchell
  16. Brian Nixon
  16. Carlos Duque
  16. Courtney English
  16. Elvis Mokhan
  16. Izzy Woodard
  16. Jess Stancil
  16. Leo Mackesy
  16. Paul Mateoc
  16. Reuben Joseph
  16. Steven Rogers

* kvalifikace na Men's Physique Olympia 2021


Physique mužů na New York Pro 2021

Více fotografií z New York Pro 2021 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Závodníci kvalifikovaní na Men's Physique Olympia 2021 k 15. květnu:

jméno stát soutěž um.*
Abisai Pietersz Nizozemsko Romania Muscle Fest Pro 2020 1.
Riccardo Croci Itálie San Marino Pro 2020 1.
Carlos DeOliveira Brazílie Musclecontest Brazil Pro 2020 1.
Brandon Hendrickson USA Men's Physique Olympia 2020 1.
Raymont Edmonds USA Men's Physique Olympia 2019 1.
Khali Quartey USA Houston Tourn. of Ch. 2021 1.
Corey Morris USA Wasatch Warrior 2021 1.
Antoine McNeill USA Legends Classic 2021 1.
Kyron Holden USA Pittsburgh Pro 2021 1.
Erin Banks USA New York Pro 2021 1.
Micah Thomas USA City Limits Pro 2021 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Physique mužů - kvalifikační žebříček pro rok 2021 k 15. květnu:

p. jméno stát body
1. Jeremy Potvin USA 10
2. Luca Biolo Itálie 9
2. Andrei Lincan Rumunsko 9
4. Thomas Kunz Švýcarsko 8
4. Rodrigue Chesnier Francie 8
6. Emanual Hunter USA 7
7. George Brown USA 6
7. Reuben Glass USA 6
9. Diogo Montenegro Brazílie 5
9. Mike Stripling USA 5
9. Jahvair Mullings USA 5
12. Rodrigo Barbosa Brazílie 4
12. Edvan Palmeira Brazílie 4
12. Ahmed Abdelgalil Egypt 4
12. Evan Kanu USA 4
12. Arya Saffaie USA 4
12. Ashley Patillo USA 4
18. Andrea Mosti Itálie 3
18. Vinicius Mateus Brazílie 3
18. Antonio Smothers USA 3
18. Zach Savoie USA 3
22. Maxime Parisi Francie 2
22. Denis Gusev Rusko 2
22. Pedro Lima Brazílie 2
22. Lamont Patillo USA 2
22. Clarence McSpadden USA 2
22. Alex Newell USA 2

Pravidla pro kvalifikaci na Men's Physique Olympia 2021 najdete zde.


New York Pro 2021 - kulturistika žen

Kulturistika žen by si na takové soutěži, jakou je New York Pro, i přes veškeré potíže, které stále ještě působí pandemie COVID-19, jistě zasloužila větší zájem závodnic. V nakonec jenom pětičlenném startovním poli se dala nejvíce favorizovat Ladawn McDay, která vloni zaujala vítězstvím z Wings of Strength Tampa Pro, díky kterému o několik měsíců později mohla nastoupit i k obnovené soutěži Ms. Olympia. Jenomže Ladawn patří k těm kulturistkám, které recept na optimální formu stále hledají, a na New York Pro bylo zřejmé, že bude muset v tomto pátrání ještě pokračovat. Ve chvíli, kdy na pódium nepřinesla dostatečně tvrdý vzhled svalů a potřebnou ostrost, jí byly její pěkné tvary a slušná tělesná stavba k ničemu. Na její místo se začala drát výborně připravená Leah Dennie, která si později na New York Pro zaslouženě dokráčela pro své první profesionální vítězství! Další tři členky startovního pole Tamara Makar, Anne Sheehan a Wendy Sanchez na dvojici nejlepších už v různých ohledech ztrácely.


Výsledky New York Pro 2021 - kulturistika žen

  1. Leah Dennie*
  2. LaDawn McDay
  3. Tamara Makar
  4. Anne Sheehan
  5. Wendy Sanchez

* kvalifikace na Ms. Olympia 2021


Kulturistika žen na New York Pro 2021

Více fotografií z New York Pro 2021 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Závodnice kvalifikované na Ms. Olympia 2021 k 15. květnu:

jméno stát soutěž um.*
Virginia Sanchez Španělsko Romania Muscle Fest Pro 2020 1.
Andrea Shaw USA Rising Phoenix 2020 1.
Margie Martin USA Ms. Olympia 2020 2.
Helle Trevino Dánsko Ms. Olympia 2020 3.
MayLa Ash USA Ms. Olympia 2020 4.
Irene Anderson Švédsko Ms. Olympia 2020 5.
Leah Dennie USA New York Pro 2021 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kulturistika žen - kvalifikační žebříček pro rok 2021 k 15. květnu:

p. jméno stát body
1. Monique Jones USA 9
2. Aleesha Young USA 8
2. LaDawn McDay USA 8
4. Tamara Makar Velká Británie 7
5. Monia Gioiosa Itálie 6
5. Anne Sheehan USA 6
7. Margita Zámolová Česká republika 5
7. Wendy Sanchez USA 5
9. Mona Poursaleh Kanada 4
10. Anastasia Korableva Rusko 3

Pravidla pro kvalifikaci na Ms. Olympia 2021 najdete zde.


New York Pro 2021 - physique žen

Čeká Alyssu Kiessling vítězný profesionální debut
v kategorii physique?

V ženském physique se s napětím očekával především souboj začínající profesionálky Alyssy Kiessling s na scénu vracející se Sheronicou Henton. Sheronica nezávodila od Women's Physique International 2019, kde vybojovala druhé místo za Natalií Abraham Coelho, a před soutěžní přestávkou platila za opravdu úspěšnou profesionálku. Koneckonců na kontě před New York Pro měla nejenom čtyři vítězství, ale také třeba páté místo z Olympia Women's Physique Showdown 2017.

O přízeň rozhodčích tentokrát celkem usilovalo jenom šest závodnic. Všechny v semifinále pózovaly v jediném vyvolávání, ve kterém uprostřed řady stály právě Sheronica s Alyssou, což neznamenalo nic jiného, než že opravdu svádějí vzájemný souboj o vítězství. Henton působila možná o něco elegantněji a ženštěji, její nová soupeřka ale na pódium přinesla lepší objemy a pořádnou porci bojovnosti. To Alyssu nakonec při jejím profesionálním debutu dovedlo k vítězství, které jsme jí už před několika dny tak trochu předpovídali. Za druhou Sheronicou třetí místo vybojovala další nová tvář na profesionální scéně Yuna Kim, která mezi elitu zamířila po úspěchu z Olympia Amateur Japan 2019. Yuna se prezentovala velmi dobrými čelními postoji, ty zadní by ji ale na lépe obsazené soutěži zřejmě z poslední medailové příčky odsunuly někam níže.


Výsledky New York Pro 2021 - physique žen

  1. Alyssa Kiessling*
  2. Sheronica Henton
  3. Yuna Kim
  4. Julia Whitesel
  5. Claudia Arroyo
  6. Trisha Vezirian

* kvalifikace na Women's Physique Olympia 2021


Physique žen na New York Pro 2021

Více fotografií z New York Pro 2021 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Závodnice kvalifikované na Women's Physique Olympia 2021 k 15. květnu:

jméno stát soutěž um.*
Lenka Ferenčuková Česká republika British Grand Prix 2020 1.
Caroline Alves dos Santos Brazílie Romania Muscle Fest Pro 2020 1.
Emily Schubert USA Atlantic Coast Pro 2020 1.
Melissa Teich USA Arizona Pro 2020 1.
Sarah Villegas USA W. Physique Olympia 2020 1.
Shanique Grant** USA W. Physique Olympia 2020 2.
Natalia Abraham Coelho USA W. Physique Olympia 2020 3.
Barbara Menage Francie W. Physique Olympia 2020 4.
Ivie Rhein USA W. Physique Olympia 2020 5.
Carli Terepka USA St. Louis Pro 2021 1.
Alyssa Kiessling USA New York Pro 2021 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži
** nezúčastní se

Physique žen - kvalifikační žebříček pro rok 2021 k 15. květnu:

p. jméno stát body
1. Elizabeth Bradshaw USA 8
1. Sheronica Henton USA 8
3. Yuna Kim Jižní Korea 7
4. Oana Marinescu Španělsko 6
4. Trisha Vezirian USA 6
4. Julia Whitesel USA 6
7. Claudia Arroyo USA 5
8. Corinne Ingman Velká Británie 4
8. Jeanette Johansson Švédsko 4
8. Sheena Washington USA 4
11. Priscila Reis Brazílie 3
11. Modesta Halby Dánsko 3
11. Jennifer Faccinto USA 3
14. Jeannea Burritt USA 2
14. Claudia Diaz USA 2
14. Lorraine Gonzalez USA 2
17. Ruiying Bian Čína 1
17. Teresa Brooks USA 1
17. Laura Richards USA 1

Pravidla pro kvalifikaci na Women's Physique Olympia 2021 najdete zde.


New York Pro 2021 - wellness žen

Kategorie wellness v profesionální lize Maniona rychle roste a soutěže v ní začínají být obsazené kvalitně i celkem početně. Přispívá k tomu možná i to, že profesionálky, které v ní nastupují, mají dvojitou porci motivace. V aktuálním kvalifikačním cyklu totiž na každé soutěži přímý postup na Wellness Olympia vybojují hned dvě nejlepší závodnice v pořadí. Majitelé vstupenek i diváci, kteří si zaplatili přímý přenos, se mohli v první řadě těšit na opakovaný souboj zlaté a stříbrné medailistky nedávného Pittsburgh Pro Angely Borges a Yarishny Ayaly. Samozřejmě ale platilo, že v nové kategorii, kde se standardy a ty opravdové hvězdy teprve rodí, obě závodnice dopředu neměly nic jistého.

Jenomže Angela s Yarishnou v Tampě už od prvních okamžiků prejudgingu potvrzovaly svou extra třídu a byly to opět ony, které sváděly velmi vyrovnanou bitvu o vítězství. Z ní tentokrát vítězně vyšla Yarishna, která se tak konečně probojovala ke svému prvnímu zlatu v konkurenci profesionálek! Poprvé se o to tehdy ještě v bikiny fitness pokoušela už na PBW Championships 2013, kde mimochodem třeba v takové kulturistice mužů open ještě závodili i Alexey Shabunya, Jason Huh nebo Tomáš Bureš. Na třetí až páté příčce se umístily Devone Martin, Renee Harshey a Sunny Andrews.


Výsledky New York Pro 2021 - wellness žen

  1. Yarishna Ayala*
  2. Angela Borges*
  3. Devone Martin
  4. Renee Harshey
  5. Sunny Andrews
  6. Amanda Rezende
  7. Lorena Ragusa
  8. Daisha Johnson
  9. Casey Delong
  10. Devyn Cambre
  11. Nikki Giacara
  12. Rania Politis
  13. Joann Norwood
  14. Gisselle Zapata
  15. Karene Gonzalez
  16. Sierra Tudahl

* kvalifikace na Classic Physique Olympia 2021


Wellness žen na New York Pro 2021

Více fotografií z New York Pro 2021 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Závodnice kvalifikované na Wellness Olympia 2021 k 15. dubnu:

jméno stát soutěž um.*
Francielle Mattos Brazílie Musclecontest Nacion. Pro 2020 1.
Angela Borges Brazílie Musclecontest Nacion. Pro 2020 2.
Giselle Machado Brazílie Romania Muscle Fest Pro 2020 1.
Maria Paulette Španělsko Romania Muscle Fest Pro 2020 2.
Yarishna Ayala Portoriko Pittsburgh Pro 2021 2.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Wellness žen - kvalifikační žebříček pro rok 2021 k 15. květnu:

p. jméno stát body
1. Sunny Andrews USA 11
2. Amanda Rezende Brazílie 7
3. Devone Martin USA 7
4. Renee Harshey USA 6
5. Helena Ordonez Španělsko 5
5. Lorena Ragusa Španělsko 5
7. Minna Pajulahti Finsko 4
8. Susana Rodriguez Brazílie 3
9. Danielle Balbino Brazílie 2
10. Julia Chitarra Brazílie 1

Pravidla pro kvalifikaci na Wellness Olympia 2021 najdete zde.


New York Pro 2021 - bikiny fitness žen

V bikiny fitness žen šlo na letošním New York Pro v první řadě o to, zda zde šampiónka Bikini Olympia z let 2013 až 2015 Ashley Kaltwasser dosáhne už na své šestadvacáté vítězství mezi profesionálkami. Mimochodem, na pódiu nebyla jedinou někdejší vítězkou Olympie, když se ve startovním poli objevila také Erin Stern, která v letech 2010 a 2012 slavila prvenství na Figure Olympia. Vyhlášení výsledků ukázalo, že Ashley tentokrát na soutěži najde přemožitelku, když ji nejspíš zaslouženě překonala Romina Basualdo. Další místa první pětici za dvěma nejlepšími obsadily Gabrielle Messias, Jessica Wilson a Emily Plajer. Erin Stern patří dvanáctá příčka.


Výsledky New York Pro 2021 - bikiny fitness žen

  1. Romina Basualdo*
  2. Ashley Kaltwasser
  3. Gabrielle Messias
  4. Jessica Wilson
  5. Emily Plajer
  6. Krystal Monteiro
  7. Hannah Ranfranz
  8. Calysta Upperman
  9. Vania Auguste
  10. Alessia Facchin
  11. Chen Qi Liu
  12. Erin Stern
  13. Theresa Miller
  14. Brittany Hamilton
  15. Carolina Araujo
  16. Ashley Morton
  16. Judith Dicker
  16. Karla Glass
  16. Kerri Simas
  16. Leigha Hervey
  16. Marissa Bell
  16. Yadira Rosado

* kvalifikace na Bikini Olympia 2021


Bikiny fitness žen na New York Pro 2021

Více fotografií z New York Pro 2021 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Závodnice kvalifikované na Bikini Olympia 2021 k 15. květnu:

jméno stát soutěž um.*
Stine Hansen Dánsko British Grand Prix 2020 1.
Lucia Malavaze USA San Antonio Pro 2020 1.
Jourdanne Lee USA Iron Games Pro 2020 1.
Francesca Stoico Itálie Romania Muscle Fest Pro 2020 1.
Emily Plajer USA Atlantic Coast Pro 2020 1.
Angelica Teixeira USA Battle of Texas 2020 1.
Jennifer Ronzitti USA Arizona Pro 2020 1.
Janet Layug USA Bikini Olympia 2020 1.
Ashley Kaltwasser USA Bikini Olympia 2013 1.
Elisa Pecini Brazílie Bikini Olympia 2019 1.
Melissa Carver Austrálie Australian Pro 2021 1.
Lauren Dannenmiller USA World Klash Pro 2021 1.
Ashlyn Little USA GRL PWR Pro 2021 1.
Gabrielle Messias USA St. Louis Pro 2021 1.
Romina Basualdo USA New York Pro 2021 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Bikiny fitness žen - kvalifikační žebříček pro rok 2021 k 15. květnu:

p. jméno stát body
1. Alessia Facchin Itálie 20
2. Jennifer Dorie Kanada 12
3. Etila Santiago Brazílie 11
4. Eli Fernandez Mexiko 10
4. Jessica Wilson USA 10
6. Hannah Ranfranz USA 9
6. Daraja Hill USA 9
6. Lauralie Chapados Kanada 9
9. Svetlana Elina Rusko 8
9. Ester Oczella Maďarsko 8
11. Jimi Marley USA 7
12. Phoebe Hagan Velká Británie 5
12. Allison Testu Francie 5
12. Chloe Margraitner Švýcarsko 5
12. Aleksandra Banda Austrálie 5
12. Shelby Pierce USA 5
17. Ottavia Mazza Itálie 4
17. Jessica Johnson Austrálie 4
17. Carolina Collazos USA 4
17. Alyssa Blessing USA 4
21. Jade Kelsie Wolfenden Velká Británie 3
21. Carla Garthwaite USA 3
21. Kaley Houdyshell USA 3
21. Noora Mahonen Finsko 3
21. Jasmine Gonzalez USA 3
21. Breena Martinez USA 3
21. Stephanie Kalms Austrálie 3
21. Rudie Guerrero USA 3
21. Chen Qi Liu Čína 3
30. Elizabeth Yisrael USA 2
30. Sethia Daigle USA 2
30. Ivanna Escandar Španělsko 2
30. Beatriz Biscaia Portugalsko 2
30. Adrianna Kaczmarek Polsko 2
30. Claire Bonaccorso Austrálie 2
30. Jessica Dolias USA 2
30. Hope Harper USA 2
30. Sierra Swann USA 2

Pravidla pro kvalifikaci na Bikini Olympia 2021 najdete zde.


New York Pro 2021 - figure žen

V kategorii figure nastoupila také vítězka nedávného Pittsburgh Pro Maria Luisa Baeza Diaz, kterou se chystaly na cestě za dalším triumfem potrápit zejména Shanice Abrams, Desiree Alferes, Latoyia Farley, Shelace Shoemaker a Rita Villarreal. Jednalo se shodně o závodnice, které si do aktuálního kvalifikačního žebříčku už na předchozích soutěžích stihly připsat nějaké ty body. Diaz se tou největší soupeřkou v průběhu semifinále stala Shoemaker a tipnout si, kdo z této dvojice bude úspěšnější, vůbec nebylo snadné. Nakonec znovu jako poslední na pódiu zůstala stát Maria Luisa. Za druhou Shelace se pak na dalších místech v první pětici seřadily Latoyia Farley, Jessica Huete a Desiree Alferes.


Výsledky New York Pro 2021 - figure žen

  1. Maria Luisa Baeza Diaz*
  2. Shelace Shoemaker
  3. Latoyia Farley
  4. Jessica Huete
  5. Desiree Alferes
  6. Shanice Abrams
  7. Kandace Kuhnle
  8. Rita Villarreal
  9. Kimberly Olson
  10. Sara Myles
  11. Bridget Gladmon

* kvalifikace na Figure Olympia 2021


Figure žen na New York Pro 2021

Více fotografií z New York Pro 2021 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Závodnice kvalifikované na Figure Olympia 2021 k 15. květnu:

jméno stát soutěž um.*
Wendy Fortino USA Upper Midwest Pro 2020 1.
Julia Heerenveen Nizozemsko Romania Muscle Fest Pro 2020 1.
Carly Starling-Horrell USA Arizona Pro 2020 1.
Cydney Gillon USA Figure Olympia 2020 1.
Natalia Soltero Mexiko Figure Olympia 2020 2.
Nadia Wyatt USA Figure Olympia 2020 3.
Nicole Zenobia Graham USA Figure Olympia 2020 4.
Latorya Watts USA Figure Olympia 2020 5.
Bojana Vasiljevic USA Wasatch Warrior 2021 1.
Maria Luisa Baeza Diaz USA Pittsburgh Pro 2021 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Figure žen - kvalifikační žebříček pro rok 2021 k 15. květnu:

p. jméno stát body
1. Shelace Shoemaker USA 12
1. Latoyia Farley USA 12
3. Christine Stearns USA 8
4. Heather Dees USA 7
4. Desiree Alferes USA 7
6. Anna Banks Polsko 6
6. Jessica Huete USA 6
8. Bahar Ayra Německo 5
9. Ivana Ivusic USA 4
9. Veronica Gallego Španělsko 4
9. Julia Waring USA 4
12. Rachel Shoemake USA 3
12. Autumn Cleveland USA 3
12. Shanice Abrams USA 3
12. Catherine Lavoie Kanada 2
12. Queren Pacheco Mexiko 2
17. Rori Ross USA 1
17. Jill Braxmeyer USA 1
17. Rita Villarreal USA 1

Pravidla pro kvalifikaci na Figure Olympia 2021 najdete zde.


Foto:
www.npcnewsonline.com / Will Cadena Photography


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

16.05.21:31PrivateBlueVenusTV - Walker, Mustafa.... V predných postojoch vyzerajú HROZNE. ..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínLadislav Kurčík (I.): 90. léta, peníz...
LOPO (22:08) • Ladislava si dobre pamätám z časopisov 👍 , ktoré stále od roku 1991 mám.
magazínLadislav Kurčík (I.): 90. léta, peníz...
petrpolak (13:07) • To mě těší 🙂 ještě jsem měl na Láďu připravených téměř 30 otázek, ale on se tak rozjel,...
magazínLadislav Kurčík (I.): 90. léta, peníz...
siorac (20:57) • Skvělé! Patřím do generace, která naskočila už rovnou do těch mikin v devadesátkách a...
magazínLadislav Kurčík (I.): 90. léta, peníz...
md (13:17) • Super rozhovor, plno vzpomínek se mi vybavilo....říkám to stále, že devadesátky byli v...
magazínLadislav Kurčík (I.): 90. léta, peníz...
Arnold Strong (13:09) • Ten hormon na hubnuti o kterém mluvi je T3?Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2022 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2022 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie