Reklama:
Legendární Matrix protein opět v akci!
Spousta příchutí a luxusní láhev ZDARMA! Více zde.

Indy Pro 2021: výsledky a fotografie

13.192 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

V prostorách amerického Indianapolis Convention Center v sobotu 8. května proběhly semifinálové i finálové boje na letošním ročníku profesionální show Indy Pro. Na klání od promotéra Davea Bowerse dostali prostor kulturisté z obou mužských hmotnostních kategorií, kteří zde svedli souboj jak o přímou kvalifikaci na Olympia Weekend 2021 určenou vítězům, tak i o možnost připsat si nějaké ty body do kvalifikačního žebříčku. Ten pro sportovce z profesionální ligy IFBB Jima Maniona představuje další způsob, jakým se mohou na Olympii nominovat. Body si do něj přitom zapisují vždy zbývající členové první pětice.


Indy Pro 2021 - kulturistika mužů open

Kulturistika mužů open se na letošním Indy Pro, které se do kalendáře profesionálních show vrátilo po loňské odmlce zaviněné pandemií, stalo tou méně početně a také kvalitativně hůře obsazenou kategorií. Přesto i v ní nakonec došlo na zajímavé souboje. Poté, kdy start na klání na poslední chvíli kvůli nemoci vzdal Shawn Smith, se o atraktivitu dění na pódiu staral rovný tucet těžkotonážníků. Do prvního semifinálového vyvolávání, které na soutěžích v bodybuildingu rozhoduje o šancích závodníků na dobrý výsledek, rozhodčí vybrali Mohameda El Emama, Doriana Haywooda, Luise Rodrigueze, profesionálního nováčka Blessinga Awodibua a monstrózního Francouze Morgana Asteho. Další průběh prejudgingu napověděl o tom, jak jsou rozdané karty, něco více. Souboj o vítězství evidentně sváděli spoustou plných svalů disponující El Emam a Rodriguez, přičemž se zdálo, že přeci jenom o něco lepší tělesná stavba staví do mírné výhody druhého zmíněného borce. O třetí až čtvrté místo nejspíš bojovali Haywood s Awodibuem a páté příčce byl po první polovině soutěže nejblíže Aste.

Mohamed El Emam a Luis Rodriguez při vzájemném souboji na Indy Pro 2021 (foto: Npcnewsonline.com / J. M. Manion)

Pokud by snad nakonec mělo zbýt na Luise Rodrigueze počtvrté v kariéře profíka druhé místo, bylo by to pro něj vzhledem ke konkurenci, jaká se mu na Indy Pro sešla, kruté. Dopadlo to pro něj ale dobře a při svém patnáctém startu v Manionově profesionální lize a po dvou účastech na Mr. Olympia konečně dosáhl i na první vítězství. Justin se při rozhovoru pro Muscular Development den před soutěží svěřil, že se nachází v přibližně stejné formě, v jaké závodil na svých soutěžích vloni, s tím, že tentokrát je asi o kilogram mohutnější. Vlastní dění na pódiu, na které nastoupil s hmotností 115,5 kg, mu pak dalo za pravdu. Luis neměl žádnou slabou pózu, jeho výstavními postoji ale už tradičně byly dvojitý biceps zepředu i zezadu. V přední bicepsové póze u něj opět bylo vidět, že se v jejím provedení inspiroval u Shawna Rhodena, což mimochodem otevřeně přiznává. V této přípravě se vrátil ke spolupráci s Abdullahem Al Otaibim, který jej vedl už v letech 2017 a 2018, a ačkoliv se za odchod od A. J. Simse od fanoušků dočkal kritických reakcí, ukázal, že je celkem jedno, jaký trenér jej vede. Na závody bez ohledu na to umí přinést dobrou formu. Teď je před Rodriguezem ještě účast na New York Pro, kde jej ale bude čekat lépe poskládané startovní pole. Zda se mu v něm podaří na toto jeho dnešní vítězství navázat, tak v žádném případě není předem jisté.

Mohamed El Emam a Luis Rodriguez při vzájemném souboji na Indy Pro 2021 (foto: Npcnewsonline.com / J. M. Manion)

Na původem egyptského profesionálního kulturistu žijícího v Rusku Mohameda El Emama zbylo tedy po souboji s Luisem druhé místo. I tak se pro něj ale jedná o výborný výsledek a dosud nejlepší umístění mezi profíky. Díky lepším kvadricepsům se i přes zmiňovanou o něco horší tělesnou stavbu postaral o to, že Rodriguez o první místo musel opravdu bojovat. S ohledem na to, že Mohamed v probíhajícím kvalifikačním cyklu bodoval už na podzim, vyšvihl se po Indy Pro do čela žebříčku. Ze souboje o třetí místo ve finále lépe vyšel Blessing Awodibu, na jehož profesionální debut se dá nahlížet ze dvou úhlů. Na jednu stranu se při něm proti roku 2017, kdy závodil naposledy, prezentoval jasně patrnými zlepšeními od plavek nahoru. Na druhou stranu od něj někteří čekali asi více. Doriana udolal větším množstvím detailů, lepší kontrolou břišních svalů a užším pasem i o něco lepší připraveností. Jinak se ale zdálo, že to Blessing dost možná přepálil s dietou a na pódiu tak působil, alespoň v případě některých svalových partií, ploše. Před soutěží se také hodně probíralo, jak budou při jeho profesionálním debutu vypadat jeho kvadricepsy. Něco tušit v tomto ohledu přitom daly už snímky ze závěru jeho přípravy.

Blessing Awodibu a Dorian Haywood při vzájemném souboji na Indy Pro 2021 (foto: Npcnewsonline.com / J. M. Manion)

Když Awodibu na pódiu stál sám, určité nevyváženosti mezi lepší horní a slabší dolní polovinou těla si všimnout možné bylo, ale zároveň to působilo o něco méně rušivě, než by se možná dalo čekat. Problémem pro tohoto svěřence Chada Nichollse je, že tato jeho slabina ještě více vynikne při porovnání se soupeři. Dokonce i po boku Doriana, jenž má také s kulatostí kvadricepsů drobné problémy, Blessingova stehna zkrátka působila až příliš štíhle. Zčásti asi za to mohlo to, že irský profík nigerijského původu v dietě opravdu nějaké ty svaly spálil nebo je před soutěží nedostatečně naplnil, a zčásti u něj svou roli, co se týká nedostatečné oblosti stehen, může hrát i genetika. Co převažuje, je těžké soudit, pravděpodobně šlo tentokrát ale o kombinaci obojího. Na druhou stranu Blessingovi je stále jenom devětadvacet let, a tak má času na to, aby se dále zlepšoval, dost. Podíváme-li se na jeho vystoupení na Indy Pro řečí čísel, tak na pódiu podle svých odhadů vážil kolem 110,5 kg. V roce 2017 přitom při výšce 180 cm závodil s hmotností pohybující se mezi 104 až 106 kilogramy. Teď je před ním, podobně jako asi před většinou účastníků Indy Pro, start na New York Pro. Zde se Awodibu s Nichollsem budou snažit čerpat z poznatků, které získali tento víkend, a Blessing věří, mu to pomůže k lepší formě.

Blessing Awodibu a Dorian Haywood při vzájemném souboji na Indy Pro 2021 (foto: Npcnewsonline.com / J. M. Manion)

O slabinách Doriana Haywooda v podobě horší kontroly břicha a také nějakých těch malých rezerv ve vyváženosti postavy jsme už nepřímo psali, ale zaslouží si, abychom se zmínili i o jeho přednostech. Dorian se totiž zejména v oblasti horní poloviny těla mohl chlubit opravdovou spoustou plných, hustých svalů a bylo vidět, že nikterak nepřeháněl, když krátce před soutěží mluvil o tom, že bude závodit s hmotností mezi 112,5 - 114 kg, tedy nejméně o 4,5 kilogramu těžší než vloni. Od roku 2000, kdy při výšce 178 cm a se soutěžní hmotností 61,5 kg kariéru začínal, ušel kus cesty. Jako poslední se do první pětice na úkor Morgana Asteho překvapivě probojoval Carlos Chapa. Rozhodla o tom skutečnost, že ačkoliv Carlos ani zdaleka na pódium nepřinesl Morganovu svalovou tvrdost, ostrost, mohutnost ani jeho papírově tenkou pokožku, disponoval lepší stavbou těla, hezčími tvary a celkově líbivější postavou. Přesto všechno je ovšem pro Morgana šestá příčka krutým verdiktem, protože on pro to, aby se do top 5 na profesionální soutěži probojoval, už o mnoho více udělat nemůže. Jeho připravenost si nikterak nezadala s tou z loňského Arnold Classic a zdálo se navíc, že na pódium tentokrát přinesl o maličko kompletnější postavu, čemuž pomohla i vylepšená separace kvadricepsů. Při výšce 192 cm a se soutěžní hmotností hodně přes 130 kg Morgan ještě k tomu představuje opravdové monstrum. Znovu tak zkrátka doplatil na to, že eleganci jako kulturista nepobral žádnou.

Blessing Awodibu a Dorian Haywood při vzájemném souboji na Indy Pro 2021 (foto: Npcnewsonline.com / J. M. Manion)

Z dalších členů startovního pole zmiňme ještě osmého Roye Evanse, jenž na soutěži prožil celkem vydařený přesun z classic physique mezi těžotonážníky. Zaujal pěknými tvary i schopností udělat velmi dobrou formu. Klíčem k tomu, aby se ve výsledkových listinách posouval ještě výše, pro něj bude další práce na objemech, a zřejmě také operace gynekomastie, která dojem z jeho postavy kazí. Až za Royem překvapivě skončil dobře stavěný Dwayne Walker, jenž rozhodčím předvedl perfektní horní polovinu těla, ale bohužel pro něj také velmi slabá stehna. Ta u Dwayna slabinu představovala vždy, ale místo toho, aby na odstranění této nevyváženosti pracoval, se zdá, že se to ještě zhoršuje.

Znovu kulturisté z kategorie open budou závodit už 15. května na New York Pro.
Na výsledky těchto tradičních závodů si budete moci vsadit v tipovací soutěži.
Ve hře budou ceny věnované společností Extrifit v celkové hodnotě přes 12.000 Kč!


Výsledky Indy Pro 2021 - kulturistika mužů open

  1. Luis Rodriguez*
  2. Mohamed El Emam
  3. Blessing Awodibu
  4. Dorian Haywood
  5. Carlos Chapa
  6. Morgan Aste
  7. Camilo Diaz
  8. Roy Evans
  9. Dwayne Walker
  10. Stephen Frazier
  11. James Culberson
  12. Seth Engman

* kvalifikace na Mr. Olympia 2021


Kulturistika mužů open na Indy Pro 2021

Více fotografií z Indy Pro 2021 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Závodníci kvalifikovaní na Mr. Olympia 2021 k 8. květnu:

jméno stát soutěž um.*
James Hollingshead Velká Británie British Grand Prix 2020 1.
Regan Grimes Kanada Romania Muscle Fest Pro 2020 1.
Mamdouh Elssbiay Egypt Mr. Olympia 2020 1.
Brandon Curry USA Mr. Olympia 2020 2.
Phil Heath USA Mr. Olympia 2020 3.
Hadi Choopan Írán Mr. Olympia 2020 4.
William Bonac Nizozemsko Mr. Olympia 2020 5.
Luis Rodriguez USA Indy Pro 2021 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kulturistika mužů open - kvalifikační žebříček pro rok 2021 k 8. květnu:

p. jméno stát body
1. Mohamed El Emam Rusko 8
2. Vladislav Sukhoruchko Ukrajina 6
2. Theo Leguerrier Francie 6
4. Marc Hector Velká Británie 3
4. Lionel Beyeke Francie 3
4. Blessing Awodibu Irsko 3
7. Jamie Christian-Johal Velká Británie 2
7. Dorian Haywood USA 2
9. Carlos Chapa USA 1

Pravidla pro kvalifikaci na Mr. Olympia 2021 najdete zde.


Indy Pro 2021 - kulturistika mužů do 212 liber

V patnáctičlenném startovním poli dvěstědvanáctky se objevili hned čtyři borci se zkušenostmi se závoděním na Olympii, a když je na pódiu doplnilo ještě několik nadějných profesionálních nováčků, dala se očekávat celkem solidní bitva nejenom o vítězství, ale vůbec i o umístění v top 5! V prvním semifinálovém vyvolávání šanci dostali Noel Adame, Bryan Balzano, Tonio Burton, Nathan Epler, John Jewett, Sahar Kazes a Justin Randall, čímž se překvapivě nedostalo na Derika Oslana se Samirem Troudim. Vzhledem k tomu, že oba ale za svými nejlepšími formami poněkud zaostali, potkal je tento osud zaslouženě. S tím, jak se prejudging už blížil ke konci, došlo také na vyvolávání, v němž pózovali už jenom John, Nathan a Tonio. Tohle byla první trojice, ale jak že si to tito borci rozdělí medaile, se z tohoto jejich vzájemného souboje vyčíst nedalo. Rozhodčí je totiž postupně uprostřed řady protočili všechny tři a Eplerův trenér Matt Kouba to okomentoval tak, že jej vyčerpalo už jenom se na tak dlouhé vyvolávání dívat. Odpózovat jej muselo dát všem třem profíkům pořádně zabrat. Pokud si ale někdo myslel, že tímhle semifinále v lehčí váze končí, tak se šeredně spletl. Došlo ještě na vyvolávání Randall, Balzano, Adame, Jewett a Thomas Lenihan, a také na to, ve kterém bok po boku už na pódiu stáli jenom Nathan s Toniem. Mělo to znamenat, že je John mimo souboj o vítězství a dosáhne na něj jeden ze zmíněných profesionálních nováčků?

Nathan Epler a Tonio Burton při vzájemném souboji na Indy Pro 2021 (foto: Npcnewsonline.com / J. M. Manion)

V tuhle chvíli, několik málo minut po vyhlášení výsledků už víme, že to přesně tak dopadlo. Vítězství při svém profesionálním debutu vybojoval šampión NPC USA 2019 v kategorii do 90 kg Tonio Burton, jenž se prezentoval kompletní postavou, pěknými tvary, kvalitními svaly i velmi slušnou formou. Naznačil tak, že má potenciál být opravdu dobrým profíkem. Do budoucna ovšem nutně bude muset vyřešit problém s jasně viditelnou gynekomastií a bude si muset dávat pozor na to, aby na soutěžích dokázal udržet břicho pod kontrolou. Tonio od své poslední soutěže podle svého trenéra Mikea Courtneyho nabral asi 7 kilogramů svalů a ráno v den konání Indy Pro vážil kolem 95 kg. To znamená, že se už teď limitu dvěstědvanáctky nachází velmi blízko. Také druhé místo bral začínající profík, když se ve výsledkové listině před Johna Jewetta opravdu dokázal vmáčknout i Nathan Epler. Nathan profi kartu rovněž získal na NPC USA 2019, když zde prvenství pro změnu bral v kategorii do 102 kg. Epler se svými 175 cm na poměry kategorie do 212 liber představuje už pořádně vysokého závodníka. Ale svaly se mu před vstupem na pódium podařilo pěkně naplnit a na Indy Pro nakonec díky perfektní iluzi mohutnosti nepůsobil nikterak subtilně, snad jenom s výjimkou maličko slabších paží. Jinak zaujal symetrií, dobrými tvary, uzoučkým pasem i pěknou nejsvalnatější pózou.

Nathan Epler a Tonio Burton při vzájemném souboji na Indy Pro 2021 (foto: Npcnewsonline.com / J. M. Manion)

Po stránce vyrýsování a svalové tvrdosti John Jewett určitě patřil k nejlepším závodníkům v kategorii. V porovnání s oběma úspěšnějšími soupeři ovšem působil poněkud ploše, a to jej odsunulo až na třetí místo. Vydařený den profesionálních nováčků na Indy Pro čtvrtou příčkou podtrhl Bryan Balzano, jenž se svým prvním startem mezi profíky jako šampión NPC USA 2014 v kategorii do 80 kg čekal dlouhých sedm let. Nutno říci, že většinu této doby Balzano profesionálního kulturistu nepřipomínal ani vzdáleně a naplno se bodybuildingu znovu začal věnovat až koncem roku 2019. V Indianapolis zaujal svalovou tvrdostí, vyrýsováním a celkově parádní připraveností. Na jeho dvojitý biceps zezadu se v připojené fotogalerii určitě podívejte, stojí za to! První pětici uzavírá Noel Adame, který na Indy Pro obhajoval předloňské vítězství. Některé Noelovy svalové partie jsou opravdu famózní a při pohledu na ně se podiví zřejmě i fanoušek bodybuildingu, který už něco viděl. Ale bohužel pro Noela to do sebe všechno tak nějak vůbec nezapadá a jeho postava jako celek má k nějaké líbivosti daleko. Zklamáním závody skončily pro Derika Oslana i Samira Troudiho, které jsme oba už vzpomenuli kousek výše v článku. Šli si jistě pro lepší než deváté, resp. dokonce dvanácté místo, které jim ve výsledkové listině nakonec patří.

Znovu kulturisté z kategorie do 212 liber budou závodit už 15. května na New York Pro.
Na výsledky těchto tradičních závodů si budete moci vsadit v tipovací soutěži.
Ve hře budou ceny věnované společností Extrifit v celkové hodnotě přes 12.000 Kč!


Indy Pro 2021 - kulturistika mužů do 212 liber

  1. Tonio Burton*
  2. Nathan Epler
  3. John Jewett
  4. Bryan Balzano
  5. Noel Adame
  6. Justin Randall
  7. Sahar Kazes
  8. Thomas Lenihan
  9. Derik Oslan
  10. Ryan Walters
  11. Peter Castella
  12. Samir Troudi
  13. Devaughn Bartley
  14. Chad Merchant
  15. Nawar Kaabi

* kvalifikace na 212 Olympia 2021


Kulturistika mužů do 212 liber na Indy Pro 2021

Více fotografií z Indy Pro 2021 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Závodnici kvalifikovaní na 212 Olympia 2021 k 8. květnu:

jméno stát soutěž um.*
Angel Calderón Frias Španělsko British Grand Prix 2020 1.
Shaun Clarida USA Olympia 212 Showdown 2020 1.
Kamal Elgargni Libye Olympia 212 Showdown 2020 2.
George Peterson USA Olympia 212 Showdown 2020 3.
Derek Lunsford USA Olympia 212 Showdown 2020 4.
Ahmad Ashkanani Kuvajt Olympia 212 Showdown 2020 5.
Tonio Burton USA Indy Pro 2021 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kulturistika mužů do 212 liber - kvalifikační žebříček pro rok 2021 k 8. květnu:

p. jméno stát body
1. Radoslav Angelov Bulharsko 10
2. Nasser Sayed Kuvajt 5
3. Zoran Kolevski Makedonie 4
3. Nathan Epler USA 4
5. Steve Benthin Německo 3
5. Diogo Nunes Portugalsko 3
5. John Jewett USA 3
8. James Llewellin Velká Británie 2
8. Bryan Balzano USA 2
10. Paul Latham Velká Británie 1
10. Noel Adame Mexiko 1

Pravidla pro kvalifikaci na 212 Olympia 2021 najdete zde.


Foto:
www.npcnewsonline.com / J. M. Manion


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 107 sekundami?Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2022 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2022 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie