Reklama:

Petr Polák: Zápisky z přípravy (04/2021)

6.853 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Ahoj přátelé a fanoušci železné hry. Duben už je v plném proudu, a tak sepisuji čtvrtý díl zápisků z mé přípravy na podzimní soutěže. Je to pravděpodobně předposlední díl, ve kterém jsem ještě v objemové fázi. Aktuálně se váha drží na plus minus 102,7 kg s přijatelnou kvalitou. Případné posouzení nechám na Vás, a tak přikládám aktuální fotky, pořízené týden před vydáním článku. Nepředpokládám, že bych dostal za úkol ještě nějak zvlášť přibírat. Trenér mi průběžně od začátku objemu navyšoval sacharidy až do současné hodnoty. Mám o čtyři kila více než na začátku objemu. Kvalita se, věřím, ještě zlepšila a nemáme tak zbytečná kila na hubnutí v dietě navíc. Zároveň jsem aktuálně deset kilo nad limitní hranicí pro klasickou kulturistiku. Cílem nebylo obecné nabírání, ale systematické zlepšování slabin s důrazem na kvalitu a tvrdost. Jak jsme byli úspěšní, se naplno ukáže za několik měsíců, kdy pevně doufám, že se budu moct postavit na soutěžní prkna. Už si pomalu začínám hledat pózy, které se mi nejen líbí, ale zároveň sedí konstituci mé postavy. Jsou takové, které jsou krásně estetické, ale prostě v nich nevypadám dobře. Teď se nám povedlo najít vhodnou variantu pro biceps zepředu. Já ho chtěl prezentovat s vakuem, ale nevypadalo to nic moc, zatímco se zatnutými břišními svaly se to jeví lépe a zároveň stále esteticky, tak aby to pro mě bylo přenositelné do kategorie classic physique.

Aktuální forma Petra Poláka - duben 2021

Strava

Jídlo mi pořád nestačí. Mám denní plán přijmout okolo 350 g plnohodnotných bílkovin, 70 g tuků a 400 g sacharidů (500 g v netréninkový den). Nejen, že mi váha lehce klesla, dokonce mám stále hlad. Jsem bezedný. Věřím, že bych dokázal denně sníst 700 g sacharidů jako nic a stále by mi to bylo málo. Po konzultaci s trenérem jsme nechali 500 g sacharidů bez ohledu na to, jestli trénink v ten den mám, nebo ne. Trochu mě to začíná děsit. Vždy jsem objemovou fázi končil s nechutenstvím, každý den jsem denní kalorie snědl na sílu, bylo toho moc, a tak byl začátek diety vždy příjemnou změnou. Odpočinul jsem si od kvanta jídla. Teď naopak na 500 g sacharidů hladovím, cítím se neustále nedojedený a z toho se ještě má začít sundávat? No, jsem na to zvědavý. Každopádně jedno je jisté. Změny, které jsme provedli, jednoznačně fungují. Trenérem naplánované podzimní zkvalitnění nejen očistilo formu od přebytečného tuku, ale zároveň rozjelo metabolismus na plné obrátky a ta kolesa se točí dál i po třech měsících v pozvolné nabírací fázi. Vynechání řízených cheatů a naopak zařazení kardia na denní bázi byla výborná volba. Cítím se skvěle, jen hladově. Po jídle i po úspěchu.

Aktualizace k 15. dubnu. Tělo už si na množství kalorií zvyklo a cítím se teď komfortně. Nemám už pocit hladu ani nedostatku, všeho je tak akorát.

Jídelníček v běžný tréninkový den
pořadí jídel složení výživové hodnoty
1. jídlo žitný chléb
vejce
ovesné vločky
tvaroh jemný odtučněný
protein
B: 67 g
S: 105 g
T: 23 g
kalorie: 920 kcal
2. jídlo
(předtréninkové jídlo)
rýže
kuřecí prsa
dýňový olej
B: 57 g
S: 80 g
T: 12 g
kalorie: 653 kcal
3. jídlo
(potréninková kaše)
ovesné vločky
protein
kokos
jahody
B: 62 g
S: 100 g
T: 17 g
kalorie: 859 kcal
4. jídlo čočka červená
rýže
krůtí prsa
B: 63 g
S: 81 g
T: 3 g
kalorie: 624 kcal
5. jídlo brambory
krůtí prsa
B: 58 g
S: 76 g
T: 3 g
kalorie: 575 kcal
6. jídlo hovězí játra
čočka červená
rýže
B: 61 g
S: 92 g
T: 10 g
kalorie: 731 kcal
7. jídlo tvaroh
kokos
kakao
protein
B: 53 g
S: 14 g
T: 9 g
kalorie: 473 kcal
celkem B: 423 g
S: 539 g
T: 78 g
kalorie: 4835 kcal
vláknina: 58 g

Trénink

Musím říct, že dennodenně tréninky venku už mi trochu lezou krkem. Cvičím rád, ale přece jenom 90 % mých tréninků se odehrává na osmi stanovištích, kde ta variabilita cviků není až taková, jako například s volnou osou a klecí. Ale každý hraje s těmi kartami, které má. Proto se teď těším na zpestření, které mě čeká...

Venkovní trénink stehen a zad

Začíná mi téměř třítýdenní dovolená. Když jsem si hlásil termín koncem minulého roku, tak jsem netušil, že s vycestováním a obecně volným pohybem to na jaře bude ještě složité, a tak se mi naskýtá množství volného času. Vzhledem k tomu, že mi zbývá posledních pár týdnů do konce objemu a tím i začátku diety, tak si udělám tréninkový kemp. Zatímco IFBB profíci létají na takové akce z USA do Oxygen Gymu v Kuvajtu, tak já jsem zvolil destinací adekvátní mému levelu závodění a přesunu se z Prahy do Ústí. Budu zde mít kde trénovat a nebudu tak muset cvičit za deště venku. Na kardio máme za domem lesy a na severu mě čekají moji sparingové, kterým ale já říkám kamarádi. Čistá mysl, dostatek regenerace, živin a maximální tréninkový zápal. Bude to dobré. Zároveň máme v okolí národní parky, chráněné krajinné oblasti a další rezervace, takže pokud si chci vyčistit hlavu, pak jsem za pár minut v krásné přírodě, vyrazím na pěší túru a z kulturisty se proměním v turistu.

Trénink ramen, tricepsů a zad

Pokud mám ten časový prostor, dávám si záležet na posledních hodinách před tréninkem. V ideálním případě mám předtréninkové jídlo 2 až 3 hodiny před samotným začátkem. U nohou je pro mě 2,5hodinový odstup absolutní minimum, spíše tři. Výborně se mi v minulé přípravě osvědčil trénink na lačno. To mi bylo trenérem doporučeno i v aktuálním objemu, zejména u tréninku nohou. Nemůžu si to vynachválit. Ráno dám jen sklenici vody a šálek kávy. Po cestě na trénink vypiji a zapiji suplementaci, pokud ji ten den chci využít, a trénink může začít. Žádný pocit plného břicha a doplňky mi lépe zabírají.

Pokud jde o složení pre-workoutu, většinu z Vás asi nepřekvapí. Skoro vždy dávám klasicky synefrin s kofeinem, ať už v podobě tablety, nebo prostě kávy. V horší dny se někdy uchyluji dokonce k oběma kofeinovým variantám. K tomu občas zvolím kombinaci citrulinu, argininu a možná překvapivě jedlé sody. Něco jsem o její suplementaci slyšel, pár článků si přečetl a teď to zkouším. Opět nikomu nedoporučuji, jen nastiňuji, jak to dělám já. Vyhovuje mi při jejím vypití mít dostatečný odstup od jídla, a to v času zhruba 40 minut před cvičením. Nezpůsobuje mi trávicí potíže, o kterých jsem četl, že se mohou dostavit. Dozvěděl jsem se, že by měla pomáhat se zakyselením zatěžovaných svalů. Dávám 7 gramů na dávku. Výhodou je nicotná cena, 100 g kupuji za 8 korun. Nevýhodou je, že spoustě lidem prostě nebude dělat dobře, proto opakuji, že se nejedná o doporučení.

Petr Polák: Day in Life (04/2021) - střípky z přípravy
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínBen Weider Natural Pro Qualifier 2023...
KKarmasin (13:36) • Profesionální liga a dopingové kontroly, nějak mi to nejde dohromady.
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
LeToucan (12:44) • Nebude spíš hrát roli to, že ty závody jsou strašně pozdě? Většina lidí jde na Čelákovi...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Valasekjakub123 (12:20) • 13 elite pro karet. Ty nemají žádnou váhu jen další amatérská liga. Škoda bývalý to pěk...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Bažant (11:08) • Se leda přešaltovat k Maniona federaci.
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Ondra Hájek (10:26) • Jo ale díky Petrovi Březnovi, že tuhle soutěž dál pořádá. Ale je mi ho i ostatních pořa...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie